Tradelés Betfairen

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: tibi181818 Dátum december 09, 2010, 20:16:00
Nem muszáj, hogy bukj legalábbis nem akkorát mint eredetileg! Ha pl nagyon úgy érzed, hogy veszíteni fogsz visszafogadsz! Igaz buksz, de kevesebbet! Ha pl. a 60. perc környékén 2-0 és te a 2-0-t layelted akkor backelsz a kisebb oddsal! Bár ilyenkor lehet még nagyobb az odds!

Ez is simán lehet nyereséges! ;)

Grat az eddigiekhez!

rohadtul kisebb az oddsa. mondjuk egál csapatoknál 2-0-ra kb . 8as odds van 60. percben meg jó esetben 2.5 max max 3. És akkor meg már reménykedik az ember, hogy hátha lesz még egy gólt minthogy visszafogadjak és 80%-t így is úgyis bukjak.

Idézetet írta: ab_aevo Dátum december 09, 2010, 20:17:39
rohadtul kisebb az oddsa. mondjuk egál csapatoknál 2-0-ra kb . 8as odds van 60. percben meg jó esetben 2.5 max max 3. És akkor meg már reménykedik az ember, hogy hátha lesz még egy gólt minthogy visszafogadjak és 80%-t így is úgyis bukjak.

Jól van! Nem kell így nekem esni! :)

Most tanulmányozom a correct score piacot, de akkor is kevesebbet bukik mint eredetileg! Vagy lehet hozzá párosítani más pl.: under 2,5 gól fogadást közben. ;)

Idézetet írta: ab_aevo Dátum december 09, 2010, 20:17:39
rohadtul kisebb az oddsa. mondjuk egál csapatoknál 2-0-ra kb . 8as odds van 60. percben meg jó esetben 2.5 max max 3. És akkor meg már reménykedik az ember, hogy hátha lesz még egy gólt minthogy visszafogadjak és 80%-t így is úgyis bukjak.

Ez érdekes dolog, Gery-vel is volt erről egy nagy vitánk. Én tibi véleményét osztom, kell a S/L. Én nem úgy nézem ilyenkor, h elvesztem a tétem 80%át, hanem azt, h visszanyerem a 20%át. Szerintem nem mindegy.
Szerintem a trade-t, és a hagyományos sportfogadást szét kell választani. Hagyományos módon szurkolok a tippemnek, trade-ben pedig megpróbálom menteni a menthetőt. Nem tudnék S/L nélkül trade-elni még itt sem.
Persze, meg tudom érteni azt is, amit Gery mondott erre, h Ő akkora téttel nyomja be a tippjét, amennyinek az elvesztését még nem érzi meg, így Neki a S/L szint a tét 100%-a. De ízlések és pofonok, nekem a S/L-os variáció tetszik ;)

Már majdnem kész voltam egy hosszabb hozzászólással, erre összeomlott ez a retek tűzróka :bash: :bash: :bash: :redchug:- Leírom rövídítve még 1x. >:(
Ez egyenértékű a lóversenyeken az esélytelen lovak layelésével. Elkezdem majd papíron vezetni a fogadásaimat a tavasszal, most tél van, kevés a futam :D. 500-1000 futam után le lehet majd vonni a következtetést (nyereséges-e?).
2 hete megpróbáltam fix 3 eurós tétekkel, 11 futamra fogadtam és 4-8-as oddson layeltem a pacikat. Mindegyik fogadásom nyertes lett.
Tétemelésre sok esélyt nem látok vesztes fogadás esetén, mert túl nagy a liability.

Előnye a foci meccsekhez képest,h nagyobb oddson lehet backelni, ha baj van, valamint 1 futam csak 10 percig tart, míg 1 focimeccsen akár 90 percet kell végigizgulni  :D.

