TiB fogadási naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum november 26, 2016, 02:00:10
Heidenheim - St. Pauli
Hazai csapat szerez gólt (1.25)

Amiens - Brest
Gólok száma páros (2.05)

Joinville - Vila Nova
Vendég csapat szerez gólt (1.83)

A párossal lényegében döntetlent céloztam meg, de nem jött be, mert 3:0 lett. Mert ugye nyilván nem lehetett 2:0, amivel még nyertem volna.

Standard Liege - Waregem
Vendég csapat szerez gólt (1.40)

A vendégek az elsők a tabellán, az idegenbeli tabellán pedig még inkább elsők. A Liege amúgy nem kap sok gólt otthon, szóval ez árnyékolja a képet, és ezért nem is fogadok az eredeti ötletemre, a vendég győzelemre.

Idézetet írta: TiB Dátum november 27, 2016, 17:40:00
Standard Liege - Waregem
Vendég csapat szerez gólt (1.40)

Real Sociedad - Barcelona
Döntetlen (4.75)

Las Palmas - Bilbao
Döntetlen (3.40)

Alapjáraton is tetszenek döntetlenre, de mivel még nem volt döntetlen ebben a fordulóban, ezért mindkettőre fogadok. Először a Barcára persze, aztán ha nem jön, akkor holnap irány a Provident, és a Bilbaóra is.

Idézetet írta: TiB Dátum november 27, 2016, 20:01:51
Real Sociedad - Barcelona
Döntetlen (4.75)

Las Palmas - Bilbao
Döntetlen (3.40)

Nem kell mennem a Providenthez, kirááály :D Szerintem simán benne van a holnapiban is a döntetlen lehetősége, de én ebből a történetből most kiszállok egy szép szorzóval.

Egyébként egyre többször látok olyat, hogy egy bajnokságban beakad a döntetlen egy játéknapra. Arra gondolok, mint ami tegnap a Bundesligában történt, vagy épp ma a macedónoknál és a spanyol sokadosztályban. Még nem tudom hogyan, melyik bajnokságra, de brahiból ki fogok találni valami kiválasztási módszert rá.

Coritiba - Vitoria
Hazai csapat szerez gólt (1.22)

A Reims - Niort döntetlenjén töröm még a fejem, még addig kitalálom.

Idézetet írta: TiB Dátum november 28, 2016, 19:09:00
Coritiba - Vitoria
Hazai csapat szerez gólt (1.22)

Guingamp - Nantes
Hazai csapat szerez gólt (1.33)

Lesznek sérültek a Guingampnál, de az eddigi gólvágók a pályán lesznek. Nem kimondottan gólgyáros csapat egyébként, de az ellenfelük miatt és a hazai pálya előnye miatt egy góljukra fogadok. A vendégeknél múlt héten volt egy méretes zakó hazai pályán, a Lyon győzte le őket 6:0-ra. Ezután volt is egy edzőmenesztés, közös megegyezéssel, ami 3 millió euróba fáj a klubnak végkielégítés formájában. A tartalékcsapat edzője veszi át a helyét, még ha képben is van, azért nehogy már lehozzák kapott gól nélkül.

Fulham - Reading
Vendég csapat szerez gólt (1.40)

Nem teljesen értem, hogyan lett ekkora underdog a Reading, a győzelmük is csábító 4-es szorzóért. Talán a sérültek és eltiltott miatt, vagy egymás elleni eredmények miatt, de mindegy is, rámegyek a góljukra. A Fulham hazai pályán egészen borzalmas, idegenben például több pontot gyűjtöttek eddig, és kevesebb gólt is kaptak. A középcsapatok szinte mindegyike be tudta venni legalább egyszer Craven Cottage-ot, szóval egy jó formában lévő Readingnek is összejöhet.

Idézetet írta: TiB Dátum december 03, 2016, 13:19:48
Guingamp - Nantes
Hazai csapat szerez gólt (1.33)

Fulham - Reading
Vendég csapat szerez gólt (1.40)

Astralis - Optic  live 3. map előtt
Nyer az Optic (2.37)

Egész jól közvetítik a srácok a Spíler TV-n, kedvem kaptam a fogadásra.

Idézetet írta: TiB Dátum december 04, 2016, 00:35:28
Astralis - Optic  live 3. map előtt
Nyer az Optic (2.37)

Magyarország - Csehország
Döntetlen (15.00)

Oroszország - Horvátország
Döntetlen (11.00)

Montenegro - Dánia
Döntetlen (15.00)

Norvégia - Románia
Döntetlen (12.00)

Rámegyek ma a kézi x-ekre. Ha nem jön be, akkor lehet holnap is rámegyek. Meglátjuk.

Idézetet írta: TiB Dátum december 05, 2016, 15:07:55
Magyarország - Csehország
Döntetlen (15.00)

Oroszország - Horvátország
Döntetlen (11.00)

Montenegro - Dánia
Döntetlen (15.00)

Norvégia - Románia
Döntetlen (12.00)

Egy meccs volt igazából csak közel, de az sem jött. A téteket úgy áraztam, hogy ha ma a hatórás meccsekkel indítanék és jönne egy, akkor még pluszolnék, de inkább elengedem a dolgot. Volt egy-két jó hetem, de mostanában eléggé szétestem a tippválasztásnál. Ezért úgy döntöttem, hogy ugandai focira fogadok.

