Gorriaran naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


A nap utolsó GS meccsén szerintem meg lesz szorongatva Sharapova rendesen. 6-0 6-0--al kezdett, de inkább Dert volt borzaszóan gyenge, 6 nyerő mellett 21 ki nem kényszerített. Pedig az orosz is szórt 16-t, meg 7 kettős hibát is, tehát annyira azért nem volt makulátlan játéka, mint az eredmény mutatta. 2-1-et érzek, vagy két nagyon szoros szettet. Peterson elég masszív, tavaly volt már pár bravúrja. Over jó tipp lehet, de ennyi izgalom most elég volt nekem, ezt a tippet már nem vállalom be.

Délután viszont újra pályán lesz Koblenzben Uchida, a belga De Greef ellen. A japán tegnap is gyengus volt, De Greef pedig TOP-100-as kaliberű játékos,csak a feje nincs rendben. 1,6-1,7 körül adják most a belgát, az szerintem nagyon value. Tegnap is simán kikaphatott volna Uchida, szerintem hasonló lesz, mint Hernandez-Fernandez egy bravúr után sima kettőben kikap.
Ez lesz majd a következő tipp valószínűleg, ha Bautista végre kiszenvedi a győzelmet.

#301 január 16, 2019, 13:16:54, Gorriaran
Változott a terv, mert Laaksonen 2-0-ról egyenlített De Minaur ellen és nagyon pofás odds lett az auszira.

Australian Open
Élő

De Minaur - Laaksonen  3-2

Tipp: De Minaur   :great:
Odds: 1,57
Tét: 300 000

Nagyon nagy küzdő a fiatal ausztrál, ott lesz mögötte a közönség is. Itt még nem szabad kiesnie egy Challenger-szintű ellenfél ellen. Laaksonennek már a kvali első körében ki kellett volna esnie Ruud ellen.

+171 000


Aktuális bank: 3 061 380  :great:

Eddig sikerült kihozni ebből a napból a maximumot.

#302 január 16, 2019, 17:54:40, Gorriaran
Challenger - Koblenz

Uchida - De Greef 2-0

Tipp: De Greef +1,5 szett   :noway:
Odds: 1,33

Uchidát már tegnap úgy gondoltam kiesik Zapata ellen, úgy is indult a meccs, hiszen 6-0-val hozta az első szettet a spanyol. Utána viszont érthetetlenül szétesett a játéka, a döntő szettben pedig hibát hibára halmoztak mindketten, sok brék volt, gyenge színvonalú adogató játékok. Mai ellenfele a belga De Greef korábban nagy tehetségnek számított, de eddig nem tudta befutni azt a pályafutást amit jósoltak neki a szakik. De azért Uchidától így is magasabb szinten képes játszani az inkább salakos pályákat kedvelő belga. Győzelemmel kezdett Ausztráliában majd jött két papírforma vereség De Greefnek. Neki azért már komolyabb szervája van és ütőerőben is felülfogja múlni a japánt. Viszont mentálisan elég gyenge, ezért inkább biztosítok itt egy szettel, de továbbra is tartom, hogy a normál De Greefre winre kínált 1,7 értékes odds.

Megvárom a meccskezdést, és hármas kombiban megy majd a De Greef szett, az UNICS Kazany kosárral valamint egy lengyel röpivel , a Budowlani Lodzzal.

#303 január 16, 2019, 16:40:22, Gorriaran
Uchida - De Greef 

Tipp: De Greef +1,5 szett  :noway:

Odds: 1,33
Tét: 100 000


Sajnos a De Greef meccsre ennyi a max tét. Úgyhogy magában megy, a másik két meccs meg majd később

Gratula az Ausztrál meneteléshez, csak így tovább és meglesz a célod az Open végére  :ok: sok sikert hozzá  ;)

#305 január 16, 2019, 17:54:28, Gorriaran
Challenger-Koblenz
Élő

Uchida - De Greef  2-0

Tipp: De Greef   :noway:
Odds: 1,83
Tét: 160 000


Na most engedett nagyobb tétet.

*Kinyír teljesen ez az Uchida... De Greef 0/6-os brékpont stattal, hihetetlen megint...

#306 január 17, 2019, 10:46:38, Gorriaran
Végül az említett két tipp mellé Madent raktam be a hármas kombiba:

Bonadio - Maden V 1,24   :great:  0-2
UNICS Kazan - Cedevita H 1,17   :great:  105-70
Budowlani Lodz - Bielso Biala H 1,21   :noway:  0-3

Odds: 1,75
Tét: 300 000

#307 január 17, 2019, 10:47:02, Gorriaran
Australian Open
4.nap

ATP

1. Harrison - Medvedev  0-3

Medvedev talán most az 5 legjobb formában lévő játékos között is ott van, de a tízben biztos. Nagyon jól adogat, agresszíven támad és nem ismer elveszett labdát. Harrison középszerű játékos évek óta, benne van 1-1 jobb teljesítmény, de a jelenlegi Medvedev ellen az is csak egy szoros meccsre lenne elég.