Idézetet írta: jaaas Dátum december 09, 2010, 20:37:27
Ez érdekes dolog, Gery-vel is volt erről egy nagy vitánk. Én tibi véleményét osztom, kell a S/L. Én nem úgy nézem ilyenkor, h elvesztem a tétem 80%át, hanem azt, h visszanyerem a 20%át. Szerintem nem mindegy.
Szerintem a trade-t, és a hagyományos sportfogadást szét kell választani. Hagyományos módon szurkolok a tippemnek, trade-ben pedig megpróbálom menteni a menthetőt. Nem tudnék S/L nélkül trade-elni még itt sem.
Persze, meg tudom érteni azt is, amit Gery mondott erre, h Ő akkora téttel nyomja be a tippjét, amennyinek az elvesztését még nem érzi meg, így Neki a S/L szint a tét 100%-a. De ízlések és pofonok, nekem a S/L-os variáció tetszik ;)

Most erre reagáljak valamit, avagy ne? Látom nem értettük meg egymást ;D Majd egyszer dűlőre jutunk és mindaketten azt mondjuk majd a másiknak, hogy "Hű bazmeg igazad volt" ;D

Idézetet írta: perkon Dátum december 09, 2010, 19:46:15
Sziasztok!

Igaz, hogy nem trade, de nekem eddig a correct score piacon való layelés jön be. Jól kiválasztott tippekkel magamhoz képest szépen felfejlődtem.  17 €-ból csináltam 400 €-t. (időközben volt egy 50 € befizetés, hogy emeljek kicsit a téten).

Egyébként érzem én, hogy hülye játék ez, mert kicsi profitért kockáztatok nagy tőkét, és előbb utóbb bejön biztos a bukta, de valahogy erre a játékra is be kéne építeni mondjuk tartalék képzést, mint az 1,4-es jaaas félébe.
Ezzel csak azt akartam mutatni, hogy okosan kiválaszott meccsekkel szépen lassan lehet haladgatni.  :cya:


gratulálok hozzá !    livbe is néha kirakhatnád hogy mit teszel meg.....  :)

Idézetet írta: motocrossman Dátum december 09, 2010, 20:41:55
Már majdnem kész voltam egy hosszabb hozzászólással, erre összeomlott ez a retek tűzróka :bash: :bash: :bash: :redchug:- Leírom rövídítve még 1x. >:(
Ez egyenértékű a lóversenyeken az esélytelen lovak layelésével. Elkezdem majd papíron vezetni a fogadásaimat a tavasszal, most tél van, kevés a futam :D. 500-1000 futam után le lehet majd vonni a következtetést (nyereséges-e?).
2 hete megpróbáltam fix 3 eurós tétekkel, 11 futamra fogadtam és 4-8-as oddson layeltem a pacikat. Mindegyik fogadásom nyertes lett.
Tétemelésre sok esélyt nem látok vesztes fogadás esetén, mert túl nagy a liability.

Előnye a foci meccsekhez képest,h nagyobb oddson lehet backelni, ha baj van, valamint 1 futam csak 10 percig tart, míg 1 focimeccsen akár 90 percet kell végigizgulni  :D.


nekem ugyanez nagyon szepen ment es profitalt is mert ugye 4-8 odds layelt lovak sose nyertek, csak eppen egyszer az volt a gond hogy ez a lo megnyerte a futamot es ez azert eleg szepen lehuzott.... kivancsi vagyok neked mik lesznek a tapasztalataid...
amugy erre a youtubon mar vannak fent videok. hogy backelik a favorit lovat (vagy esetleg a top 3 benne lesz erre is van kulon market) es layelnek egy eselytelen lovat.
ez tenyleg nagyon szepen mukodik meg szet hasznot hozz  de mondom en lattam es sajnos tapasztalatam olyat hogy pl a 4 oddon layelt lo nyert es akkor sokat kikell fizetni... es szerintem ez egy loverenyben akarmikor benne van....

