OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Huuu elég izzasztó volt ez a ferfi olimpia jegkorony De végül svájc harmadik felidoben 19:53 masodpercnel egy szep golt lottek!

Idézetet írta: zsolti3090 Dátum február 12, 2014, 20:24:01
Huuu elég izzasztó volt ez a ferfi olimpia jegkorony De végül svájc harmadik felidoben 19:53 masodpercnel egy szep golt lottek!
Meg a negyedik harmadban is...   ;D


Idézetet írta: TiB Dátum február 12, 2014, 23:00:35
Oak most látom az origon, hogy felkaptak téged :D

Melyik majom fajtának van ekkora hímtagja, hogy ilyen távolságból is betalál? :D

Idézetet írta: TiB Dátum február 14, 2014, 01:26:26
A srácok úgy döntöttek, hogy megmásszák a még épülő Sanghaj Tornyot. Egészen durva, amikor 3 perc körül azon a piros bizbaszon elkezdenek felmászni, na ott már lehet szédülni... :D

Shanghai Tower (650 meters)

Na bazdmeg :D én már a tesiórai kötelen is féltem :D hihetetlen hogy képesek erre :D



Idézetet írta: TiB Dátum február 14, 2014, 01:26:26
A srácok úgy döntöttek, hogy megmásszák a még épülő Sanghaj Tornyot. Egészen durva, amikor 3 perc körül azon a piros bizbaszon elkezdenek felmászni, na ott már lehet szédülni... :D

Shanghai Tower (650 meters)

Ez nem is olyan magass! :D
Simán meg másznám én is!:D

A RAM-ot akarom bővíteni az asztali PC-ben. Gondoltam veszek bele két 1 GB-osat, mert azt olvastam, hogy párban érdemes betenni őket.

Írják, hogy "az alaplapunknak megfelelő modulokat válasszuk", milyen paramétereket kell itt figyelni?
Nekem Abit NF7-S2G Alaplap-om van.

Szerintetek milyen márkát érdemes választani, melyik a legjobb ár/érték arányban? (Jelenleg Kingstont használok, 10 éve működik.)


Előre is köszi a válaszokat!

TiB jól írta, annyit még hozzátennék, hogy a maximumot 3 db 1 GB-os 333 mhz-es memóriával tudod elérni. Így 3 GB ramod lesz nem kettő.

RAM
#2005 február 20, 2014, 14:09:34, rosco
Idézetet írta: TiB Dátum február 20, 2014, 12:22:54
Nem akarok hülyeséget mondani, ez is egy álláspont lesz, majd jönnek még igazi szakik is válaszolni úgy is.
Az alaplapodba sima DDR memóriát lehet rakni, szóval DDR2 és 3 kilőve. 3 Gb-ot tud kezelni az alaplapod, szóval ha felezed őket, akkor max 1-1 gigás fog beleférni. A Mhz-re kell majd még figyelned. 400 Mhz-es memóriát kell keresned.
Idézetet írta: Lacapi Dátum február 20, 2014, 13:25:56
TiB jól írta, annyit még hozzátennék, hogy a maximumot 3 db 1 GB-os 333 mhz-es memóriával tudod elérni. Így 3 GB ramod lesz nem kettő.

Sokat segítettetek! :ok:

Szerintetek a cseréhez hozzáfoghatok egyedül, vagy jobb szakemberre bízni? Találtam hozzá egy videot.

Idézetet írta: TiB Dátum február 20, 2014, 14:20:53
A csere nagyon egyszerű, szerintem nehéz elrontani. A linkelt videóban meg nagyon precízen el is mondják.

Ebből a lenti szövegből én arra merek következtetni, hogy 400 MHz-esből csak kettő 1 gigás fog belemenni, amit Lacapi is írt lényegében.
Supports 2 DIMM Un-buffered DDR 400 (Max. 2 GB)
Supports 3 DIMM Un-buffered DDR 333 (Max. 3 GB)


Márkáról még nem írtunk semmit, nekem volt már sok memóriám, sőt egy időben adtam-vettem őket, és a Kingstonra nem igazán jött panasz, és nekem sem volt velük semmi bajom. Ettől függetlenül simán el tudom képzelni, hogy az összes memóriát egy gyárban készítik :)

Hazai webshopban 6300 HUF-nál nincs olcsóbb Kingstonból, vaterán találtam 4000 HUF-ért, de onnan nem akarok rendelni (se garancia stb.). Ebayen vannak a legjobb árban, de onnan még sose rendeltem. Az USA-ból hoznák, kb. 2 hét múlva érne ide, nem tudom szállítási költséggel, vámmal együtt mennyi lenne a végösszeg.

Sajnálom, hogy már nem kereskedsz velük, lehet meg tudtunk volna egyezni valami baráti áron. :)

Igazából mivel nem mai darabról van szó (alaplap), és valószínüleg csak egy kis plusz gyorsaságot akarsz, a memória tipusa nem annyira fontos, nem érzékeled, hogy kingston-e vagy noname. Jobban észrevehető, hogy 512 MB vagy 2 GB a ramod. Illetve a rendszereszközökben az induló alkalmazások közül letiltasz néhányat (előszeretettel megy a google updater, acrobat updater, telefonos progik, stb., stb) amire nincs égető szükség, már azzal sokat lehet nyerni.
Ebayes vásárlást nem ajánlom, mondjuk én vateráról raktam össze a gépem legtöbbször, és még soha nem ért csalódás az alkatrészekkel. Ebay is használt cucc, és ott még csak reklamálni se egyszerű, a visszaküldözgetésről nem is beszélve. Kár hogy az Amazon MO-ra nem szállít, én itt jó áron szereztem be már sokmindent onnan, alaplaptól a videókártyáig.

Amazon RO-ba szállit, szerintem MO-ra is. Ebayen meg ha paypalen fizetsz és rossz, visszakapod a pénzt.