Tour de France 2021

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum június 30, 2021, 11:14:04
Ami még érdekes lehet: Victor Campenaerts vs Thomas De Gendt
Elvileg idén nem nagyon edzett kronós kerékpárral Campenaerts, azt nyilatkozta, más a prioritás számára. Szökésekből akar sikert elérni, kicsit olyan, mintha elengedte volna az időfutamokat. Állítása szerint őt is meglepte, hogy dobogós lett a belga időfutam bajnokságon. Ez most vagy megint egy altatás, vagy szimplán tényleg így van. Mindenesetre honfitársára 2.05-2.25 közötti szorzókat adnak, lehet érdemes elgondolkodni De Gendt jobb helyezésén.

Jó lenne, ha minden ilyen könnyen jönne.  ::) 

Pogi nem semmi volt, Porte összekapta magát, Roglic is szerintem nagyot ment, jó volt az a Thomas elleni tipp!.  :ok: Asgreen, Lutsenko és Bjerg is jól mentek, de ez kevés volt most a top3-hoz, kár érte.

Le a kalappal Pogacar előtt, nem semmi ez a gyerek. Ilyen testalkattal, simán veri a wattos szörnyeket, utána nyilatkozatánál nem is tűnt fáradtnak. Uránnal érdemes lesz számolni.

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 30, 2021, 17:19:14
Jó lenne, ha minden ilyen könnyen jönne.  ::) 

Pogi nem semmi volt, Porte összekapta magát, Roglic is szerintem nagyot ment, jó volt az a Thomas elleni tipp!.  :ok: Asgreen, Lutsenko és Bjerg is jól mentek, de ez kevés volt most a top3-hoz, kár érte.

Le a kalappal Pogacar előtt, nem semmi ez a gyerek. Ilyen testalkattal, simán veri a wattos szörnyeket, utána nyilatkozatánál nem is tűnt fáradtnak. Uránnal érdemes lesz számolni.

Igen, óriásit ment Pogacar, végül amúgy mégis megtettem a két H2H-et amiket írtam hogy jó lehet, de nagyon bizonytalanok, nem bírtam ki no bettel.
Van hogy erre ráfizet az ember, hogy nem bír magával, most jól jártam Rogla adott 30valahány sec-et Thomasnak, a Küng vs Bisegger az meg nagyon sima lett, 1 perc körüli különbség.
van der Poel se semmi, 5. hely.



Idézetet írta: csabax Dátum június 30, 2021, 19:21:38
Olvasnivaló:

LEFEVERE: ,,SOHA NEM LÁTTAM MÉG OLYAT, HOGY AZ EGÉSZ CSAPATOM SÍR EGY HÁROMHETESEN"
https://www.eurosport.hu/kerekpar/tour-de-france/2021/lefevere-soha-nem-lattam-meg-olyat-hogy-az-egesz-csapatom-sir-egy-haromhetesen_sto8396592/story.shtml?fbclid=IwAR0OffBqOGtubhPQjzIEt4Gj8DUKkqUfOCcpAEzzu75EMAHzoyJWd-zIUdw

Ez az egész ügy Bennettel, aztán a váratlanul beugró Cavendish-el aki végül szakaszt nyer 36 évesen egy hatalmas sztori tényleg.
Hozzá Lefevere ahogy beszél, nagyon jó, a fickó elég nyíltan elmond mindent arról mi történt. És elég jó a stílusa is, jó storyteller mondhatni :D
Ezek után várom a mai sprintszakaszon mi történik, lehet ez egy Merlier vs Cav csata a végén, az Alpecin emberei nagyon erősek, de ha Cav be tud ékelődni közéjük akkor megint nyerhet akár.

Jött az öreg megint, nem bírnak vele.  ;D  Tényleg megcsinálja a rekordot? Nem hittem volna, azt gondoltam, hogy 1-2 sprintet nyer, de így, hogy az első három lehetséges hajrából kettőt behúzott és még van 5 darab sprint, simán összejöhet. Az Alpecin megint elszúrta, nem Merlier sprintelt. Többiekben én nem érzem az erőt, hogy megszoríthatnák Cavendisht.

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 01, 2021, 17:33:26
Jött az öreg megint, nem bírnak vele.  ;D  Tényleg megcsinálja a rekordot? Nem hittem volna, azt gondoltam, hogy 1-2 sprintet nyer, de így, hogy az első három lehetséges hajrából kettőt behúzott és még van 5 darab sprint, simán összejöhet. Az Alpecin megint elszúrta, nem Merlier sprintelt. Többiekben én nem érzem az erőt, hogy megszoríthatnák Cavendisht.

