OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Katinka picit túltolta a C-vitamint  ;D

Idézetet írta: oakland23 Dátum január 07, 2016, 19:00:10
Katinka picit túltolta a C-vitamint  ;D

Nem vagyok naprakész az úszásban, így csak annyit tudok az ügyről amit a Nemzetiben olvastam meg a Híradóban láttam. Nekem ez alapján az jött le, amit már régóta érzek, nagyon nagy lett az arca a kisasszonynak. Aki jobban ismeri a viszonyokat, mit tud, mit gondol erről?

Idézetet írta: alexthebest Dátum január 07, 2016, 19:20:14
Nem vagyok naprakész az úszásban, így csak annyit tudok az ügyről amit a Nemzetiben olvastam meg a Híradóban láttam. Nekem ez alapján az jött le, amit már régóta érzek, nagyon nagy lett az arca a kisasszonynak. Aki jobban ismeri a viszonyokat, mit tud, mit gondol erről?


Hiteles források,tűzbe tenném értük a kezemet   :redchug:

Idézetet írta: Donwemer Dátum január 07, 2016, 19:24:07

Hiteles források,tűzbe tenném értük a kezemet   :redchug:

Na ja, ezért kérdem.

Nem baj, lett egy újabb hozzászólásod  :ok:

Én amondó vagyok, hogy egy olyan országban ahol nagyon kevés dolog működik még csak korrektül is, elég hihetetlen lenne számomra, hogy pont az úszás az, ami még is csak egy a kevés közül. Úgy értem, tuti nincs ott rendben  valami, ha csak pl a molesztálási ügy anno megtörténhetett és csak úgy elsikálták.. (Szepesi és mások is állítják)
Szerintem Katinka őszinte, és baromi jó dolog hogy kiállt az elvei mellett. Azt hiszem többen is megtennék vagy csak mellé állnának nyíltan, ha nem félnének attól hogy kegyvesztetté válnak és amiatt veszélybe kerülhetne az olimpia és a támogatásuk.

Idézetet írta: ncis88 Dátum január 07, 2016, 19:47:58
Szerintem Katinka őszinte, és baromi jó dolog hogy kiállt az elvei mellett. Azt hiszem többen is megtennék vagy csak mellé állnának nyíltan, ha nem félnének attól hogy kegyvesztetté válnak és amiatt veszélybe kerülhetne az olimpia és a támogatásuk.
Nekem ez azért bűzlik egy kicsit. Nyilván, ne várjanak úgy eredményeket egyetlen sportágban sem, ha még mindig a 70-80-as éveket idéző "sportcentrumokban", lepusztult környezetben kell felkészülni. És lehet Verebes nagy sztár volt 84-ben, de ma már ne ő mutasson irányt. És ez több sportágra is igaz.


Katinkára visszatérve, azért az amerikai férj mellett könnyedén kap amcsi állampolgárságot, és az úszóknál nem tudom hogy van-e felfüggesztés, ha valaki nemzetet vált... Vagy csak előre menekülés egy esetleg olimpia előtt kidurranó lufiból, egy gyengébbnek minősített olimpiai szereplés esetére? Érdekes ez így most, fél évvel az olimpia előtt. Ahogy látványosan semmibe vették Kiss Lászlót a sajtáj után, az azért nem piskóta.

Az nem volt szép. Viszont nem hinném hogy azt  a konfliktust ne lehetne megoldani. Csak kommunikálni kellene.

A hozzászólásokat olvasgatva én azt sajnálom a legjobban, hogy az eddig is minimális tekintéllyel és elismeréssel bíró úszóedzőket is kikezdik, sőt már Cseh Laci is kapja a magáét, hogy ő egy senki, Hosszú Katinkához képest, és gyáva is. A bürokráciát már megszoktam, hogy olyan amilyen, de a magyar emberek hülyeségét nehéz feldolgozni.

