ÉLŐ kosárlabda hendikep fogadás?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Érdekelne a véleményetek. Valaki próbálta már a bankját így növelni? Mennyire lehetséges ez?

Gondolok itt a negyedekre való hendikep fogadásra, akár előtte akár közben. Mik azok a tényezők melyek befolyásolhatják a soron következő negyed eredményét? Vagy ez teljesen lutri 50%?

Én úgy tervezem, hogy kiválasztok olyan meccseket amelynél már az első negyedben az egyik csapat 10-20 vagy annál több pontos előnyre tesz szert, így eléggé valószínű, hogy a második negyedben is meglesz a -1,5 vagy a -2,5 pontos előny (ugye ezt a kezdete előtt lehet fogadni). Függ attól természetesen, hogy ez csak kezdeti szerencse a meccsen, vagy tényleg ekkora a különbség. Mik a kosárlabda általános szabályai, amit érdemes lenne tudni élő fogadásnál (bizonyos periódusai a meccsnek)?

Remélem érthető voltam valamennyire, és megköszönöm annak aki segíteni tudna nekem :)

Üdv,
26juventino

Nem vagyok csúcsformában ma, ezért nem is merülnék bele a témába, de...

Ha egy csapat 10-15 pont előnyre tesz szert az első negyedben, akkor bőven benne van a pakliban, hogy a másodikat elspórolja és +15-ről "csak" +12-vel megy el félidőre. Ezen kívül számos tényező eredményezheti, hogy az első negyedben alárendelt csapat visszajön a meccsbe: megindul nekik a kinti dobás, védekzést váltanak amivel az ellenfél nehezen boldogul, az ellenfélnek megáll a kinti dobás, vagy egyszerűen csak leül az első ötös fújni 5-6 percet.

Szóval én azt mondom, hogy csak óvatosan az ilyen stratégiákkal.

Idézetet írta: Kagawa Dátum február 10, 2014, 10:59:31
Nem vagyok csúcsformában ma, ezért nem is merülnék bele a témába, de...

Ha egy csapat 10-15 pont előnyre tesz szert az első negyedben, akkor bőven benne van a pakliban, hogy a másodikat elspórolja és +15-ről "csak" +12-vel megy el félidőre. Ezen kívül számos tényező eredményezheti, hogy az első negyedben alárendelt csapat visszajön a meccsbe: megindul nekik a kinti dobás, védekzést váltanak amivel az ellenfél nehezen boldogul, az ellenfélnek megáll a kinti dobás, vagy egyszerűen csak leül az első ötös fújni 5-6 percet.

Szóval én azt mondom, hogy csak óvatosan az ilyen stratégiákkal.

ÉRtem. Nagyon szépen köszönöm. Akkor itt is él az az alapszabály, hogy élő fogadást csak olyanra rakjunk, amelyik meccset lehet is követni.. :)

Nekem kézilabdában nagyon jó százalékkal jönnek az élő hendikepes tippjeim, ám én mindig a különbség csökkenésére játszom.
A kosárlabdát nem érzem annyira - nem is láttam annyi meccset sportfogadóként - de szerintem ugyanaz a logika itt is működhet: ha az általunk elképzelt vagy a buki által a meccs előtt megadott induló hendihatárt jelentősen meghaladja a különbség (ezt nehezen tudom számszerűsíteni, kézilabdában legalább 2-3 gól), akkor az esetek többségében korrekció jön.
Ennek számtalan oka lehet: cserék beküldése, a játékvezető a gyengébbnek kedvez, a vezető csapat elkényelmesedik, a hátrányban lévő bevállalósabb lesz...

Akármi is az ok, 1.85-ös szorzókkal számolva az esetek legalább 55%-ában kell "jó felé" mozdulnia az eredménynek a (nagyon) pici pluszhoz.
Viszont ha ez megtörténik, akkor akár vissza is fogadhatunk és 1-2 percen realizálhatunk egy kis hasznot, mindenféle izgalom nélkül.
Persze ehhez olyan iroda kell, amely élőben többféle hendi határra ad folyamatosan szorzót (kézilabdánál a bet365 ilyen), mert különben csak "middle" lesz belőle, ami nem jelent garantált nyereséget.
(pl. sikerül megfogadni a -10,5-öt 1.85-ért és a +14,5-öt 1.85-ért, akkor a 11-14 pontos különbség  két nyertes szelvényt is hoz, minden más esetben csak egyet)

Nyilván minél rövidebb távra szól a fogadás, annál nagyobb jelentősége van egy pontnak, gólnak vagy akár labdaszerzésnek. (az 1. negyedre szóló fogadásnál már a 8. percben eladott labda is megmozgatja a szorzót, míg a meccs végi hendihatárra nincs  akkora hatással)

Szerintem érdemes néhány meccset fogadás nélkül végigülni és 3-4 irodánál is megfigyelni az élő szorzóváltozásokat!
Hosszú távon nagyon nagy különbség van abban, ha 1.75 helyett 1.95-ért "csípjük" el ugyanazokat az eseményeket.

Hja és igen, szerintem a meccset nézni kell, sőt, meg kell keresni, hogy hol a leggyorsabb a stream.  :)

Szaa 26juventino !

Én szoktam élőben fogadni kosárlabda hendikep pontokra . Szerintem a lényeg az előzményekben rejlik mert én az 1.9-es hendikepekre szeretek fogadni mégpedig amikor kezdődik a meccs akkor az esélyesebb csapatra teszek  mondjuk pl   -12,5 pont hendikep   1.85   és amikor elkezdődik a meccs akkor előfordul ,hogy  az elején az esélytelen csapat szerzi meg a vezetést  és ilyenkor a - hendi lemegy -8.5re  na ez az a pont amikor újra megrak a - hendi  és ha tényleg az esélyesebb nyer a végén 13 vagy több ponttal akkor dupla siker  . Persze nagyon rizikós de nekem nagy ritkán játszva megéri csak nagyon nagy tudás különbségű csapatokat választok ehhez a fogadásaimhoz .

Idézetet írta: Dezmop Dátum február 18, 2014, 16:19:12
Szaa 26juventino !

Én szoktam élőben fogadni kosárlabda hendikep pontokra . Szerintem a lényeg az előzményekben rejlik mert én az 1.9-es hendikepekre szeretek fogadni mégpedig amikor kezdődik a meccs akkor az esélyesebb csapatra teszek  mondjuk pl   -12,5 pont hendikep   1.85   és amikor elkezdődik a meccs akkor előfordul ,hogy  az elején az esélytelen csapat szerzi meg a vezetést  és ilyenkor a - hendi lemegy -8.5re  na ez az a pont amikor újra megrak a - hendi  és ha tényleg az esélyesebb nyer a végén 13 vagy több ponttal akkor dupla siker  . Persze nagyon rizikós de nekem nagy ritkán játszva megéri csak nagyon nagy tudás különbségű csapatokat választok ehhez a fogadásaimhoz .

Ha arra számítasz, hogy az esélytelenebb csapat kezd jobban, akkor szerintem érdemes inkább várni az alacsonyabb hendi határra.

Igen de megrakom az esélyest magasabb kezdő hendivel utána alacsonyabb hendi határral  és ha igazam van akkor duplán jön  ,ha meg nincs az pech  :crazy: