OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Csütörtöktől Pannónia Fesztivál Szántódpusztán

    Szántódpuszta, 2013. május 14., kedd (MTI) - Csütörtökön kezdődik az idei Pannónia Fesztivál (PAFE), amelyet a Somogy megyei Szántódpusztán rendeznek meg. A négy nap alatt hat színpadon a hazai rockélet csaknem kétszáz csapata mellett három külföldi zenekarral is találkozhat a közönség.

    A legismertebb külföldi fellépő Rudimental áprilisban megjelent első albuma dalait mutatja be pénteken este - közölték a szervezők az MTI-vel.
    Az idén a Balaton melletti Szántódpusztán koncertet ad a Foreign Beggars és a Dub Pistols is. Fellép a hazai élvonal több előadója, köztük a Kiscsillag, a Punnany Massif és az Irie Maffia, a rock-metál vonalat mások mellett a Tankcsapda, a Road, a Depresszió és a Subscribe képviseli, az elektronikus zenei színteret Dj Palotai, MC Zeek, Cadik vagy a Brains, a hiphopot az Akkezdet Phiai, a Hősök, a Barbárfivérek, Funktasztikus és Siska Finuccsi.
    A szombati fellépők között lesz Odett, a Mocsok1Kölykök, a Mary Popkids, valamint a Maszkura és a Tücsökraj is megtáncoltatja a közönséget. A vasárnap is visszatérőket pedig többek között az Ivan&The Parazol, a F!sh, az Elefánt és a Napkutya várják majd.
    Vasárnap éjjel zárásként a 30Y lesz hallható: az együttes jó idő esetén a nagyközönség számára csak erre a koncertre megnyíló helyszínen különleges előadásával, a Szentimentáléval lép fel.
    A szervezők szerint a fesztiválra vonattal lehet a legegyszerűbben eljutni, a MÁV Start Zrt. a helyszínen lepecsételtetett menetjegyeket a visszaútra is érvényesnek fogadja el. A Budapest és Nagykanizsa felől érkezőkre tekintettel több gyorsvonat is megáll majd Szántódon a fesztivál ideje alatt.
    A programsorozatra szóló négynapos bérlet ára 7900 forint, a napijegy 3900 forintba kerül, bővebb információ a www.pannoniafesztival.hu oldalon található.

A rendőrökre már rég nem számíthatunk cigányügyben, a kutyákra viszont mindig!  :ok:

http://hunikum.info/Eletveszelyes_allapotban_van_a_rottweilerek_altal_moresre_tanitott_cigany_bunozo

Nem értek a számítógépekhez túlzottan, ezt már most tisztázom.


van egy kis gond a gépemmel, állandóan kikapcsol magától. Eleinte csak naponta egyszer, majd egyre sűrűbben, míg mostanában már 5perc után. Utána kérdeztem mi lehet a probléma, nézegettem neten és hát elég sokrétű. Lehet sokak szerint túlmelegedés,táp probléma, netán alaplap, vagy ram.. Cserélgettem ramot, ki is vettem be is raktam semmi változás.. Tápegység ventillátora forog, igaz poros, de működik. Semmi kékhalál csak önkikapcsolás. Túlmelegedésben bíztam, ezért kicseréltem a ventillátort egy jobbra,tisztábbra,de semmi.
Mint írtam olvasgattam neten és valami olyat találtam hogy a procin kellene lennie vmi védőcuccnak(nem tudom jobban leírni) valami hőelvezető krém/szilikon vagy valami ami nélkül túlmelegszik a proci. Megnéztem a biosban az adatokat háááát.:

sys temp : 35C
cpu temp: 95C
sys fan speed 0RPM
cpu fan speed 2000rpm-2200RPM
cpu vcorc 1,4V
+3.3 (V)   3,23V
+5.5 (V)   5.20V
+12.0 (V)   11,91V



na most ezekből nekem is feltűnik hogy a proci 95 foka magas.. tudni kell még, hogy a BIOSban a gép simán ment 1,5órát (nyilván nincs "terhelés" alatt) viszont a gép betöltve az xp-t 5-10percet sem bír ki..



Ötletek?



szerelő az utolsó megoldás, mert tuti lehúznak hogy ezt is kell cserélni meg azt is aztán rákölthetnék annyit amennyiért vehetnék egy jobbat..