Lweza - Police
Dupla esély 12 (1.44)

Barcelona - Mönchengladbach
Barcelona 1.5 gól felett (1.33)

Queen of South - St. Mirren
Queen of South AH 0.0 (1.40)

Virtus Francavilla - Reggina
DNB Virtus Francavilla (1.33)

Idézetet írta: TiB Dátum december 06, 2016, 00:47:01
Lweza - Police
Dupla esély 12 (1.44)

Barcelona - Mönchengladbach
Barcelona 1.5 gól felett (1.33)

Queen of South - St. Mirren
Queen of South AH 0.0 (1.40)

Virtus Francavilla - Reggina
DNB Virtus Francavilla (1.33)

Lupo Roma - Como
AH 2 gól felett (1.625)

Ballymena - Glenavon
AH 3 felett (1.65)

Két inkább támadó jellegű csapatról van szó. A hazaiakat többször is láttam már, egyfajta szurkolójuk lettem "idén", és hát védelmük az nem sok van csórikáimnak, de viszi őket előre a támadószellem, ami miatt olyan igazán feelinges megyei hangulatú meccseket nyomnak.

Idézetet írta: TiB Dátum január 03, 2017, 12:18:59
Ballymena - Glenavon
AH 3 felett (1.65)

Shmona - Hapoel Tel Aviv
Hazai győzelem (1.36)

A Hapoelnél elég komoly anyagi gondok vannak, a játékosok egy része nem is lép pályára ma, helyettük fiatalokkal töltötték fel a keretet, ami idővel persze még jól is elsülhet. A trénerük érdekes módon távozik, bejelentette, hogy ez lesz az utolsó meccse a Hapoel padján, mert ebben a bizonytalanságban ő nem tud érvényesülni. Ezt a kavarodást kellene kihasználnia a hazai csapatnak, hogy jöjjön a tippem.

Idézetet írta: TiB Dátum január 12, 2017, 15:38:08
Shmona - Hapoel Tel Aviv
Hazai győzelem (1.36)

Orleans - Brest
Vendég csapat szerez gólt (1.40)

Az ilyeneket mindig megszívom, na mindegy. Az a helyzet, hogy a Brest vezeti a francia másodosztályt, miközben az Orleans az utolsó. Igaz, hogy az Orleans lesz otthon, de a szorzók ezt a tabellás helyzetet nem tükrözik, ezért egész jól fizet a vendég gól. Vannak sérültek a Brestnél, de utána olvasva sem látok rá okot, hogy ne próbáljam be ezt.

Idézetet írta: TiB Dátum január 13, 2017, 11:47:22
Orleans - Brest
Vendég csapat szerez gólt (1.40)

Ha valakit érdekel egy digitális atlasz az európai focihoz, ide kattintva megnézhet egyet. Elsőre nem tűnhet túl érdekesnek, de nagyon jól ki lehetne elemezni ebből néhány dolgot. Például az izraeli bajnokságban próbálják ki a legkevesebb játékost, kvázi ott a legállandóbbak a kezdőcsapatok. Meg lehetne nézni, hogy a sérülések milyen mértékben voltak hatással a végeredményre. Ha azt tapasztalnánk, hogy rossz hatással van rá, akkor már kapásból tudhatnánk, hogy mit kell tennünk, ha xy izraeli csapatnak hiányzói vannak. A CIES heti posztjai is nagyon érdekesek, szóval érdemes követni az oldalukat.

Tegnap volt egy kis eszmecserém egy ifjú szurkolótársammal, és mondtam neki, hogy logisztika szempontjából biztos minden csapat örülne, ha a Las Palmas kiesne. Nem teljesen értette mire gondolok, kiderült hogy úgy specializálódott a spanyol foci fogadásra, hogy a térképet még egyszer sem nézte meg. Ezzel amúgy nektek gondolom nem mondok újat, nem is ezért írom ezt.

Én magamtól azt gondolnám, hogy ez előny nekik, mert a hazai pálya náluk különösen erős emiatt, viszont ők egyáltalán nem így látják. A szurkolók számát nem nagyon tudják növelni, hiszen korlátozott a vonzáskörzet, míg az idegenbeli meccsek komplett, több napos túrák, amik a felkészülést megnehezítik. Boateng egyszer például nem akart várakozni a menetrend szerinti járatra, ezért privát géppel vitte vissza játékostársait a Kanári-szigetekre. Ekkora távolságnál már a klíma is más, például az elég távoli Barcelonához képest 10 fokkal melegebb van. Nem mondom, hogy konkrétan emiatt van, de hazai pályán 15 ponttal többet szereztek, mint idegenben.

Penafiel - FC Porto B
Hazai csapat szerez gólt (1.25)

Csak hogy ne unatkozzak ma délután :D Eredetileg a Varzim vendég győzelmére akartam tenni 3-as szorzón a Sporting B otthonában, aztán inkább kis szorzós, sokat izgulósra megyek. A Porto B nem túl veretes idegenben.