Igen, az Alpecint nem is értem hogy nem ismerte fel hogy egy ilyen szakaszon Merlier lehet a nyerőemberük. Állítólag a versenyzők is a szakasz előtt 2 órával az eligazításon tudják meg mire készüljenek, ki az elsőszámú sprinter aznap. Ez nem biztos, hogy pszichológiai szempontból jó, hogy a versenyzők így menjenek el aludni előző nap, a bizonytalanságban.
Sagant bezárták megint, mondhatni megint rosszul helyezkedett pedig talán nem lenne lassú most ezeken a klasszikus sprintszakaszokon sem.
Bouhanni nem rossz jelenleg, de az első helyhez én azt látom kevés, ahhoz kellene egy picit nagyobb gyorsaság a végén, hiába.

Holnap az első olyan szakasz jön véleményem szerint ahol elég nehéz lesz megtippelni a győztest, szökés is végigmehet akár először az idei Touron. El is kezdek gondolkodni rajta most, mega H2H-eken is  ;)



Idézetet írta: firgabácsi Dátum július 01, 2021, 21:51:34
Igen, az Alpecint nem is értem hogy nem ismerte fel hogy egy ilyen szakaszon Merlier lehet a nyerőemberük. Állítólag a versenyzők is a szakasz előtt 2 órával az eligazításon tudják meg mire készüljenek, ki az elsőszámú sprinter aznap. Ez nem biztos, hogy pszichológiai szempontból jó, hogy a versenyzők így menjenek el aludni előző nap, a bizonytalanságban.
Sagant bezárták megint, mondhatni megint rosszul helyezkedett pedig talán nem lenne lassú most ezeken a klasszikus sprintszakaszokon sem.
Bouhanni nem rossz jelenleg, de az első helyhez én azt látom kevés, ahhoz kellene egy picit nagyobb gyorsaság a végén, hiába.

Holnap az első olyan szakasz jön véleményem szerint ahol elég nehéz lesz megtippelni a győztest, szökés is végigmehet akár először az idei Touron. El is kezdek gondolkodni rajta most, mega H2H-eken is  ;)

Bouhanni szerintem is kevés, valakit ki kéne ütnie.  ;D A vonata is szépen összeállt, meglepően rendben van. Alpecin érthetetlen, teljesen logikus lenne Merlier, de szerintem ők abban a tudatban vannak, hogy mind a három sztárjukkal nyeretnek egy szakaszt, illetve a Scheldeprijs befutóján Philipsen elverte a Quick Step sorát, ahol ott volt Cavendish és Bennett. Az egy kicsit más sprint volt, számomra Philipsen lassabb, de ők tudják.

Én a holnapit elengedem, időm se lesz nézni, nem érzek semmit, tényleg bármi lehet, ahogyan írtad.

#53 július 02, 2021, 01:13:12, firgabácsi
Idézetet írta: Pozzato Dátum július 01, 2021, 22:00:38
Én a holnapit elengedem, időm se lesz nézni, nem érzek semmit, tényleg bármi lehet, ahogyan írtad.

Tour de France 7. szakasz

Én végiggondoltam, tényleg sok forgatókönyv van holnap, révbe érhet egy szökés simán először az idei Touron, de megcsinálhatja Alaphillippe vagy MVDP azt ami az 1. és 2. szakaszon történt. Ha egy nagyobb 15-20 fős csoport ér oda együtt az utolsó 20 km-hez akkor nyerhet késői támadásból valaki.
Látva milyen pokoli erős volt a 2. szakaszon MVDP, ha a végén ott van az élmezőnyben akkor nagyon jó esélyei vannak bárki ellen. Akkor Colbrelli utólag azt mondta MVDP egy másik bolygóról jött, olyan iramban indult el az utolsó emelkedőn.
A vonalvezetés nyilván fekszik neki, több kisebb emelkedő lesz, a vége előtt 18 km-el van egy rövid emelkedő aminek a vége brutál, az utolsó 2km  11-12%-os, de van pont ahol 18%, ha ott el tud menni izomból MVDP nehéz lesz utolérni hiába van még 18km onnan a célig. És még ez után is van egy enyhébb, 5km-es emelkedő a céltól 8 km-re.
Meglátjuk holnap meg tudja-e ismételni a 2. szakaszon látottakat van der Poel.