Tipp: Medvedev nyer (1,18)
  :great:

2. Pouille - Marterer 3-1

Pouille pocsék formában érkezett ide, ennek ellenére szettveszteség nélkül verte Kukuskhin az első körben. A kazah megtette neki azt a szívességet, hogy elbohóckodta a 2.szettet brékelőnyről és rengeteg hibával segítette a franciát. Marterer is simázott az első fordulóban és nagyon meggyőzően adogatott az egész meccsen a német. Jelenleg nem sok különbség van a két játékos között, játékban jobb Pouille, de fejben, mentálisan erősebb Marterer. Hosszú meccs lehet ebből, egy szettre jó kell, hogy legyen a német is. Szoros végjátékot várok és legalább 4 szettet.

Tipp: 3,5 szett fölött (1,42)   :great:

3. Daniel - Shapovalov  0-3

Nem a legmegbízhatóbb játékos a kanadai, de most úgy tűnik "sül a keze" újra. Klasszisnyi különbség van a két játékos között, Shapovalov gyakorlatilag a játék minden elemében jobb, mint Daniel. Ha végig koncentrált tud maradni és nem lesz bolond (mint sajnos sokszor), akkor 3 szettben lehozhatja a meccset.

Tipp: Shapovalov nyer (1,16)
  :great:

#308 január 17, 2019, 17:43:43, Gorriaran
Australian Open
4.nap

WTA

1.Brengle - Pliskova  1-2 (Játékok: 7-16)

Brenglenek pár éve még talán meglett volna a játéka, hogy legyen esélye Pliskova szintű játékos ellen, viszont azóta igencsak leszállóágba került Madison és a legjobb 100-ban sem biztos már a helye. Pliskova újra kezdi megtalálni a világelsőséget hozó formáját, adogatásait. Benne van itt egy nagyon csúnya verés is az amcsinak.

Tipp: Pliskova -3,5 játék (1,29)
   :great:

2. Wang - Krunic  2-0

Odds/érték arányban talán a nap legjobb tippje. Wang valamit nagyon megtalált a 2018-as év közepe után, brutális 31/5-ös szériát tolt augusztustól. Az nem lehet véletlen, és nem egyszeri bombaforma, ha valaki zsinórban győz le olyan játékosokat, mint  Pliskova, Keys, Sabalenka, Muguruza vagy Svitolina. Ha sikerül átmentenie azt a formát, akkor idén ez akár TOP-10-et érhet a kínainak. Krunic nem képviseli azt a szintet, a szerb harcosság , nagy lábmunka jellemzi. De messze ő most a csúcsformájától idén már 2 nagy pofonba is beleszaladt. Egy sérüléssel bajlódó Diyast vert az első körben, itt lesz számára a végállomás.

Tipp: Wang nyer (1,28)   :great:

3. Halep - Kenin  2-1

Halep kemény első meccsen van túl, erősen ott lebegett a kiesés a második szettben a románnál. De túlélte és kibrusztolta, mint oly sokszor és tegyük hozzá, hogy nem azért volt szoros a meccs, mert Halep gyengén játszott volna. Kanepi tolt helyenként elképesztő teniszt a második szett közepéig. A sérülésnek nem volt nyoma Simona játékán, a meccshiánynak egy kicsit, de ahogy halad előre a tornán úgy lesz meccsről-meccsre jobb. Nincs jelenleg edzője Halepnek, viszont nem hiszem, hogy ez komoly hátrány lenne, így is elég szép létszámú stáb áll mögötte. Kenin parádés tenisz mutatott be Hobartban és nyerte a tornát szettveszteség nélkül. Viszont így csak 2 nap pihenője maradt, ami majdnem meg is bosszulta  magát az első körben. Halepnek kifejezetten fekszik a Keninhez hasonló stílus, persze ha nagyon "szalad majd a keze" az amerikainak, bajba kerülhet. De a tőle megszokott módon ki fogja harcolni a győzelmet újra, a fizikailag kissé megfáradt Kenin ellen.

