Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Itt van a gond, ezt írod: "Teli= 3,42 3,42 3,42 6,33= 16,59x 50= 829 + a 3x3,42 ami ugye 513Huf. Ez ugyebár 1342Huf. Tehát + 142 forint. Az 11%."

Az általam kiemeltet már egyszer hozzáadtad, csak a valós értékén: 6.33!

Trixinél az is fizet, amikor 1 szelvényen csak 2 jó tipp van. Ez pedig 3 lehet. tehát (1,9x1,9)x3 vagy (1,9x1,95)x3

vagyük a kissebbet: 1,9x1,9= 3,61 x 50 Huf= 180 Huf x 3 = 540

921+540= 1461Huf

Vannak olyan kimenetelek amikor csak 2 nyertes szelvény van a Totlál nyerő szelvényen kívül. Akkor + 81 forint van csak.

De bővebben holnap OK?  :beerchug:  :cya:


Kíváncsi vagyok a holnapi leírásodra, mivel ha van egy totál nyerőd, az azt jelenti, mindhárom jó, tehát akkor a ketteskötések is jók. De olyan nincs, hogy van totál jó szelvényed, viszont csak két ketteskötésed a jó ...

Én ezt úgy is értelmezem, hogy csak a triplát veszem ki belőle.

Három mérkőzésnél lesz hat fogadási esemény : A1-A2,B1-B2,C1-C2 és ezek vannak összerakva úgy, hogy a három egyforma lehetőség kilőve, akkor marad hat szelvény.

1. A1, B1,C2 (1,9*1,9*1,95=7,04)
2. A1,C1,B2
3. B1,C1, A2
4. A2,B2,C1
5. A2, C2, B1
6. B2,C2, A1 (1,95*1,95*1,9=7,22)
Össztét: 6

Amennyiben van két páros mellett egy páratlan, vagy két páratlan mellett egy páros,  akkor összességében nyerő.


Idézetet írta: Raindancer Dátum február 12, 2010, 14:56:11
Most indulok Tokajba, de holnap ígérem leírom.

Persze, hogy jó lesz holnap is, vagy amikor van időd! Nem sürgős, és köszi a segítséget előre is! Jó utat, és vigyázz a Tokai Aszú-val!  :ok:

#725 február 12, 2010, 16:22:17, Coward
Kezdem átlátni, hogy Raindancer mit próbál elmagyarázni. Vesz 3 eseményt, aminek két magas Odds-szú kimenetele van, pl. gólok páros/páratlan.
Ez így 8 kombináció lenne.

1. páros,páros,páros        
2. páratlan,páratlan,páratlan          
3. páros,páros,páratlan
....
8. páratlan,páros,páros

Nem játszik meg 3 egyforma kimenetelt ( 1. és 2. lehetőség) Marad 6. eseménysor (3-8). Mindegyikből csinál egy trixi-t. Tehát 6 trixi-t játszik meg.

- Ha mind a három mérkőzés kimenetele azonos (pl. mindhárom páros), akkor bukta. (nem teljes bukta, lesznek "részsikerek", amik csökkentik a veszteséget)

- Ha a három mérkőzés kimenetele nem teljesen azonos (pl. két páros, egy páratlan) akkor lesz 1 telitalálatod, plusz KETTŐ olyan szelvényed, ami még hoz pénzt. NEM HÁROM, CSAK KETTŐ

Tehát pl.
Arsenal páros, Chelsea páros, Pool páros     Ezt nem játsza meg
Arsenal páratlan, Chelsea páratlan, Pool páratlan   Ezt nem játsza meg
1. Arsenal páros, Chelsea páros, Pool páratlan
2. Arsenal páros, Chelsea páratlan, Pool páros
3. Arsenal páros, Chelsea páratlan, Pool páratlan
4. Arsenal páratlan, Chelsea páratlan, Pool páros
5. Arsenal páratlan, Chelsea páros, Pool páratlan
6. Arsenal páratlan, Chelsea páros, Pool páros

Ha pl. Arsenal páros,  Chelsea páratlan, Pool páratlan: 3. szelvény telitalálat. + 1. szelvényen nyer a Arsenal páros,Pool páratlan kombi +2. szelvényen nyer a Arsenal páros,Chelsea páratlan kombi , NINCS HARMADIK, EZ MATEMATIKAILAG LEHETETLEN !!!!
( Chelsea páratlan+Pool páratlan. Namost az Arsenal páros-t már beleszámoltuk, ez a telitalálat. Az Arsenal páratlan-t meg nem játszottuk meg, mert három azonos kimenetelt nem veszünk figyelembe)

(Egy kis kitérő. Az 1. eseménysor trixi-ben (1. Arsenal páros,Chelsea páros,Pool páratlan)
1, Arsenal páros x Chelsea páros  
2, Arsenal páros x Pool páratlan
3, Chelsea páros x Pool páratlan
4, Arsenal páros x Chelsea páros x Pool páratlan  )

Igy van Coward, ahogyan írod, közben én is rájöttem, leírtam a kombinációkat és nekem is csak 2 kétesély jött a többi 5 db. trixiből ...

