Tippjáték Infó (régi)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Az azonosítók résznél nem szerepel mező a Betclic-es felhasználónév megadására+ a képfeltöltésnél sem, csak Expekt-es van a tippjáték számára.
Amikor tippelni szeretnék ezt írja: Nem töltötted ki a kezdő tippjátékhoz szükséges Expekt azonositódat! Ezt megteheted ide klikkelve, utána pedig rögtön tippelhetsz. Ezt csak egyszer kell kitöltened.
Írjam be az Expekt mezőbe a Betclic felhasználónevemet vagy lesz létrehozva Betclic-es is?
Köszi előre is!

Idézetet írta: benson Dátum március 01, 2013, 16:00:14
Önmagában a találati arány semmit nem jelent. Ezt mindig az oddsok átlagával együtt kell nézni. Akár tippjátékról, akár éles fogadásokról van szó.
Hiába van 90%-os találati arányod, ha ezt 1.05 körüli oddsokkal éred el, még veszteséges a buli. És fordítva: akár 10%-os találati aránnyal is bőven nyereséges tudsz lenni, kellőem magas szorzókat játszva.

én ezt ertem,nekem nincs is ezzel bajom, csak gondolom ezert van a szabaly módositas.

Idézetet írta: Cpt. Szikla Dátum március 01, 2013, 16:11:47
Szerintem, semmi gond a nagy szorzókkal. Sőt, így lehet szisztémákat tesztelni és semmibe sem kerül. A nevekről meg mindenki tudja, hogy kik azok. Nem úttörőként akarom magam fényezni, de elsőként raktam hoki kimenetelekre. Bika szorzók és? Megnyugtatlak élőben is megteszem. Valaki előszeretettel rak 1.1 vagy az alatt, az a stílusa stb., ettől függetlenül nem fumigálom le. Ezt viszont vice versa elvárom.  :ok:

engem nem kell hogy megnyugtass, nem fumigált (lol ezt a szavat meg sose halottam,alig tudtam leirni :) ) le senki, én csak elmodntam hogy szerintem miért van a szabalymodositas.  (a taktikazas elkerulese vegett)

Idézetet írta: Salvio Dátum március 01, 2013, 17:50:56
Az azonosítók résznél nem szerepel mező a Betclic-es felhasználónév megadására+ a képfeltöltésnél sem, csak Expekt-es van a tippjáték számára.
Amikor tippelni szeretnék ezt írja: Nem töltötted ki a kezdő tippjátékhoz szükséges Expekt azonositódat! Ezt megteheted ide klikkelve, utána pedig rögtön tippelhetsz. Ezt csak egyszer kell kitöltened.
Írjam be az Expekt mezőbe a Betclic felhasználónevemet vagy lesz létrehozva Betclic-es is?
Köszi előre is!
Irj be bármit most, majd kitörlöm az egészet, miután a februári nyertesek listáját elküldjük.

#544 március 01, 2013, 18:51:11, vmlinuz
Idézetet írta: saltanus Dátum március 01, 2013, 18:42:05
én ezt ertem,nekem nincs is ezzel bajom, csak gondolom ezert van a szabaly módositas.
Igen, ezért van. Bár arra nem gondoltunk, hogy van aki szisztémát tesztel :)

Ez most csak egy gyors ötlet, de ha van rá igény, valamelyik játék alapján csinálhatok egy szisztéma tesztelő rendszert, ahol mindenki saját magának kiértékelheti a tippjeit és figyelheti az eredményt.

Én is azok közé tartozok, akik magas oddsokat játszottam meg, ezért is érdekelt a korlátozás oka. Egyértelmű, hogy a szerencsének is nagy szerepe van a találatok tekintetében (bár ki tudja?), és az is tény, hogy kevesebb helyes tippel lehet eredményt elérni, de a kockázat is  arányos az odds nagyságával, sokkal nagyobb az esélye annak, hogy helytelen lesz a tipp, mint az alacsony odds esetében. Fel lehet még hozni további indokokat pro és kontra is, én csak az okát szerettem volna megtudni, a szabályokat úgyis a játék szervezője határozza meg és akinek megfelel az játszik, aki pedig nem fogadja el, az nem játszik, keres más, neki megfelelő versenyt.
Végezetül még egy kérdés felvetődött bennem: miért csak a Tippjátéknál lett bevezetve ez a korlátozás, a többi játéknál pedig nem? Az SPF Kupában pl. semmi megkülönböztetés nincs az odds nagysága tekintetében, és az egy tippre adható max. tétet (1000 pont) alapul véve jóval nagyobb aránytalanságok keletkezhetnek, tehát jóval nagyobb a taktikázás lehetősége!

