Betfair Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Sziasztok!

Tudja valaki esetleg hogy Betfairon hogy tudom megnézni, hogy melyik meccs lesz élőben követhető? Jelölik ezt valahol?

Köszi a segitséget!

Idézetet írta: Szircsi Dátum május 02, 2011, 18:15:28
Sziasztok!

Tudja valaki esetleg hogy Betfairon hogy tudom megnézni, hogy melyik meccs lesz élőben követhető? Jelölik ezt valahol?

Köszi a segitséget!

Az In-Play felirat és menüben lehet megnézni és követni.


Sziasztok!
Úgy érzem,hogy ki kellene próbálnom a Betfairt,mert ez a Back és Lay dolog nagyon megmozgatta a fantáziám! :) :D
Letudna azért nekem valaki írni egy példát,ezekkel kapcsolatban,hogy konkrétan,hogy is működik,mert biztosra akarok menni,hogy értem e a dolgokat!
Úgy érzem,hogy ezzel sokkal többet lehetne nyerni-igaz bukni is-mint a hagyományos fogadással,fogadóirodákkal.
Milyen dolgokra lenne szükség,hogy ezt a back-lay dolgot tudjam csinálni és mekkora tudásra?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia!

Back: http://betfair-hu.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/8489/
Lay: http://betfair-hu.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/8490/related/1

Jól érzed, mindenképpen érdemes belemerülni a témába. Mindenki itt kezdi, először ennek a két fogalomnak kell letisztázódnia a fejedben.
Ha érted, akkor ki tudod majd számolni, hogy ha ugyanazon az eseményen Back-elsz és Lay-elsz is, és ezeket különböző odds-on teszed, akkor mennyi nyereséged vagy veszteséged lehet. Cél, hogy magasabban Back-elj, mint Lay-elj, ilyenkor profitod van, ellenkező esetben veszteséged.

Ahogy telik az idő, esemény előtt, vagy közben, a Back-Lay pár odds-a folyamatosan változik. Minden piacnak meg vannak a sajátosságai, más és más befolyásolja a mozgást. Pl. foci előtt egy hír, közben egy gól vagy egy lap, vagy épp, hogy "semmi" nem történik.

Mikor én kezdtem azzal értettem meg, hogy focimeccs előtt Lay a döntetlenre, majd gól után ugye a döntetlen esélye csökken, így megnő az odds, és mehet a Back. Ezt ne használd élesben, mert nemigen működőképes (ugyanis ha nincs gól, akkor csökken az ár), de a rendszer alapjainak megértéséhez tökéletes. Tudásból első lépésként ennyi elég, majd ha ez tiszta, akkor lehet továbblépni, szoftverrel rámenni a piacokra és "élőben" figyelni a pénzmozgásokat. Tapasztalatszerzéssel lehet tovább fejlődni.


Köszi Kelta!
Tehát,akkor ennek a lényege a számolás meg úgymond az "okoskodás".
De mi van akkor,ha tutira érzek egy meccset,hogy nem lesz döntetlen és megteszem lay-ben,mert így is lehet,ha jól gondolom?
Ehhez meg még szoftver sem kellene! ;D
Vagy ez így nem túl biztonságos,igaz?

A rendszer megértéséhez kell csak a számolás. Érdemes átlátni, megérteni hogy működik, aztán mikor programmal rámész úgyis elvégzi a számolást helyetted. Az okoskodás fontos, hisz az hozza majd a fejlődést, illetve minél több időt töltesz a piacokon, annál több "kapu" nyílik ki. A lehetőségek korlátlanok, a fejlődés folyamatos.

Lehet persze úgy ahogy gondolod, ha tudod, hogy nem lesz X, akkor Lay-eled és kész. De a probléma itt abban áll, hogy ha mondjuk 3-as szorzóval Lay-elsz, mondjuk 10 euróval, akkor ugye azt állítod, hogy nem lesz X. Ha igazad van, azaz valamelyik csapat nyer, akkor megnyered a téted, azaz a 10 eurót. De ha nem lesz igazad, és X lesz a vége, akkor 3*10-10= -20-at vesztesz. 10-et nyerhetsz, 20-at veszthetsz. 4-es szorzónál 30-at veszthetsz, de ugyanúgy 10-et nyerhetsz. Tehát a lay lényege, hogy mindig az elhelyezett tétedet kaphatod meg, de az adott odds*tét-tét-et veszítheted. Szerintem nem túl biztonságos. Ezt lovakkal is megcsinálhatod. Van 10 induló, és csak akkor veszítesz, ha az nyer, akire raktál. Igazából próbálkoztam ilyen lay-elésekkel, különböző stratégiák, tippszolgáltatók alapján, de nem nagyon jött be. Nem állítom, hogy nem működhet, csak lehet nem foglalkoztam vele annyit, hogy profitáljon nekem.

