Premier League 2021/22

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Latzka Dátum december 02, 2021, 21:41:44
1:39-től Dunk szabadrúgás gólja a Pool ellen. Adrian még a kapufánál a sorfalat állítja (nem tökölt vagy ilyesmi), sípol ez a trágya (úgy hogy látja, hogy hol a kapus) és ott a szintén unfair gól.

Kicsit hiszek a karmában, és az a van, hogy a Manchester United többször is szerzett már így gólt Alex Ferguson irányítása alatt. Nagyra tartom az öreget, de ő konkrétan arra utasította a játékosait, hogy minden hasonló helyzetet használjanak ki.

Példa: Giggs gólja a sorfalat állítgató Lille ellen: https://www.dailymotion.com/video/x19gip

Idézetet írta: TiB Dátum december 03, 2021, 07:09:22
Példa: Giggs gólja a sorfalat állítgató Lille ellen: https://www.dailymotion.com/video/x19gip

Szabályismeretem nem tiszta, de mivel ebben az esetben láthatóan nem kellett sípszó a szabadrúgás elvégzéséhez, így ez nálam oké; itt Giggs kihasználta a lehetőséget.

A másik esetben Atkinson ránéz Adrianre, aki még a kapufánál van, sípol egyet, Dunk pedig 'okosan' lő. Nálam csak a spori a sáros ebben ügyben. Ja és hozzáteszem a szabadrúgás előtt Alisson utolsó emberként szabálytalankodott és piros lapot kapott; szóval Adrian éppen bejött pár másodperce, állítgat és megteszi a fújást ez a ....... sporti. Azt gondolom elfogultság nélkül van ez a sarkos véleményem ebben az esetben, de nyilván jobban anyáztam mikor ez történt a meccsen, mint ha egy számomra semleges csapattal történt volna ;D

#212 december 03, 2021, 09:26:45, TiB
Abban biztos voltam, hogy nem fogsz egyetérteni velem, kb soha nem szoktál ;D de én továbbra is azt gondolom, hogy a karma egyenlít idővel. Egyensúlyba hozza például a Manchester - Arsenal párharcot is időről-időre.

https://www.youtube.com/watch?v=mM747L9Wf8M

Idézetet írta: TiB Dátum december 03, 2021, 09:24:28
Abban biztos voltam, hogy nem fogsz egyetérteni velem, kb soha nem szoktál ;D de én továbbra is azt gondolom, hogy a karma egyenlít idővel. Egyensúlyba hozza például a Manchester - Arsenal párharcot is időről-időre.

https://www.youtube.com/watch?v=mM747L9Wf8M

Igen, így is fogalmazhatsz, de úgy is, hogy egy másik szemszögnek köszönhetően tovább tudjuk folytatni a párbeszédet ;) (azért ez hiánycikk az org-on)

Ha éppen nem pecázol :P, akkor mindenképpen egyik kedvenc fórumtagom vagy, mert igyekszel tenni azért, hogy az oldal ÉLJEN (ez csak az egyik oka), ebben igyekszem segíteni, hol egyetértő vagy javában ellenkezésnek tűnő hozzászólásaimmal ;D Terveim között van egy kis mini-projekt itt az orgon; majd megkereslek a jövőben ezzel kapcsolatban, hogy lennél-e a segítségem benne.

(Ja és elsődleges listában vagyok a hónapban az SPF klubban, így dőlni fog a lé:D)

#214 december 03, 2021, 09:57:55, TiB
Idézetet írta: Latzka Dátum december 03, 2021, 09:39:32
Igen, így is fogalmazhatsz, de úgy is, hogy egy másik szemszögnek köszönhetően tovább tudjuk folytatni a párbeszédet ;) (azért ez hiánycikk az org-on)

Ez tényleg így van, sajnos nincsenek beszélgetések :( Nekem tetszik ez az érvelgetős dolog, X felhozza ezt az érvet, amire X mond egy másikat, mert én például hiába próbálok bármennyire is objektív lenni, sosem leszek az. Imádom például Fergusont, de szerintem a ligától kapott hátszél is segítette, és lehet hogy itt már el is vesztem az objektivitásom, mert lehet sosem volt hátszél. Angol foci terén sok ilyen van, például az én szememben Wenger nem egy sikertelen edző, hanem éppenhogy sikeres, mert ő látványt akart, játékot, stílust, azért meg nem adnak sok trófeát. De ebben is lehet szubjektív vagyok, hiszen nekem tetszett a stílus, amit játszatott, de közben lehet nem volt szép.

Tehát itt sem leállítani akartalak a beszélgetésben, mert tényleg jó megvitatni a dolgot, PL-ben meg aztán főleg van történés, ami beszélgetésre érdemes.

Idézetet írta: TiB Dátum december 03, 2021, 09:55:51
Ez tényleg így van, sajnos nincsenek beszélgetések :( Nekem tetszik ez az érvelgetős dolog, X felhozza ezt az érvet, amire X mond egy másikat, mert én például hiába próbálok bármennyire is objektív lenni, sosem leszek az. Imádom például Fergusont, de szerintem a ligától kapott hátszél is segítette, és lehet hogy itt már el is vesztem az objektivitásom, mert lehet sosem volt hátszél. Angol foci terén sok ilyen van, például az én szememben Wenger nem egy sikertelen edző, hanem éppenhogy sikeres, mert ő látványt akart, játékot, stílust, azért meg nem adnak sok trófeát. De ebben is lehet szubjektív vagyok, hiszen nekem tetszett a stílus, amit játszatott, de közben lehet nem volt szép.