A Tippjáték eddig a magas szorzókhoz volt ideális, erről írtam ennek a témának a 35. és 36. oldalán hosszabban.
Ilyen szempontból engem "kellemetlenül érint" a változtatás, de majd megjátszom a magas szorzós tippeket máshol, illetve - ahogy eddig is - az erősebb tippjeimet pénzért.

Nem fogok senkit győzködni, hogy hosszútávon nem szerencse függő a dolog, csak ismételten utalnék rá, hogy a Tippjátékban mutatja a statisztika az összes profitot is (mondjuk egy LSP még reálisabb lenne), ami azért képet ad arról, hogy a "tuti", alacsonyabb szorzós tippek is hozhatnak 1000 egységnyi mínuszt az évek folyamán.

Néhány magas szorzó megjátszásakor kifejezetten magas a szerencse szerepe, több száz ilyen tippnél már látszik, hogy mit is tud a szorzó illetve a tippelő.

A mostani szabályváltozás ugyanúgy nyitva hagyja a hó végi mákolás esélyét mindenki számára (szerintem a szabályzat még azoknak is azt mondja majd, hogy tegyél meg 2 magas szorzós tippet, akik eddig nem is gondoltak ilyesmire), ugyanakkor értelmét veszti, hogy ebben a szorzókategóriában megfontoltan válogassunk. (ha van egy hétvégére 6-8 ilyen tippem, teljesen a véletlenen múlik, hogy melyiket küldöm majd játékba, nem is foglalkozom majd vele, inkább tartalékolom a hónap végére...)

Ha a magas szorzók jelentőségét akarjuk csökkenteni, akkor a maximális tét csökkentése is elegendő szerintem, a fogadások számának csökkentése a szerencse szerepét inkább növeli, mint csökkenti.
Ha pedig nem akarjuk, hogy magas szorzókkal lehessen nyomulni ebben a játékban, akkor egyszerűen kell egy felső határt húzni és mondjuk csak a 4 alatti odds-okat engedni.
(aztán persze lehet, hogy legközelebb már a 3-as szorzókat is ki kell rakni, mert az 1.5-ös szorzókkal játszókat meg lehet vele lepni...  ;D  )

Ugyanakkor ebben a játékban 6 díjazott hely van, így - szerintem - az nem fenyegetett, hogy a "mákosok" elviszik az összes pénzt a megfontoltan játszók elöl.
(már ha az alacsony szorzó megfontoltságot takar...)
Ráadásul 150 pontos eredmény a tapasztalatok szerint garantált pénzdíjat jelent és aki napi 10 tippet lead, az havi 150 tippel, azaz akár 1500 egység "harcba küldésével" próbálkozhat. Ha ezen elér 10%-os profitot, akkor pénzdíjas...

A magas szorzók védelmében megjegyzem, hogy a meccs előtt megtett kézi döntetlenek és a foci 0:0-ás tippek esetén, ha végül vesztes az alaptipp, akkor is jó eséllyel a meccsen volt olyan kiszállási pont, ahol jelentős haszonnal lezárható volt a fogadás!
Pl. a 80. perc után esett gólok, vagy egy, a hajráig szoros kézi találkozó ugyanúgy nyereséges vállalkozás, ha időben fogadunk az alaptippünk ellen.
Ez mondjuk az 1.5-ös foci szorzókkal nehezen megvalósítható.

A tippjátékokkal kapcsolatban pedig tudomásul kell venni, hogy nem a legjobb tipsterek fognak nyerni, hanem azok, akik a legjobban alkalmazkodnak a szabályokhoz, bármilyenek is legyenek azok!

