OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


Idézetet írta: hubika88 Dátum április 13, 2015, 17:09:33
nekem sikerül simán, kicsit jobban jobbra kell húzni a fület, meg kicsit erősebben lenyomni  :beerchug:

Először felnyitod a dobozt? Hol nyomod meg erősebben az Open Air-t, középen vagy valamelyik szélső részénél? Ugyanis kulcsos megoldásnál a szélső rész a jó döntés, könnyebben betörik, de gondolom ha kocsmában ilyet csinánék, kinéznének. Akkor meg bukom a mulatós zenét.

persze, először kinyitom, aztán a fülét kicsit jobban jobbra húzom, mint kéne, aztán benyomom, rá kell érezni a technikára, elején elbasztam én is, kifolyt mindig a sör  ;D

Idézetet írta: hubika88 Dátum április 13, 2015, 17:33:54
persze, először kinyitom, aztán a fülét kicsit jobban jobbra húzom, mint kéne, aztán benyomom, rá kell érezni a technikára, elején elbasztam én is, kifolyt mindig a sör  ;D

Van még két tálcával (illetve 1,5), próbálkozom akkor tovább. Remélem, holnapra sikerül elérnem a pro státuszt. Köszönöm a segítségedet!

#2748 április 14, 2015, 08:19:07, vmlinuz
Nem kell tökölni, belevágod a bicskát két helyen és kész. Open air :D :beerchug:

Lucky megint törölve  :'( :D Monkeybet remélem add ki szorzókat hogy visszatér-e. Ha én lennék a buki:
Igen 1.01
Nem 21

Ha visszatér, mennyi ideig maradhat:
1 nap 2.5
2 nap 2.25
3 nap 5
Több 4.5

Milyen néven teszi:
imlucky  2.5
imhereagain  3.5
lollollol  4.5
darkknightrises 9 

Sziasztok!

Eddig még nem utaztam repülővel, szóval nem tudom, hogy mi vihető fel a kézipoggyászban, s mi nem? Tudnátok segíteni? Pl. laptopot felhihetek?

Mérete adott(42 x 32 x 25cm) a kézipoggyásznak, de  a súlyát nem tudom, hogy mennyi lehet.

Idézetet írta: Pikaa Dátum április 14, 2015, 13:14:33
Sziasztok!

Eddig még nem utaztam repülővel, szóval nem tudom, hogy mi vihető fel a kézipoggyászban, s mi nem? Tudnátok segíteni? Pl. laptopot felhihetek?

Mérete adott(42 x 32 x 25cm) a kézipoggyásznak, de  a súlyát nem tudom, hogy mennyi lehet.

Laptopot vihetsz, meg olyanokat érdemes amiket nem akarsz elveszíteni. Pl pénz, fontos iratok stb. Ha hosszú útra mész ajánlott váltásalsó ( ;D), de még inkább kis dezodor, kis fogkrém stb, mert utóbbit pl nem mindenhol adnak. DMben lehet kapni ilyen 3o ml-eseket, azt ha egy zárható műanyag zacsiba teszed, akkor az nem baj. Nagyobb ilyen krémet, dezodort stbt nem vihetsz fel, illetve természetesen éles tárgyat sem.

Idézetet írta: Pikaa Dátum április 14, 2015, 13:14:33
Sziasztok!

Eddig még nem utaztam repülővel, szóval nem tudom, hogy mi vihető fel a kézipoggyászban, s mi nem? Tudnátok segíteni? Pl. laptopot felhihetek?

Mérete adott(42 x 32 x 25cm) a kézipoggyásznak, de  a súlyát nem tudom, hogy mennyi lehet.
Nezd meg a legitarsasag honlapjan (amelyikkel repulsz) hogy van-e naluk speci szabalyozas kezipoggyaszra amugy a szokasos dolgok ervenyesek (semmi szuro, vago eszkoz vagy olyan folyekony szir-szar amit mar nem a repteren belul - poggyaszatvilagitas/ellenorzes utan -  vettel). Laptopot termeszetesen vihetsz, de a melletted ulo ha gyerek lesz vagy egy otromba felnott vegig bele fog bamulni.
Ha hosszabb a repulout es vetitenek filmet inkabb azt nezd vagy olvass egy konyvet.

Ha mar igy szoba kerult a tema, kerdeznek en is egyet: Hustermeket lehet kezipoggyaszban szallitani? Konkretan hazikolbaszra gondolok. :D Viccen kivul! :) Egyebkent mult heten sikerult gond nelkul (tovabba veletlenul) feljutnia az ongyujtomnak a stansted-i repteren a gepre, szoval gratulalok az ott dolgozoknak.. Persze motozasban otthon vannak, csak epp egy ongyujtot nem sikerul kiszurni a kabat atvilagitasanal.

