Trade, value betting

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#15 április 07, 2013, 14:53:25, Knapp
Nálam az biztosan value bet, amelynek a szorzója a legtöbb irodánál esik, de egy-két helyen tartja magát. (persze ott sem sokáig az arbosoknak köszönhetően, akik lényegében kiegyenlítik az irodák közötti különbségeket, bárhogy is látja az adott buki az esélyeket)

A value-ből így könnyen lehet trédelés is, ha észrevesszük a zuhanást.
(én az oddsportal.com-on az utóbbi 1 óra droppingjait szoktam figyelni)

http://www.oddsportal.com/soccer/spain/segunda-division-2012-2013/xerez-hercules-1385556/

Ezt a meccset pl. vendég győzelemere elkaptam még 2,5-ön a Tipiconál, miközben máshol már 1,8 és 2 között volt.
Ma a 2,5-ös szorzót a Pinnacle-nél 2,38-cal (AH Xerez +0,5) lehetne zárni, én mondjuk már napokkal ezelőtt megtettem, mert nekem elég volt bónusz forgatáshoz az 1.93 is. (meg persze nem tudhattam, hogy folytatódik-e a trend, vagy esetleg korrigálnak a szorzók.)


Az jól látható, hogy április 2-3 fordulóján, éjszaka zuhant meg a szorzó, reggel 7-kor már a Tipico is felébredt.

szerintem a marathon a bukik ellen játszik,olyan szoftvere és tanácsadói lehetnek,hogy a számukra vesztésre ítélt oddsot az egekig árazzák,mert tudják,hogy úgysem kell kifizetni.Mást nem tudok elképzelni,max egy pénzmosoda lehet még:)de nem hülyék az is biztos.Nem tudom hallottál-e a yobetitről,de ők is valami ilyesmit szeretnének csinálni ha jól tudom,bár már nem követem az indulásukat,a szakértők szintén beárazzák az oddsokat,amik szerintük bukók,begyűjtik a pénzt,te pedig befejezed az ellentettjét a legnagyobb oddson,olyan irodában ami nem limitál.Így mindenki jól jár kivéve a lehúzott iroda--más kérdés,hogy ez működni fog-e:)

Én külföldi fórumon olvastam,hogy a Marathonbet nem feltétlenül a szorzót csökkenti ha sok tét érkezik egy adott piacra hanem a feltehető téteket. Magyarul nyitnak favoritot 1,5-ös oddszon max tét pl. 5000€ összesen és ebből lehet mindenkinek gazdálkodni. Nyilván próbálnak később a piachoz is igazodni, illetve szorzót csökkenteni. Lehet előrébb járnak mint más iroda oddsz-számítás szempontjából. (Sőt biztos)

"Az irodának alapvetően mindegy, hogy ki nyer, ha minden kimenetelre arányosan érkeznek tétek."
Itt fején találtad a szöget.Éppen ez a problémája az irodának, hogy egyetlen oldalra áramlik be a pénz, sok esetben 90-95%-ban... Ezt már nem lehet korrigálni, legfeljebb csak szépíteni a veszteségen (iroda szemszögéből nézve).


"Azt hiszem, a Marathon szorzói sem mérvadóak komolyság szempontjából...  :) "
A helyzet az, hogy a marathon szeret nagyon elsőnek lenni az opening piacon, azaz az akkor kiadott oddsuk, még úgy-ahogy helytálló is volt (függetlenűl attól hogy szerintem túlértékelt)

"Ott szándékosan áraznak félre. lehet, hogy más irodák megbízásából gyűjtik össze az arbosokat.  :)"
A cél mindig ugyan az : radar alatt maradni:))) ;)

#19 április 07, 2013, 15:21:39, Knapp
Idézetet írta: arbmachtfrei Dátum április 07, 2013, 14:57:49
szerintem a marathon a bukik ellen játszik,olyan szoftvere és tanácsadói lehetnek,hogy a számukra vesztésre ítélt oddsot az egekig árazzák,mert tudják,hogy úgysem kell kifizetni.Mást nem tudok elképzelni,max egy pénzmosoda lehet még:)de nem hülyék az is biztos.Nem tudom hallottál-e a yobetitről,de ők is valami ilyesmit szeretnének csinálni ha jól tudom,bár már nem követem az indulásukat,a szakértők szintén beárazzák az oddsokat,amik szerintük bukók,begyűjtik a pénzt,te pedig befejezed az ellentettjét a legnagyobb oddson,olyan irodában ami nem limitál.Így mindenki jól jár kivéve a lehúzott iroda--más kérdés,hogy ez működni fog-e:)

Olvastam a yobetit-ről, kicsit régóta húzódik az indulásuk...

A marathon ebből nem tudom, hogyan tud profitálni, mert sokszor a piacon kialakult szorzókban sok információ van, pl. sérülés, motiváció vagy éppen bunda.
Ha ők ilyenkor dacosan tartják a szorzót, akkor ahhoz zseninek kell lenni, hogy nyereségesek legyenek. (persze ha ők bundáznak, az más!  :D )
Ugyanakkor a másik oldalt sem árazzák irreálisan alacsonyra, csak arra ki tudja, hogy fogad-e náluk valaki. 

Idézetet írta: issey76 Dátum április 07, 2013, 15:12:38
"Az irodának alapvetően mindegy, hogy ki nyer, ha minden kimenetelre arányosan érkeznek tétek."
Itt fején találtad a szöget.Éppen ez a problémája az irodának, hogy egyetlen oldalra áramlik be a pénz, sok esetben 90-95%-ban... Ezt már nem lehet korrigálni, legfeljebb csak szépíteni a veszteségen (iroda szemszögéből nézve).

