Betfair Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Helló mindenkinek!

Remélem jó topik-részbe írok:D
Valaki el tudná magyarázni "hülyegyerek"-szinten hogy miis ez pontosan a "Back" és "Lay" fogadás? egykét helyen olvasgattam róla, de így se tiszta nekem igazánszólva.

Előre is köszi a segítséget

Idézetet írta: Tomee886 Dátum október 10, 2010, 15:49:16
Helló mindenkinek!

Remélem jó topik-részbe írok:D
Valaki el tudná magyarázni "hülyegyerek"-szinten hogy miis ez pontosan a "Back" és "Lay" fogadás? egykét helyen olvasgattam róla, de így se tiszta nekem igazánszólva.

Előre is köszi a segítséget

Szia!

Szóval, röviden és tömören -

back - vki v vmilyen történés kimenetelének győzelmére való fogadás
lay - vki v vmilyen történés kimenetelének győzelme ellen való fogadás

Szóval ha van egy Real Betis - Barcelona meccs, és Te úgy gondolod nem nyer a Barca, akkor nyomsz egy lay Barcát, azaz a Barcelona nem fog nyerni. Ha úgy gondolod h nyer a Betis, akkor nyomsz egy back Betis-t.

Ha úgy gondolod, nem lesz a meccs x, akkor egy lay x-et nyomsz, ha x-re gondolsz, akkor back x-et.

Ha az a véleményed, h nyer a Barca (már most megsúgom, vesztesz vele ;D) akkor back Barca, ha biztos vagy benne, hogy nem nyer a Betis, akkor lay Betis.

Back esetén ugyanúgy működik a Betfair, mint más fogadóiroda, azaz a nyereményed a tét*(odds-1), illetve a pontjaid függvényében bizonyos díjat is levon a betfair, ami ha jól emlékszem max a nyeremény 5%a.
Lay esetén azonban Te működsz fogadóirodaként, és ha nyersz, tehát a kimenetel amit lay-eltél nem következik be, akkor a tétedet nyerted meg, ha vesztesz, tehát az a kimenetel következik be, amit Te lay-eltél, akkor tét*(odds-1)et vesztesz.

Konkrét példa:

Betfaires oddsok:

Real Betis - Barcelona

Real Betis: back szorzó 1,73; lay szorzó 1,74
döntetlen: back szorzó 3,9; lay szorzó 3,95
Barca: back szorzó 6; lay szorzó 6,2

Ha Betis győzelmet nyomod 100 euro-val, akkor 100*(1,73-1) = 73 euro lesz a profitod (minusz betfair költség), ha nyer a Betis, ha döntetlen vagy vendég győzelem, 100at vesztesz.
Ha Betis győzelmét lay-eled 100zal, akkor 100*(1,74-1)= 74 eurot vesztesz, ha nyer a Betis, de döntetlen és vendég győzelem esetén nyersz 100at.

Ha vmilyen oknál fogva Barca sikerre raknál, akkor 100*(6-1)= 500 euro lesz a profitod ha nyernek, ha vesztenek vagy papírforma Betis győzelem lesz, akkor 100at buksz.
Ha lay-eled a Barcát 100zal, akkor hazai siker vagy döntetlen esetén nyersz 100at, de Barca siker esetén buksz 100*(6,2-100) = 520 eurot.

Remélem ez így érthető volt ;)

#272 október 10, 2010, 17:16:45, Tomee886
Köszi szépen! Mostmár megértettem a lényeget:D

Ja meg annyival egészíteném ki a mondandómat hogy a Lay fogadásoknál miaz a "Payout" meg "Liability"?

Idézetet írta: Tomee886 Dátum október 10, 2010, 17:10:39
Köszi szépen! Mostmár megértettem a lényeget:D

Ja meg annyival egészíteném ki a mondandómat hogy a Lay fogadásoknál miaz a "Payout" meg "Liability"?

Ezekkel nem kell foglalkoznod, nem tartalmaznak semmi plusz infót. Az egész annyi, h Liability-nél megmutatja h mennyit bukhatsz, ha a lay-elt kimeneteled nyer, Payout-nál pedig a fogadásod értékét mutatja csak meg. A fenti példában én végig Liability-ben számoltam, de Payout-nál hozzá kell tenned a tétedet is.

Tehát például vegyük a fenti példából, h nyomsz egy lay Betis-t. 1,74es odds, 100 euro-val teszed.
Ebben az esetben a
Liability = 100*(1,74-1) = 74
Payout = Tét + Liability = 100 + 74 = 74

De ez semmin se változtat, ha nyer a Betis, ugyanúgy 74 euro-t fogsz bukni, mint ahogyan ha döntetlen vagy vendég siker lesz, akkor is 100 euro-t fogsz zsebre vágni.