Hosszútávon kiegyenlítődik minden. Vagyis 8 esetből 1x mindegyik páros lesz, 1x mindegyik páratlan, és 6x lesz vegyesen.
Avagy hosszútávon 2 veszteség, 6 nyereség. Számszerüsítve: (1.95-ös odds-szot feltételezve)
Egyszeri nyereség ( páros, páratlan vegyesen)
1db telitalálat : 1.95*1.95*1.95*50= 370
3db nyertes kombó : 3*1,95*1,95*50= 530  (ugyanazon a szelvényen mint a telitalálat)
2db nyertes kombó 2*1.95*1.95*50= 380    ( a másik 5 szelvényen öszesen ( 2 szelvényen van egy-egy jó kombi, a másik 3 szelvényen semmi)
Egyszeri nyereség összesen 370+530+380-1200=1280-1200=80FT

Egyszeri veszteség (vagy mindegyik páros, vagy mindegyik páratlan)
3db nyertes kombó : 3*1,95*1,95*50= 530
Egyszeri veszteség összesen 530-1200=-670FT

Mindent összegezve:
összes nyereség=6*nyereség= 6*80=480Ft
összes veszteség=2*veszteség=2*-670=-1320Ft

összes nyereség-összes veszteség=480-1320=-840 ( elvileg 8 forduló alatt ennyi a "nyereség")

Na hazaértem. Lehet, hogy télleg 2 db 2-es szelvény van ( holnap átnézem, hogy nekem miért rémlik 3 is). Örülök, hogy kicsit feldobtam ezt a topicot is, és hogy valaki rájött mit is akarok gagyogni. Ha kell még, akkor holnap leírom, hogy emlékeimben ez hogy is él.....

Coward szépen levezette a lényeget: ez hosszútávon semmiképpen sem lehet nyereséges játék. Az, hogy neked 120 kör után sem következett be egy elvileg 25%-os valószínűségű esemény, finoman fogalmazva is "megdöbbentő".

Lényegében az. De azóta sem ismétlődött meg. Szerintem egyszer mindenkinek lehet szerencséje. Elképzelhető, hogy többet nem lesz. Jó, most lehetne okoskodnom, hogy azért nem volt 3 egyforma, mert Olasz meccsekre nem tettem, stb...stb..., de ilyen vonalú érvelést nem fogtok olvasni tőllem. Egyszerűen mázli. Most ugye mondhatnám, hogy a 25%-os esély is csak annyit jelent, hogy elméletben 1000 játékból, az utolsó 250 lesz bukóstb..stb.., na ilyet sem fogtok olvasni. A "hosszútáv" szón gondolkodom elmélkedem, mióta rátaláltam erre a fórumra. Mit is jelenthet ez. Nem tanultam valószínűség számítást, nem vagyok fej matekos, csak mezei CNC programozó vagyok. Hosszú táv azt jelenti, hogy 100 alkalom? 1000? 10000? Több?
Hosszú távon 1x biztosan bukó stratégiát hogyan lehet "kicsit" bukó alkalmazássá fejleszteni? Bankmanagment? 1 hét alatt jött a ruletten cirka 60k. És azután szépen el is ment. 1 hét az olyan 3500-4000 pörgetés. Az már hosszútáv?

Nem kötekszem, isten ments, csak tudni szeretném, vagy valaki legalább vezessen rá, hogy mi az a hosszútáv. Banki szolgáltatásnál is pl: hosszútávú megtakarításokról beszélnek. Aztán elémtolnak, hogy van 5 éves, meg van 30 éves ( és közte még vagy 10 verzió) Akkor az 5 év is hosszútáv, és a 30 is? Vagy ez valójában akkora matek, hogy inkább nem is érdemes rajta gondolkodnom, és tekintesem a kis gügye elméleteimet inkább szerencsejátéknak, mintsem sportfogadásnak? ( Bár eddig is így volt, erre gondolom mindenki rájött)

A "hosszútáv" mindenkinek más. Lehet valakinek egy hét, másnak egy hónap vagy egy év. Száz fogadás vagy ezer fogadás, vagy addig tart amíg nem veszted el a pénzed vagy megelégszel már egy célként elért nyereménnyel.


