Sportfogadás könyv

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Még 1 apró kérdés!Más magyar könyv nincs a témával kapcsolatban?Akár olyan is mint Havas Úr könyvei,ergo csak bemutatja a sportfogadás "hátterét"..Írt egy nagyon jó könyvet Vesztő Hely címmel...de ott elég minimálisan tér ki a sportfogadásra...  :-\

Köszi mindkettőtöknek!Ja és Jaas-nak is :D

Idézetet írta: ab_aevo Dátum június 25, 2008, 10:33:15
Idézetet írta: benson Dátum június 25, 2008, 10:32:03
Én egyébként azt találtam furcsának, hogy az 50%-os kétesely oddsának 1,93-at vesz alapul. Nem sok ez egy kicsit? Van olyan fogadóiroda, ahol ennyire magas ez az odds? Én csak a bwin-et ismerem, náluk ez 1,85

1,91 szokott lenni.

Itt a bökkenő mert a könyvben csak matematikai számolás van. Amit leír az csak azzal az oddsal vagyis 1,93-lenne jó hosszútávon. Ezért becsapósak ezek a könyvek és elméletek. De hát a sportfogadóirodák nem hülyék, ezért 1,91 az odds.

Számoljunk: 100 meccsen fogadunk over vagy under, 1000 dollár tőkével, mindig 50 dollárt rakunk fe.
Tegyük fel 52-48 arányban jó tippelünk, ha az odds 1,91 akkor a veszteség: - 37 dollár .
Ha az odds 1,93 lenne akkor ugyanez már profitba + 28 dollár.
6.5 % differencia ez óriási különbség ugyanarra a találati arányra !

Idézetet írta: Athlone Dátum október 12, 2008, 09:54:29
Idézetet írta: ab_aevo Dátum június 25, 2008, 10:33:15
Idézetet írta: benson Dátum június 25, 2008, 10:32:03
Én egyébként azt találtam furcsának, hogy az 50%-os kétesely oddsának 1,93-at vesz alapul. Nem sok ez egy kicsit? Van olyan fogadóiroda, ahol ennyire magas ez az odds? Én csak a bwin-et ismerem, náluk ez 1,85

1,91 szokott lenni.

Itt a bökkenő mert a könyvben csak matematikai számolás van. Amit leír az csak azzal az oddsal vagyis 1,93-lenne jó hosszútávon. Ezért becsapósak ezek a könyvek és elméletek. De hát a sportfogadóirodák nem hülyék, ezért 1,91 az odds.

Számoljunk: 100 meccsen fogadunk over vagy under, 1000 dollár tőkével, mindig 50 dollárt rakunk fe.
Tegyük fel 52-48 arányban jó tippelünk, ha az odds 1,91 akkor a veszteség: - 37 dollár .
Ha az odds 1,93 lenne akkor ugyanez már profitba + 28 dollár.
6.5 % differencia ez óriási különbség ugyanarra a találati arányra !

Egy kicsit elszámoltad:

1,91 esetén:
52*0,91*50-48*50=-34

1,93 esetén:
52*0,93*50-48*50=18

Amúgy az a véleményem, hogy egy adott stratégia eredményessége nem elsősorban azon múlik, hogy az adott odds 1,9, 1,91 vagy éppen 1,93. Pl. a Bookie Buster 8-as stratégiája mindhárom esetén alkalmazható, legfeljebb kisebb oddsnál nagyobb alaptétet kell választani ugyanakkora profithoz.

Idézetet írta: benson Dátum október 12, 2008, 18:40:20
Idézetet írta: Athlone Dátum október 12, 2008, 09:54:29
Idézetet írta: ab_aevo Dátum június 25, 2008, 10:33:15
Idézetet írta: benson Dátum június 25, 2008, 10:32:03
Én egyébként azt találtam furcsának, hogy az 50%-os kétesely oddsának 1,93-at vesz alapul. Nem sok ez egy kicsit? Van olyan fogadóiroda, ahol ennyire magas ez az odds? Én csak a bwin-et ismerem, náluk ez 1,85

1,91 szokott lenni.

Itt a bökkenő mert a könyvben csak matematikai számolás van. Amit leír az csak azzal az oddsal vagyis 1,93-lenne jó hosszútávon. Ezért becsapósak ezek a könyvek és elméletek. De hát a sportfogadóirodák nem hülyék, ezért 1,91 az odds.

Számoljunk: 100 meccsen fogadunk over vagy under, 1000 dollár tőkével, mindig 50 dollárt rakunk fe.
Tegyük fel 52-48 arányban jó tippelünk, ha az odds 1,91 akkor a veszteség: - 37 dollár .
Ha az odds 1,93 lenne akkor ugyanez már profitba + 28 dollár.
6.5 % differencia ez óriási különbség ugyanarra a találati arányra !

Egy kicsit elszámoltad:

1,91 esetén:
52*0,91*50-48*50=-34

1,93 esetén:
52*0,93*50-48*50=18

Amúgy az a véleményem, hogy egy adott stratégia eredményessége nem elsősorban azon múlik, hogy az adott odds 1,9, 1,91 vagy éppen 1,93. Pl. a Bookie Buster 8-as stratégiája mindhárom esetén alkalmazható, legfeljebb kisebb oddsnál nagyobb alaptétet kell választani ugyanakkora profithoz.


Köszi a kiegészítést és javítást. 1,909-el és 1,934-el számoltam egészen pontosan, mert az valójában annyi, csak az irodák kerekítenek. Jól számoltam, csak nem figyeltem és én is kerekitve írtam a példába számokat.

Ami pedig a stratégiát illeti én szerintem nem jó  megközelités az, hogy ha abból indulok ki mennyi profitot akarok és ahhoz mennyi tétet kell megrakni.De mindenki maga dönti el, hogy fogad.

sziasztok

lehet én értettem rosszul valamit de az hogy a kosármeccs végeredmény páros vagy páratlan az mióta 50-50 százalék?????

szerintem itt nem igaz az hogy páros vagy páratlan lesz mert inkább páros nem???? jó igaz csak 66 % de az mégse 50%


#82 október 13, 2008, 18:10:36, benson
Idézetet írta: Urbean Dátum október 13, 2008, 13:50:39
sziasztok

lehet én értettem rosszul valamit de az hogy a kosármeccs végeredmény páros vagy páratlan az mióta 50-50 százalék?????

szerintem itt nem igaz az hogy páros vagy páratlan lesz mert inkább páros nem???? jó igaz csak 66 % de az mégse 50%



Mindig is 50% volt. Tudod az egész számok fele páros, fele páratlan. Ez színtiszta 50%. Neked a 66% hogy jött ki? :spaz:

Részletezve, négyfajta végeredmény lehetséges a pontok számát illetően:

1. A csapat: páros, B csapat: páros, A+B páros
2. A csapat: páros, B csapat: páratlan, A+B páratlan
3. A csapat: páratlan, B csapat: páros, A+B páratlan
4. A csapat: páratlan, B csapat: páratlan, A+B páros

Vagyis a négy esetből kétszer páros, kétszer páratlan az összpontszám. Ez testvérek között is 50%.

Idézetet írta: benson Dátum október 13, 2008, 18:00:39
Idézetet írta: Urbean Dátum október 13, 2008, 13:50:39
sziasztok

lehet én értettem rosszul valamit de az hogy a kosármeccs végeredmény páros vagy páratlan az mióta 50-50 százalék?????

szerintem itt nem igaz az hogy páros vagy páratlan lesz mert inkább páros nem???? jó igaz csak 66 % de az mégse 50%



Mindig is 50% volt. Tudod az egész számok fele páros, fele páratlan. Ez színtiszta 50%. Neked a 66% hogy jött ki? :spaz:

Részletezve, négyfajta végeredmény lehetséges a pontok számát illetően:

1. A csapat: páros, B csapat: páros, A+B páros
2. A csapat: páros, B csapat: páratlan, A+B páratlan
3. A csapat: páratlan, B csapat: páros, A+B páratlan
4. A csapat: páratlan, B csapat: páratlan, A+B páros

Vagyis a négy esetből kétszer páros, kétszer páratlan az összpontszám. Ez testvérek között is 50%.

szerintem meg nem

ha jobban megnézed ez három féle vagy az lesz hogy mindakettőnek páros vagy mindakettőnek páratlan vagy az hogy az egyiknek páros a másiknak páratlan tehát elöször páros lesz a másodiknál is páros és csak a harmadiknál páratlan tehát 66%

és én nem ilyen stílusba kérdeztem mint ahogy válaszoltál meg nem kell oktatás az egész számokról

Idézetet írta: Urbean Dátum október 13, 2008, 21:44:17
Idézetet írta: benson Dátum október 13, 2008, 18:00:39
Idézetet írta: Urbean Dátum október 13, 2008, 13:50:39
sziasztok

lehet én értettem rosszul valamit de az hogy a kosármeccs végeredmény páros vagy páratlan az mióta 50-50 százalék?????

szerintem itt nem igaz az hogy páros vagy páratlan lesz mert inkább páros nem???? jó igaz csak 66 % de az mégse 50%



Mindig is 50% volt. Tudod az egész számok fele páros, fele páratlan. Ez színtiszta 50%. Neked a 66% hogy jött ki? :spaz:

Részletezve, négyfajta végeredmény lehetséges a pontok számát illetően:

1. A csapat: páros, B csapat: páros, A+B páros
2. A csapat: páros, B csapat: páratlan, A+B páratlan
3. A csapat: páratlan, B csapat: páros, A+B páratlan
4. A csapat: páratlan, B csapat: páratlan, A+B páros

Vagyis a négy esetből kétszer páros, kétszer páratlan az összpontszám. Ez testvérek között is 50%.

szerintem meg nem

ha jobban megnézed ez három féle vagy az lesz hogy mindakettőnek páros vagy mindakettőnek páratlan vagy az hogy az egyiknek páros a másiknak páratlan tehát elöször páros lesz a másodiknál is páros és csak a harmadiknál páratlan tehát 66%

és én nem ilyen stílusba kérdeztem mint ahogy válaszoltál meg nem kell oktatás az egész számokról

Bocsi, de bensonnak van igaza. Az, hogy az egyik páros a másik páratlan az 2 eset: vagy az 1. páros a 2. páratlan vagy forditva. Ezért 50%. Erről egy jó kis példa jut eszembe:
50% h megnyerd az 5-ös lottót: vagy megnyered vagy nem....

Így igaz, a 2. és 3. esetet nem szabad összemosni, mert az két különböző lehetőség. Urbean, akár belátod, akár nem, ez így van. Bocsi a stílusért.
De ha nem győztünk meg, tegyél egy próbát: fogadj 100 kosármeccsre, mindig arra, hogy az összpontszám páros lesz (mivel szerinted az valószínűbb).
A számok nem hazudnak. Ezt a fogadóirodák is tudják.

Idézetet írta: benson Dátum október 13, 2008, 22:09:37
Így igaz, a 2. és 3. esetet nem szabad összemosni, mert az két különböző lehetőség. Urbean, akár belátod, akár nem, ez így van. Bocsi a stílusért.
De ha nem győztünk meg, tegyél egy próbát: fogadj 100 kosármeccsre, mindig arra, hogy az összpontszám páros lesz (mivel szerinted az valószínűbb).
A számok nem hazudnak. Ezt a fogadóirodák is tudják.