#2754 április 14, 2015, 14:49:21, Pozzato
http://www.bud.hu/utazas/indulas_elott/biztonsag

Velem csak az üdítőket dobatták ki, bárhová is mentem, kaját sosem. Szerintem amúgy egyszerűbb, ha a kaját nem a kézi poggyászba rakod, és akkor semmi ilyen probléma nincs belőle.  :ok:


Velem anno olaszban kidobattak egy kést, de a villát magamnál tarthattam.  ;D

Idézetet írta: Alk Dátum április 14, 2015, 14:35:23
Ha mar igy szoba kerult a tema, kerdeznek en is egyet: Hustermeket lehet kezipoggyaszban szallitani? Konkretan hazikolbaszra gondolok. :D Viccen kivul! :) Egyebkent mult heten sikerult gond nelkul (tovabba veletlenul) feljutnia az ongyujtomnak a stansted-i repteren a gepre, szoval gratulalok az ott dolgozoknak.. Persze motozasban otthon vannak, csak epp egy ongyujtot nem sikerul kiszurni a kabat atvilagitasanal.
Öngyújtót lehet vinni, velem soha nem dobatták ki, pedig kiraktam az orruk elé a szalagra a cigisdoboz mellé. Kolbászba EU-n belül lehet nem fognak belekötni, de feladott poggyászban vinném.

Sziasztok,

repülős témában mindig az adott légitársaság szabályzata szabja meg, mit engednek kézipoggyászként, és mit vihetsz fel külön: pl. wizzairnél két féle kézipoggyász méret van, a kicsi ingyenes, a nagyobbért már fizetni kell. A ryannél a nagyobb kézipoggyász mellett is felvihetsz még egy kézitáskát (laptoptáskát is akár), a wizzairnél viszont mindent bele kell pakolni abba az egybe, amit felviszel a gépre. Élelmiszert célszerű inkább feladott poggyászba rakni, én elég sok sztorit hallottam már, hogy mit hagynak felvinni, és mit dobatnak ki. Még attól is függ, hogy menniyre vagy szimpi a biztonsági ellenőrzésnél...  Egyébként ha az ellenőrzésnél kirakod tálcába a necces dolgokat (gyújtó, borotva, ilyesmi) akkor általában nem kötnek bele. Viszont ha a "hasitasi" kis zsebében marad véletlen, akkor el is köszönhetsz tőle :)

Az állati eredetű dolgokat sok helyen nézik szigorú szemmel, de Európán belül szerintem sem lehet probléma. Bőröndben kell vinni, csak nem tűnik el  :D A szabályzatokat kell figyelni. Szingapúrban például fizetnem kellett két páleszért, úgy emlékszem akkoriban egyet ingyen lehetett volna vinnem.

Idézetet írta: Alk Dátum április 14, 2015, 14:35:23
Ha mar igy szoba kerult a tema, kerdeznek en is egyet: Hustermeket lehet kezipoggyaszban szallitani? Konkretan hazikolbaszra gondolok. :D Viccen kivul! :) Egyebkent mult heten sikerult gond nelkul (tovabba veletlenul) feljutnia az ongyujtomnak a stansted-i repteren a gepre, szoval gratulalok az ott dolgozoknak.. Persze motozasban otthon vannak, csak epp egy ongyujtot nem sikerul kiszurni a kabat atvilagitasanal.
Ez attól függ, hogy hova utazol. Saját példáimon keresztül tapasztalatból tudom: USA-ba nem szabad sem a kézi sem a feladott poggyászban szállítani semmilyen hústerméket, különféle szabályozás miatt. Én vittem barátoknak 5 rúd pick szalámit, amit a feladott poggyászként, de elkobozták! Akkor a vámosok megtalálták, kivették és kérdezték, hogy mi az: még boldogan meséltem nekik, hogy ez világhírű magyar szalámi, de közölték hogy nem vihetem be, le is fagyott a mosolyom. Volt a vámosok között egy svéd csóka is, aki mondta, hogy ismeri a szalámit és hogy finom fajta, de ő sem tudott segíteni - elvették és talán ők vacsorázhattak meg belőle.
Másik tapasztalatom mikor londonban éltem, hazajöttem üdülni, és az itthon töltött idő alatt disznóvágás volt. Drága anyukám csomagolt nagy ételhordóba jóféle oldalas, zsírba lesütve. A zsiradék miatt repülés előtt lefagyasztottam amennyire csak tudtam - kézipoggyásszal mentem, abban pedig nem vihetsz be folyadékot. Ferihegyen amikor a táskám átvilágították, valami ismeretlent találtak - jelezték, hogy menjek nézzük meg mi az. Nekik is elmondtam a történetet, majd hívták a reptér security vezetőjét, aki mikor meghallotta: mosolygott egyet és jelezte hogy mehetek tovább!

Idézetet írta: vmlinuz Dátum április 14, 2015, 16:36:31
Öngyújtót lehet vinni, velem soha nem dobatták ki, pedig kiraktam az orruk elé a szalagra a cigisdoboz mellé. Kolbászba EU-n belül lehet nem fognak belekötni, de feladott poggyászban vinném.

A Ryanair honlapjan szerepel, hogy hofejleszto eszkozt tilos felvinni a repulogepre. Bar laikuskent is igy gondolnam, szerepel a szabalyzatukban.

Sajnos csak kezipoggyasszal jottem haza, es ha most meg vennek borondot, plusz feladatnam, enyhen megdragulna az a kolbasz. :)

Koszonom szepen a valaszokat! :ok: