Mekkora profitot lehet szerezni egy hónapon belül? a realitás talaján maradva.

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Tomka Dátum május 02, 2017, 16:30:58
- Hazaira fogadni nem hülyeség, de nézd meg a statisztikai adatokat. Minden minta, minden adat hosszútávon egy egyenesre áll be, persze vannak kilengések. Nézd meg, hogy mondjuk a német I.-ben az elmúlt években mennyi hazai lett, hogyan oszlanak el. A szezon végén simán szeretek pontos végeredményre is fogadni, amikor már csak 20-30 mérkőzés van hátra és nagy az ilyen jellegű eltérés, mert ehhez a statisztika korrigálni fogja magát. Spanyol bajnokságban 2:1, illetve az 1:0 elég gyakori.

A fentivel nagyon egyetértek, bár én kicsit másképp alkalmaznám. Már 10 forduló után is látni minden bajnokságban, hogy kik az addig "túlteljesítő" csapatok, akik eddig több pontot gyűjtöttek, mint amit a pályán mutatott játékuk ígérne. (Ennek nyilván alapfeltétele, hogy alaposan tisztában légy a keret erejével, a szezon előtti céljaikkal, a kulcsjátékosokkal, az alap taktikájukkal. Plusz nyilván látni kell, kik ellen, milyen körülmények között tudtak győzni. Öt alsóházi ellenféllel szemben nem nagy durranás 3-2-0-al indítani egy szezont.)

Ha ezeket megtalálod, akkor jól alkalmazható rá amit a kolléga írt fentebb. Újabb 5-10 forduló elteltével ugyanis általában a "helyükre kerülnek" a dolgok, vagyis egy gyengébb sorozattal ki fog kötni a középcsapatunk a középmezőnyben a 4. hely helyett.

Erre van példa és ellenpélda is

a Hertha vagy Burnley a helyére is került,

de mondjuk egy Nice, tavalyi Leicester, Hoffenheim nem

amelyik lentről ment fel és ott a helye, az Olympique Marseille, most hirtelen nem jut eszembe más

meg hát igen amelyik 5 forduló után csinálja a 3-2-0 át lehet gyengékkel kezdett, de amelyik fél évig ott van az már sanszos hogy ott is marad, hosszútávúban egész jól fizetett hogy a Nice 1-3 ban végez

Persze igazad van. Viszont ezeknek az elemzése nem 5 perc alatt dől el, ahogyan a gólokra szoktam élőben fogadni.
Érdemes megnézni hogyan van ott. Mert azért a Herthának eleinte többször volt szerencséje, míg a Leicester pedig tudatosan építkezett. Ez azért a játékukon is látszott, hogy nem véletlen lőttek többször is gólt.

Egy a lényeg egyébként, hogy eleinte mindent meg kell nézni, mi az amihez értesz és mi az ami neked fekszik. Azután pedig szerintem érdemes kicsit nagyobb összeget beletolni. Persze akkor sem 100e, ha eddig csak ezer forintokat pakoltál, hanem csak 30-40 ezret. Mert ez pszichológia és megremeg az ember keze, amikor a megszokottól nagyobb pénzzel játszik. Arra is érdemes figyelni, hogy egy valutaváltásnál biztosan jól mérlegelsz-e, mert más a lépcső. Akármennyire is mondom magam jó fogadónak, amikor nem 20.000 forintot tettem fel, hanem 100 eurót másképpen gondolkodtam. Volt, hogy elszaladt a ló velem és simán 200 eurót tettem fel, amit az akkori forintos fejemmel biztos nem tettem volna meg. Ez az a tapasztalt, amit csak akkor fogsz érezni, amikor ilyenen átmész, ez leírva semmit sem jelent. Kb talán két hónap alatt szokott át az agyam arra, hogy euróban gondolkodjak - az mellékes, hogy már ez kihatott arra is, hogy otthon beszélgetünk és euróval fejezem ki magam - .

És abban is igazad van... mi történik, ha gyengébbekkel kezdett, de ahogy írtam ezt meg kell nézni. Továbbá az is biztos, hogy egy bajnokság egy szezonon belül hosszútávon az előző évekhez korrelálni fog. Persze lesznek eltérések, hogy számszerűen idén 180 vagy tavaly 189 hazai győzelem volt, persze. Azonban ezekre készítve egy adatsort tökéletesen jól kilehet szűrni, hogy milyen adott intervallumon belül fog mozogni.

Mindemellett ott van ugye a bankmanagment. Mert lehet maradni az általam leírtnál, a Pozzato általinál, de lehet akár a szorzó függvényében számolni a tét nagyságot. Erre régebben aktív kollégáknak Jaas-nak, Almeno-nak mostanság pedig Lacibá betmatrix írásainál lehetett találkozni. (Most csak azért dobálóztam pár névvel, hogy keres rájuk, mert ők is írtak hasznos dolgokat. Persze Lacibá kapott itt hideget meleget, de kicsit finomítva a rendszerét jó lehet. Ha esetleg Jaas vagy Almeno excel-it nem találod, akkor majd feltöltöm.)


