Eurovíziós Dalfesztivál 2011

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szerinted ki nyeri a 2011-es Eurovíziós Dalfesztivált?

Franciaország
5 (21.7%)
Írország
0 (0%)
Azerbajdzsán
2 (8.7%)
Nagy-Britannia
1 (4.3%)
Németország
3 (13%)
Magyarország
9 (39.1%)
más
3 (13%)

Összes szavazó: 22

Szavazás lezárva: május 18, 2011, 09:32:42

"- A 2007-es verseny alapján -mivel akkor indultunk utoljára-"  Igaz a döntőbe nem jutottak be, de

2008: Csézy - Szívverés ; 2009: Ádok Zoli - Dance with me   (több szót nem is érdemelnek...)

Tetszik az eszmefuttatásod, aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle.

- Vezértippem talán a Best of Top five: Franciaország 1,50 lesz.

- utolsó helyen végez: Litvánia 3,5  és Spanyolország 4,5 odds

- Érzelmi alapon: Magyarország Top10 2,37  és Svédország 11. vagy jobb helyezés 1,72-ért


Igen a döntőre gondoltam amikor írtam!  ;)
Csak szerencsétlenül fogalmaztam!
2008-19.hely 6 ponttal
2009-15.hely 16 ponttal
Ráadásul még az elődöntőben... siralmas...

Hajrá Kati!

Bár Ő örül neki, hogy ötödikként mutatja be a produkcióját, de ez annyira nem előnyös.

Egy komplett "rajtsorrendet" tudna valaki linkelni?


#20 május 14, 2011, 20:50:27, winchester
Oddsok a döntő előtt kb. fél órával:

Ki fog nyerni?

Franciaország   2.30
Írország   5.00
Azerbajdzsán   7.00
Finnország   12.00
Egyesült Királyság   16.00
Dánia   20.00
Németország   20.00
Svédország   20.00
Észtország   20.00
Magyarország   25.00
...



Jobb helyezést ér el   
Magyarország  1,50    Románia  2,40

Nem rég értem haza, és az Unibet kínálatát böngészve találtam ezt az opciót... Azért ennyire nem jók szerintem a románok, Kati simán előrébb fog végezni, csodálkoznék ha nem így lenne...

Mint ahogy Latzka tette, én is csoportokba osztottam a tippjeim:
- Vezértippeim: Magyarország - Románia 1.50 ,  Top10: Egyesült Királyság - Igen  1.57,  Top10: Írország - Igen  1.25
- Végső nyertes tippjeim: Franciaország 2.30   vagy  Egyesült Királyság 16.00
- Első négyben végezz: Franciaország 1.30,  Egyesült Királyság  3.00
- Érzelmi alapon: TOP10: Magyarország - Igen  2.85


U.i.: HAJRÁ KATI ! :great:

2013-ban megyunk Bakuba, hurra! :redchug:

Magyarorszag 21. lett, ha jol lattam...

Sajnos a körbeszavazásokkal is számítani kell ebben.
Én az észtekre tettem egy poén ezrest az első 10-be, de siralmas lett a végeredmény...
Az 1,05-ös Franciák hol is végeztek a 10-ben fogadásnál???  ;D


Na ez is szokásosan zajlott...
Úgy látszik főként ízlésficamos emberek szavaznak ezen a versenyen...
A körbeszavazásokat értem én, de ez túlmutat azon. Görögök? Írek? Mit keresnek azok a top10-be? Az észtek, svájciak és mi is, pedig jócskán alul lettünk szavazva.
Annak azért örülök, hogy a franciákat és az olaszokat helyén kezelték. Az olasz produkció nekem már az elődöntőben is tetszett. Titkos favoritom volt, de egy kanyi vasat sem mertem rájuk tenni. Sajnos! Győzelmük 60x, 1-4 helyezés azt hiszem 15x, top10 5x szorzó volt. Lehetett volna annyi eszem, hogy legalább a top10-re teszek.
Egyébként szerintem nívós volt. Volt itt 10, de inkább 15 dal ami közül bármelyik nyerhetett volna. A maradék 10 sem volt rossz, csak nem tetszett a műfaja, vagy az előadó.

Nekem két favorit tippem volt. A párom engedélyezett rá egy 20ezret. Végül a magyar top10-es szorzóemelkedés annyira elbizonytalanított, hogy megfeleztük az összeget. Ezután tovább emelkedett a szorzó és akkor már nagyon arra gondoltam, hogy jobb tipp lesz a "magyarok legjobb barátja: más" szekció 1.85-ért. Persze jó fogadóhoz híven hagytam egy 1000-est élőzni.  :D Így erre ment 9ropi. Hál' Istennek jó megérzés volt. Egyébként ennek a barátos fogadásnak nagyon tuti szaga volt...
Legközelebb a görögök top10-es szorzóját vakon nyomom amennyivel csak bírom. Zsinórban 4x voltak top10-ben. Ha ezzel a szarral is bejutottak idén, már pedig bejutottak. Akkor ez fix tipp lesz.  ;)

Köze nincs itt a dolgoknak a dalok minőségéhez. Szimpátia szavazás az egész. Felháborítónak tartom például az olaszok+görögök helyezését! Ebből is látszik, hogy Európa szarik ránk magas ívből!

Görögökét én is sokallom, de az olasz szerintem jó volt. Nekem tetszett. Bár ízlés kérdése, kinek mi tetszik.

Az olasz előadásában max. a trombitás kísérete volt jó  ;D bár ő sem egy Adam Rapa. Mondjuk azon sem csodálkoztam, hogy San Marino-tól 12 pontot kaptak, ennyi erővel miért nem szavaz még Vatikán meg (Monaco) végülis azok is Olaszországhoz tartozó miniállamok. Minőségben semmivel sem volt jobb mondjuk Kati dalánál, de lehet, hogy én vagyok csak ennyire elfogult. Sőt Kati dalánál inkább éreztem a borsódzást a hátamon, mint az olasz előadásánál. Én inkább maradok a 22. helyezett "igénytelen" előadásánál, mint a 2. helyezetténél.

Finnország: 12 pont
Szerbia (Vajdaság): 8 pont
Románia (Erdély): 7 pont
Spanyolország: 6 pont
Izland: 5 pont
Svédország: 5 pont
Ukrajna (Kárpátalja): 4 pont
Ausztria: 2 pont
Azerbajdzsán: 2 pont
Franciaország: 2 pont


Köszönet azoknak, akik ténylegesen is az elhangzott dalok alapján szavaztak, legfőképp a határon túli magyaraknak és a finn nyelvrokonoknak. :great: (Ezt viszont egy kicsit furcsálltam: Szlovákia: 0 pont ???)

Idézetet írta: szumos Dátum május 15, 2011, 10:17:30
...Annak azért örülök, hogy a franciákat és az olaszokat helyén kezelték. Az olasz produkció nekem már az elődöntőben is tetszett. Titkos favoritom volt, de egy kanyi vasat sem mertem rájuk tenni. Sajnos! Győzelmük 60x, 1-4 helyezés azt hiszem 15x, top10 5x szorzó volt. Lehetett volna annyi eszem, hogy legalább a top10-re teszek...

Az olaszok indulóját nem láthattad az elődöntőben, mivel ők alanyi jogon a döntő résztvevői voltak a német, spanyol, angol és francia "csapattal" együtt. ::)