Női Kézilabda EB - 2018

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: SPF Admin Dátum december 12, 2018, 09:31:33
Elegendő a döntetlen is nekik.

Elég fura, a beten a végső győztes kilétére adott oddsoknál a norvégoknak alacsonyabb a szorzójuk mint a hollandoknak, pedig a továbbjutás gyakorlatilag a hollandok kezében van a németek elleni meccsen.

Gondoltam számolgatok egyet reggel, de a handball.hu-n MArcus Aurelius már megtette, így az ő kommentjét egy az egyben másolom, reméljük, nem haragszik meg érte, és itt sem számít 'reklámnak'.
Szóval egy az egyben az ő kommentje:


Nálam a spanyolok nélküli ötös tabellán /ha létrejönne/ a jelenlegi állás:
Norvégia +17 (38-25M, 29-16H, 23-31R, 32-33Né)
Románia +8 (-----M, 31-23No, 24-29H, 29-24Né)
Németo. -5 (25-26M, 33-32No, -----H, 24-29R)
Hollandia -5 (28-25M, 16-29No, 29-24R, -----Né)
Magyaro. -15 (25-38No, 25-28H, -----R, 26-25Né)


Ötös tabellához az első feltétel, hogy Norvégia verje a spanyolokat, így ezt adottnak vesszük a továbbiakban. (Azt mindenki tudja, hogy norvég pontvesztés esetén Romániát elég már egy góllal vernünk, az nem is igényelne számolgatást).
Namármost, a fenti eredményekből az biztos, hogy ötös tabella esetén Németország tuti előzi Hollandiát. Az is biztos, hogy 10 gólos sikerrel Románia ellen előzzük Hollandiát az ötös tabellán, de ezzel még csak a csoport 4.helye van meg. Az meglehet kisebb sikerrel ötös tabellán is, ha Németország jól megrakja a hollandokat, és kipótolja a kellő gólszámot.
Ha tovább megyünk a 10 gólnál, és megvan a 12 gólos siker, azzal előzzük Romániát is, nemcsak Hollandiát, az ötös tabellán. Mi felmegyünk -3-ra, Románia -4-re kerül. Ha a németek ekkor csak 1 góllal verik Hollandiát, még az elődöntő is megvan.
Tuti elődöntős eredmény nincs az ötös tabella esetén, hiszen Németország utánunk jön még, illetve persze van, ha megelőznénk rajta Norvégiát, de 33 góllal azért nem fogjuk verni Romániát.
A hármas tabellát is lehet számolgatni, ha Hollandiával továbbjutóként számolunk, mivel pontot vesznek el a németektől. Hármas tabellán ugye Norvégia +5, Románia +8, Magyarország -13 ugye jelenleg. Hármas tabellán Norvégia megelőzéséhez (és ezzel az elődöntős helyhez Hollandia mögött) 19 gól kell, Romániáéhoz (és ezzel a csoportharmadik helyhez pedig) 11 gól.

Idézetet írta: Pippen33 Dátum december 12, 2018, 09:43:59
Elég fura, a beten a végső győztes kilétére adott oddsoknál a norvégoknak alacsonyabb a szorzójuk mint a hollandoknak, pedig a továbbjutás gyakorlatilag a hollandok kezében van a németek elleni meccsen.

Oddsok a végső győztesre (Unibet):

Franciaország (n) - 3.15
Oroszország (n) - 3.15
Norvégia (n) - 5.50
Románia (n) - 7.00
Hollandia (n) - 7.50
Montenegró (n) - 31.00
Németország (n) - 61.00
Magyarország (n) - 76.00
Svédország (n) - 151.00

Idézetet írta: SPF Admin Dátum december 12, 2018, 09:47:32
Oddsok a végső győztesre (Unibet):

Franciaország (n) - 3.15
Oroszország (n) - 3.15
Norvégia (n) - 5.50
Románia (n) - 7.00
Hollandia (n) - 7.50
Montenegró (n) - 31.00
Németország (n) - 61.00
Magyarország (n) - 76.00
Svédország (n) - 151.00

Svédország továbbjutásához a Montik és a Franciák veresége kell, nekik meg minél nagyobb arányú győzelem az oroszok ellen?

