Neteller

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: nightisdark Dátum augusztus 31, 2015, 11:05:47
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy kártyás vásárlás esetén a "kibocsátó neve" részhez mit kell írni? Neteller?

Illetve nem emlékszem már, h PIN kódot én választottam-e a kártyához, vagy ők adtak egy számot?

Előre is köszi!

N.

Utóbbira tudok válaszolni, mivel pont tegnap szereztem be a PIN kódot. Úgy volt, hogy kiküldték a kártyát, amit aztán aktiválni kellett az oldalon, majd a sikeresen aktiválás után megkaptad a PIN-t.

Idézetet írta: nightisdark Dátum augusztus 31, 2015, 11:05:47
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy kártyás vásárlás esetén a "kibocsátó neve" részhez mit kell írni? Neteller?

Illetve nem emlékszem már, h PIN kódot én választottam-e a kártyához, vagy ők adtak egy számot?

Előre is köszi!

N.

Conister Trust Ltd.
PIN kódot ők küldik.

Sziasztok!

Általában külföldi eurós ATM-ben szoktam felvenni a netelleres kártyámról a nyereményt, de ma megpróbáltam itthon felvenni. Az ATM 292-es árfolyammal akarta forintban kiadni a pénzt, ez nevetséges, mivel most 313.79 az euró középárfolyama.

Tudnátok abban segíteni, hogy Budapesten (vagy Magyarosrzágon) hol van olyan ATM, ahol euróban fel tudom venni a neteller által biztosított egyszeri 750 eurót?

#273 szeptember 09, 2015, 17:05:33, gabor88888
Idézetet írta: csakafavorit Dátum szeptember 09, 2015, 15:53:58
Sziasztok!

Általában külföldi eurós ATM-ben szoktam felvenni a netelleres kártyámról a nyereményt, de ma megpróbáltam itthon felvenni. Az ATM 292-es árfolyammal akarta forintban kiadni a pénzt, ez nevetséges, mivel most 313.79 az euró középárfolyama.

Tudnátok abban segíteni, hogy Budapesten (vagy Magyarosrzágon) hol van olyan ATM, ahol euróban fel tudom venni a neteller által biztosított egyszeri 750 eurót?

Lehet választani az ATM-nél, hogy forintban vagy euróban számoljon, itt az eurót válaszd, mert ha a bank váltja forintra akkor sokkal rosszabbul jársz. Nem tudom, hogy VIP számlád van -e a Netellernél, nekem Bronze VIP számlával 313-314 körüli euró árfolyamnál 300-303 Ft / euróval számol, mínusz a 4 eurós kp felvételi díj. Egyébként én egy ATM-et ismerek ami eurót ad ki, Bp. XIII. kerületben a Duna Plázánál van egy OTP Bank fiók (Babér u. 9.), ha bemész akkor az előtérben van három ATM, a bal oldali eurós. Azt nem tudom, hogy mennyi a limit, mert egyszer próbáltam OTP automatából kivenni (forintban), de 100 ezer lett volna a max, úgyhogy én MKB automatát szoktam használni, gond nélkül kiköp 250ezret.

Idézetet írta: gabor88888 Dátum szeptember 09, 2015, 17:02:17
Lehet választani az ATM-nél, hogy forintban vagy euróban számoljon, itt az eurót válaszd, mert ha a bank váltja forintra akkor sokkal rosszabbul jársz. Nem tudom, hogy VIP számlád van -e a Netellernél, nekem Bronze VIP számlával 313-314 körüli euró árfolyamnál 300-303 Ft / euróval számol, mínusz a 4 eurós kp felvételi díj. Egyébként én egy ATM-et ismerek ami eurót ad ki, Bp. XIII. kerületben a Duna Plázánál van egy OTP Bank fiók (Babér u. 9.), ha bemész akkor az előtérben van három ATM, a bal oldali eurós. Azt nem tudom, hogy mennyi a limit, mert egyszer próbáltam OTP automatából kivenni (forintban), de 100 ezer lett volna a max, úgyhogy én MKB automatát szoktam használni, gond nélkül kiköp 250ezret.
Köszi a segítséget!

Ezek szerint a Babér utcai eurós automatából valószínűleg nem tudom kivenni a 750 eurót, így továbbra is Szlovákiában fogom kivenni valamelyik ATM-ből, legalább tudok mellette fogadni is a Nike-ben. :) Ha nagyobb nyereményem van, akkor viszem a rokonok netelleres kártyáját is.  ;)

Egyébként nekem is Bronze VIP van a netellernél, korábban nekem is az általad írt árfolyamon adta ki a forintot a magyarországi ATM-ekből, ami nem volt annyira rossz. Ma viszont meglepődtem, MKB-automatából akartam felvenni forintot, de 292-es nevetséges árfolyamon számolta.