95 fok  :o

Szilikon paszta amit te keresel.. illetve a port fújd ki belőle, nekem közel 25-30 fokot számított!

Idézetet írta: ncis88 Dátum május 16, 2013, 13:01:10
Nem értek a számítógépekhez túlzottan, ezt már most tisztázom.


van egy kis gond a gépemmel, állandóan kikapcsol magától. Eleinte csak naponta egyszer, majd egyre sűrűbben, míg mostanában már 5perc után. Utána kérdeztem mi lehet a probléma, nézegettem neten és hát elég sokrétű. Lehet sokak szerint túlmelegedés,táp probléma, netán alaplap, vagy ram.. Cserélgettem ramot, ki is vettem be is raktam semmi változás.. Tápegység ventillátora forog, igaz poros, de működik. Semmi kékhalál csak önkikapcsolás. Túlmelegedésben bíztam, ezért kicseréltem a ventillátort egy jobbra,tisztábbra,de semmi.
Mint írtam olvasgattam neten és valami olyat találtam hogy a procin kellene lennie vmi védőcuccnak(nem tudom jobban leírni) valami hőelvezető krém/szilikon vagy valami ami nélkül túlmelegszik a proci. Megnéztem a biosban az adatokat háááát.:

sys temp : 35C
cpu temp: 95C
sys fan speed 0RPM
cpu fan speed 2000rpm-2200RPM
cpu vcorc 1,4V
+3.3 (V)   3,23V
+5.5 (V)   5.20V
+12.0 (V)   11,91V

na most ezekből nekem is feltűnik hogy a proci 95 foka magas.. tudni kell még, hogy a BIOSban a gép simán ment 1,5órát (nyilván nincs "terhelés" alatt) viszont a gép betöltve az xp-t 5-10percet sem bír ki..


A proci túl meleg. Felmelegszik, lekapcsolja a belső védelem, kicsit hűlik, indithatod ujra. Paszta kb. 200 forint volt mikor utoljára vettem. Leveszed a prociról a hűtőt, lekaparod róla a maradék megkeményedett pasztát - prociról meg a hűtő aljáról is - majd a pasztából teszel rá egy kis frisset. Nagyon vékonyan szétkened a proci tetején, (valami lapos műanyaggal, 300 forintos pasztához már azt is adnak) ráteszed a hűtőt, kicsit megmozgatod rajta, hogy egyenletesen "eloszoljon" , majd visszafogatod a hűtőt. Ha dohányzol a gép mellett, akkor lehet, hogy ha sűrített levegővel kifújatod a hűtőbordát, az is segít, mert a smoke is eléggé be szokta lepni a bordákat tapasztalatom alapján (egy cimbimnek még a vas is nikotinszagot árasztot magából mikor szétszedtem és kimostam a hűtőbordát). Pasztából az egyszerű ezüstpaszta a legjobb szerintem.

Panaszod tipikus egyébként, nyár elején szokta ez a betegség utolérni a gépeket, amikor az első fülledt meleg beül a szobába.

Amit Lacapi irt tökéletes, még annyit hozzá, hogy a proci hűtőbordáján levő ventilátor mekkora, mert a 2000-es fordulatszám kevésnek tűnik elsőre és ha annyira változó, ahogy iroda lehet, hogy haldoklik. Pucold meg azt is rendesen, pár csepp motorolaj a közepére (van egy lehúzos ami védi a portól, azt vedd le és oda cseppents kis olajat majd ragaszd vissza szigetelő szalaggal).

Ez egy 6-7éves gép, eddig semmi nem romlott el benne(ideje már), szóval minden benn gyári.. A régi ventilátor ki lett szedve és egy újabb, tisztább került bele. (ha minden igaz akkor használatlan 3-4 éves a ventilátor)

utánanézek a ventilátor típusának, mert most így hirtelen fogalmam sincs és épp nem otthon vagyok

Bekentem a pasztával, ugyanúgy túlmelegedett és kikapcsolt.

ez volt a régi hütő: http://hardverapro.hu/apro/intel_d34223-001_processzor_huto/hsz_1-50.html


az új meg szintén intel E33681-001

Az újnál volt 2000es fordulatszám, nem is volt használva korábban, nem hinném hogy haldokolna. A régi használhatatlan, letört 2pöcök, nem lehet már rögzíteni.