#154 december 12, 2018, 10:38:00, oakland23
Idézetet írta: Pippen33 Dátum december 12, 2018, 10:17:34
Svédország továbbjutásához a Montik és a Franciák veresége kell, nekik meg minél nagyobb arányú győzelem az oroszok ellen?

Igen, de svéd továbbjutásba ne nagyon gondolkodj, mert a franciák biztosan nyernek.
Tegyük fel, Montenegró nyer, akkor a szerbek aligha fogják őket hozzásegíteni az elődöntőhöz. Szerbia tehetetlen lesz a francia védekezés ellen, megkockáztatom, nem lesznek 10-el belül a szerbek. Ha a montik ellen a végjáték összejön, akkor talán felszívják magukat, de fizikálisan nagyon elfogytak a szerbek, rengeteget hibáztak a végjátékban a montik ellen.

(*Illetve még matek alapján a svédeknek elég pár góllal nyerni, ha mondjuk a szerbek 15-tel verik a franciákat, ami nyílván csak elméletben fordulhat elő  ;D, mert lehet közte 15, csak inkább fordítva)

És meg egy u.i.: a szerbeknek nem is nagyon van céljuk, hisz az 5. helyért sem tudnak meccselni, mivel ha a montik ki is kapnak, Szerbia csoda módjára nyer, akkor is 4-4 pontjuk lesz, de H2H-ban Montenegró lesz jobb, mivel verte Szerbiát, így a szerbek ma elalibiznek, és ha van eszük, jól elveretik magukat, és ezt egy kisebb összeggel meg is játtszák. (Én tuti ezt tenném  ;D )

Idézetet írta: oakland23 Dátum december 12, 2018, 10:28:13
Igen, de svéd továbbjutásba ne nagyon gondolkodj, mert a franciák biztosan nyernek.
Tegyük fel, Montenegró nyer, akkor a szerbek aligha fogják őket hozzásegíteni az elődöntőhöz. Szerbia tehetetlen lesz a francia védekezés ellen, megkockáztatom, nem lesznek 10-el belül a szerbek. Ha a montik ellen a végjáték összejön, akkor talán felszívják magukat, de fizikálisan nagyon elfogytak a szerbek, rengeteget hibáztak a végjátékban a montik ellen.

(*Illetve még matek alapján a svédeknek elég pár góllal nyerni, ha mondjuk a szerbek 15-tel verik a franciákat, ami nyílván csak elméletben fordulhat elő  ;D, mert lehet közte 15, csak inkább fordítva)

És meg egy u.i.: a szerbeknek nem is nagyon van céljuk, hisz az 5. helyért sem tudnak meccselni, mivel ha a montik ki is kapnak, Szerbia csoda módjára nyer, akkor is 4-4 pontjuk lesz, de H2H-ban Montenegró lesz jobb, mivel verte Szerbiát, így a szerbek ma elalibiznek, és ha van eszük, jól elveretik magukat, és ezt egy kisebb összeggel meg is játtszák. (Én tuti ezt tenném  ;D )

Akkor a realitások talaján maradva Orosz-Román, Holland-Francia elődöntő?

Valamiért én féltem a hollandokat ma, ez a friss német csikócsapat ha elkapja az ütemet, komoly problémát okozhat nekik. Pláne egy ilyen zakó után, lehetnek bajok fejben...