Én két alaptételből indulok ki a munkásságomban:
- a sportfogadók többsége a favoritra pakol és focira játszik
- a sportfogadók többsége veszteséges

Ha nem akarok veszteséges lenni, akkor az alacsony szorzókat meg sem szabad látni.  :)

Az irodának egyébként lehet, hogy az adott meccsen egy nyertes alacsony szorzó miatt vesztesége lesz, de ezen hosszú távon biztosan ő nyer.
Kiírják 1,2-ért a top csapatok bajnoki meccseit, miközben ehhez 83% feletti találati arány kell, ha a fogadó ezekre játszik és nyereséges akar lenni...


Like-olom ezt a topicot  :) Bár az én tudásomat már meghaladja, mivel nem ismerem ezeket az irodákat, de tetszik az ilyen eszmecsere.

továbbra is élő szisztémákat írnék ha nem bánjátok:
a szünet előtt 2-3 perccel csúcsosodik ki általában az under és onnan szokott elég nagyot zuhanni,míg az over a szünet után 1-2 perccel emelkedik meg igazán(általában)
lényeges lehet,hogy gól után az ázsiai kire rakja a minuszt,szerintem abból is le lehet szűrni esetleg valamit.
Érdekes lehet a meccs előtti under 3,5 viszonylag normális oddson,és szépen várni--ehhez se kell sokat,ide "csak" annyi kell,hogy ne legyen gól az elején.
De én most leginkább a middle-k felé mentem el,mert ott van talán a legnagyobb esély extra profitra,illetve mégsem akkora a kockázat.

És,hogy miért a middle?
Ha jobban belegondolunk élő eseménynél 100 euros téttel például csinálunk egy szép 10 eurós arbot,aztán ezt megcsináljuk 10x lesz 100 eurónk,csak mi van ha gól lesz???minusz 100,és kezdhetjük előröl.egy elment middle csinál kb -30-at,és hoz kb plussz 30-t,szerintem lényegesen nagyobb az esély.És most csak 100 euros tétekkel számolok.

Hát ha a találati arány 50%-on van, ebben az esetben biztosan szép a profit a middle miatt. Kérdés, hogy mekkora a találati arány?

A kedvencem a meccs második félidejének közepe:
jó esetben napi 10-12 fogadást is tudok tenni kb 200 eurós tétekkel
egy példa:
under 1,75 és over 1,5
1,92 az under
1,80 az over
1-0-ra vezet valamelyik--megkötöm a fogadást,ha elhelyezésétől számítva pár másodpercen belül van gól,még akkor is kiszállok belőle nagyon kevés minusszal,de nagyon kicsi plusszal is elképzelhető,ha lesz gól kicsit később,az over 1,5 szorzója már akkora,hogy mindenféleképpen plusszos vagyok,ha pedig a legvégén van,az a legdurvább mert akkor kb minusz 30-40-t kell eltüntetni 90 eurónyi haszonból,és mondjuk van egy 3,3-as szorzó:)Na itt jön a kisördög,hogy tuti haszon,vagy sportfogadás egy nagyobb összegért:)

Idézetet írta: arbmachtfrei Dátum április 07, 2013, 17:08:58
Na itt jön a kisördög,hogy tuti haszon,vagy sportfogadás egy nagyobb összegért:)
És engedsz a kisördögnek, vagy zsebeled a profitot? Egyáltalán: vannak kőbe vésett szabályaid, vagy hangulat (megérzés)-függő a dolog?

Idézetet írta: arbmachtfrei Dátum április 07, 2013, 17:08:58
A kedvencem a meccs második félidejének közepe:
jó esetben napi 10-12 fogadást is tudok tenni kb 200 eurós tétekkel
egy példa:
under 1,75 és over 1,5
1,92 az under
1,80 az over
1-0-ra vezet valamelyik--megkötöm a fogadást,ha elhelyezésétől számítva pár másodpercen belül van gól,még akkor is kiszállok belőle nagyon kevés minusszal,de nagyon kicsi plusszal is elképzelhető,ha lesz gól kicsit később,az over 1,5 szorzója már akkora,hogy mindenféleképpen plusszos vagyok,ha pedig a legvégén van,az a legdurvább mert akkor kb minusz 30-40-t kell eltüntetni 90 eurónyi haszonból,és mondjuk van egy 3,3-as szorzó:)Na itt jön a kisördög,hogy tuti haszon,vagy sportfogadás egy nagyobb összegért:)


Te, ez nem hangzik szarul:)
Feltételezem h overrel kezdesz.Melyik irodánál teszel overt? Tapasztalataim szerint az ázsiaiak közül a 12bet, sbobet,és 188bet az erősorrend. Igazából az utsó kettő szörnyű overre liveban. A full favorit nálam ha overre fogadok liveban  a bet365, az 5 másodpercével. Egyébként én tuti hogy csak a nagyobb lóvéra mennék rá a helyedben:). Nekem pl. csütörtök és péntek jött egymás utáni nap 2 kosár middle:) Kasszasiker volt:)

Próbálom tartani magam,de néha egyszerűen nem bírom ki,ilyenkor legtöbbször azért nem jön a várva várt gól--azok akkor szoktak jönni amikor nem várja az ember:(
De ha statisztikát nézek azt mondom a sűrű fillér jobb mint a ritka forint.

ha streamen tudom nézni és nem történik semmi olyasmi,akkor azért néha 188-betet bevállalom,nekem a leglassabbnak a 12bet tűnik,de b365 a favorit,persze goallineban:)