Sziasztok,

A jaaas és almeno fele érdekelne engem is, szoval megköszönném ha beraknad a tablazatot Tomka  :redchug:

Davixxx kérésed mellékletben a táblázatok. :)

Illetve, amit még talán hasznosnak találtam és a saját naplómban nincs benne (amik ugye a sajátjaim) betettem a mellékletekbe.
A mix névre hallgató az Almeno-féle excel, értelemszerűen a jaas nevű pedig a Jaas kollégáé. A többi az internet világából érkezett...


A dolognak a pszichológájával lesz probléma, hiszen ha olyan arányban teszek, most 1.50 odds és 4 jóhoz jöjjön 1 rossz
ha egy rosszal kezdek az feszültséget kelt bennem, pedig ugyanaz mintha 4-et eltalálnék és a végén jönne a bukta
és már akkor elkezdem nézni mi megy élőben min lehetne gyorsan visszanyerni...

a mostani mérleg 2 db 1.60 as, fogadás az egyik bukó, meg lekötöttem a 2-t együtt így az is bukó
valamint húztam élőben egy olasz B, meg egy örmény meccsen 0-0 nál hogy lesz gól, külön külön 1,30 körüliek voltak, a Hullt nem mertem már, mert nem voltam benne 100% biztos h lesz gól, pedig az 1,60 körül adott rá :/

Idézetet írta: Tomka Dátum május 03, 2017, 21:56:37
Davixxx kérésed mellékletben a táblázatok. :)

Illetve, amit még talán hasznosnak találtam és a saját naplómban nincs benne (amik ugye a sajátjaim) betettem a mellékletekbe.
A mix névre hallgató az Almeno-féle excel, értelemszerűen a jaas nevű pedig a Jaas kollégáé. A többi az internet világából érkezett...



Köszönöm a táblázat feltöltését. :)Egy kérdésem lenne,nem vagyok nagy exel guru.A moneyman elnevezésű táblázatban,hogyan lehetne átvariálni a nyereségnél amit félre rakunk pl 30-40%-ra?Hogyan tudnám átszerkeszteni?Melyik menüpontba kellene belépnem?Szeretném egy kicsit a százalékokat átszerkeszteni.Köszönöm! :)

Idézetet írta: drzdolik Dátum május 06, 2017, 19:10:12
A dolognak a pszichológájával lesz probléma, hiszen ha olyan arányban teszek, most 1.50 odds és 4 jóhoz jöjjön 1 rossz
ha egy rosszal kezdek az feszültséget kelt bennem, pedig ugyanaz mintha 4-et eltalálnék és a végén jönne a bukta
és már akkor elkezdem nézni mi megy élőben min lehetne gyorsan visszanyerni...

a mostani mérleg 2 db 1.60 as, fogadás az egyik bukó, meg lekötöttem a 2-t együtt így az is bukó
valamint húztam élőben egy olasz B, meg egy örmény meccsen 0-0 nál hogy lesz gól, külön külön 1,30 körüliek voltak, a Hullt nem mertem már, mert nem voltam benne 100% biztos h lesz gól, pedig az 1,60 körül adott rá :/

Értelek. Akkor még az önuralmadon sokat kell fejlődni. Hidd el nem megy könnyen, de idővel megtérül a befektetett munka. :)

Idézetet írta: six Dátum május 07, 2017, 10:01:46


Köszönöm a táblázat feltöltését. :)Egy kérdésem lenne,nem vagyok nagy exel guru.A moneyman elnevezésű táblázatban,hogyan lehetne átvariálni a nyereségnél amit félre rakunk pl 30-40%-ra?Hogyan tudnám átszerkeszteni?Melyik menüpontba kellene belépnem?Szeretném egy kicsit a százalékokat átszerkeszteni.Köszönöm! :)

Nem tudom melyik excel-t használod. Ezért azt mondom, hogy keress rá a google-ban, hogy lapvédelem és a te verziódra. Nekem a 2016-as office-ban a véleményezésnél van ez a funkció. Ott a lapvédelem feloldásra kattints. Nincs semmilyen jelszó megadva. Ha ezt megtörtént. Átalakítottam úgy a táblázatot, hogy csak a %-ban megadott értéket átírod akkor végig 30%-al fog számolni. Így csak ennyi a feladatod. Mellékletben ott a javított táblázat.

Remélem tudtam segíteni!
Tomka


Idézetet írta: Tomka Dátum május 07, 2017, 20:11:33
Nem tudom melyik excel-t használod. Ezért azt mondom, hogy keress rá a google-ban, hogy lapvédelem és a te verziódra. Nekem a 2016-as office-ban a véleményezésnél van ez a funkció. Ott a lapvédelem feloldásra kattints. Nincs semmilyen jelszó megadva. Ha ezt megtörtént. Átalakítottam úgy a táblázatot, hogy csak a %-ban megadott értéket átírod akkor végig 30%-al fog számolni. Így csak ennyi a feladatod. Mellékletben ott a javított táblázat.

Remélem tudtam segíteni!
Tomka



Tudtál bizony segíteni köszi :)2016-ot használok amúgy.