Betfair Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


Ha olyan VPN-en keresztül lépek be, ami dedikált IP címet használ, akkor is észrevehetik, hogy VPN-nel léptem be?

Üdv, régen jártam már erre, belinkelem ezt hátha segít valakinek:

Van egy régi xp-s gépem, amin böngészési célból a mypal böngészőt használom és azon tökéletesen megy a betfair, igaz csak a fogadási részt próbáltam ki:

A böngészőt egy saját mappába kell kicsomagolni, abban benne lesz a paranicsokonja is:  68.13.2b Latest


https://github.com/Feodor2/Mypal68/releases


Idézetet írta: Zandvoort82 Dátum szeptember 13, 2023, 01:18:26Ha olyan VPN-en keresztül lépek be, ami dedikált IP címet használ, akkor is észrevehetik, hogy VPN-nel léptem be?
Elméletileg igen, de nem hinném, hogy problémát jelent.

Idézetet írta: EchoOne Dátum szeptember 12, 2023, 20:33:35Tényleg a Betfair azt mondta, hogy használjunk VPN-t? Mert közben utánanéztem és a szabályzatukban ez van:

Tiltott Tevékenység:

11.2.3 Ha az ügyfél bármilyen Tiltó Joghatóságban tartózkodik, vagy onnan próbálja eléri a Számláját akár véletlenül, akár szándékosan (ideértve, ha az ügyfél VPN-t használ a tartózkodási helye meghamisítására), illetve álcázni vagy zavarni próbálja a Szolgáltatás eléréséhez használt számítógépének IP-címét, illetve egyéb lépéseket tesz arra, hogy megakadályozzon bennünket a Szolgáltatások eléréséhez használt eszköze IP-címének helyes azonosításában;

Következmények: tranzakció érvénytelenítése és/vagy nyeremény visszatartása és/vagy az ügyfél Számlájának felfüggesztése és/vagy bezárása

Én inkább nem kockáztatok átmenetileg használok mást, amíg visszajön, pedig a VPN jó lett volna rá. Emlékszem korábban is volt már hasonló és pár hónapon belül mindig visszajött.

Akit érdekel a Smarkets, Matchbook, Betdaq hasonló, de kicsit szűkebb felhozatal. Illetve, akinek nem elég ott az Orbit Exchange, ami egy komplett Betfair klón, de oda bróker ügynökön keresztül kell regisztrálni, de le van minden írva az oldalukon.



Értelmezésem szerint ez a Tiltó Joghatóságra vonatkozik, vagyis ha tiltott országból próbálod elérni VPN-en keresztül a siteot. Magyarország egyelőre nem "tiltó/tiltott joghatóság". Egyébként az a véleményem, hogy ez most más helyzet lesz, mint tíz évvel ezelőtt volt. A törvénytervezetet az EU Bizottság is elfogadta, vagyis az egész eljárás legitim. Kíváncsi vagyok mit lépnek a nagyok (ide nagyon erős lobbi kéne), mert jelenlegi állás szerint jogilag valóban nem lehetnek jelen a magyar piacon.

Sziasztok! Szerintetek lesz hamarosan alternatív link vagy próbáljak vpn belépni? Én mobilról játszom és nincs pc-m!

Idézetet írta: Carlos66 Dátum szeptember 13, 2023, 10:15:30Sziasztok! Szerintetek lesz hamarosan alternatív link vagy próbáljak vpn belépni? Én mobilról játszom és nincs pc-m!

Minden új info welcomed, turbovpnnel be lehet lépni az appba

Próbáltam belépni VPN Opera böngészőn de ezt az üzenetet kapom  :bash:!

Ha nem tévedek a német piacról kivonultak, emiatt én nem erőltetném a német IP-s belépéseket. Ezt csak úgy, mellékesen.  :ok:

Két napja én is Opera VPN-en keresztül használom, és előtte soha nem volt telepítve ilyenem, szóval nem is egy atomfizika rájönni.

Ráadásul még lassúnak sem mondanám, ugyanolyan sebességgel működik, mint előtte.
Illetve választható volt Európai VPN, pedig bizisten semmi mágikusat nem csináltam :)
Kicsit én is aggódom persze, ez amolyan szürke zóna, de bízom abban, hogy a Betfair-nél is helyén kezelik a dolgot, nem hiszem, hogy el akarják veszíteni az összes magyar ügyfelüket.

Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Idézetet írta: Andras111 Dátum szeptember 12, 2023, 16:44:53VPS (mondjuk UK szerverről) működik.
Tudom, nem tökéletes (mobilos elérés kb lehetetlen - próbáltál már mobilon rdp-zni? :-) ), és pénzbe is kerül, de egyelőre nincs más ötletem. És ez nem VPN, remélhetőleg nem kötnek bele... olyan, mintha egy nyaralás alatt fogadnál...

Tudsz ajánlani VPS-t, ami neked bevált? Talán tényleg jobb lehet, mint a VPN. Ahogy írtad nyaralás, de akár  valakinek a munkája olyan, hogy állandóan utazik, ... szóval ebbe tényleg kevésbé köthetnek bele. És gondolom fix az IP, nem ugrál állandóan.

- Mi a különbség a VPN és a VPS között?
(Én mobilnetet használok és ott mindig más az IP cím.)
- Operában is tudom törölni a cookiekat, ugyanúgy mint chromeban? Ha véletlenül felhasználót váltanék... :)



VPS = Virtual Private Server
VPN = Virtual Private Network

A gyakorlatban a VPS egy bérelt virtuális gép bizonyos garantált vagy megosztott erőforrásokkal, amin fut egy operációs rendszer (általában Linux, de van Windows is), amelyet használhatsz tárhelyként, szerverként, távoli gépként stb, gyakorlatilag bármire. Futtathatsz rajta saját VPN szolgáltatást is, ha éppen azt szeretnél. Áruk olyan 5 és több száz euró között mozog havonta, nyilván az erőforrások mérete és a garantált uptime/processzormagok, memória és tárhely függvényében. Akár magyart is lehet bérelni: https://vps4you.hu/hu/
Magyar VPS-ek esetén nincs blokkolás, direkt mennek ki az internetre a legtöbb esetben.

A VPN egy virtuális hálózatot jelent a géped és a csomópont között, ami teljesen titkositott a csomópontig. A csomópont lehet egy VPN szolgáltató, a munkahelyi VPN szerver vagy a saját privát VPN szervered.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum szeptember 13, 2023, 14:42:21VPS = Virtual Private Server
VPN = Virtual Private Network

A gyakorlatban a VPS egy bérelt virtuális gép bizonyos garantált vagy megosztott erőforrásokkal, amin fut egy operációs rendszer (általában Linux, de van Windows is), amelyet használhatsz tárhelyként, szerverként, távoli gépként stb, gyakorlatilag bármire. Futtathatsz rajta saját VPN szolgáltatást is, ha éppen azt szeretnél. Áruk olyan 5 és több száz euró között mozog havonta, nyilván az erőforrások mérete és a garantált uptime/processzormagok, memória és tárhely függvényében. Akár magyart is lehet bérelni: https://vps4you.hu/hu/
Magyar VPS-ek esetén nincs blokkolás, direkt mennek ki az internetre a legtöbb esetben.

A VPN egy virtuális hálózatot jelent a géped és a csomópont között, ami teljesen titkositott a csomópontig. A csomópont lehet egy VPN szolgáltató, a munkahelyi VPN szerver vagy a saját privát VPN szervered.


Szerintem a VPS nem különb a VPN-nél ebben a speciális esetben, az egész kulcsa, hogy a magyar accountokat hogyan kezelik/fogják kezelni.

Idézetet írta: nanika Dátum szeptember 13, 2023, 14:53:59Szerintem a VPS nem különb a VPN-nél ebben a speciális esetben, az egész kulcsa, hogy a magyar accountokat hogyan kezelik/fogják kezelni.
A dedikált fix IP a legnagyobb különbség ebben az esetben. Azt még elfelejtettem az előbbi hszben irni, hogy sok magyar vagy olcsó vps szolgáltató IP osztályai fekete listázva vannak.

Alapjáraton nem kellene abból gond legyen, hogy az ip cim változik, ameddig nagyjából ugyanabban a régióban található. Tehát nem teleportálod magad óránként vagy naponta különböző országok között, és nincs ugyanarról az ip cimről még 50 felhasználó belépve ugyanahhoz az irodához.
A legtöbb VPN nem fog saját ip cimet adni minden felhasználójának, és ilyenkor elő fognak fordulni egyezések, ami multi-acc gyanús egyből. Ezt megint nem szeretik az irodák.