Skrill Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 37 vendég van a témában


Idézetet írta: adrian0312 Dátum július 26, 2014, 21:06:26
Hát csak így teljesen felesleges ha nem tudom arra használni amire kellett volna.. meg így belegondolva az a folyamat, hogy bankszámláról online sportfogadó irodába feltölteni majd kivenni pénzt valahogy egyszerűbbnek és gyorsabbnak tűnt.. csak most már nem merek feltölteni bankszámláról pénzt az unibetre a NAV miatt...
Azt vágod ám, hogy pl. ilyet, h. Unibet nemfogsz látni ám a bank kivonataidon se oda (nekik) se vissza (tőlük) utaláskor, mert az ő pénzügyeiket itthon az Earthport kezeli. A NAV nem fogja tudni hogy kivel mit üzletelsz, mert mindenhol csak a közvetítő (Earthport PLC) neve lesz feltüntetve. Olvass után az Unibet honlapján.
Ha meg nem először csinálnád, akkor meg nem hinném, hogy nem vetted ezt még észre.

Idézetet írta: junglefever Dátum július 27, 2014, 20:32:59
Azt vágod ám, hogy pl. ilyet, h. Unibet nemfogsz látni ám a bank kivonataidon se oda (nekik) se vissza (tőlük) utaláskor, mert az ő pénzügyeiket itthon az Earthport kezeli. A NAV nem fogja tudni hogy kivel mit üzletelsz, mert mindenhol csak a közvetítő (Earthport PLC) neve lesz feltüntetve. Olvass után az Unibet honlapján.
Ha meg nem először csinálnád, akkor meg nem hinném, hogy nem vetted ezt még észre.

Tegnap előtt csináltam a Skrillem.. nekem azzal van gondom, hogy NON Gamblinget választottam és így elvileg nem tudok utalni semmilyen online sportfogadónak.. és nekem ez a kérdésem ,hogy hogy tudom ezt vissza állítani Gamblingre ? Vagy hogy igaz-e amire válaszoltál?

A felutalt pénzed visszautalod a Skrillről és lenyeled a 900 Ft veszteséget emiatt.
Beregeled a bankkártyád, és legközelebb már nem a Skrillről töltesz, hanem a kártyádról a Skrill segítségével (amit az afdott iroda oldaláról indítasz).

De ha csak az Unibet miatt kéne a Skrill, ahogy írtam, felesleges, hiszen banki utalásnál közvetlenül az Unibetnek vagy az Unibettől érkezve minden pénzügyi tevékenység az Earthport-on fog keresztül menni, a NAV nem fogja tudni kikérni tőlük az adataid ha csak nincs hozzá büntetőjogi indoka, de lehet még akkor sem.

Idézetet írta: junglefever Dátum július 27, 2014, 21:22:38
A felutalt pénzed visszautalod a Skrillről és lenyeled a 900 Ft veszteséget emiatt.
Beregeled a bankkártyád, és legközelebb már nem a Skrillről töltesz, hanem a kártyádról a Skrill segítségével (amit az afdott iroda oldaláról indítasz).

De ha csak az Unibet miatt kéne a Skrill, ahogy írtam, felesleges, hiszen banki utalásnál közvetlenül az Unibetnek vagy az Unibettől érkezve minden pénzügyi tevékenység az Earthport-on fog keresztül menni, a NAV nem fogja tudni kikérni tőlük az adataid ha csak nincs hozzá büntetőjogi indoka, de lehet még akkor sem.

Akkor most nem úgy van, hogy először az OTP-ről kell a Skrillre utalni és majd utána az Unibetre? Épp ezért csináltam a Skrillt mert azt mondták ez a legbiztosabb a NAV ügy ellen.. de most akkor az is biztonságos ha az unibetre belépek és bankszámlámon keresztül (mint régen) utalok pénzt? Azt mondták egy páran ez így elég veszélyes a NAV miatt és épp ezért használjak Skrillt mivel azt ugye nem látják hova utalok "csak egy online pénztárcába". De ha meg utalgatok oda vissza a bankszámlámmal pl unibeten azt a NAV is láthatja nem? Vagy ha nem akkor mi értelme a Skrillnek az ilyen online sportfogadó irodáknál?

Ez a bankszámlás utalás működik minden online sportfogadó oldalon?

Idézetet írta: junglefever Dátum július 27, 2014, 21:22:38
A felutalt pénzed visszautalod a Skrillről és lenyeled a 900 Ft veszteséget emiatt.
Beregeled a bankkártyád, és legközelebb már nem a Skrillről töltesz, hanem a kártyádról a Skrill segítségével (amit az afdott iroda oldaláról indítasz).

De ha csak az Unibet miatt kéne a Skrill, ahogy írtam, felesleges, hiszen banki utalásnál közvetlenül az Unibetnek vagy az Unibettől érkezve minden pénzügyi tevékenység az Earthport-on fog keresztül menni, a NAV nem fogja tudni kikérni tőlük az adataid ha csak nincs hozzá büntetőjogi indoka, de lehet még akkor sem.

amúgy még nem töltöttem fel pénzt a Skrillre csak az a 360 ft van fent amit levontak majd jóváírtak a Skrillemen.

Idézetet írta: adrian0312 Dátum július 27, 2014, 22:19:01
Ez a bankszámlás utalás működik minden online sportfogadó oldalon?
Nem, de pl. az Unibetnél kifejezetten megvan ez könnyítve a magyaroknak. Mondom, hogy menj végig még1x a honlapjukon, nekik minden pénzügyüket az Earthport bonyolítja itthon, a feltöltésnél külön le van írva, hogyan tudsz közvetlenül a bankodból utalni feléjük. Azért nem értem ki és mikor hülyített be ezzel a NAV szöveggel.
A NAV nem fog utána menni pár ezres, tízezres tételeknek, mert teszem azt bámit amit kiutaltatsz mint nyereményt úgyis javarészt itthon fogod elkölteni. Más kérdés, hogy milliós nagyságrendben szoktál-e fogadni, vagy aktívan pókerezel, de az eddigi válaszaidból kiindulva erről nem hiszem h. szó van.
A Skrill megéri, mert minden valamire való iroda elfogadja és ha több ezer eurós nagyságrendekben fogadsz és mozgatsz pénzt, akkor vagy ez vagy a Neteller a legjobb megoldás - minde2től igényelhető saját bankkártya, hogy a náluk lévő pénzedhez közvetlenül is hozzáférj. Úgy tényleg kikerülheted a bankod közbeiktatását.
Ezen a 400 Ft-on ne pattogj többet, majd ha lesz pénzed még ezen kívül a Skrillen, akkor avval együtt leutalod a bankod felé. De ha fogadni akarsz, akkor ezentúl minden ilyennél a gambling opciót válaszd és nem lesz gond.

Még1x már nem írom le, ha csak az Unibet meg a NAV miatt regisztráltál a Skrill-re tényleg felesleges volt.


Idézetet írta: junglefever Dátum július 27, 2014, 22:48:50
Nem, de pl. az Unibetnél kifejezetten megvan ez könnyítve a magyaroknak. Mondom, hogy menj végig még1x a honlapjukon, nekik minden pénzügyüket az Earthport bonyolítja itthon, a feltöltésnél külön le van írva, hogyan tudsz közvetlenül a bankodból utalni feléjük. Azért nem értem ki és mikor hülyített be ezzel a NAV szöveggel.
A NAV nem fog utána menni pár ezres, tízezres tételeknek, mert teszem azt bámit amit kiutaltatsz mint nyereményt úgyis javarészt itthon fogod elkölteni. Más kérdés, hogy milliós nagyságrendben szoktál-e fogadni, vagy aktívan pókerezel, de az eddigi válaszaidból kiindulva erről nem hiszem h. szó van.
A Skrill megéri, mert minden valamire való iroda elfogadja és ha több ezer eurós nagyságrendekben fogadsz és mozgatsz pénzt, akkor vagy ez vagy a Neteller a legjobb megoldás - minde2től igényelhető saját bankkártya, hogy a náluk lévő pénzedhez közvetlenül is hozzáférj. Úgy tényleg kikerülheted a bankod közbeiktatását.
Ezen a 400 Ft-on ne pattogj többet, majd ha lesz pénzed még ezen kívül a Skrillen, akkor avval együtt leutalod a bankod felé. De ha fogadni akarsz, akkor ezentúl minden ilyennél a gambling opciót válaszd és nem lesz gond.