Tehát itt sem leállítani akartalak a beszélgetésben, mert tényleg jó megvitatni a dolgot, PL-ben meg aztán főleg van történés, ami beszélgetésre érdemes.
Általában senki sem objektív, bármennyire próbál az lenni. Jobbára még azok sem teljesen objektívek, akiket valamilyen okból kifolyólag mégis olyanoknak gondolnak. Például a bírók. Nem a játékvezetők, hanem a törvényszékiek.
Szerintem egyáltalán nincsen semmi probléma azzal, hogy valaki megpróbál objektívnek lenni, és ez mégsem sikerül annyira, mint szeretné, hiszen eleve már "gyárilag" minden ember szubjektív.
Alex Ferguson tényleg jelentős edző és megérdemel minden dicséretet. Vele egyazon "polcon" vagy talán picit feljebb van Bob Paisley is. Ám mivel Paisley nem a közelmúltban tevékenykedett, mint ahogyan Ferguson, hanem Paisley az 1970-es években és az 1980-as évek első felében volt edző, nyilvánvaló, hogy rá kevesebben emlékeznek. És jellemzően az idősebb korosztály vagy akik célirányosan szurkolók. Miközben Ferguson a közelmúltat képviseli és jobbára az ő sikerein nevelkedett fel néhány fiatalabb generáció. Az ő emléke közelebbi, ezért nyilván többen is emlékeznek rá.
Pedig csak annyit elegendő lenne tudni, hogy Bob Paisley éppen az Alex Ferguson előtti legsikeresebb brit edző. Azt már nem kellene tudni, hogy Paisley feleannyi idő alatt nyert ugyanannyi trófeát, mint a manapság teljesen jogosan egekig magasztalt Ferguson.
Ha jól emlékszek, akkor az van, hogy Bob Paisley egy évtizeden belül, mindössze 9 év alatt nyert ugyanannyi trófeát, mint amennyit nyert 19 év alatt Alex Ferguson.

Arsene Wenger szerintem is sikeres edző. Nagyon sikeres edző. Ám az már nem őt terheli, hogy Wenger Arsenalos időszakának kb. közepén egy teljesen új és modern focistadiont épített az Arsenal, s a Highbury helyett az Emirates Stadionba költözött.
Ezzel Wenger sikeres korszaka véget ért. Ugyanis arrafelé nem működik a magyarországi "lopkowicz".
Ott nem úgy van, hogy az ország adófizető emberei azért (is) adóznak, hogy az általuk kötelezően befizetett pénzből az ország vezetői megbízzák stadionépítéssel valamelyik kedvenc "vállalkozójukat", majd pedig a kész stadiont átadják XY focicsapatnak, hogy "nesze, focizzatok ott, s a költségekkel ne törődjetek, mert azt is ugyanazok a balf@sz adófizetők fogják majd fizetni, aki pénzt adtak a stadionotokra".
Ott a klub a saját pénzbevételéből saját maga épít stadiont saját magának. Vagyis az Arsenal esetében az történt, hogy az Arsenal a saját pénzbevételéből saját maga épített stadiont saját magának. Érthető, hogy pénzügyileg annyira "megroppant" az Arsenal, hogy a 2006. júliusában megnyitott 60 355 ülőhelyes Emirates Stadion felépítésének költségeit még mostanra, a 2021-es évre sem heverte ki.

Üjabb példa:
A Tottenham - szintén - ultramodern stadionja, a 62 ezer fős Tottenham Hotspur Stadion megnyitásának időpontja: 2019. április 3. A közelmúltban BL-döntős Tottenham jelenleg már azt is sikernek könyvelheti el, ha sikerül a legjobb 4 között végeznie az angol élvonalban. Érdemes lesz megfigyelni, hogy a Tottenham miként fog szerepelni a következő években.

Szintén érdemes és érdekes lehet majd ezután megfigyelni - legalábbis nekem mindenképpen az lesz -. hogy "a gegenpressing atyja", Ralf Rangnick, a "tehenészek" új edzője miképpen tudja majd átültetni a máshol sikeresen működő modellt.
Egy dolog már biztos. Éspedig az, hogy már ketten vannak edzők az angol élvonalban, akik már sikeresebbek, mint mentoruk, Ralf Rangnick: Jürgen Klopp és Thomas Tuchel.

Ennyit az obiekiv es partatlan osszehasonlitasrol :D :D :D

Pintér Attila grafikonját miért nem rakod ide? Egyetlen angol bajnokit sem vesztett soha edzőként, mint a Ferguson vagy a Paisley, meg a Klopp, hozzáteszem, játékosként sem. Ezek tények, ezeket nem lehet szubjektivizálni.

Néha amikor szóba kerül az FC Liverpool jelenkori sikeressége és eredményessége, akkor olykor felemlegetnek neveket az FC Liverpooltól. Szerintem jogosan, ugyanis tényleg "nem semmi" háttéremberek vannak Jürgen Klopp stábjában.
Egy szerintem igencsak fontos személyt, akinek elévülhetetlen érdemei vannak abban, hogy jelenleg az FC Liverpool annyira sikeres, hogy nagyon, nem említett senki: Mona Nemmer a Liverpool táplálkozási vezetője.

Akiket tényleg érdekel a dolog, nézzenek utána, hogy kicsoda a csaj.
Annyi elárulok, hogy Jürgen Klopp szerint Mona Nemmer a jelenkori FC Liverpool "szíve és lelke".

Félidőben, a végeredménytől függetlenül, én már látok különbséget Rangnick és a korábbi MU-edzők között. Lehet csak bele akarom látni, de szervezetten játszik a United, hát mik vannak :D

Gerrard eddig nagyot megy az Aston Villával, 4-ből 3 győzelem, mindig 40% alatt maradt labdabirtoklás.

Következő ellenfél: Liverpool ::)



Megérzés: ma pontot veszít valamelyik csapat a TOP3-ból ???