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Kicsit ragozva még a dolgot, 0-0 layelésnél csináltam már korábban olyat, hogy néztem a meccset élőben, bűnrossz csapatok, bűnrossz talajú pályán játszottak, úgyhogy megléptem, hogy félidőben visszakötöttem a 0-0-t, így kevesebb veszteségem volt ezen a piacon. Aztán átmentem a over/under piacra és tettem egy under back-et. Majd vártam és bíztam benne, hogy marad a 0-0, vagy nem lesz 2 gól. Telt az idő, szépen ballagott lefelé az under oddsa, megvártam míg "beéri" a correct score piacon keletkezett veszteségemet, sőt mivel 0-0 is lett a vége, még tovább várva kicsi plusszal szálltam ki.
Na de mi van, ha beindultak volna a második félidőre? Piszok nagy mínuszban lettem volna. Tehát ez megint csak visszavezet minket a tradeléshez szükséges alap dolgokra: kockázatvállalás, tűrőképesség, megérzés.
Őszintén szólva úgy vagyok vele, hogy én már a 60-70. perc környékén már nem kötöm vissza, inkább bukjak nagyot, mert számtalanszor előfordul, hogy keserű a szájíz, mert a végén csak bepiszkálnak egyet.
Továbbra is a legfontosabb szerintem a jó meccs kiválasztás, és a megfelelő meccs előtti pozíció felvétele a megfelelő piacon.

Nekem a foci megy, próbáltam a lóversenyt, de nem ismerem azt a világot, nem vagyok benne igazán.

Sok sikert mindenkinek!  :cya:

Én tibi és jaaas véleményét osztom, vagyis a tradelésnél is szabályokat kell az embernek felállítani önmagával és a stratégiájával szemben (pl. stop loss). Ezeket 100%-osan be kell tartani, az érzelmeket pedig teljesen kizárni. A correct score lay-elésénél maradva: a "de ha nem fogadok vissza, akkor plusszban zártam volna" típusú meccs utáni sopánkodásokat (pl. a perkon által említett keserű szájíz) szintén el kell felejteni, mivel utólag már mindig könnyű okosnak lenni. Tudom, sokszor elmondtuk már, hogy az érzelmeknek a sportfogadásban nincs helye, mégis ez az, amit talán a legnehezebb kordában tartani.

Perkon, grat az eddigiekhez!  :beerchug:

Tibi nem letámadni akartalak, bocs.

Én nem is arra utaltam, h az érzelmeknek helye van, hanem szerintem sok olyan eset van amikor aránytalanul nagy veszteséggel tudnál visszafogadni ahhoz képest, hogy mekkora esélye van, hogy még bejöjjön a tipped. Ergó nem éri meg. És akkor ugyanott vagy. Nem?

Idézetet írta: ab_aevo Dátum december 10, 2010, 09:18:37
Tibi nem letámadni akartalak, bocs.

Én nem is arra utaltam, h az érzelmeknek helye van, hanem szerintem sok olyan eset van amikor aránytalanul nagy veszteséggel tudnál visszafogadni ahhoz képest, hogy mekkora esélye van, hogy még bejöjjön a tipped. Ergó nem éri meg. És akkor ugyanott vagy. Nem?

Igen, kb. erre gondoltam én is, mikor írtam, hogy nem kötök vissza.
Nálam tulajdonképpen a meccs előtti elemzés "helyettesíti" a stop-loss funkciót, bár ez nem tudom mennyire érthető. Focinál maradva megpróbálok folyamatokat, trendeket elkapni és meglovagolni egy csapatnál. Ha tudom hogy megy a góllövés, ha tudom, hogy van motiváció és ebben "partner" a másik csapat, akkor ilyen meccset keresek és arra tippelek (mondjuk ugye lay 0-0-t) , tudva azt mindezeken felül, hogy egyébként is nagyon kevés ugye a 0-0 általában.
Na mostmár nem elmélkedek tovább, írhattam volna a lényeget is három szóban:

Ésszel kell fogadni!  :)