Még1x már nem írom le, ha csak az Unibet meg a NAV miatt regisztráltál a Skrill-re tényleg felesleges volt.

Rendben. Köszi a választ.

Csak ugye mivel be lettek ezek az online oldalak "zárva" köztük az Unibet is és Én továbbra is használni szeretném és oda vissza utalgatok ebből lehetne a baj a NAV miatt.. De ha azt mondod, hogy nem kell félnem mivel ez a Earthport bonyolítja az ügyeket akkor oké. Csak ugye abból nem-e lehet gond, hogy Én sem adózok tovább és gondolom az Unibet sem ?!

Egyáltalán nem nagy összegekről beszélünk.. nem milliók.. max havi 100.000 ft de akkor már sokat mondtam...

Nézd én nem dolgozom a NAV-nál, nincs semmilyen tuti infóm vagy belsős tippem, hogy mennyire akarnak utána menni a magyar sportfogadóknak. De ha valakinek majd lesz, akkor ezen az oldalon ez úgyis ki fog derülni.
Egyelőre amint látod inkább csak arra hajtanak, hogy növeljék a tippmixpro forgalmát.
Az adókötelezettség eddig is fennállt hiszen kvázi jövedelmet, bevételt generálsz - de mint minden más, itthon ez is annyira szürke dolog, hogy senkinek sem éri meg bonyolítani a saját helyzetét a NAV-val szemben, kívétel persze ha vki profi pókeres mert azért egy több tízezer eurós vagy még nagyobb nagyságrendű élő tornagyőzelemért járó sikerdíjat nem bevallani botorság lenne.
De ahogy rástartoltak a pénztárgépekre lehet ezt a ki/beutalós részt sem hagyják majd figyelmen kívűl és a blokkolással összekötve elkezdenek utána járni, viszont messze vagyunk még attól, hogy emiatt aggódjunk.

Igen, a Skrill mindenképpen jó megoldás elrejteni az ilyen jellegű tranzakcióid a NAV elől, de pont az Unibet az egy olyan iroda, ahol ha szimplán a banki utalással való pénzmozgásokat nézzük, a kivonatodon nem lesz rajta az ő céges nevük, mert az Earthport PLC közvetíti kettőtök között minden banki tranzakciót (nyilván az Unibet is adóelkerülés/számonkérhetőség szempontjából választotta ezt az utat) - szóval a NAV ha megvizsgálja a számlád, nem fogja látni hogy honnan van az a bevételed, csak azt, hogy az Earthportnak küldtél vagy tőlük fogadtál pénzt.

Nem tudom más irodánál hogy van, én Skrill v. Netellert használok majdnem mindenhova, a bankszámlás le/fel utalás már majdnem felesleges és különben is drága, de az Unibet ezt a részét azért pont okosan bonyolítja egy ideje már.

Befizetésnél nincsen semmi keresgélni valója a NAV-nak, hisz csak a fogadóirodától érkező nyereményünk lenne adóköteles és nem az oda történő befizetés.
A befizetésből meg nem következik automatikusan, hogy valaha nyerni is fogunk a sportfogadásból. :)
Max. azt vizsgálhatnák, hogy honnan van sportfogadásra pénzünk (meg úgy egyébként is), de ezt nem egy ilyen befizetés fogja generálni, hanem esetleg az, hogy túl nagy összegeket utalgatunk bárhova is.

