Rió 2016

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: vmlinuz Dátum augusztus 12, 2016, 22:11:49
Ilyenek a mi a szart keresnek az olimpián?

Molnár Flóra: "Nagyon élveztem, fantasztikus érzés volt úszni a nagyokkal. Az időm egy picit lehetett volna jobb, de meg vagyok elégedve, nem sokkal, egy tizeddel maradtam el a legjobb időmtől"

Nagyon élvezte. Mi a kurva anyját? Hogy pezseg a viz? S mégis, hogy a lófaszba lehet elégedett, ha a saját csúcsát sem úszta meg? Ez milyen mentalitás? Gyökér :crazy: :2guns: :2guns: :2guns: :wall:

Nem értek veled egyet, magamat beleértve, nálam is felmerülnek sok esetben csapatokkal, sportolókkal szemben a teljesítményük, megnyilvánulásuk miatt Nem nyerhet mindenki, sőt még jól sem tud teljesíteni. Ilyenkor megkérdem magamtól én is mindig a maxot hozom? A fenét.
Alapvetően, hogy ki hogyan éli meg a kint tartózkodás és ezt hogyan prolongálja egyén függő, visszagondolva 18 évesen mi is tettünk nem megfontolt kijelentést. Ugyan akkor meg jobban örültél volna egy panel nyilatkozatnak, ami számtalanszor elhangzik, és az internet népe ezen élcelődik?

A magyar sportolók 80%-ról mindez elmondható az olimpián, nem hozta a legjobbját és még nyilatkozni sem tud ráadásul.
Nem kell egyből pálcát törni felette,  ráadásul egy 18 éves teljesen tapasztalatlan sportoló.
Vannak kint sokkal tapasztaltabbak, esélyesek és oltári lebőgéssel szerepeltek. No azokra lehet inkább kritikai hangot megütni.


Tegnap legnagyobb teljesítménye Márton Anita bronzérme országos csúccsal. Ő a magyar versenyzők közül az egyik legjobb versenyző alkat, ilyen bombaerős mezőnyben 3. hely és megint országos csúccsal. Az elmúlt években ha döntőbe kerül, akkor általában megdönti a saját rekordját (ami egyben országos csúcs). Ebben a számban még simán benne van egy olimpia, ahol akár feljebb is léphet, ha ilyen ütemben fejlődik.


TiB, pályakerékpár az egyik legjobb.  :great:   Tegnap is a britek világcsúcsa hatalmas teljesítménye, pláne ahogyan megfordították a döntőt. Ma is lesznek izgalmak bőven, főleg egyéni sprintben, de az omnium is nagyon jó versenyszám.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum augusztus 12, 2016, 22:11:49
Ilyenek a mi a szart keresnek az olimpián?

Molnár Flóra: "Nagyon élveztem, fantasztikus érzés volt úszni a nagyokkal. Az időm egy picit lehetett volna jobb, de meg vagyok elégedve, nem sokkal, egy tizeddel maradtam el a legjobb időmtől"

Nagyon élvezte. Mi a kurva anyját? Hogy pezseg a viz? S mégis, hogy a lófaszba lehet elégedett, ha a saját csúcsát sem úszta meg? Ez milyen mentalitás? Gyökér :crazy: :2guns: :2guns: :2guns: :wall:

Nem véletlenül olimpiai játékok a neve ennek az egésznek. Csak nálunk az a valaki, aki érmet nyer, méghozzá aranyat. Mintha az, aki 27. lesz gyaloglásban, nem dolgozna ugyanannyit, vagy még lehet többet, mint az, aki nyer. Másképp kell ezt nézni szerintem. Ennyi erővel minek megy ki az, aki 12 másodperces 100 méteres csúccsal rendelkezik Tuvaluból. Úgysem nyer...
Vagy a 100+ -os judot minek kellett megrendezni, amikor a francia srác 2010 óta veretlen  ;D Eleve nem látványos, másrészt mindenki tudta, hogy ő nyer...

Tőrös Balázs mondta még anno valahol, talán a Trash Talk c. műsorban, hogy az Olimpia nem más, mint az, hogy a világ élsportolói két hétig egymással dugnak. Azóta töröm a fejem, hogy miben tudnék kvótát szerezni...