Bármi is van a háttérben - nyilván az úszószövetség sem ártatlan bárány -, számomra emberileg egyre kevésbé szimpatikus Katinka. Nagyszerű sportember, kegyetlen sokat melózik, de nekem nem jön be ez a Iron Lady meg mifaszom marketing, magamutogatás, kemény vagyok széttépem a szerződést. A palija meg első ránézésre pszichopata.

Azért remélem sikerül megoldaniuk a problémát, mert így az olimpia előtt ez senkinek nem jön jól.

Rakok képet is, hogy mire gondolok. Szóval lehet, hogy Cseh Laci inkább a szövetséggel van, ami lehet rossz, vagy épp jó, de ez a csupa szív srác csak jó élményeket hozott nekünk, és ennél többet érdemel tőlünk szurkolóktól.

Ez a (Katinka) Shane  vs Szövetség konfliktus elég visszataszító eszközökkel operáló csörtévé fajult. Úgy gondolom a kisasszonyt a férje pénzgyárként kezeli és nem riad vissza semmitől, hogy ezt fenntartsa minél tovább. A munka amit végeznek elvitathatatlan, a szövetség vezetői is inkább az eredményekben szeretnek sütkérezni, a világ fejlődését jó nagy fázis késéssel reagálják, ha egyáltalán reagálják.
Az azért felmerül bennem, hogy Katinkáék követelőzése vajon mennyire egyéni és mennyire a takarózás az úszósport feltételeinek hiányosságára való hivatkozás. A magyar sport olimpia centrikus és, ami közte történik az csak másodlagos. Az úszás kiemelt sportágként komoly állami támogatást élvez. Pénz az van.
Elég látványos show-val lett ez a szerződés összetépés körítve. Nyilván szeretne jobb körülményeket, meg is kell adni, ha lehetőség van rá, de nem csak neki... Mindenkinek kellene saját masszőr, saját video technika és mehetne mindenki a komoly pénzdíjas versenyekre haknizni.....Követelőzünk, ugyan akkor meg visszaadni már derogál, nem tudom ez a promos másodpercekért ingyen nem szerepelek mennyire valós, de már a pénzért szereplés felmerülése is visszataszító. Gyárfásék (szövetség) sem hibátlan, de azért amikor Katinka még korántsem volt ekkora sztár, akkor is támogatták....

Közben azért születnek eredmények,  és az ő körülményeik sem jobbak...

Idézetet írta: TiB Dátum január 08, 2016, 02:24:33
Rakok képet is, hogy mire gondolok. Szóval lehet, hogy Cseh Laci inkább a szövetséggel van, ami lehet rossz, vagy épp jó, de ez a csupa szív srác csak jó élményeket hozott nekünk, és ennél többet érdemel tőlünk szurkolóktól.

Erről beszélek, ez nem jó így, az egész olimpiai csapat felkészülése mehet rá.

Arról nem is beszélve hogy ezek a fészbetyárok pont -hogy a legmagyarosabb jelzőt írjam- a legszerethetőbb, egyben legprofibb, eredményeket szállító sportolóink egyikét találják meg  :crazy:

Idézetet írta: slices Dátum január 08, 2016, 03:41:07
Ez a (Katinka) Shane  vs Szövetség konfliktus elég visszataszító eszközökkel operáló csörtévé fajult. Úgy gondolom a kisasszonyt a férje pénzgyárként kezeli és nem riad vissza semmitől, hogy ezt fenntartsa minél tovább. A munka amit végeznek elvitathatatlan, a szövetség vezetői is inkább az eredményekben szeretnek sütkérezni, a világ fejlődését jó nagy fázis késéssel reagálják, ha egyáltalán reagálják.
Az azért felmerül bennem, hogy Katinkáék követelőzése vajon mennyire egyéni és mennyire a takarózás az úszósport feltételeinek hiányosságára való hivatkozás. A magyar sport olimpia centrikus és, ami közte történik az csak másodlagos. Az úszás kiemelt sportágként komoly állami támogatást élvez. Pénz az van.
Elég látványos show-val lett ez a szerződés összetépés körítve. Nyilván szeretne jobb körülményeket, meg is kell adni, ha lehetőség van rá, de nem csak neki... Mindenkinek kellene saját masszőr, saját video technika és mehetne mindenki a komoly pénzdíjas versenyekre haknizni.....Követelőzünk, ugyan akkor meg visszaadni már derogál, nem tudom ez a promos másodpercekért ingyen nem szerepelek mennyire valós, de már a pénzért szereplés felmerülése is visszataszító. Gyárfásék (szövetség) sem hibátlan, de azért amikor Katinka még korántsem volt ekkora sztár, akkor is támogatták....