de én ezért kérdeztem pont és ehhez nem kellett volna ez a stílus tanácsért jöttem nem lebaszásért
kiváncsi leszek és megnézek pár meccset mert szerintem ez matek és a 2. és 3. eset  ugyanaz de az igaz hogy a bukik ezt tudnák és ezért igazad lehet

Idézetet írta: ab_aevo Dátum október 13, 2008, 21:48:51
Idézetet írta: Urbean Dátum október 13, 2008, 21:44:17
Idézetet írta: benson Dátum október 13, 2008, 18:00:39
Idézetet írta: Urbean Dátum október 13, 2008, 13:50:39
sziasztok

lehet én értettem rosszul valamit de az hogy a kosármeccs végeredmény páros vagy páratlan az mióta 50-50 százalék?????

szerintem itt nem igaz az hogy páros vagy páratlan lesz mert inkább páros nem???? jó igaz csak 66 % de az mégse 50%



Mindig is 50% volt. Tudod az egész számok fele páros, fele páratlan. Ez színtiszta 50%. Neked a 66% hogy jött ki? :spaz:

Részletezve, négyfajta végeredmény lehetséges a pontok számát illetően:

1. A csapat: páros, B csapat: páros, A+B páros
2. A csapat: páros, B csapat: páratlan, A+B páratlan
3. A csapat: páratlan, B csapat: páros, A+B páratlan
4. A csapat: páratlan, B csapat: páratlan, A+B páros

Vagyis a négy esetből kétszer páros, kétszer páratlan az összpontszám. Ez testvérek között is 50%.

szerintem meg nem

ha jobban megnézed ez három féle vagy az lesz hogy mindakettőnek páros vagy mindakettőnek páratlan vagy az hogy az egyiknek páros a másiknak páratlan tehát elöször páros lesz a másodiknál is páros és csak a harmadiknál páratlan tehát 66%

és én nem ilyen stílusba kérdeztem mint ahogy válaszoltál meg nem kell oktatás az egész számokról

Bocsi, de bensonnak van igaza. Az, hogy az egyik páros a másik páratlan az 2 eset: vagy az 1. páros a 2. páratlan vagy forditva. Ezért 50%. Erről egy jó kis példa jut eszembe:
50% h megnyerd az 5-ös lottót: vagy megnyered vagy nem....

én azt értem de a páros vagy páratlan fogadás szempontjából az eredmény páratlan mindakettő esetben tehát a végkimenetel három lehetőség én mondom értem azt amit ti mondtok hogy lehet  60-60 vagy 61-61 vagy 60-61 vagy 61-60 ez igy tiszta sor ez igy tényleg 50  %  én ezt értem. de mondom pár meccset figyelek majd és akkor jobban fogok látni én is

Igen, így is lehet értelmezni, hogy három lehetőség, viszont ekkor azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ennek a három lehetőségnek nem ugyanakkora (33,3%) a valószínűsége, hanem 25%, 50%, 25% (a fenti sorrendnél maradva). Mint ahogy ab_aevo utalt rá: vagy megnyered a lottóötöst, vagy nem, ez kétfajta lehetőség, mégsem 50% a valószínűsége egyiknek sem.

Idézetet írta: benson Dátum október 14, 2008, 09:54:21
Igen, így is lehet értelmezni, hogy három lehetőség, viszont ekkor azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ennek a három lehetőségnek nem ugyanakkora (33,3%) a valószínűsége, hanem 25%, 50%, 25% (a fenti sorrendnél maradva). Mint ahogy ab_aevo utalt rá: vagy megnyered a lottóötöst, vagy nem, ez kétfajta lehetőség, mégsem 50% a valószínűsége egyiknek sem.

most megnéztem pár eredményt és azok is össze vissza vannak, nincs több páros bár lehet több eredményt kellene figyelembe venni de a lényeg hogy az 50 -50 hez közelít és biztos hogy nem lehet rá mondani azt hogy nagyobb a páros esélye de mindenesetre érdekes