TiB fogadási naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


Hacken - Hammarby
Vendég csapat szerez gólt (1.36)
AH 3 felett (2.075)

Tavaly háromszor is játszottak egymással, gólzáporos meccs volt mindegyik. A Hacken idén inkább tűnik underesnek, de megpróbálom a dolgot.

Idézetet írta: TiB Dátum július 03, 2017, 15:34:42
Hacken - Hammarby
Vendég csapat szerez gólt (1.36)
AH 3 felett (2.075)

Mostanában nincs nagyon tippem, ezért nem is erőltetem a dolgot. Taktikai elemzések olvasásába fojtom a bánatom, kezd megihletni a dolog, hogy kisebb jeleneteket, grafikus elemekkel megjelenítsek. Na mindegy is, jöjjön egy klasszikus Guardiola-fojtás, picit szimbolikusnak érzem, hogy épp hollandos narancssárgában támadnak le a srácok. Bamm, felszabadítás.


Manuwa - Oezdemir
Manuwa nyer (1.57)

Most hogy photoshop nélkül láttam ezt a Tanyát a mérlegelésen, hát nem is tudom. Nem kicsit bátor, Cyborg kivégzi hátrakötött kézzel is. :D Manuwára egyrészt az ütőereje miatt tippelek, másrészt Oezdemir idén már harmadjára bunyózik. Nem lehetetlen kategória persze, mert például Neil Magny 2014-ben ötször(!) nyert egy év alatt, de azért na.

Magyar Nagydíj - futam
Nico Hülkenberg pontszerző helyen végez (1.53)

Erre még az időmérő előtt fogadtam, egész jó döntésnek tűnik egyelőre. Van büntetés, de még azzal együtt is jó lehet, mert a top csapatok mögött van tempóban. Reméljük a kocsi is bírja.

#153 július 30, 2017, 19:32:38, TiB
Idézetet írta: TiB Dátum július 29, 2017, 15:44:54
Manuwa - Oezdemir
Manuwa nyer (1.57)

Magyar Nagydíj - futam
Nico Hülkenberg pontszerző helyen végez (1.53)

Corinthians - Flamengo RJ
Dupla esély 1X (1.34)


Manuwát kiütötték 42 másodperc alatt. Ezért jó küzdősportra fogadni, nem kell izgulni 90 percig meg ilyenek, egy perc alatt letudod aztán mehetsz a dolgodra. A futamot nem láttam még, de megnézve a lap by lapot, hát Hülkenbergnek nem sok köze volt a pontszerzéshez.

Egész jó Forma-1-es statisztikai oldal: http://www.statsf1.com/en/2017/hongrie/tour-par-tour.aspx

Ez a lap by lap nagyon jól tükrözi, hogy mennyire kurva unalmas tud lenni a Forma-1. Ott a 30. kör körül lehettek a bokszkiállások, kicsit megkavarodtak a dolgok, aztán újra beállt minden.

Idézetet írta: TiB Dátum július 30, 2017, 19:20:03
Corinthians - Flamengo RJ
Dupla esély 1X (1.34)

Végre jött egy tipp! ;D Ennek örömére bevállalok egy döntetlent.

SJK - Kuopio PS
Döntetlen (3.20)

Semmit az ég világon nem tudok ezekről a csapatokról, pusztán az elmúlt évek egymás elleni eredményei között sok az iksz. Igen, ez egy haladó napló :D

Idézetet írta: TiB Dátum július 31, 2017, 00:59:23
SJK - Kuopio PS
Döntetlen (3.20)

Bennem volt félidőben, hogy levédem 1:0-ra, de csak ötlet maradt.

Grindavik - Vikingur Reykjavik
Dupla esély 1X (1.61)

Auxerre - Lens
Mindkét csapat szerez gólt (2.00)

Abszolút játékból belevágok egy pontos végeredmény tippelgetésbe.

Auxerre - Lens
Pontos végeredmény 1:1 (5.50)
Pontos végeredmény 1:2 (12.00)

#156 augusztus 01, 2017, 01:46:13, TiB
Idézetet írta: TiB Dátum július 31, 2017, 20:41:09
Grindavik - Vikingur Reykjavik
Dupla esély 1X (1.61)

Auxerre - Lens
Mindkét csapat szerez gólt (2.00)

Auxerre - Lens
Pontos végeredmény 1:1 (5.50)
Pontos végeredmény 1:2 (12.00)

Mondhatjuk, hogy fájt a mai nap is :D Pocsék formában tippelek, de nem adom fel!