Tipp: Halep nyer (1,35)   :great:


Legbiztosabbnak vélt tippek, bet365-ös teniszgyűjtőhöz:

Medvedev (1,16)   :great:
Shapovalov (1,14)  :great:
Thiem (1,11)
Zverev (1,10)   :great:
Djokovic (1,08)   :great:
Pliskova (1,12)   :great:
Wang (1,25)
  :great:
Osaka (1,10)   :great:
S.Williams (1,12)   :great:

#309 január 16, 2019, 22:21:03, Gorriaran
Röplabda, Challenge Cup

Sporting - Maliye Piyango  3-0

Tipp: Sporting    :great:
Odds: 1,53

A decemberi odavágón 3-0-ra nyertek a törökök, így nehéz helyzetből várják a visszavágót Lisszabonban. Pedig nagy pénzeket toltak a csapatba, hogy az európai porondon is helytálljon a portugál bajnok. A keret tele van tapasztalt légiósokkal, anyagilag nem nagyon férne bele nekik, ha már itt kiesnének. A törököknek 2 szett is elég lenne a továbbjutáshoz. A Maliye egyébként 5. helyen végzett tavaly a bajnokságban, és a költségvetésük jóval elmarad a Halkbank, Arkasspor, Fener hármasétól. Nagyrészt hazai játékosok alkotják a keretet kiegészülve 2 szerb és 1 macedón légióssal. Hazai pályán október közepe óta veretlen a Sporting, az előző körben a Minszket 3-1-re verték. A hangulatra várhatóan nem lesz panasz, mind a kb. 3000 jegy elkelt a honlapjuk tájékoztatása szerint. A Sporting tehát hisz még a továbbjutásban, a tipp szempontjából, ha 5 szettes lenne a meccs akkor is esélyesebbek a portugálok, mivel a továbbjutás ebben az esetben eldőlne a törökök javára és valószínűleg motiváltabbak maradnának a hazaiak a szép búcsúért. De 3-1-re reális eséllyel pályáznak ami aranyszettet érne a Sportingnak. Nem lesz egyszerű meccs, de a győzelmet szerintem megszerzik a portugálok.

Tét: 350 000

+185 500


Aktuális bank: 2 686 880

*A Budowlani hihetetlen módon 0-3-ra kikapott, így ment a Sporting a teniszek előtt.

#310 január 17, 2019, 10:19:45, Gorriaran
Épeszű ember valószínűleg nem tenne nagytétes szelvényre 7 meccset, én viszont ezt megróbálom:


Australian Open kombi

Brengle - Pliskova  V  (1,12)   :great:  1-2
Wang - Krunic  H (1,27)   :great:  2-0
Harrison - Medvedev V (1,18)   :great:  0-3
Osaka - Zidansek H (1,10)   :great:  2-0
Pouille - Marterer  3,5 szett fölött  (1,42)   :great:
Halep - Kenin H (1,37)   :great:  2-1
Daniel - Shapovalov V (1,15)   :great:  0-3

Odds: 4,1
Tét: 400 000

+ 1 240 000


Aktuális bank: 3 926 880

#311 január 17, 2019, 10:06:18, Gorriaran
Még pár gondolat az Open 4. napjáról:

Meglepetés gyanús

Az első 2 nap nem igazán volt komoly meglepetés, ma már akadt Anderson vagy Vekic, de Basilashvili és Schwartzi is közel állt hozzá. Úgy gondolom, hogy a 4.napon is lesz több meglepi, elsősorban Swiatekre gondolok Giorgi ellen. Nagy nép tipp lett Giorgi, pedig több dolog miatt sem egyértelmű a meccs. Az olasz játékstílusa alapból alkalmas arra, hogy "elüsse" magát, hiszen nem túl türelmes, inkább püfölős játékos, rosszabb napjain szórja a kettőshibákat és az outokat. Swiatek a korosztálya egyik legnagyobb tehetsége, a junior ranglista jelenlegi 6.helyezettje. Ezen a szinten még rutintalan, de annál veszélyesebb lehet. Bogdan ellen sem volt megilletődött, 12 ászt és 40! nyerőt ütött.

Kuzmova is megnehezítheti Svitolina dolgát, aki hagyományosan rosszul szerepel a GS-ken. Hasonló tehetség Kuzmova, mint Swiatek, viszont ő már komolyabb meglepetéseket is okozott már.

Wawrinka nincs igazi formában, talán már nem is lesz, de indokolatlanul lebecsült Raonic ellen. Aki nagyon jó volt Kyrgios ellen, de az utóbbi időben jellemző volt rá, hogy nem bírta fejben a kiélezett szituációkat. Ha Wawrinka jól adogat, elviheti tiebreakig a szetteket és ott már ő lehet esélyesebb. Általában egyébként is jobban felszívja magát az ilyen "rangadókra".