Nekem a tegnapi nap  közel fél órás 'momentuma' a női 10.000 méter volt. Hát aki azt nem látta, az nézze vissza, mert hatalmas élmény volt. Engem kirázott a hideg, és a kommentár is jó volt szerintem. Én is visszanézem majd gyengébb napokon, mert tényleg kegyetlen futás volt  :ok:



Idézetet írta: slices Dátum augusztus 13, 2016, 07:52:17
Nem értek veled egyet, magamat beleértve, nálam is felmerülnek sok esetben csapatokkal, sportolókkal szemben a teljesítményük, megnyilvánulásuk miatt Nem nyerhet mindenki, sőt még jól sem tud teljesíteni. Ilyenkor megkérdem magamtól én is mindig a maxot hozom? A fenét.
Alapvetően, hogy ki hogyan éli meg a kint tartózkodás és ezt hogyan prolongálja egyén függő, visszagondolva 18 évesen mi is tettünk nem megfontolt kijelentést. Ugyan akkor meg jobban örültél volna egy panel nyilatkozatnak, ami számtalanszor elhangzik, és az internet népe ezen élcelődik?

A magyar sportolók 80%-ról mindez elmondható az olimpián, nem hozta a legjobbját és még nyilatkozni sem tud ráadásul.
Nem kell egyből pálcát törni felette,  ráadásul egy 18 éves teljesen tapasztalatlan sportoló.
Vannak kint sokkal tapasztaltabbak, esélyesek és oltári lebőgéssel szerepeltek. No azokra lehet inkább kritikai hangot megütni.
Nem az a bajom, hogy nem nyert. Hanem, hogy utána meg van elégedve és ezt elmondja a tv-ben. Ebből az átlagembernek, akinek tisztelnie kellene a sportolót és példaképnek tekintheti mi fog leesni? Vagy azt mondja, hogy balfasz sportoló s nem nézi többet, vagy azt, hogy hú de jó, én se kell kihozzam magamból a maximumot, mert igy is elismernek. :crazy:

Utána meg csodálkozunk, hogy kevés a szurkoló és csak az aranynak örvendenek valamennyire, és mindenki órákat kávézik minden hivatalban, ahelyett, hogy dolgozna.

Idézetet írta: Knapp Dátum augusztus 10, 2016, 20:33:39
De a nagyobb gond az, hogy életkorbeli határok sem nagyon vannak, hisz 14-15 éves emberkék is versenyezhetnek a felnőtt mezőnyben. Őket mikor kéne elkezdeni nyíltan doppingolni?
Hidd el, hogy tolják most is 14-15 évesen. Nem azt mondom, hogy mindenki, de van. Ha nálunk, egy fos vidéki edzőteremben tolták 14 évesen a naposimot, mint a cukorkát (ezelőtt jó 15 évvel), vizesedjünk jeligével akkor mi van egy komolyabb szinten? Pont ott nem fog hozzájutni valamilyen cucchoz a gyerek? Sajnos ez a hülye valóság.

Volt tegnap vagy tegnapelőtt egy érdekes riport a tv-ben. Doppinggal kapcsolatban nyilatkozta valaki, hogy kb. 50 és 100 millió forint között van jelenleg egy teljesen új szintetikus doppingszer (amit be tudnak lőni teljesen egyedien, ha 2-en mennek cuccért, a két szer se lesz egyforma és, és soha nem fogják tudni kimutatni) Ez itt Magyarországon.
Innentől csak egyszerű matematika, hogy megéri betolni, vagy nem. Egy olimpiai arany 35 millió, + azt hiszem évente 6 millió (12*500e) az életjáradék, nem túl bonyolult számítás, hogy bőven megéri. De még olimpiai arany se kell hozzá, Katinka 1 millió dollárt úszott össze az elmúlt 1 évben olimpia nélkül.
Lehet számolni, hogy mindez hogy mehet az USA-ban.
Hagyni kéne az egész doppingtémát, anélkül nem lehet, csak a bénák lebuknak. Persze mondjuk  Győzikébe 2 milliárdért is rakhatnának kifejlesztett, szintetikus doppingszert, tehát azért  tehetség is kell, éppen ezért kellene engedni.

A lényeget kiemeltem.