Idézetet írta: csakafavorit Dátum szeptember 09, 2015, 17:17:42
Köszi a segítséget!

Ezek szerint a Babér utcai eurós automatából valószínűleg nem tudom kivenni a 750 eurót, így továbbra is Szlovákiában fogom kivenni valamelyik ATM-ből, legalább tudok mellette fogadni is a Nike-ben. :) Ha nagyobb nyereményem van, akkor viszem a rokonok netelleres kártyáját is.  ;)

Egyébként nekem is Bronze VIP van a netellernél, korábban nekem is az általad írt árfolyamon adta ki a forintot a magyarországi ATM-ekből, ami nem volt annyira rossz. Ma viszont meglepődtem, MKB-automatából akartam felvenni forintot, de 292-es nevetséges árfolyamon számolta.

hello,

a babér utcai otp automatából is ki tudod venni a 750 eurót, de úgy emlékszem 400 euro a max. utána ki kell venni a kártyát, újra betolni és kiadja a maradék 350-t is, persze 2db készpénzfelvételnek minősül (2×4 euró a díj), utána az euróddal elsétálsz egy váltóhoz ahol átváltod (http://www.hanifachange.hu/) 313,50-ért

Idézetet írta: gomes66 Dátum szeptember 09, 2015, 17:39:51
hello,

a babér utcai otp automatából is ki tudod venni a 750 eurót, de úgy emlékszem 400 euro a max. utána ki kell venni a kártyát, újra betolni és kiadja a maradék 350-t is, persze 2db készpénzfelvételnek minősül (2×4 euró a díj), utána az euróddal elsétálsz egy váltóhoz ahol átváltod (http://www.hanifachange.hu/) 313,50-ért
Neked is köszi!

Idézetet írta: csakafavorit Dátum szeptember 09, 2015, 15:53:58
Sziasztok!

Általában külföldi eurós ATM-ben szoktam felvenni a netelleres kártyámról a nyereményt, de ma megpróbáltam itthon felvenni. Az ATM 292-es árfolyammal akarta forintban kiadni a pénzt, ez nevetséges, mivel most 313.79 az euró középárfolyama.

Tudnátok abban segíteni, hogy Budapesten (vagy Magyarosrzágon) hol van olyan ATM, ahol euróban fel tudom venni a neteller által biztosított egyszeri 750 eurót?

Az OTP ATM keresője szerint a belvárosi automatájuk is üzemel még:

Deák Ferenc 7-9. - OTP fiók 1052 Budapest

Talán valaki arról írta korábban, hogy valami kapun belülre helyezték és nem érhető el non-stop.

Viszont már egy debreceni és egy győri ATM-et is említenek!

Kardán u. 1. - Audi Hungária 9027 Győr
Pásti u. 1-3 - OTP 4025 Debrecen

Én is kérdeznék egyet, hátha tud valaki segíteni :)

Van egy forintos bet365 számlám, egy forintos Neteller, illetve egy eurós bankkártya. Ha minden a terv szerint halad, pár nap múlva le tudok venni 100k-t, viszont itt az össze-vissza váltási költségek elbizonytalanítottak. Ha most az ATM-ből forintot akarok levenni az eurós kártyáról, akkor lesz 2 db forint - euró váltás, ahol is minden egyes váltáson bukok 20 forintot (293 - 313) kétszer, így vagy 12.000 ezer forintba kerülne nekem 100.000 forint felvétele?

Továbbgondolva, hogy tudnám ezt csökkenteni? Ha elérem a Silver szintet Netelleren, ahol lehetne plusz egy pénznem a fiókhoz, és választom az eurót, ez mit jelent pontosan? Ha tranzakciót kezdeményezek bet365-ről Neteller irányba, akkor forintot fog számolni, mert "dual currency" van, és nem fog forint - eurót váltani?

#279 szeptember 09, 2015, 22:48:30, gomes66
Idézetet írta: LanMaffia Dátum szeptember 09, 2015, 21:43:54
Én is kérdeznék egyet, hátha tud valaki segíteni :)

Van egy forintos bet365 számlám, egy forintos Neteller, illetve egy eurós bankkártya. Ha minden a terv szerint halad, pár nap múlva le tudok venni 100k-t, viszont itt az össze-vissza váltási költségek elbizonytalanítottak. Ha most az ATM-ből forintot akarok levenni az eurós kártyáról, akkor lesz 2 db forint - euró váltás, ahol is minden egyes váltáson bukok 20 forintot (293 - 313) kétszer, így vagy 12.000 ezer forintba kerülne nekem 100.000 forint felvétele?