Kezdő vagyok a sportfogadásokban és úgy döntöttem ki próbálom én is:).
Van azonban egy két dolog amire nem kaptam választ még és ennek okáért itt feltenném. Remélem a megfelelő helyen teszem.
Ha egy bizonyos összeget akarunk majd a Betfair-től igényelni ahogy értesültem általában kér egy azonositást. Abban az esetben HA Moneybookersen keresztül fizetem be az összegeket és inkább kerülném a bankkártyám felfedését, hogyan oldható meg az azonositás. Vagy feltétlenül szükség van a bankkártyára?

Köszönöm előre a válaszokat

Nagyon köszi,Kelta!
Ha nem gond majd még kereslek! ;) :)

Sziasztok!

Két kérdésem lenne: 1. Mennyi a minimum tét a Betfair-en Eur-ban?
                               
                                   2. Mely irodák azok, amiken ugyanazokra a focimeccsekre lehet fogadni élőben mint amik a Betfair-en mennek. Olyan iroda/irodák kellenének, ahol nem áll fennt a "SUSPENDID" lehetősége.

Köszi előre is

1. -re :  2 euro a max. tét ,de meg lehet oldani hogy csak 1 euro legyen .

2.-re :  A 2. kérdésedet meg nem igazán értem , mert mindenhol megáll ( suspended -et mindegyik iroda alkalmazza ), például ha 11-est kap a csapat akkor alap , hogy befagyasszák a fogadást .



Idézetet írta: Reloop2 Dátum június 01, 2011, 14:07:41
Kezdő vagyok a sportfogadásokban és úgy döntöttem ki próbálom én is:).
Van azonban egy két dolog amire nem kaptam választ még és ennek okáért itt feltenném. Remélem a megfelelő helyen teszem.
Ha egy bizonyos összeget akarunk majd a Betfair-től igényelni ahogy értesültem általában kér egy azonositást. Abban az esetben HA Moneybookersen keresztül fizetem be az összegeket és inkább kerülném a bankkártyám felfedését, hogyan oldható meg az azonositás. Vagy feltétlenül szükség van a bankkártyára?

Köszönöm előre a válaszokat

Bankkárytát midenhol kérnek , úgy tudom anélkül nem is tudsz regisztrálni egyik irodába sem .


Idézetet írta: Babu Dátum június 02, 2011, 17:58:33
Bankkárytát midenhol kérnek , úgy tudom anélkül nem is tudsz regisztrálni egyik irodába sem .



Dehogyis, hogyha nem bankkártyával fizettél be, akkor nem kérik, nem vagy te köteles, hogy legyen bankkátyád.

Idézetet írta: Babu Dátum június 02, 2011, 17:47:15
1. -re :  2 euro a max. tét ,de meg lehet oldani hogy csak 1 euro legyen .

2.-re :  A 2. kérdésedet meg nem igazán értem , mert mindenhol megáll ( suspended -et mindegyik iroda alkalmazza ), például ha 11-est kap a csapat akkor alap , hogy befagyasszák a fogadást .




Arra gondoltam amit a betfair csinál, hogy nem "tudja" tovább követni a mérkőzést ezért felfüggeszti a fogadásokat. Vagy ez akkor szokott lenni, ha a kevés a bent lévő össz. pénz mint pl3-4000 EUR ? Mekkora kb. az a bentévő összeg amikor biztos hogy nem függesztik fel?? 30-40.000 EUR?

Idézetet írta: mukusz745 Dátum június 02, 2011, 19:47:07
Arra gondoltam amit a betfair csinál, hogy nem "tudja" tovább követni a mérkőzést ezért felfüggeszti a fogadásokat. Vagy ez akkor szokott lenni, ha a kevés a bent lévő össz. pénz mint pl3-4000 EUR ? Mekkora kb. az a bentévő összeg amikor biztos hogy nem függesztik fel?? 30-40.000 EUR?

Olyan nincsen hogy felfüggesztik meccs közben a fogadást csak mert nem "tudják" követni a meccset, mert az illetékesnek dolga van. Akkor kerül suspended-re pár pillanatra a fogadás amikor valami esemény van pl 11-es, piroslap, szabadrugás vagy hasonló.

Illetve van néhány kisebb bajnokság amire nem lehet élőben fogadni betfairen.