A francia meccs alatt volt egy különös jelenet, így sorba állva fogták egymás kezét a Lens játékosai, de nem lett belőle sorfal. Mondanám, hogy izgalmas meccs volt, de nem volt az sajnos. A Lens gyakorlatilag 0:0-ra játszott, az Auxerre meg rendületlenül tolta a széleken, különösebb veszély nélkül. Aztán egyszer Yattara gondolt egy merészet, és betört középen, majd lőtt is. Megpattant, a kapus pedig nem is nagyon számított onnan lövésre, a meccs korábbi tapasztalataiból kiindulva. Végeredmény.

Van egy érdekes játékosa a Lensnek, Ivan Lendric. Horvátországból indult, aztán játszott Belgiumban, Ausztriában, Olaszországban, Szlovéniában, Moldovában, Görögországban, Boszniában, és most épp Franciaországban.

Stanley Matthews első szerződése

A csatolt képen egy 85 éves szerződés látható, amin Sir Stanley Matthews a Stoke City játékosa lesz. Ekkor még csak 17 éves, és heti 5 fontos fizetést kap, ami a nyári hónapokban 3 fontra csökken. Az angol oldalak számításai szerint ez mai árfolyamon 320 fontos heti fizetésnek felelne meg. Meccsbónusszal együtt, heti 75 fontnál soha nem keresett többet karrierje során. Meglehetősen hosszú pályafutása volt egyébként, hiszen 50 évesen vonult vissza.

Karpati Lviv - Stal Kamianske
Dupla esély X2 (2.00)

Aston Villa - Hull
Hazai csapat 1.5 gól felett (2.20)

Az ukrán bajnokin a formákat nem követték le az oddsok, az angol másodosztályban pedig Aston Villa góljai tetszenek. Januárban pocsékul játszottak, fájdalmas volt nézni, de aztán tavasszal egészen összekapták magukat, ami jó felkészüléssel talán jó lehet 2 gólra a nyitányon.

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 05, 2017, 01:50:29
Karpati Lviv - Stal Kamianske
Dupla esély X2 (2.00)

Aston Villa - Hull
Hazai csapat 1.5 gól felett (2.20)

Sirius - AIK Stockholm
Egy gól születik a mérkőzésen (4.33)

Tromso - Molde
Dupla esély X2 (1.38)

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 06, 2017, 09:53:17
Sirius - AIK Stockholm
Egy gól születik a mérkőzésen (4.33)

Tromso - Molde
Dupla esély X2 (1.38)

Hiroshima - G-Osaka
Vendég csapat szerez gólt (1.25)

A Gamba Osaka több mint kétszer annyi pontot gyűjtött eddig, mint a Hiroshima, illetve az egymás elleni eredményeik alapján szinte mindig lőnek gólt a Hiroshima vendégeként. A győzelmi szorzójuk tetszik igazán, de most beérem ennyivel. Tudom hogy mindenki Szuperkupát nézett, én a Celtic meccsével szórakoztattam magam ;D és hát Kieran Tierney kegyetlen nagy gólt lőtt.


Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 09, 2017, 01:06:10
Hiroshima - G-Osaka
Vendég csapat szerez gólt (1.25)

CS U. Craiova - Botosani
Vendég csapat szerez gólt (1.66)

#162 augusztus 16, 2017, 16:05:13, TiB
Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 13, 2017, 15:31:56
CS U. Craiova - Botosani
Vendég csapat szerez gólt (1.66)

Floro - Mjondalen
Dupla esély 1X (1.40)

Jónak tűnik így előzetesen, de annyi pirosat raktam mostanában a naplómba, hogy akár megérheti ellenem fogadni.

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 16, 2017, 15:53:27
Floro - Mjondalen
Dupla esély 1X (1.40)

Eltaláltam egy meccset, 5:0-ra nyertek, eltaláltaaam! :redchug:

Közben az ötödik Celtic-meccsemet nézem az új idényben, és ennyi beadás a világon nincs.


#164 augusztus 16, 2017, 22:22:47, TiB
Sérülések az angol bajnokságban

Az előző Premier League idényben a csapatoknak mint 170 millió fontba kerültek a sérülések. Élen a Manchester City jár, náluk 18 millió fontot emésztett fel a dolog. Szerintem döntő tényező a sérülésfaktor, és mit ad Isten, a top csapatok közül a Chelsea-t érintette legkevésbé ez a probléma, de nyilván nem csak ezen múlt, mielőtt szisszene bárki.

A játékosoknak leggyakrabban a combizmukkal volt gondjuk, ami 150 esetet eredményezett, összesen 4165 nap sérüléssel. Ez egy olyan izom, amit nehéz nyújtani, és nagy megterhelés esetén könnyen feladja a harcot. Balotellinek például volt már sokféle sérülése, de ezzel még nem küzdött, ha értitek mire célzok. Második helyen a térd áll, 119 eset okozott közel 4000 nap sérülést.

Az érdekesség faktora mellett azért írtam ezeket le, mert ehhez hasonló dolgokról olvashattok itt: EM- SportScience