Továbbgondolva, hogy tudnám ezt csökkenteni? Ha elérem a Silver szintet Netelleren, ahol lehetne plusz egy pénznem a fiókhoz, és választom az eurót, ez mit jelent pontosan? Ha tranzakciót kezdeményezek bet365-ről Neteller irányba, akkor forintot fog számolni, mert "dual currency" van, és nem fog forint - eurót váltani?

szerintem ha a netellert át tudod állítani euróra, akkor a bet365 számlád is állíts át eurósra

így bet365----neteller----otp eurós automatából euró, utána séta az arabhoz

ez a legolcsóbb (euró---euró---euró kezedben, 4 euró a kp felvételi díj ---- utána váltónál lesz HUF)

Idézetet írta: gomes66 Dátum szeptember 09, 2015, 22:46:20
szerintem ha a netellert át tudod állítani euróra, akkor a bet365 számlád is állíts át eurósra

így bet365----neteller----otp eurós automatából euró, utána séta az arabhoz

ez a legolcsóbb (euró---euró---euró kezedben, 4 euró a kp felvételi díj ---- utána váltónál lesz HUF)

Aki nem fél attól, hogy itthon látszik a kiutalása, annak az "eurós neteller - bankkártyás befizetés a transferwise oldalára - ott átváltás és utalás magyar bankszámlára" útvonal a legolcsóbb.

Talán nem szúr szemet, ha pár száz eurót időnként hazautalunk, miközben a külföldön dolgozó magyarok évente már több, mint 1000 milliárd forintnyi devizát utalnak haza...
Valószínűleg egy részük szintén a transferwise segítségével.


Köszi a tanácsot! Milyen gyors a transferwise-os út?

Idézetet írta: LanMaffia Dátum szeptember 10, 2015, 01:21:20
Köszi a tanácsot! Milyen gyors a transferwise-os út?

Nekem egy munkanap alatt eddig még mindig végigment (2 óra a rekord!), de elvileg ha "elmászik" az általad megadott árfolyam, akkor 2-3 munkanapig elhúzódhat a váltás.
Te állíthatod be, hogy mennyit vagy hajlandó engedni az aktuális árfolyamhoz képest, nálam a legszűkebb sávval (0,5%) is létrejöttek pár órán belül a váltások, de elvileg elképzelhető, hogy ez nem történik meg, ha másfél forintnál nagyobbat változik gyorsan az árfolyam.
Ha figyeli az ember, amíg nincs átváltva a pénze, akkor tud menet közben is módosítani, hogy megkönnyítse a gyors teljesülést.

Részletesebben írtam a tapasztalataimról és a tudnivalókról az egyik szomszédos témában, itt a Fizetőeszközökön belül!

Idézetet írta: gabor88888 Dátum szeptember 09, 2015, 17:02:17
Lehet választani az ATM-nél, hogy forintban vagy euróban számoljon, itt az eurót válaszd, mert ha a bank váltja forintra akkor sokkal rosszabbul jársz. Nem tudom, hogy VIP számlád van -e a Netellernél, nekem Bronze VIP számlával 313-314 körüli euró árfolyamnál 300-303 Ft / euróval számol, mínusz a 4 eurós kp felvételi díj. Egyébként én egy ATM-et ismerek ami eurót ad ki, Bp. XIII. kerületben a Duna Plázánál van egy OTP Bank fiók (Babér u. 9.), ha bemész akkor az előtérben van három ATM, a bal oldali eurós. Azt nem tudom, hogy mennyi a limit, mert egyszer próbáltam OTP automatából kivenni (forintban), de 100 ezer lett volna a max, úgyhogy én MKB automatát szoktam használni, gond nélkül kiköp 250ezret.
Őőőő, pont forditva, ne fogadd el soha az automata által felkinált "garantált" (szar) árfolyamot. Forintos elszámolást kérj mindig. Bár lehet te is pont ezt akartad irni, csak nem jól jött le.

Sziasztok!
Erősen elgondolkodtam, hogy nyitok egy ilyen számlát, mivel valamiért nem tudok már bankkártyával pénzt felölteni a bet365-re. Két dolog tart vissza. Az, hogy ha 1 évig nem használom, akkor onnantól kezdve 1Eurót számol fel havonta. Ez mit takar? Mi számít használatnak? Ha mondjuk pénzt utalok a számlára és kész vagy leveszek onnan? Csak, mert én 1x használnám amikor pénzt küldök a betre és ennyi. Vagy ha mondjuk évente 1x, mindig 1500 forintot utalnék a betre, akkor az már oké lenne és ingyenes lenne?
A másik meg, hogy kb esélytelen, hogy az ember törölje magát valamiért, ergo mostantól mindig utalnom kellene évente pénzt arra, amivel nem tudnék mit kezdeni. Nem tudom mennyi a legkisebb befizetés, talán nem vágna földhöz, de akkor is teher lenne.
Valakinek sikerült amúgy már törölnie magát?
Köszönöm a válaszokat!