Közben azért születnek eredmények,  és az ő körülményeik sem jobbak...
Azért Long Katy hol van egy Egerszegi, Darnyi, Kovács sorban?
Ha az olimpiai érmeseket, aranyosokat veszem meg pláne... egy Risztov Éva már majdnem abbahagyta, aztán Londonban a helyére kerult.
Ki az a balfasz aki az olimpiát elkuloniti az országtol?
biztos van benne politika, ahoz én nem értek, nem is akarok
nekem pár éve az a gyanúm hogy Long Katy  jofajta cuccokat tesztel amit aztán az USA fog bevetni az olimpián, ha lebukott volna akkor nem egy olimpiai bajnok bukik le, ráadásul nem amerikai, csak a trénere
lehet ennek a fedezetje ez a balhé, lehet hogy nem is akar indulni az olimpián
én Cseh Lacinak drukkolok mint embernek, és mint uszonak is

Mivel nem látok a dolgok mögé, hogy mi folyhat a színfalak mögött, nem igazán tudom eldönteni kinek lehet igaza. Mindenesetre itt van néhány vélemény az internetről:
http://raerunk.blogrepublik.eu/2016/01/08/a-hosszu-katinka-poszt/
http://www.sport1tv.hu/Blogok/Toros_Balazs/ha-katinka-megkerdez

Én inkább Hosszú Katinka felé húzok. Bár az is igaz, hogy Gyárfás személyét illetően elfogult vagyok. Közvetve ugyan, de van egy élményem vele kapcsolatban gyerekoromból és ha a személyiségét röviden le kellene írnom, annyit mondanék: büdös köcsög.
Az ügy szerintem rém egyszerű. Katinka a világelithez méri a magyar szövetség munkáját, illetve a honi lehetőségeket, míg az úszóink, edzőink többsége a megszokott magyar viszonyokhoz. Így amikor Cseh Laci azt mondja nem érti a dolgot, akkor ő abból indul ki, hogy mennyire sokat és milyen pozitív irányban fejlődtünk a régi viszonyokhoz képest, amikor pedig Katinak "lázad", ő meg azt látja még mennyit kellene...
A jelenlegi helyzet meg annak az eredménye, hogy (gondolom) ezt szerette volna elmondani pár embernek, akik mosolyogva szartak rá az elmúlt években és megunta ezt. Tetőzték ezt az első sajtótájékoztató utáni álszenteskedéssel, s a problémát pénzzel kívánták megoldani. Az hogy ezt Hosszúék esetenként nem jól reagálták le és ők is hibákat követtek el, áldozatokkal jár. Hát az első Kiss László lett. Sajnálom, valószínűleg Katinka tartozik majd ezért egy bocsánatkéréssel. Vagy nem. A fene tudja. Azért az edzők is tehetnek egy szívességet. Értem én, hogy százezer éves már nagy része, de baz'eg! Szerintük normális a medence szélén öltözködni? Vagy ez a szoftver is? Elképzelem, ahogy a medence szélén arról beszél az egyik úszó, hogy ő látott ilyen programot és demóban letöltötte és kipróbálta és esetleg nem e lehetne... És erre a nagytekintélyű csak annyit mondd, hogy "majd én nézem hogy te hogy mozgol a vízben fiam, nem kell ide semmi kütyü..."
Á, csak felidegesítem magam.