Idézetet írta: Winger Dátum március 01, 2013, 19:31:30
Én is azok közé tartozok, akik magas oddsokat játszottam meg, ezért is érdekelt a korlátozás oka. Egyértelmű, hogy a szerencsének is nagy szerepe van a találatok tekintetében (bár ki tudja?), és az is tény, hogy kevesebb helyes tippel lehet eredményt elérni, de a kockázat is  arányos az odds nagyságával, sokkal nagyobb az esélye annak, hogy helytelen lesz a tipp, mint az alacsony odds esetében. Fel lehet még hozni további indokokat pro és kontra is, én csak az okát szerettem volna megtudni, a szabályokat úgyis a játék szervezője határozza meg és akinek megfelel az játszik, aki pedig nem fogadja el, az nem játszik, keres más, neki megfelelő versenyt.
Végezetül még egy kérdés felvetődött bennem: miért csak a Tippjátéknál lett bevezetve ez a korlátozás, a többi játéknál pedig nem? Az SPF Kupában pl. semmi megkülönböztetés nincs az odds nagysága tekintetében, és az egy tippre adható max. tétet (1000 pont) alapul véve jóval nagyobb aránytalanságok keletkezhetnek, tehát jóval nagyobb a taktikázás lehetősége!


SPF Guruban is lesz ilyen korlatozás, mintha úgy olvastam volna..

Idézetet írta: RedMunchen2010 Dátum március 01, 2013, 12:58:26
A korlátozások minden esetben megjelennek majd felugró ablakban?

Erre majd vmlinuz fórumtársunk válaszol...

Idézetet írta: Winger Dátum március 01, 2013, 14:27:12
Az új szabályzattal kapcsolatban érdeklődöm, mi motiválta azt a korlátozást, hogy a magas odds-ok száma limitálva lett, mégpedig drasztikusan.

Komolytalan tippek komolyabbá tétele... :D

Idézetet írta: Salvio Dátum március 01, 2013, 17:50:56
Az azonosítók résznél nem szerepel mező a Betclic-es felhasználónév megadására+ a képfeltöltésnél sem, csak Expekt-es van a tippjáték számára.
Amikor tippelni szeretnék ezt írja: Nem töltötted ki a kezdő tippjátékhoz szükséges Expekt azonositódat! Ezt megteheted ide klikkelve, utána pedig rögtön tippelhetsz. Ezt csak egyszer kell kitöltened.
Írjam be az Expekt mezőbe a Betclic felhasználónevemet vagy lesz létrehozva Betclic-es is?
Köszi előre is!

Megkérlek egyelőre az Expekteshez  irjátok, hétfőtől meg jönnek majd a cserék.

Idézetet írta: Winger Dátum március 01, 2013, 19:31:30
Én is azok közé tartozok, akik magas oddsokat játszottam meg, ezért is érdekelt a korlátozás oka. Egyértelmű, hogy a szerencsének is nagy szerepe van a találatok tekintetében (bár ki tudja?), és az is tény, hogy kevesebb helyes tippel lehet eredményt elérni, de a kockázat is  arányos az odds nagyságával, sokkal nagyobb az esélye annak, hogy helytelen lesz a tipp, mint az alacsony odds esetében. Fel lehet még hozni további indokokat pro és kontra is, én csak az okát szerettem volna megtudni, a szabályokat úgyis a játék szervezője határozza meg és akinek megfelel az játszik, aki pedig nem fogadja el, az nem játszik, keres más, neki megfelelő versenyt.
Végezetül még egy kérdés felvetődött bennem: miért csak a Tippjátéknál lett bevezetve ez a korlátozás, a többi játéknál pedig nem? Az SPF Kupában pl. semmi megkülönböztetés nincs az odds nagysága tekintetében, és az egy tippre adható max. tétet (1000 pont) alapul véve jóval nagyobb aránytalanságok keletkezhetnek, tehát jóval nagyobb a taktikázás lehetősége!

Kedves Winger, Rómát sem épitették fel 1 nap alatt...a tippjátékkal kezdtük a tavaszi nagytakaritást...aztán a többivel folytatjuk... ;)

Idézetet írta: Knapp Dátum március 02, 2013, 04:55:49
A Tippjáték eddig a magas szorzókhoz volt ideális, erről írtam ennek a témának a 35. és 36. oldalán hosszabban.
Ilyen szempontból engem "kellemetlenül érint" a változtatás, de majd megjátszom a magas szorzós tippeket máshol, illetve - ahogy eddig is - az erősebb tippjeimet pénzért.

