Europai hendikep fogadás szabályzat segédlet?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Üdv sziasztok!

Ázsiai hendikepp szabályaival tisztában vagyok,de az Europai hendikeppet nem igazán értem,illetve a neten sem találtam ezzel kapcsolatossan infót.Ha valaki esetleg képben van és megosztaná velem,azt megköszönném. :)
Pl:   0:1
      1:0 -ás hendikepp között mi a különbség?Ugye lehet mint két esetben H-ra V-re D-re tippelni.Ezekben az esetekben milyen végeredménynek kell születnie?Ázsiai hendikep szabályzotot találtam itt az oldalon,de úgy tudom eltér egymástól a két fogadási típus.Előre is köszönöm a segítséget!

Az európai hendikep esetén a végeredményből levonják vagy hozzáadják a hendikep értékét. Abban különbözik az ázsiaitól, hogy itt egész számok vannak, és így 3 kimenetel van.

Egy példán keresztül mutatom be.
Barcelona - Real Madrid -1-es európai hendi H:2,2  D: 4  V: 2,6
H nyer, ha a Barca 2 vagy több góllal nyer (megegyezik a Barca -0,5-ös ázsiai hendivel).
D nyer, a a Barca pontosan 1 góllal nyer.
V nyer, ha a Barca nem nyer (megegyezik a Real +0,5-ös ázsiai hendivel).

+1-es európai hendi: H: 1,13  D:7,02  V:9,45
Itt a Barca góljaiból nem levonnak 1-et, hanem hozzáadnak egy gólt
H nyer, ha a Barcelona nyer vagy döntetlen születik (megegyezik a Barca +0,5-ös ázsiai hendivel)
D nyer, ha a Real nyer pontosan 1 góllal
V nyer, ha a Real 2 vagy több góllal nyer (megegyezik a Real -1,5-es ázsiai hendivel).

Ha nem D-t akarsz tenni, akkor érdemes összehasonlítani a szorzókat az ázsiai hendikeppel, mert általában az utóbbi a magasabb.

Idézetet írta: Irtis Dátum április 02, 2016, 12:16:41
Az európai hendikep esetén a végeredményből levonják vagy hozzáadják a hendikep értékét. Abban különbözik az ázsiaitól, hogy itt egész számok vannak, és így 3 kimenetel van.

Egy példán keresztül mutatom be.
Barcelona - Real Madrid -1-es európai hendi H:2,2  D: 4  V: 2,6
H nyer, ha a Barca 2 vagy több góllal nyer (megegyezik a Barca -0,5-ös ázsiai hendivel).
D nyer, a a Barca pontosan 1 góllal nyer.
V nyer, ha a Barca nem nyer (megegyezik a Real +0,5-ös ázsiai hendivel).

+1-es európai hendi: H: 1,13  D:7,02  V:9,45
Itt a Barca góljaiból nem levonnak 1-et, hanem hozzáadnak egy gólt
H nyer, ha a Barcelona nyer vagy döntetlen születik (megegyezik a Barca +0,5-ös ázsiai hendivel)
D nyer, ha a Real nyer pontosan 1 góllal
V nyer, ha a Real 2 vagy több góllal nyer (megegyezik a Real -1,5-es ázsiai hendivel).

Ha nem D-t akarsz tenni, akkor érdemes összehasonlítani a szorzókat az ázsiai hendikeppel, mert általában az utóbbi a magasabb.

Köszönöm a válaszod!Egy dolgot nem értek,hogy az ázsiai hendire miért adnak nagyobb szorzókat,miközben nagyobb rajta a nyerési esély?Mert ugye ott van olyan is,hogy a tétet vissza fizetek,vagy pl csak "fél" nyeremény jár.

Az azonos jelentésű európai hendivel összehasonlítva magasabb általában a szorzó. Tehát pl. -1-es európai hendi 2,2, a -0,5-ös ázsiai meg 2,25.

Idézetet írta: Irtis Dátum április 02, 2016, 12:16:41

Barcelona - Real Madrid -1-es európai hendi H:2,2  D: 4  V: 2,6
H nyer, ha a Barca 2 vagy több góllal nyer (megegyezik a Barca -0,5-ös ázsiai hendivel).


Ez a -1,5-ös ázsiai hendivel egyezik.
Tudom, hogy csak elírás, csak azért javítanám ki, hogy egyértelmű legyen.