Na mostmár minden tiszta:) Köszi szépen!

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy Cib internetkártyával lehet e kifizetést igényelni?...ez MasterCard kártya, de pl. a bet365 ezt hitelkártyának írja és ott lehet kiutalni MasterCardos hitelkártyára...de itt ?

Üdv.:Alex

Idézetet írta: Alex10 Dátum október 11, 2010, 21:57:52
Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy Cib internetkártyával lehet e kifizetést igényelni?...ez MasterCard kártya, de pl. a bet365 ezt hitelkártyának írja és ott lehet kiutalni MasterCardos hitelkártyára...de itt ?

Üdv.:Alex

Please note you cannot withdraw more to a UK MasterCard credit or debit card than you deposited with that card. Also, you cannot withdraw anything to international credit or debit MasterCards. These rules are imposed by MasterCard.

Betfair-en nem tudsz MC-re kikérni pénzt, kivéve angol kártyára, de arra is csak visszautalni tudod a befizetést. Banki kifizetést tudsz kérni, vagy Moneybookers játszik. MBre kb 8-9 óra míg megérkezik, de volt olyan nekem, h fél óra se kellett hozzá, de olyan is, h 12 órát vett igénybe (megj. 24 órát írnak kifizetési határidőnek). Ha magyar bankszámlára veszed ki, 24 óra max mire Ők kiküldik a pénzt, és a magyar banktól függően, még 3-4 nap (esetenként több).

Értem, köszi szépen a segítséget, sajna nem tudok angolul és ezért nem tudtam,
és akkor ha moneybookersról fizetnék be, akkor kifizetésnél csak elküldöm a személyi..lakcím stb. fénymásolatát és kész?

Idézetet írta: Alex10 Dátum október 12, 2010, 15:23:45
Értem, köszi szépen a segítséget, sajna nem tudok angolul és ezért nem tudtam,
és akkor ha moneybookersról fizetnék be, akkor kifizetésnél csak elküldöm a személyi..lakcím stb. fénymásolatát és kész?

Befizetni tudsz MC-vel, csak kifizetni nem. Személyi, és lakcímet igazoló irat másolatot fognak kérni, de ezeket el tudod küldeni majd belső mail-ben is. Szimplán bejelentkezel a fiókodba, majd rámész a "My Account"-ra, ott megkeresed bal oldalt a "My Profile" feliratot, rákattintasz, és felül megjelenik majd egy ilyen kiírás:

There are no current restrictions on access to your Australian licence wallet and your discount rate.
If you need to send us copies of any personal documents you can  upload documents using our secure service.


Ott rákattintasz az "upload documents using our secure service"-re, felugrik egy ablak, kiválasztod az első görgethető menünél a "complete full identity check"-et, és felteszed Nekik a másolatokat. Beirod a megjegyzés rovatba a felhasználó nevedet, aztán kalap-kabát.

Ha ez így túl macerás, akkor küldj egy mailt a [email protected] címre, ugyanezekkel a dokokkal.

Elvileg kellene bankkártya másolat is, de ha nem erről szándékozol befizetni, szerintem nem kérnek. Szóval cím igazolás kell, ami lehet közüzemi számla, vagy bankos értesítő, és a személyi elő és hátlapja. Ha banki kivonatot küldesz, szintén kérik h látszódjon egy tranzakció a betfair részére, vagy csak leolvasható legyen róla az, h ahhoz a bankszámlaszámhoz van rendelve a kártyád, de ezek ugye megint nem játszanak Nálad.

Rendben, így most már értem:) Kösz a segítséget :ok:

Idézetet írta: Alex10 Dátum október 12, 2010, 16:35:28
Rendben, így most már értem:) Kösz a segítséget :ok:

Szivesen, nincs mit :ok:

A fogadási listában van ilyen, hogy "Clean Sheet". Ez alatt mit kell érteni?

Idézetet írta: sleve Dátum október 17, 2010, 22:36:37
A fogadási listában van ilyen, hogy "Clean Sheet". Ez alatt mit kell érteni?


Hogy az illető csapat nem kap gólt.

Köszönöm, jól megvezetnek ezek a kifejezések vmi lapokkal kapcsolatos dologra gondoltam.

A minimum tét kijátszása működik még, vagy csak én nem tudom kivitelezni a betfair sulis módszert? Mostmár a min tét 2 egység (nem tudom mióta) és pont 1.87 euróm van, ezért lenne  érdekes a dolog. Köszönöm előre is...