Nem fogok senkit győzködni, hogy hosszútávon nem szerencse függő a dolog, csak ismételten utalnék rá, hogy a Tippjátékban mutatja a statisztika az összes profitot is (mondjuk egy LSP még reálisabb lenne), ami azért képet ad arról, hogy a "tuti", alacsonyabb szorzós tippek is hozhatnak 1000 egységnyi mínuszt az évek folyamán.

Néhány magas szorzó megjátszásakor kifejezetten magas a szerencse szerepe, több száz ilyen tippnél már látszik, hogy mit is tud a szorzó illetve a tippelő.

A mostani szabályváltozás ugyanúgy nyitva hagyja a hó végi mákolás esélyét mindenki számára (szerintem a szabályzat még azoknak is azt mondja majd, hogy tegyél meg 2 magas szorzós tippet, akik eddig nem is gondoltak ilyesmire), ugyanakkor értelmét veszti, hogy ebben a szorzókategóriában megfontoltan válogassunk. (ha van egy hétvégére 6-8 ilyen tippem, teljesen a véletlenen múlik, hogy melyiket küldöm majd játékba, nem is foglalkozom majd vele, inkább tartalékolom a hónap végére...)

Ha a magas szorzók jelentőségét akarjuk csökkenteni, akkor a maximális tét csökkentése is elegendő szerintem, a fogadások számának csökkentése a szerencse szerepét inkább növeli, mint csökkenti.
Ha pedig nem akarjuk, hogy magas szorzókkal lehessen nyomulni ebben a játékban, akkor egyszerűen kell egy felső határt húzni és mondjuk csak a 4 alatti odds-okat engedni.
(aztán persze lehet, hogy legközelebb már a 3-as szorzókat is ki kell rakni, mert az 1.5-ös szorzókkal játszókat meg lehet vele lepni...  ;D  )

Ugyanakkor ebben a játékban 6 díjazott hely van, így - szerintem - az nem fenyegetett, hogy a "mákosok" elviszik az összes pénzt a megfontoltan játszók elöl.
(már ha az alacsony szorzó megfontoltságot takar...)
Ráadásul 150 pontos eredmény a tapasztalatok szerint garantált pénzdíjat jelent és aki napi 10 tippet lead, az havi 150 tippel, azaz akár 1500 egység "harcba küldésével" próbálkozhat. Ha ezen elér 10%-os profitot, akkor pénzdíjas...

A magas szorzók védelmében megjegyzem, hogy a meccs előtt megtett kézi döntetlenek és a foci 0:0-ás tippek esetén, ha végül vesztes az alaptipp, akkor is jó eséllyel a meccsen volt olyan kiszállási pont, ahol jelentős haszonnal lezárható volt a fogadás!
Pl. a 80. perc után esett gólok, vagy egy, a hajráig szoros kézi találkozó ugyanúgy nyereséges vállalkozás, ha időben fogadunk az alaptippünk ellen.
Ez mondjuk az 1.5-ös foci szorzókkal nehezen megvalósítható.

A tippjátékokkal kapcsolatban pedig tudomásul kell venni, hogy nem a legjobb tipsterek fognak nyerni, hanem azok, akik a legjobban alkalmazkodnak a szabályokhoz, bármilyenek is legyenek azok!


Egy hasonló játék lezajlásánál figyelembe kell venni "n" tényezőt.

Sajnos az idő szűk volt, így gyorsan kellett cselekedni. Ha ez a rendszer nem kedvező a játékosoknak, akkor javaslatok, s közös döntés alapján lehet rajta változtatni. Sajnos most nem volt időm kikérni véleményeiteket...

Ami viszont fontos, hogy stratégiák tesztelésére ha szeretnétek, akkor létrehozhatunk egy felületet, ne az legyen a hátrány...stratégiák amúgyis gondolom azért tesztelsz, hogy majd élesben használd a fogadóirodák ellen...