Végül én ezeket próbáltam meg:

van der Poel szakaszt nyer 9.00 ( ezt nemigen kell magyarázni, bombaformában van, sok minden történhet, akár az is hogy a 11-12%-on valaki elmegy tőle, de akkor is adja magát ez a tipp )

Woods top 3 15.00 ( nagy hátránya van összetettben, ugyanakkor ideális szakasz neki, elengedhetik akár szökésbe is, akár a végén is ha támad, a célja nyilván nyerni egy szakaszt, erre ez az egyik legjobb esélye )

Pogacar top3 19.00 ( ezt nem tudtam ennyiért otthagyni, nyilván "védekező módban" megy majd, nyerni nem fog, nem is akar, de alakulhat úgy hogy elmegy Alaphilippe-el, MVDP-vel ha ez által még további másodperceket tud adni közvetlen riválisoknak, hajrázni is jól hajrázik a végén, szerencse nyilván kell ehhez a tipphez, de nemkizárt hogy összejön )

Roglic top3 26.00 (ugyanaz mint Pogácsa,ha nem megy végig szökés nem zárom ki, tudom tele van horzsolással, itt fáj, ott fáj, múmiának nevezi magát a sok kötés miatt, de nagyon jót ment ennek ellenére az ITT-n )




Ezek egészen jó szorzók, amolyan kötelezők.  :beerchug:

Nem is nagyon tudnék mit hozzátenni, sok sikert! MVDP-ben még simán benne van ezen a Touron egy-két győzelem, aztán gondolom csomagol és megy Tokióba.

Woods bukott az első etapon, én nagyon sajnálom őt, mert láttam vele nyilatkozatokat - elvileg még a 3. etapon is benne volt a bukásban, de szerintem ott már nem történt vele semmi -, rendkívül szomorú volt, azt mondta, nagyon megijedt, hatalmasat bukott 70-es tempónál. A bal karja fájt, de az elmúlt napokban tudott regenerálódni. Szerintem most volt csúcsformában, felkészülése is jól sikerült, állítólag egy jó összetettbeli helyezésért jött. Így mehet a szakaszgyőzelmekért, szóval simán lehet benne ráció most is, illetve a későbbiekben is a Touron.

Érdekes szökés kialakulóban a 7. szakaszon benne elég érdekes és fontos versenyzőkkel.
Nem tudom az UAE hogy fog reagálni erre, de nagyon veszélyes szökés rájuk nézve benne Van Aerttal, Asgreennal, Nibalival akiknek relatíve kicsi hátránya van Pogacarral szemben és már 4 perc az előnyük.
Rajtuk kívül is csupa jó, erős versenyző van elől.

Gondoltam, hogy nagy nehezen, de elcsípem a szakasz végét, mert rendkívül hosszú, dombos, erre nézem, már befutottak.   :o  45-ös átlag?

Mi a franc volt itt?  ;D  Két szupersztár szökésben? Gondolom, ha Roglic leszakadt és 4 percet kapott Pogitól, akkor reggel a buszban már tudhatta, hogy valami nincsen rendben. Valószínűleg megbeszélték, hogy WVA menjen szökésbe, rá nem ugranak annyira. Vagy bukás történt Roglic kapcsán?

Az meg a másik kérdésem, hogy MVDP és WVA nem tudta megnyerni a szakaszt szökésből? Oké, hogy Mohoric elit ilyen hosszú szökéseknél, de simán otthagyott mindenkit a hegyen, vagy a lejtmenetben? Azért ez így nevek alapján eléggé durva szökés volt, live statsból láttam, hogy Carapaz is szökött, simán befogták őt, vagy nem tudott jobban elmenni?

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 02, 2021, 17:14:50
Gondoltam, hogy nagy nehezen, de elcsípem a szakasz végét, mert rendkívül hosszú, dombos, erre nézem, már befutottak.   :o  45-ös átlag?

Mi a franc volt itt?  ;D  Két szupersztár szökésben? Gondolom, ha Roglic leszakadt és 4 percet kapott Pogitól, akkor reggel a buszban már tudhatta, hogy valami nincsen rendben. Valószínűleg megbeszélték, hogy WVA menjen szökésbe, rá nem ugranak annyira. Vagy bukás történt Roglic kapcsán?

Hát, az UEA belehibázott eléggé szerintem elbóklásztak. elaludtak és elől közben összeállt egy olyan szökés amiben nagyon erős emberek voltak. Van Aert, van der Poel, Mohoric, meg mások akik mind nagyon jó iramot tudnak menni ha kell, meg kisebb emelkedőkön sem gyengék éppen.
Szóval mire észbe kapott az UAE már elmentek, segíteni senki nem segített nekik, az UAE meg egyedül szimplán nem bírt eleget menni, hogy megfogják a szökevényeket. A nyertese az egésznek talán az Ineos lett leginkább, hosszú távon legalábbis, mert az amúgy sem túl acélos UAE segítők eléggé lefáradtak ma, de igen jó helyre került összetettben a Cápa és Van Aert is nap végére.
Nehéz lesz azért ez Pogacarnak mikor majd betámadják jobbról, balról, de tavaly megoldotta gyakorlatilag segítő nélkül.
Meglátjuk holnap a hegyekben mi lesz.