Kifizetésnél meg lehet használni a Skrill számlához tartozó bankkártyát is, ha nem akarunk beérkező tételeket a hazai bankszámlánkon.
(bár jelenleg nagyon nem az a csapásirány, hogy a játékosokat adóztassák, talán azért is, mert kevesen nyereségesek és őket költséges lenne felkutatni és megfogni. egyszerűen ebből nem várható túl sok bevétel az államnak.)

Idézetet írta: Knapp Dátum július 27, 2014, 23:49:52
Kifizetésnél meg lehet használni a Skrill számlához tartozó bankkártyát is, ha nem akarunk beérkező tételeket a hazai bankszámlánkon.
(bár jelenleg nagyon nem az a csapásirány, hogy a játékosokat adóztassák, talán azért is, mert kevesen nyereségesek és őket költséges lenne felkutatni és megfogni. egyszerűen ebből nem várható túl sok bevétel az államnak.)
Igen, de a vállalkozások sem a nyereség, hanem a forgalom után adóznak, a nyereségük az, ami a költségeik és az adók levonása után náluk marad.
De ezt a másik topikban átbeszéltük, hogy nem a bevétel generálása volt a cél az államnak az aktuális szabályozással, hanem a piaci szereplők ritkítása vagy eljelentéktelenítése.
A jelenlegi összbevétel többszörösét szedhették volna be, ha azt mondják az irodáknak, hogy mindenki kaphat licenszet, csak annyit kell tenni hogy pl. a magyar játékosoknak egy 5-8%-nyi kulcsot beépítenek a tétjeikbe (minden megtett szelvényen előre elkérik tőled ezt a többletösszeget és így az irodának nem kerülnél plusszpénzbe) amit aztán havonta kiutalnak az Állam Kincstár felé. End of story.
De semmi racionalitás nincs abban amit csináltak, ráadásul ez az 5-8% extrasáp már kvázi sok év óta él és virul, hiszen ennyivel (vayg esetenként még többel) rosszabbak a tippmixes oddsok a nagy irodákéinál.

Köszönöm mindenkinek a választ :)

Akkor egyenlőre nem kell félni a NAV miatt és nyugodtan használhatom az Unibetet ez a lényeg.. Ti melyik oldalt használjátok továbbra is annak ellenére, hogy "betiltotta" a NAV ? :)

Idézetet írta: junglefever Dátum július 28, 2014, 00:12:49
Igen, de a vállalkozások sem a nyereség, hanem a forgalom után adóznak, a nyereségük az, ami a költségeik és az adók levonása után náluk marad.
De ezt a másik topikban átbeszéltük, hogy nem a bevétel generálása volt a cél az államnak az aktuális szabályozással, hanem a piaci szereplők ritkítása vagy eljelentéktelenítése.
A jelenlegi összbevétel többszörösét szedhették volna be, ha azt mondják az irodáknak, hogy mindenki kaphat licenszet, csak annyit kell tenni hogy pl. a magyar játékosoknak egy 5-8%-nyi kulcsot beépítenek a tétjeikbe (minden megtett szelvényen előre elkérik tőled ezt a többletösszeget és így az irodának nem kerülnél plusszpénzbe) amit aztán havonta kiutalnak az Állam Kincstár felé. End of story.
De semmi racionalitás nincs abban amit csináltak, ráadásul ez az 5-8% extrasáp már kvázi sok év óta él és virul, hiszen ennyivel (vayg esetenként még többel) rosszabbak a tippmixes oddsok a nagy irodákéinál.