Ez a "hosszútáv" a sportfogadásban eléggé relatív fogalom. Mindenkinél mást jelenthet. Én azt mondom, 1000 kör után már elég jól kijöhet a szórás, ami a rákfenéje minden tétemelős stratégiának. Teljesen kizárni soha nem lehet a negatív sorozatokat, viszont csökkenthetjük a bekövetkezésének "valószínűségét". Mégpedig azáltal, hogy nem a vakszerencsére bízzuk magunkat (pl. páros-páratlan), hanem átgondolt, megindokolt tippeket játszunk. Amely lehet akár másé is, vannak itt a fórumon jópáran, akiknek a tippjeiben (ha nem is vakon, de) megbízhatunk. Nem azt mondom, hogy tévedhetetlenek, hanem azt, hogy nincs olyan hosszú negatív szériájuk, ami megölné a tétemelős stratégiánkat.
Én ugyan tanultam valószínűségszámítást, ennek azonban csak akkor veheti hasznát az ember a sportfogadásban, ha megalapozott tippekre építheti fel a stratégiáját. Megette a fene mindenféle matek tudását, ha többnyire rosszul tippel a fogadó. Ahogyan egy korábbi hozzászólásomban is írtam: ne a stratégiához keressünk valamilyen fogadást, hanem maga a tipp legyen az elsődleges.
A másik lényeges dolog a tétemelős stratégiáknál, ahogyan te magad is említetted: bankmanagement. Nem szabad minden profitunkat visszaforgatni, hiszen akkor egy esetleges rossz sorozat (amit teljesen kizárni az átgondolt tippekkel sem tudunk, legfeljebb a valószínűségét minimalizálni!) után odavan mindenünk. Időnként ki kell venni a profitot, hiszen azt már nem bukhatjuk el, és végtére is ezért csináljuk ezt az egészet, nem?
Ha ezt a két dolgot következetesen és szigorúan betartjuk, akkor szerintem a tétemelős stratégiák elég szépen és jövedelmezően működhetnek.

Idézetet írta: Armak Dátum január 30, 2010, 11:25:34
Szevasztok!
előszöris: úgy döntöttem elolvasom az egész fórumot, most tartok a 30.lapnál a 47-ből, de elakadtam(pontosabban nem értek valamit), erre várnék tippet. Szóval: a booki buster 9. stratégia végén van egy ilyen szöveg:
Amennyiben over/under jellegben akarunk fogadni ezzel a szisztémával, akkor az alábbi formulát kövessük:

1.    fogadás: 0.368x
2.    fogadás: 0.871x
3.    fogadás: 1.558x
4.    fogadás: 2.5x
5.    fogadás: 3.768x
6.    fogadás: 5.545x
7.    fogadás: 7.951x
8.    fogadás: 11.242x
9.    fogadás: 15.743x
10.    fogadás: 21.898x

X az az összeg amit nyerni akarsz. Tehát ha mondjuk ez $10, akkor az első tét 3.68$. Ő levezetett egy ilyen sorozatot, úgy, h csak az utolsó fogadását tette be győztesre, és úgy is $100 profitot tudott felmutatni úgy, h neki is a célkitűzése a $10 volt. Tehát 10 fogadás alatt, mindegyikkel nyert $10-t, pedig csak eggyel nyert.
-----------------------------
Én ezt megnéztem 4es szorzóig mindennel, de nem nagyon jön ki a lépés, mit értek félre??
Remélem Szumos tud válaszolni, övé a 9-es stratégia szerintem 8)..
Tisztelelettel..

ui.: egyébként én kb. 7 nagyon jó stratégiával fogok hamarosan nekiesni a sportfogadásnak, az elmúlt 1évben 100ezret buktam, de most megembereltem magam: lásd:elolvasom az egész fórumot, a későbbiekről majd írok.. béke..hajrá magyarok!

Üdv.
Én is csak olvasom a fórumot, és írni is most irok először. Kiváncsia várom mind a 7 srtatégiát, é az eredményeket is.

Martingale renszer a bukok-emelek elven működik, ami hosszú távon biztos bukás . . . ne ajánlom senkinek