Gasparyanról már írtam, hogy érdemes rá odafigyelni. Megvan a játéka ahhoz, hogy meglepje Mertenst. Kérdés mennyire terhelhető már az a térd amivel annyit küszködött.

Andreescu megszenvedett az első körben, de ennek ellenére jó formában van és ő is az újabb generáció egyik legnagyobb tehetsége. Nagy adogatás, nagy ütőerő. Ha eltalálja a pályát többször, mint ahányszor hibázik gondban lehet Sevastova, akinek általában nem megy itt jól Melbourneben.

Ivashka győzelme talán nem lenne akkora meglepetés, mint az említett játékosoké, de underdog ő is Carreno-Busta ellen. Nagy a meccshiánya még a spanyolnak Vanni ellen is szenvedett. Ivashka ügyes játékos, nagy szervával. Egy 100%-os Busta elintézné 3 vagy 4 szettben, de így nem lesz könnyű a feltörekvő és nagyon motivált fehéroroszt megfékeznie.


Ezek csak gondolatok, vagy érdekességek, én sem játszom meg a tippeket. De remélhetőleg tartalmaz néhány hasznos infót a meccsekkel kapcsolatban.  :beerchug:

#312 január 17, 2019, 16:08:13, Gorriaran
Halep és Marterer is megizzasztott rendesen, de végül bejött az Open hetes kombim. Kellett hozzá szerencse is a végén.
Támadok tovább az 5 millióért egy hármas kötéssel:

Bouchard - Serena Williams V (1,14)   :great:
Konta - Muguruza  19,5 játék fölött (1,59)    :great:
Pavlasek - Uchida H (1,40)   :noway:

Odds: 2,53
Tét: 300 000


Serena újra nagy formában, szerintem ő a legesélyesebb a végső győzelemre.
Konta-Muguruza meccsen nem is értem miért lőttek be ilyen alacsony határt, két nagy adogató, két nagy harcos meccsén. Eddig 3 meccset játszottak, mindig volt 3 szett és kb. 30 játék. Kevés brék lesz, szerintem egy szettet TB-ig is elvisznek és onnan sima a tipp.
Uchida már kétszer szívatott meg a héten, nem hiszem el, hogy harmadszor is mákos lesz. Mert tegnap sem rajta múlt főleg a továbbjutás. Pavlasek is más szint, hihetetlen lenne, ha itt is továbbmenne a japán.

Idézetet írta: Gorriaran Dátum január 17, 2019, 10:37:32
Halep és Marterer is megizzasztott rendesen, de végül bejött az Open hetes kombim. Kellett hozzá szerencse is a végén.
Támadok tovább az 5 millióért egy hármas kötéssel:

Bouchard - Serena Williams V 1,14
Konta - Muguruza  19,5 játék fölött 1,59
Pavlasek - Uchida H 1,40

Odds: 2,53
Tét: 300 000

Serena újra nagy formában, szerintem ő a legesélyesebb a végső győzelemre.
Konta-Muguruza meccsen nem is értem miért lőttek be ilyen alacsony határt, két nagy adogató, két nagy harcos meccsén. Eddig 3 meccset játszottak, mindig volt 3 szett és kb. 30 játék. Kevés brék lesz, szerintem egy szettet TB-ig is elvisznek és onnan sima a tipp.
Uchida már kétszer szívatott meg a héten, nem hiszem el, hogy harmadszor is mákos lesz. Mert tegnap sem rajta múlt főleg a továbbjutás. Pavlasek is más szint, hihetetlen lenne, ha itt is továbbmenne a japán.
Uchida reméljük nem viccel meg megint.. én néztem mindkét mostani meccsét és elég keményen játszik a Japán.
A 7-es kombihoz visszatérve.. te ilyenkor tudsz aludni amikor ilyen nagy tétet raksz és ekkora nyeremény várható? :D mert én általában ilyenkor szeretem élőben figyelemmel kísérni, hogy mi történik. Bár ez a nagy tét meg relatív, attól függ kinek mi nagy.

Idézetet írta: Betman91 Dátum január 17, 2019, 11:15:52
Uchida reméljük nem viccel meg megint.. én néztem mindkét mostani meccsét és elég keményen játszik a Japán.
A 7-es kombihoz visszatérve.. te ilyenkor tudsz aludni amikor ilyen nagy tétet raksz és ekkora nyeremény várható? :D mert én általában ilyenkor szeretem élőben figyelemmel kísérni, hogy mi történik. Bár ez a nagy tét meg relatív, attól függ kinek mi nagy.

Én szinte minden meccset élőben követek, nem szeretem csak a végeredményt megnézni. Volt kb. 3 óra szünet a tippek között az Osaka meccs előtt, annyit aludtam ;D