Jól számolom, hogy ha a németek megverik a hollandokat, a románok megvernek minket, akkor Románia és Norvégia jut a 4be!? (Persze norvég győzelemmel is számolva)

Idézetet írta: zsivany20 Dátum december 12, 2018, 10:49:15
Valamiért én féltem a hollandokat ma, ez a friss német csikócsapat ha elkapja az ütemet, komoly problémát okozhat nekik. Pláne egy ilyen zakó után, lehetnek bajok fejben...

Jól számolom, hogy ha a németek megverik a hollandokat, a románok megvernek minket, akkor Románia és Norvégia jut a 4be!? (Persze norvég győzelemmel is számolva)

Szerintem igen. Akkor a 3as holtversenyben a norvégok a legjobbak. Viszont ha a norvégok és a románok is nyernek, akkor az én számításaim szerint a németek már nem tudnak tovább jutni hiába nyernének.

#158 december 12, 2018, 11:22:53, oakland23
Idézetet írta: Pippen33 Dátum december 12, 2018, 10:38:55
Akkor a realitások talaján maradva Orosz-Román, Holland-Francia elődöntő?
Igen

Idézetet írta: zsivany20 Dátum december 12, 2018, 10:49:15
Jól számolom, hogy ha a németek megverik a hollandokat, a románok megvernek minket, akkor Románia és Norvégia jut a 4be!? (Persze norvég győzelemmel is számolva)

Így van, akkor Románia és Norvégia. (Illetve van egy olyan extrém eset, hogy ha a németek min. 12-vel győznek, akkor a hármas holtversenyből már ők jönnek ki legjobban, de azért a minimum 12-gólos siker Hollandia ellen egy ilyen ki-ki meccsen csak elméleti lehetőség.)

Németország ha nyer, akkor továbbjut.

Idézetet írta: oakland23 Dátum december 12, 2018, 11:11:43
Igen

Így van, akkor Románia és Norvégia. (Illetve van egy olyan extrém eset, hogy ha a németek min. 12-vel győznek, akkor a hármas holtversenyből már ők jönnek ki legjobban, de azért a minimum 12-gólos siker Hollandia ellen egy ilyen ki-ki meccsen csak elméleti lehetőség.)

1,22 es odds, hogy Németország nem jut az elődöntőbe. Elég csábítónak tűnik. Ők 5ös holtverseny esetén juthatnak be?Leszámítva amit az előbb írt extrém győzelmet?

#161 december 12, 2018, 11:22:14, oakland23
Idézetet írta: Pippen33 Dátum december 12, 2018, 11:05:05
Szerintem igen. Akkor a 3as holtversenyben a norvégok a legjobbak. Viszont ha a norvégok és a románok is nyernek, akkor az én számításaim szerint a németek már nem tudnak tovább jutni hiába nyernének.
De, minimum 12 góllal kell nyerniük a németeknek, és akkor már a hármas holtversenyben eggyel jobb lesz a gólkülönbségük, mint a norvégoknak. Más kérdés, hogy itt az egy-két gólos német siker is kérdéses, nem a 12 gólos...

Idézetet írta: SPF Admin Dátum december 12, 2018, 11:13:37
Németország ha nyer, akkor továbbjut.
Mondjuk ez igaz, akkor amit írtam, a 12-gólos német győzelmet, azt rosszul írtam. Sorry

Idézetet írta: SPF Admin Dátum december 12, 2018, 11:13:37
Németország ha nyer, akkor továbbjut.

Tényleg. Így akkor a Norvégok és a Hollandok ellen is jobbak lesznek. Nah azt hiszem befejezem a matekot mára :)

Idézetet írta: Pippen33 Dátum december 12, 2018, 11:20:45
Tényleg. Így akkor a Norvégok és a Hollandok ellen is jobbak lesznek. Nah azt hiszem befejezem a matekot mára :)

Három csapatos pontazonosságnál nem a gólarány dönt!? Úgy tudtam, hogy több csapatos holtversenynél nincs egymás elleni eredmény, csak a résztvevő csapatok gólarányának összevetése. De lehet rosszul...  ???