Az sem megoldás, hogy minden maradjon a régi, s sokan csak "szerencse" alapon tippeljenek. De ha így szeretnétek, meg nem tudtok megvállni a nagy szorzóktól, akkor engedélyezhetjük, de a tét az max. 1 lesz.

A lényeg, hogy március folyamán gyertek még ötletekkel, s kiagyalunk valamit úgy, hogy megközelítőleg jó legyen másoknak is.

Nekem a különböző játékok mutatták meg, hogy magas szorzókkal igenis érdemes játszani, viszont ezen a próbán én már túl vagyok, számomra nem létszükséglet a dolog.  :)
(az Afrikai NK tippjátékban, ahol minden eddiginél jobban volt büntetve a magas szorzós játék, ott is megoldottam valahogy.)

Inkább a játszhatóság szempontjából zavar ez a vegyes megoldás, még a különböző szorzós tippeket is számon kell tartani.
Nem játszom másfél hétig, utána keresgéljem, hogy melyik kategóriában hány tippem volt már?!

Ezek egyszerűbb megoldások:
1. maximum 4-es szorzók játszhatóak ebben a játékban
vagy
2. a magas szorzók csak 1-es téttel játszhatóak, de nincs mennyiségi korlátozás

Nincsen olyan szabályozás, ami egyformán kedvező mindenkinek, viszont remélem, hogy az általad említett "tavaszi nagytakarítás" nem azt jelenti, hogy más játékokból is kiszeditek a nagy szorzókat!
Ennyi erővel a (volt) betfair ligában be lehet tiltani a kötéseket is. Ott akkora szorzókat is megjátszanak, amelyekre én gondolni sem merek... hehe
A végeredmény pedig a "nagytakarítás" után sok hasonló játék lenne...

A mostani szabályzat alapján a tippjátékban azt fogom játszani, hogy az utolsó két napra hagyom a magas szorzókat és akkor pontosan akkorákat játszom meg, amelyekkel még odaérhetek az elejére.
Lehet két 100-as szorzóm is az 5 db 5.9-es szorzó mellett.
Ez nálam nem a komolytalan tippeket teszi majd komolyabbá, hanem pont fordítva.  (elismerem, nem ez az általános)

Számtalan módon próbálják a szerencse szerepét csökkenteni a különböző tippjátékokban, van, ahol bármekkora szorzót játszhatsz, de 60%-os találati arányodnak meg kell lennie (ilyen játékot is nyertem az előző hónapban. Magas szorzók és 1.05-ös szorzók megfelelő arányával.  hehe ), de akad olyan oldal is, ahol egyszerűen csak az ázsiai hendikep határra lehet tippelni, így a kínálatban csak 1.8 és 2.2 közötti szorzók vannak!
Bármilyen játéknak van létjogosultsága, de az a jó, ha minél egyszerűbbek a szabályok és nincs túlságosan korlátozva, mert az rontja a játékélményt.

A játékoknak nem az a célja - szerintem - hogy a legjobb sportfogadókat díjazza, ők megkeresik élesben is a betevőt, pont attól lehet vonzó egy JÁTÉK, hogy szerencsével vagy egy havi jobb teljesítménnyel egy "átlagos felhasználó" is odaérhet a díjazottak közé.
Viszont szerencséje csak annak lehet, aki tesz is érte. (akkor meg már nem is szerencséről van szó...)

A Gurunál teljesen jogos elvárás, hogy ne a tippelgetésről szóljon, de ezek azért mégiscsak tippjátékok!

"Warning: Please note that this information is for informational purposes only and should not be relied upon as an indicator of a tipsters real life performance. The XXXX Tipster Competition is a simulation game and some of the rules and prices used by the tipsters may not always be available in the real world which can lead to misleading information."

Ez a figyelmeztetés szerepel az egyik játékban a felhasználók tippjei alatt.

Onnantól, hogy a játékokban a minimálisan és maximálisan leadható napi/havi tippek száma korlátozott, máris eltérünk egy fogadóiroda szimulálásától, most attól nem lesz reálisabb a dolog (sőt), ha kivesszük a magas szorzókat.
Ráadásul ez egy üzenet is, hogy a kisebb szorzók vezetnek a nyereségességhez, ami azért vitatható.