OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


Tényleg jól bírjátok, remélem mostmár kurva hamar elfogadják az a végrehajtási rendeletet, mert több emailem jön ennek az egy topicnak az új bejegyzéseiről, mint máshonna összesen. :D

Nos... nekem is kevés hozzászólásom van, viszont visszaolvastam ezt az egészet és tök jól szórakoztam, köszönöm minden résztvevőnek :)

Kész. Beszartam. 

Ez kész! azt hinném hogy ilyen nincs de mégis van :D Legalább ne a kamerák előtt beszéljék meg :D fantasztikus egy országban élünk Hölgyek Urak! ::) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Idézetet írta: TiB Dátum január 07, 2014, 09:23:29
Ezt még véletlenül sem don187-nek hozom fel. Annyira igaza van Kósa Úrnak, ne tegyenek már fel olyan kérdéseket, amik zavarják őt, és negatívak. Ez egy boldog, problémától mentes ország, hülye negatívkodok, szokjátok már meg, hogy minden kerek!

Kósa Lajos nem szereti a kínos kérdéseket

;D ;D




Urbán Flóris rész a végén.. Sírok.

Kedves,Barátaim!
Most adjatok okos tanácsokat!
A sors úgy hozta pár hónapja,hogy ott kellett hagynom a munkahelyem.
Eleinte nem volt gond,hiszen járt "komoly"járadék 3 hónapig,de ez most letelt.
Maradt az fht,amit megigényelek(csicska 22800 ft,de a semminél több)és tolok hozzá még saját félretett pénzből.
Nos,a kérdéseim:
Mit tennétek?
Egyből próbálnátok visszamenni dolgozni vagy megpróbálnátok egy tanfolyamot a pár lehetséges közül:
-angol vagy német,alap vagy középfok.
-cnc esztergályos
-logisztikai ügyintéző
-hegesztő
Ezeken csak azért gondolkodtam,mert ma már minden a papír.
Nyelv azért lenne jó,hogy esetleg tudjak külföldre menni dolgozni.
cnc-s elvileg hiányszakma.
logisztika azért lenne jó,mert már raktári vonalon elindultam kissé.
Megcsináltam egy vezetőüléses targoncás vizsgát(saját pénzből)+2 napon belül döntenem kellene,hogy a vezetőállásost megcsináljam e?
Hegesztő keresett még itt,Szabolcs megyében is,de hallottam,hogy nagyon károsak a közben kilöködőtt anyagok.Egy ismerősöm most lett asztmás miatta.
Egyébként az informatika is érdekelne,de nem tudom van e értelme úgy belevágni,hogy nagyon kezdetleges,amit tudok belőle?
Előre is köszönöm mindenkinek a segítő tanácsokat,amelyek remélem,csak úgy záporozni fognak! ;) :) :)

Nem tudom mi a szakmád, mert azt nem írtad le, és a profilból nem derül ki hány éves vagy, de én azt javaslom:

1.  Cnc esztergályos, mert az még itthon is megkeres jobb helyeken  250-350 bruttót

2. Német nyelv alap, az intenzíven 5 hónap nyelvvizsgával (Origós a legjobban megcsinálható). Azért a német, mert már Ausztriában is tudsz dolgozni, nem kell Németországig vagy Svájcig elmenni.

3. Egy közepesen jó Cnc-s kint 1800-2500 EUR között keres, de nem ritka a 3500 feletti fizetés sem. Nyilván akkor már igen jónak kell lenni és az eltöltött idő is számít a munkahelyen. Jó, mások a költségek, de ha 500 EUR-t megtakarítasz havonta, az már elég jó.

Mindenképpen a munkaügyi hivatalban nézz körül, mert vannak támogatott tanfolyamok. TÁMOP 2.1.  stb , ilyeneket keress.

Lehetne még egy jó opció:  Szakács.  Az is keresett kint, a bátyám Sopronban lakik és 15 éve jár át Bécsbe dolgozni mint szakács. Mindíg osztrák alkalmazónál volt, most 2800 a fizetése, + osztrák gyes és majd osztrák nyugdíj.

Idézetet írta: mikisun Dátum január 08, 2014, 12:23:33
Kedves,Barátaim!
Most adjatok okos tanácsokat!

-angol vagy német,alap vagy középfok.
-cnc esztergályos
-logisztikai ügyintéző
-hegesztő
Ezeken csak azért gondolkodtam,mert ma már minden a papír.
Nyelv azért lenne jó,hogy esetleg tudjak külföldre menni dolgozni.
cnc-s elvileg hiányszakma.
logisztika azért lenne jó,mert már raktári vonalon elindultam kissé.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítő tanácsokat,amelyek remélem,csak úgy záporozni fognak! ;) :) :)
Egy nyelvtanfolyamba mindenképpen belevágnék a helyedben, ha komoly a szándékod nyelvtanulásra (és esetleg a külföldi munkára). Csak azért hogy tanfolyamon legyél, ne ülj be. Saját bőrömön éreztem a nyelvtudás hiányát szükségességét, mikor kijöttünk.
Az esztergályos se rossz, ha van valaim vasas előképzettséged.
Ami tény, hogy sokszor inkább a papír számít, mint a szakmai ismeret.

LosGabos,Lacapi!
Nagyon köszi,hogy tanácsokat adtatok!
Természetesen,azért szeretnék nyelvtanfolyamot végezni,mert úgy gondolom,hogy az ma már egy alap dolog kellene,hogy legyen.
Sajnos,én még az a korosztály vagyok,aki csak oroszt tanulhatott iskolai szinten és azt is csak általánosban.
Angolul még el-el gagyogok,(hugiékkal tanulgattam)de németből,szinte semmit nem tudok.
Annyi változás van,hogy nem hivatalosan megtudtam,nemigen fog az első negyedévben nyelvtanfolyam indulni munkaügyi által.
Mekkora szívás már,hogy minden évben több nyelvtanfolyam is indult,most meg pont nem!
Nem is én lennék!

Ha mégis lenne,akkor német vagy angol legyen a nyertes nyelv?
Illetve,próbáljak,akkor egy cnc-st vagy valami más értelmeset vagy irány vissza dolgozni inkább?

Mikisun,
tavaly még volt olyan nyelvtanulási lehetőség, hogy pályázaton keresztül a tanfolyam 90%-át térítették. Ha jól emlékszem nem munkaügyi központos téma, hanem valami EU forrásból megvalósuló. Nem tudom, hogy van-e még a keretből, de szerintem egy kis utánajárást megér a téma. Reklámozni sem akarok, ezért privátban dobok át rögtön pár linket.
Sok sikert!

Idézetet írta: misk@ Dátum január 08, 2014, 19:38:10
Mikisun,
tavaly még volt olyan nyelvtanulási lehetőség, hogy pályázaton keresztül a tanfolyam 90%-át térítették. Ha jól emlékszem nem munkaügyi központos téma, hanem valami EU forrásból megvalósuló. Nem tudom, hogy van-e még a keretből, de szerintem egy kis utánajárást megér a téma. Reklámozni sem akarok, ezért privátban dobok át rögtön pár linket.
Sok sikert!
Nagyon köszönöm,előre is,Misk@! :) :)