,,Mindenki csak azt mondogatja, hogy élvezzem, de sajnos ma nem élveztem! Terhet tettem magamra, de miért? Boldognak kéne lennem..." – írta ki Sárosi Laura a Facebook-oldalán.
Sárosi Laura, aki három hónappal ezelőtt Magyarország egyik legkedveltebb sportolója lett, amikor odaadta cipőjét ellenfelének, és sportszerűségével világhírnévre tett szert. Sárosi Laura, akiről a cipős sztori előtt senki sem tudta itthon, hogy ki. Sárosi Laura, akit most azért kritizálnak, mert nem nyerte meg rögtön az első meccsét az olimpián a világ egyik legjobbja ellen.
,,Vicces, hogy itt jöttök ezzel a nyomás dologgal, miközben arról, hogy nem vagytok rendben fejben, nem a szurkolók és nem is a nemzet tehet, hanem ti, mert nem bírjátok el azt a terhet, amit egy olimpia jelent" – ez pedig már a legtöbb lájkot kapó komment a Facebook-oldalunkon, pont a fent említett Sárosi-nyilatkozat alatt.
Megértjük. Egy 350 milliós országban élünk. A GDP az egekben, az uszodák, a pályák tömve, mindenki sportol. Amellett, hogy természetesen mindenki úgy jön erre a világra, hogy nem akar barátokat, nem akar kapcsolatokat, nem akar fiatal lenni, nem akar gyorskaját tömni magába egy átbulizott este után.
Egyetlen dolog fontos számára már babaként is: hogy 2:07 alatt ússza a 200 mellet.
Hogy Hosszú Katinka mondataival ékeskedjünk, ők küzdenek, míg mi alszunk, tanulnak, míg mi bulizunk, és úgy élnek, ahogy mi álmodjuk őket.
Tegyük fel, azt mondja valaki, megkapod álmaid munkáját, ezért cserébe csak egy kétperces interjún kell részt venned, amire van 364 napod felkészülni, viszont tökéletesen kell teljesítened. És ugyanarra a munkára még harmincan jelentkeznek melletted, szintén ugyanígy készülnek, és ők a világ legjobbjai.
Biztosan nem hibáznál? Egyszer sem? Egy nyelvbotlásod sem lenne? Elvégre erről álmodsz egész életedben...
Tegyük fel a lehetetlent! Hibázol, nem Te kapod az állást. Jobban éreznéd magad, ha ezrek írnák a Facebook-oldaladra, hogy elrontottad? Jobban menne attól legközelebb?
Vagy az segítene, ha azok, akik miatt küzdesz, azt mondanák: ,,Semmi baj, büszkék vagyunk rád!"?

Tízmilliós ország vagyunk, mégis sorra nyerjük az aranyakat, az érmeket. Külföldön a csodájára járnak a magyar nemzetnek, hogy hogyan lehet képes ilyen sportcsodákra egy ilyen apró ország. Az éremtáblán Spanyolországot, Olaszországot, Kanadát előzzük meg, a magyar mégis elégedetlen.
Olimpikonok, hozzátok szólunk!
Küzdjetek, de ne csak az országért, magatokért is, ez a Ti életetek, amibe nekünk, egyszerű szurkolóknak semmi beleszólásunk. Engedjétek el a megfelelést, az elvárásokat! Örülünk az aranynak, az ezüstnek és a bronznak is, de soha senkit sem fog érdekelni az, hogy hányadik helyen végeztek, ha a szíveteket, lelketeket kiteszitek ebben a néhány napban, és mindig igyekeztek erőfeszítést tenni azért, hogy folyamatosan fejlődjetek, újra és újra legyőzzétek önmagatokat.
Nem baj, ha negyedik leszel, de az sem, ha tizennegyedik, csak éjszaka ne kelljen amiatt forgolódnod, mert nem adtál bele mindent.
Figyeljetek arra a rengeteg biztató üzenetre, amit kaptok, engedjétek, hogy az a hatalmas pozitív energia, ami a világ ezer csücskében élő magyartól érkezik, eljusson hozzátok!
Gondoljatok arra, hányan éjszakázunk és szenvedünk másnap a munkában, csak hogy lássunk Titeket néhány másodpercre, és örülhessünk annak, hogy Ti örültök.
Bármi történik, mi Veletek vagyunk, és büszkék vagyunk Rátok!
Köszönjük, amit ezért az országért tesztek, köszönjük, amit értünk tesztek!
Hajrá, magyarok!

Úgy bírom ezeket az eurosportos delegáltakat, sosem azt közvetítik, ami a képen történik, hanem a kis saját véleményüket akarják elmondani mindenáron. Különösen Szabó Gabcsi "ért" mindenhez. Na mind1 túlélem azépersze :D

Szép volt Anita! :beerchug:

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 14, 2016, 01:15:24
Úgy bírom ezeket az eurosportos delegáltakat, sosem azt közvetítik, ami a képen történik, hanem a kis saját véleményüket akarják elmondani mindenáron. Különösen Szabó Gabcsi "ért" mindenhez. Na mind1 túlélem azépersze :D

Szép volt Anita! :beerchug:
Én nagyon kedvelem Szabó Gábor közvetítését, szerintem az atlétikát jól csinálja, és Székely Dávid se rossz.