Normál esetben a vállalkozások alapvetően a nyereségük után adóznak (nem véletlenül hívják társasági nyereségadónak), bár tudom, hogy most a pénzbehajtás időszakában adóztatnak nálunk mindent, amit érnek: például pár évvel ezelőtti(!) mérlegfőösszeget a bankok esetében, vagy a fogadóirodák esetében szeretnének forgalomtól független licencdíjat, forgalomarányos felügyeleti díjat és nyereségarányos játékadót is beszedni.  :)

Erősen kétlem, hogy egy ilyen 5-8%-os adó bevételhez juttatná az államot.
Egyrészt ennek beépítése és könyvelése is költséggel jár, ráadásul mivel kizárt, hogy minden iroda (több százról beszélünk) ezt megtegye, így biztosan versenyhátrányba kerül az a buki, aki ebbe belemegy! Egyszerűen náluk innentől sokkal gyengébbek lennének a szorzók és elveszítenék a magyar ügyfeleiket, ha azoknak lenne esélyük máshol magasabb szorzókkal játszaniuk. (pl. a blokkolást kijátszó, licenc nélküli irodáknál vagy éppen a tippmixpronál...)

Az is gáz, hogy ahol az 5%-os kulcs már működik (Németországban licencet szerzett irodáknál és pl. az Interwetten is egyből ezzel a levonással számol még magyar ügyfelek esetében is), ott a tétekre, illetve a bruttó nyereményre számolják az 5%-ot, azaz 1.05-ös szorzó alatt már nem is fogadhatsz, mert kevesebbet kapnál vissza, mint a feltett téted.

Ha csak 5%-kal számolok, akkor a szorzók így alakulnának:
1.01 --> 0.96  :)
1.05 --> 0.9975
1.1 --> 1.045
1.2 --> 1.14
1.5 --> 1.425
1.8 --> 1.71
1.91 --> 1.8145
1.97 --> 1.8715
2 --> 1.9
2.5 --> 2.375
3 --> 2.85

Ilyen változásokkal még a Pinnacle szorzói is Tippmixpro szintre hozhatóak.


Idézetet írta: adrian0312 Dátum július 28, 2014, 10:57:49
Ti melyik oldalt használjátok továbbra is annak ellenére, hogy "betiltotta" a NAV ? :)

Mivel a blokkolás érdemben semmin nem változtatott, gondolom a többség azt az oldalt használja továbbra is, mint eddig.


Idézetet írta: Knapp Dátum július 28, 2014, 12:21:38

Mivel a blokkolás érdemben semmin nem változtatott, gondolom a többség azt az oldalt használja továbbra is, mint eddig.

Csak azért kérdezem mert lehet, hogy most már más folyamatban töltik fel, veszik le az oldalról a pénzt mint eddig.. Mivel Én eddig mindig utaltam bankszámláról az oldalra és fordítva..

Idézetet írta: adrian0312 Dátum július 28, 2014, 16:12:22
Csak azért kérdezem mert lehet, hogy most már más folyamatban töltik fel, veszik le az oldalról a pénzt mint eddig.. Mivel Én eddig mindig utaltam bankszámláról az oldalra és fordítva..

A nyereményekből eddig is adózni kellett volna, tehát a pénzkezelési szokásokon a blokkolás nem kell, hogy változtasson.
Ugyanakkor az állam illetve a NAV eddig sem nagyon próbálta behajtani ezeket a pénzeket a játékosoktól, most ráadásul pont mással vannak elfoglalva.

Egyébként meg azt kérdezted, hogy mely oldalakat használjuk a blokkolás ellenére és nem azt, hogy változtattunk-e a blokkolás miatt a ki- és befizetési szokásokon.
Ezeket nem érdemes összemosni, akinek nagyobb bevétele van sportfogadásból, az nem a blokkolás miatt kezd el arra vigyázni, hogy ne szúrjon szemet itthon.
(aki meg csak folyamatosan befizet az irodákhoz, az meg ne a blokkolás miatt aggódjon, mert azon csak nyerhet.  :D  )

Bwinen mi a helyzet ? oda is utalhatok nyugodtan bankszámlámról vagy ott már biztonságosabb ha Skrillről utalok?