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 02, 2021, 17:14:50
Gondoltam, hogy nagy nehezen, de elcsípem a szakasz végét, mert rendkívül hosszú, dombos, erre nézem, már befutottak.   :o  45-ös átlag?

Mi a franc volt itt?  ;D  Két szupersztár szökésben? Gondolom, ha Roglic leszakadt és 4 percet kapott Pogitól, akkor reggel a buszban már tudhatta, hogy valami nincsen rendben. Valószínűleg megbeszélték, hogy WVA menjen szökésbe, rá nem ugranak annyira. Vagy bukás történt Roglic kapcsán?

Az meg a másik kérdésem, hogy MVDP és WVA nem tudta megnyerni a szakaszt szökésből? Oké, hogy Mohoric elit ilyen hosszú szökéseknél, de simán otthagyott mindenkit a hegyen, vagy a lejtmenetben? Azért ez így nevek alapján eléggé durva szökés volt, live statsból láttam, hogy Carapaz is szökött, simán befogták őt, vagy nem tudott jobban elmenni?
Ja, a vártnál nagyobb volt a sebesség.
MVDP és WVA nem tudta megnyerni a szakaszt szökésből. Egyiküknek sem volt erejük ahhoz, hogy ennél jobban "hajtsanak". MVDP kizárólag csakis arra ügyelt, hogy a közvetlen rivális WVA egyetlen másodpercet se dolgozzon le a hátrányából. Abszolút semmi más nem érdekelte. És bár többen is megszöktek a szökésből, WVA nem tette meg. Nyilván azért nem, mert nem volt ereje. Ugyan volt pár esetlen próbálkozása, de azokra mindig megfelelően reagált MVDP. WVA gyorsan "belátta", hogy ez nem az a nap, amikor lehet, s nem erőlködött tovább, hanem együtt tekertek a célig.
Mohoric látta, hogy MVDP és WVA megfelelő erő híján vannak, szökött, az előbbiek elengedték, a többieket pedig simán lerázta.
Carapaz próbálkozott, szert is tett kb. 40 másodperc előnyre, de végül megszívta, mert néhány méterrel a célvonal előtt utolérték őt.
Az UAE csapatként akkorát bukott, mint az ólajtó. Ezzel teljes mértékben eldőlt, hogy Tadej Pogacar totálisan egyedül van, s ha kibírja egymaga a TdF végéig, akkor talán nyerni fog. Ám azt biztosan csakis saját magának köszönheti majd. Meg a "béna" ellenfeleknek.
Innentől kezdve jobbára már csak annyi kérdéses, hogy az INEOS, a Jumbo-Visma, a Movistar, a Trek-Segafredo és a többiek holnaptól folyamatosan minden nap felváltva fogják támadni Pogacart 80-100 km-re a céltól és felőrlik a szlovént, vagy pedig az előbbi felsorolt csapatok tagjai lesznek annyira tutyimutyik, hogy TdF-győzelemmel ajándékozzák meg Pogacart.

Tour 8. szakasz

Az első komoly helyi szakasz, benne a végén a Colombierrel ami nem lesz gyenge erőpróba, végig 9-10-11%, előtte egy másik komoly hegy amely már megpuhítja a versenyzőket.
Ha hozzávesszük, hogy a Colombierről le is kell ereszkedni a célba, hogy eső várható így sajnos lehet bukás is + Pogacart több oldalról támadhatják akkor kész is a drámai forgatókönyv.
Olvastam egy eszmefuttatást az Ineos taktikájáról mely szerint nem kizárt hogy valaki betámad hamarabb vagy elimegy szökésben aki nem Carapaz persze mert vele tuti menne Pogacar, hanem Porte.
Nem tudom megvalósulhat-e, de tetszik az ötlet.
Szóval ő az egyik jelöltem, a másik M.A. Lopez mivel egy ilyen szakaszon más nem nagyon nyerhet mint klasszis hegyimenő és ő ilyen. Na meg egy késői támadásnál rá Pogacar aligha ugrana mert komoly hátránya van vele szemben.
A harmadik jelöltem Woods, a negyedik Quintana aki szintén mehet elvileg mert senkit nem zavar a nagy hátránya miatt.
Az is egy forgatókönyv persze, hogy az Ineos végig diktálja az iramot elől, a végén meg Carapaz támad, de szerintem ez a legkedvezőbb eset Pogacarnak. Nagy eséllyel ragadna így Carapazra a végén meg lesprintelné és megnyerné a szakaszt, így az Ineosnak valami komolyabbat kell kitalálni.
Én azt gondolom szökés mindenképpen lesz és van is esélye végigmenni ma.

M.A. Lopez 15.00
Woods 13.50
Porte 65.00
Quintana 24.00