az új hűtő https://www.google.hu/search?q=ntel+E33681-001&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a

ez sokkal keskenyebb mint a másik

Idézetet írta: Lacapi Dátum május 16, 2013, 13:31:11
A proci túl meleg. Felmelegszik, lekapcsolja a belső védelem, kicsit hűlik, indithatod ujra. Paszta kb. 200 forint volt mikor utoljára vettem. Leveszed a prociról a hűtőt, lekaparod róla a maradék megkeményedett pasztát - prociról meg a hűtő aljáról is - majd a pasztából teszel rá egy kis frisset. Nagyon vékonyan szétkened a proci tetején, (valami lapos műanyaggal, 300 forintos pasztához már azt is adnak) ráteszed a hűtőt, kicsit megmozgatod rajta, hogy egyenletesen "eloszoljon" , majd visszafogatod a hűtőt. Ha dohányzol a gép mellett, akkor lehet, hogy ha sűrített levegővel kifújatod a hűtőbordát, az is segít, mert a smoke is eléggé be szokta lepni a bordákat tapasztalatom alapján (egy cimbimnek még a vas is nikotinszagot árasztot magából mikor szétszedtem és kimostam a hűtőbordát). Pasztából az egyszerű ezüstpaszta a legjobb szerintem.

Panaszod tipikus egyébként, nyár elején szokta ez a betegség utolérni a gépeket, amikor az első fülledt meleg beül a szobába.


500ba került és fehér színű. Azt mondta a srác ezüst már nincs, mert az vezette az áramot,a fehér jobb.. Rákentem vékonyan (mondjuk a hűtőről elfelejtettem lekaparni, úgy hogy azt majd még megcsinálom..)
Lehet elég ostoba kérdés,de mindegy merre fele van rajta a ventilátor? (nyilván nem) Na most amikor próbálom visszarakni és rögzíteni, igazából bármelyik pöcköt bármelyik lyukba be tudom rakni (vagyis 90fokkal tudom forgatni) de nekem nem egyértelmű hogy merre is kell álljon. Számít ez? Tényleg fogalmam sincs. Ahogy elnéztem jól van rögzítve, nem mozog, csak ha elforgatom a fogatóját.
Mikor rákentem a pasztát, megnéztem biosban "már csak" 80fokos volt a CPU mondjuk szépen emelkedett kb 88ig.. aztán elindítottam volna újra de be se töltötte a windowst bumm kikapcsolt.. hurrá.

Bekentem még egyszer, megigazítottam elfordítottam a hűtőt és már csak 40-50fokos a proci.. megy is a gép egy órája..

ez az igazi hurráá

köszi mindenkinek.

Idézetet írta: ncis88 Dátum május 16, 2013, 17:43:05
Lehet elég ostoba kérdés,de mindegy merre fele van rajta a ventilátor? (nyilván nem) Na most amikor próbálom visszarakni és rögzíteni, igazából bármelyik pöcköt bármelyik lyukba be tudom rakni (vagyis 90fokkal tudom forgatni) de nekem nem egyértelmű hogy merre is kell álljon. Számít ez? Tényleg fogalmam sincs. Ahogy elnéztem jól van rögzítve, nem mozog, csak ha elforgatom a fogatóját.
A ventillátoron kis nyilakkal van jelzés (magában a műanyag házban öntve) merre forog, és merre fújja a levegőt. Ja, és azt nem irtam hogy vékonyan kell kenni mint a lehellet, mert ha vastag az se jó. De azért látom megoldottad. Kétévente egyébként célszerű megcsinálni, főleg ha sokat megy a gép.

Ez a weboldal nem érhető el
A http://bet365.com/ weboldal lehet, hogy ideiglenesen nem érhető el, vagy véglegesen új címre költözött.
Hiba: 103 (net::ERR_CONNECTION_ABORTED): Ismeretlen hiba.


Tegnap este óta csinálja, csak a bet365-nél van ez a hiba minden más oldal működik.. Cookiek törölve lettek stb, de se Chrome se Explorer nem hozza be így se.

Valaki valami lehetséges megoldás?

Ilyen formában próbáltad: https://www.bet365.com/
https más porton megy, lehet bejön.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum május 18, 2013, 14:29:46
Ilyen formában próbáltad: https://www.bet365.com/
https más porton megy, lehet bejön.

Nem jó így se  :(  Ugyanazt írja ki.

ma 09:29-kor lőttem

Ahol a tippmixPro, ott a ...