Idézetet írta: perkon Dátum december 10, 2010, 10:17:44
Igen, kb. erre gondoltam én is, mikor írtam, hogy nem kötök vissza.
Nálam tulajdonképpen a meccs előtti elemzés "helyettesíti" a stop-loss funkciót, bár ez nem tudom mennyire érthető. Focinál maradva megpróbálok folyamatokat, trendeket elkapni és meglovagolni egy csapatnál. Ha tudom hogy megy a góllövés, ha tudom, hogy van motiváció és ebben "partner" a másik csapat, akkor ilyen meccset keresek és arra tippelek (mondjuk ugye lay 0-0-t) , tudva azt mindezeken felül, hogy egyébként is nagyon kevés ugye a 0-0 általában.
Na mostmár nem elmélkedek tovább, írhattam volna a lényeget is három szóban:

Ésszel kell fogadni!  :)

CSak egy észrevétel ehhez. egyszer a prosoccer statisztikai oldal alapján visszaszámoltam 2008-ig (azthiszem addig van archívumuk), hogy mi lett volna ha minden meccsükön amin ők 2,5 feletti eredményt várnak, layelem a 0-0-t 100-as alappal. Nagyon vastagon nyereséges lett volna. Ha jólemlékszem valami éves szinten 40.000 plusszban lett volna. Persze ehhez az is kell, hogy legyen annyi lyability, mikor mondjuk közel egy időben 10 olyan meccs is van. Én úgy számolgattam, hogy olyan szintén 40.000-nek kell lennie az alaptőkének.:)

bocsánat,hogy nem írtam eddig, remélem senkinek nem vettem el a kedvét. meglesznek a linkek,meg pár egyéb info, csak sajnos összejöttek a dolgok :( (barátnő, tanulás és még beteg is vagyok)
tudom nem ide tartozik,de annyira elkeseredtem,hogy volt nem kedvem semmihez. ilyenkor nagyon szeretnék vulkáni lenni :)
addig is sikeres tradelést mindenkinek!

Sziasztok! Szeretnék ajánlani egy könyvet a témában, Peter Nordsted : Mastering Betfair.

Picit olyan érzésem van, hogy a trading és a betting között még mindig sokan nem tudnak különbséget tenni. Tradingnek a piacot és annak változásait követő cselekvést nevezzük, ahol konkrét elképzeléseink vannak az entry és exit pointokról. Nem pedig a tartós lay-elést vagy back-elést.

Egy jó tanács: a youtube-on elképesztően sok megvezető dolog van, melynek többségét csak szoftverek eladására, reklámozására hozták létre. A blogszférában úgyszintén rengeteg a hülyeség. Mindenkinek azt ajánlom, hogy számoljon, nézzen utána, gondolkozzon és figyelje a piacokat, a legjobb és leghasznosabb a személyes tapasztalat.

Sziasztok! Kellemes ünnepeket, boldog karácsonyt kívánok én is mindenkinek!

A tradeléssel kapcsolatban olvasgattam én is alap dolgokat mostanában, ismerkedem a témával. Nyilván az egész lényege, hogy az odds mozgásának irányát kapjuk el.
Ezt befolyásolja a Back és Lay oldalra tett pénz összege, nagysága is. Gondolom a lényeg a következő:

1.Ha a Back oldalon van lényegesen több pénz, mint a Lay oldalon, az ár emelkedni

fog. Tehát layelni kell először, majd később back.
2. Ha a Lay oldalon van lényegesen több pénz, mint a Back oldalon, az ár csökkeni

fog. Tehát Backelni kell először, majd később Lay.


Foci meccs előtt pl. mennyi idővel kell megkötni az első fogadást a fentieknek megfelelően? Meccs előtt 2 órával? Vagy érdemesebb lóverseny piacot kiválasztani?

Persze ezek költői kérdések, hiszen nincs rá gondolom konkrét "szabály".

Akinek van ebben tapasztalata, röviden egy két példát leírhatna, megoszthatna.

Meg gondolom önmagában a pénzmozgás iránya is változhat, tehát ez sem ökölszabály, hogy csak ez határozza meg az odds mozgásirányt. Pl. jön egy hír, hogy a meccsen lesérül bemelegítésnél a top scorer csatár.


No, mindegy, csak gondolkozom ezekről.

Jó pihenést, jó fogadást!