Én is kedvelem az eurosportos arcokat.Teniszben pl a digisport átvette a teniszt tőlük ott ég és föld a különbség.Divat szidni minden kommentátort de ha egy sokkal rosszabbat kapsz akkor visszasírod a régit.Szabó Gábor sokszor tudálékos igen de olyan infói vannak mindenről annyira felkészült amiről a legtöbb kommi csak álmodhat,néha alapvető szabályokkal nincs tisztában.

Srácok, férfi 100 méterről kérdeznék:

Meite dobogón végez, erre láttok valahol szorzót?

Idézetet írta: oakland23 Dátum augusztus 14, 2016, 12:25:35
Srácok, férfi 100 méterről kérdeznék:

Meite dobogón végez, erre láttok valahol szorzót?
Winmasters 20.00-as odds.  :ok:

#192 augusztus 14, 2016, 13:28:28, Knapp
Idézetet írta: vmlinuz Dátum augusztus 13, 2016, 09:57:14
Hidd el, hogy tolják most is 14-15 évesen. Nem azt mondom, hogy mindenki, de van. Ha nálunk, egy fos vidéki edzőteremben tolták 14 évesen a naposimot, mint a cukorkát (ezelőtt jó 15 évvel), vizesedjünk jeligével akkor mi van egy komolyabb szinten? Pont ott nem fog hozzájutni valamilyen cucchoz a gyerek? Sajnos ez a hülye valóság.

Szerencsétlen 18 éves csajon, aki messze a legjobb gyorsúszó Magyarországon rövidtávon, számon kéred, hogy nem példaképként viselkedik (szerinted, mert ugye az amcsik meg a skandinávok is eret vágnak mindig és még véletlenül sem próbálnak görcsölés nélkül versenyezni), de ugyanakkor az normális lenne, ha az élsportolókat és ezzel automatikusan az összes gyerekeket is folyamatosan doppingolnák!
Doppingnál nem zavar, hogy milyen példát mutatnak?!

Hja és ismétlem: élete 2. legjobb úszása volt, amit az olimpián nyújtott, júliusig a 25.25-ös olimpiai szint sem volt meg neki soha, bár amikor megmondjuk, hogyan kéne másnak viselkednie az olimpián, akkor a tények számítanak a legkevésbé!  ;)

Mondjuk az egész abból a tévedésből ered, hogy a sportoló érted küzd az olimpián, pedig alapvetően saját magáért.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum augusztus 13, 2016, 09:38:56

Utána meg csodálkozunk, hogy kevés a szurkoló és csak az aranynak örvendenek valamennyire, és mindenki órákat kávézik minden hivatalban, ahelyett, hogy dolgozna.

Ezt azért nem értem, mert az 1 főre jutó aranyérmek számában elég jól állunk, ha ennek lenne bármiféle hatása a termelékenységünkre, akkor gazdasági nagyhatalom lennénk...


Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 14, 2016, 01:15:24
Úgy bírom ezeket az eurosportos delegáltakat, sosem azt közvetítik, ami a képen történik, hanem a kis saját véleményüket akarják elmondani mindenáron. Különösen Szabó Gabcsi "ért" mindenhez. Na mind1 túlélem azépersze :D

Szép volt Anita! :beerchug:

Szabó Gábor a súlylökés előtt levezette, hogy reálisan a 4-6. hely néz ki Anitának, de ha magyar csúcsot dob és ha valaki betlizik a nála jobbak közül, akkor egy bronz meglehet.
Ez nekem a fogadásban is segítség volt, lényegében ezért raktam arra, hogy érmet szerez.
Jenő mondataiban ("szeretném felhívni a figyelmet, bármi is történik ma, Cseh Laci páratlan és egyedülálló úszófenomén") annyira nem érzem ugyanezt a tudást.  :)

Egy napot hiányzok, s meglepetésként ér, hogy nincs újabb arany. Katinka Long hogy a rákba kúrta el a döntőt?
1.05-ös szorzója volt.

Ejnye-bejnye. Ha ez nem bunda...Kell a pénz a koxra Katinka?