Választások 2014 (Magyarország)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Házi közvéleménykutatás: Kire szavazol holnap?

Fidesz
9 (17%)
Jobbik
15 (28.3%)
Összefogás/Mszp,Dk,Liberális stb./
10 (18.9%)
Lmp
4 (7.5%)
Egyéb
2 (3.8%)
El se megyek. Minek?
13 (24.5%)

Összes szavazó: 52

#420 április 06, 2014, 11:19:23, szumos
Megvan a következő.  :noway:
Megszámoltam pontosan: ez volt a nyolcadik...  :redchug:  :noway:


És megvan a 9.  :noway:
Nem szívbajosak...


És megvan a 10. hívásom!
Megkeresem a színesceruzákat...

szumos egy ok azért hogy még is csak el menny szavazni. Évek óta nyilván való az itt élőknek hogy ez megy, oda ért hogy szégyellhetem is magam hogy Mórahalmi vagyok.
A polgár mester 3 szóra is meg lett választva, de én még nem beszéltem olyan emberel aki rá szavazott volna...
http://444.hu/2014/04/04/vendegmunkasok-kordaban-tartasarol-beszelt-morahalom-fideszes-polgarmestere/

Idézetet írta: TiB Dátum április 06, 2014, 11:57:14
Érvénytelen szavazatok száma +1

Szerintem kifejezetten szépet rajzoltam nekik.
péló? ;D :beerchug:

#425 április 06, 2014, 14:38:55, benson
Csak óvatosan rajzoljatok! Ne rajzoljatok pl. f***t a szavazólapra, mert még estére megválasztják!


Idézetet írta: misk@ Dátum április 06, 2014, 09:54:09
Te áruld már el, olvasni tudsz-e? Azt írtam, hogy 70% fölött ellenzéki győzelem lesz. Számomra egyelőre a Jobbik is ellenzéki párt...
Hogy a te frazeológiád szerint éljek: ha már az Összefogás vörös, akkor a Fidesz mi? Narancskommunista?  ;D

Viszont innentől kezdve, azt hiszem, hogy nem igazán fogok a hozzászólásaidra reagálni. Értelmezni sem tudod, amit olvasol, ellenségnek tekinted, aki másként gondolkodik, folyamatosan gyűlölködsz... folytassam még? Nem sok építő jellegű hozzászólásod volt eddig, vitatkozni pedig ilyen ellenféllel (ellenséggel szerinted) teljes mértékben felesleges.
A trollok nem a megegyezésre törekednek, hanem a végsőkig erőltetik saját nézeteiket. Nem foglalkoznak a felhozott bizonyítékokkal vagy hivatkozásokkal, nem keresik a kompromisszumot, nem hajlandóak elfogadni a kialakult konszenzust.
:beerchug:

Na úgy néz ki mégsem lesz olyan magas a választási részvétel ami nem is baj,hiszen olyan emberek akik szinte sohasem foglalkoznak politikával és a hírekből sem nagyon tájékozódnak,jobb ha felelőtlenül nem nyilvánítanak véleményt  :redchug: :redchug:

Idézetet írta: meazza1983 Dátum április 06, 2014, 14:58:49
Na úgy néz ki mégsem lesz olyan magas a választási részvétel ami nem is baj,hiszen olyan emberek akik szinte sohasem foglalkoznak politikával és a hírekből sem nagyon tájékozódnak,jobb ha felelőtlenül nem nyilvánítanak véleményt  :redchug: :redchug:

Igen? :) Eddig úgy voltam vele, hogy itthon maradok, mivel jelenleg kisebb gondom is nagyobb a választásoknál, de inkább mégiscsak elmegyek. Azért megnézném, hogyha leülnénk beszélgetni kicsit az adórendszerről, tételesen mindegyik adónemről, pénzügyekről stb, akkor mihez mit habognál. :) Az már megvolt, hogy kire szavazok, ha szavazok, csak az nem, hogy elmegyek-e. Köszi a megerősítést! 8)

A tartózkodási helyemen szavaztam logisztikai okokból, így én is átjelentkezőnek számítok, amit azzal büntettek, hogy két kicsi gyerekkel pont egy órát kellett sorban állnunk.
Érdekes, hogy pár napja határozottan állították a jegyzőnél, hogy sokan lesznek, valahogy mégsem tettek ellene semmit... Állítólag már reggel 6-kor százan álltak sorba.
Mondjuk nem egyszerű, hogy akár 1000-2000 embernek százféle különböző szavazólapból egyesével kell előkeresni a megfelelőt...

Hja igen, aki a tartózkodási helyén szavaz, az is az állandó lakcíme szerinti jelöltekre adja le a voksát, tehát csalni ezzel nem lehet, viszont ha valaki az állandó lakcímét változtatta meg és utána ezt jelezte a választási bizottságnak, akkor már igen.
(pl. a Magyarországra mostanában bejelentett határon túli magyarokat bármelyik körzetbe fel lehetett vetetni a választói névjegyzékbe, hogy egyéni jelöltekre is szavazhassanak, de ilyet nyilván senki nem tenne   ;D )

Idézetet írta: meazza1983 Dátum április 06, 2014, 14:58:49
Na úgy néz ki mégsem lesz olyan magas a választási részvétel ami nem is baj,hiszen olyan emberek akik szinte sohasem foglalkoznak politikával és a hírekből sem nagyon tájékozódnak,jobb ha felelőtlenül nem nyilvánítanak véleményt  :redchug: :redchug:

Az általános választójogban pont az a szép, hogy a "tájékozatlanok" szavazata ugyanolyan fontos benne, mint azoké, akiket úgy "tájékoztattak", hogy Olaszország lakossága a század végére 15 millióra fog csökkenni a jelenlegi 57 millióról...

A demokráciának a sok hibája mellett egy nagy előnye biztosan van: nem hagyja a társadalmat olyan gyorsan fejlődni, amire még nincsen felkészülve! hehe


Idézetet írta: meazza1983 Dátum április 06, 2014, 14:58:49
Na úgy néz ki mégsem lesz olyan magas a választási részvétel ami nem is baj,hiszen olyan emberek akik szinte sohasem foglalkoznak politikával és a hírekből sem nagyon tájékozódnak,jobb ha felelőtlenül nem nyilvánítanak véleményt  :redchug: :redchug:

Na, akkor most megnyugodtál egy kicsit?

A tájékozatlan fanatikusokkal mi a helyzet? Jó ha szavaznak, vagy sem?


Na, közben megérkeztem. Ha több értelme nem is, de annyi mindenképp volt, hogy hazafelé beugrottam két aranyfácánért! ;D Sopronit már unom. :D