csabax tippek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Döbbenetes.

"Ezt a harcot három éve próbálom zárt ajtók mögött, házon belül megvívni a Magyar Úszó Szövetséggel, de sajnos a mondanivalóm mindvégig süket fülekre talált."

"Ezen kérések teljesítését a Magyar Úszó Szövetség attól tette függővé, hogy az arcomat és a nevemet adom-e a 2017-es budapesti úszó világbajnokság reklámozásához. Ezt én megdöbbenve hallottam, hiszen eddig mindig azt hangoztatták, hogy azok kaphatják meg ezt a plusz támogatást a felkészüléshez, akik eredményt hoznak egy világversenyről... tudjátok, az a bizonyos mézesmadzag."


Hosszú Katinka beszólt az úszószövetségnek, mert úgy érzi, zsarolják
http://24.hu/sport/2015/12/22/hosszu-katinka-beszolt-az-uszo-szovetsegnek/


#12136 december 22, 2015, 20:26:28, csabax
Al Ahly - El Hodood, szerez gólt a vendégcsapat     :noway:


#12137 december 25, 2015, 23:31:36, csabax
Phoenix Hagen - Alba Berlin, Phoenix Hagen +14.5 pont hendikep  :great:


#12138 december 22, 2015, 22:26:58, csabax
Nancy - Cholet 1  :noway:

#12139 december 22, 2015, 22:28:54, csabax
Nancy - Cholet 1  :noway:
Asvel Lyon-Villeurbanne - Pau Lacq Orthez 1  :great:

Nyereményszorzó 1,50

Idézetet írta: csabax Dátum december 22, 2015, 19:41:24
Nancy - Cholet 1  :noway:
ÉLŐ! A hazai csapat megtette azt a szívességet, hogy vezetést szerzett a meccs elején és így még feljebb nyomta a vendégekre kínált amúgy is magas szorzót még magasabbra. Amint ez összejött, máris fogadtam a vendégekre! Mint utólag kiderült jól tettem ezt, hiszen ennek köszönhetően hiába bukott két szelvényem is a hazaiak veresége miatt, mert még így is jól jártam. Köszi szépen, Cholet!  :)

Nancy - Cholet 2 @ 5.50  :great:

Idézetet írta: csabax Dátum december 22, 2015, 22:27:41
ÉLŐ! A hazai csapat megtette azt a szívességet, hogy vezetést szerzett a meccs elején és így még feljebb nyomta a vendégekre kínált amúgy is magas szorzót még magasabbra. Amint ez összejött, máris fogadtam a vendégekre! Mint utólag kiderült jól tettem ezt, hiszen ennek köszönhetően hiába bukott két szelvényem is a hazaiak veresége miatt, mert még így is jól jártam. Köszi szépen, Cholet!  :)

Nancy - Cholet 2 @ 5.50  :great:


Nekem kérlek csak azt magyarázd meg, hogy ha két fogadás erejéig is a hazaiakat nyomattad, s már rögtön vezetést is szereztek, akkor te mégis miért teszed meg a vendéget? Nem értem a logikát.

Illetve nem beleszólni akarok a majd 10 éves naplóvezetésedbe, de érdeklődnék, hogy a fogadásaid megjelenítéséhez nem használnál inkább a fogadóoldalról megtett bemásolási módszert? Nem tudom érted-e mire gondolok. Azért kérdezem, mert szerintem nagyon sokan követünk téged, és nagyon jó a naplód, de ezek az utólag közbeszúrt "élő" fogadásos tippek számomra kissé hiteltelennek tűnnek, hogy az esetleges baklövéseidet valahogy korrigáld a követők felé. Ezeket miért nem osztod meg kb rögtön ahogy élőben megtetted? Sokkal hitelesebbé válna az egész napló. + ha ilyeneket megérzel és időben látom én speciel, hogy ezt tényleg úgy tetted meg meccs közben, akkor ember tőlem menne rád a szavazat a "Hónap fogadójára"...viszont így ezek nem tűnnek másnak, mint hiteltelen kényszerjavításoknak.

Még egyszer nem beszólni szeretnék, pusztán már jó ideje ezek a kérdések szöget ütöttek a fejembe. Egyébként ezeket leszámítva gratulálok a naplódhoz :ok:

Ezt én sem értettem. Ha meg is tetted élőben a Cholet győzelmét, akkor sem rakhattál rá annyi tétet, hogy összességében nyereséggel zárd a meccset ("köszi szépen, Cholet!").  Azt még el tudom képzelni, hogy a magas oddsra szórsz egy kis aprót, de hogy ez kompenzálja a feltehetően nagyobb tétes két bukott alapszelvényedet, azt nehéz elhinni.

Idézetet írta: Irtis Dátum december 22, 2015, 23:55:19
Ezt én sem értettem. Ha meg is tetted élőben a Cholet győzelmét, akkor sem rakhattál rá annyi tétet, hogy összességében nyereséggel zárd a meccset ("köszi szépen, Cholet!").  Azt még el tudom képzelni, hogy a magas oddsra szórsz egy kis aprót, de hogy ez kompenzálja a feltehetően nagyobb tétes két bukott alapszelvényedet, azt nehéz elhinni.

Nem tisztem védeni, de tegyük fel a másik meccsben biztos volt. A két fogadást megtette 100-100 téttel, ahol néztem a hazai 1,26 volt, így a várható nyeremény 76. Ha 5,5-tel megtette, akkor mar 50-es téttel is bőven nyerő.

Amúgy én is örülnék, ha néha egyből jönnének ezek az élők - bár megértem, ha nem mindig ez az első.

Idézetet írta: ragnaROCK Dátum december 23, 2015, 00:24:23
Nem tisztem védeni, de tegyük fel a másik meccsben biztos volt. A két fogadást megtette 100-100 téttel, ahol néztem a hazai 1,26 volt, így a várható nyeremény 76. Ha 5,5-tel megtette, akkor mar 50-es téttel is bőven nyerő.

Amúgy én is örülnék, ha néha egyből jönnének ezek az élők - bár megértem, ha nem mindig ez az első.

Még egyszer hangsúlyozom, én nem kötözködni akartam ezzel. Pusztán feltettem 1-2 kérdést, illetve írtam néhány észrevételt, amelyek a napló követése során bennem megfogalmazódtak. :)

S még egyszer hangsúlyozom, hogy minden tiszteletem csabax-é, mert szerintem az egész oldalon az egyik legjobb napló az övé! Ezért sokak nevében köszönöm, hogy megosztod velünk tippjeidet!

Idézetet írta: robmiller Dátum december 23, 2015, 11:44:41
Még egyszer hangsúlyozom, én nem kötözködni akartam ezzel. Pusztán feltettem 1-2 kérdést, illetve írtam néhány észrevételt, amelyek a napló követése során bennem megfogalmazódtak. :)

S még egyszer hangsúlyozom, hogy minden tiszteletem csabax-é, mert szerintem az egész oldalon az egyik legjobb napló az övé! Ezért sokak nevében köszönöm, hogy megosztod velünk tippjeidet!

Válaszolni fogok, de kérek egy kis türelmet, mert így karácsony előtt vannak sürgetőbb családi teendők is.
:beerchug: :beerchug: :beerchug:

Idézetet írta: robmiller Dátum december 22, 2015, 22:35:35
Nekem kérlek csak azt magyarázd meg, hogy ha két fogadás erejéig is a hazaiakat nyomattad, s már rögtön vezetést is szereztek, akkor te mégis miért teszed meg a vendéget? Nem értem a logikát.
Pedig számomra nagyon egyszerű ez az egész. Kétesélyes fogadásoknál nálam viszonylag gyakran az (is) van, hogy az egyik irodánál fogadok az egyik kimenetelre, egy másik irodánál pedig a másikra. Ilyenkor egyáltalán nem foglalkozok logikával vagy hasonlókkal, hanem automatikusan és szemernyi gondolkodás nélkül fogadok az általam jónak vélt tipp ellenkezőjére. Visszatérve egy picit a logikára: ezeknél a fogadásoknál sokszor eszembe jut egy ismerősöm évekkel ezelőtti sulis dumája, miszerint "nem szereti a matematikát, mert nincs benne semmi logika", majd mosolygok egyet és könyörtelenül saját magam ellen fogadok. Így a 2 darab kétesélyes tippem esetében az egyik tutira nyertes lesz, a másik pedig tutira vesztes lesz.

Mivel - sok másik sportfogadóval ellentétben -, számomra nem a nyeremény a fontos, hanem maga a sportfogadás, általában csakis arra kell figyelnem, hogy ne legyen veszteséges a dolog. Tudatában vagyok annak, hogy NEM a sportfogadás révén fogok rengeteg pénzt nyerni. (Természetesen nagyon jó lenne, ha mégis így alakulnának a dolgok, de egyáltalán nem számítok ilyesmire). Úgy vélem, hogy például jobb nyerni 2-300 forintot, mint elbukni 1000 forintot. No, és persze az is a véleményem, hogy még így is némileg jobban járok, mint azok, akik már 30-40 éve lottóznak, de az ezen évtizedek alatt a rengeteg elherdált pénz mellett csak néhány kisebb nyereményt bírnak felmutatni. Engem nem kerget a tatár és nem sietek sehova sem, emellett pedig nagyon is tudatában vagyok annak, hogy a sportfogadás CSAK EGY HOBBI és hosszú távú dolog. Számomra már nagyon megszokott dolog, hogy sokan mások (sportfogadók) gyakran megütköznek és nem értik meg vagy nem akarják megérteni, hogy a sportfogadás nekem KIZÁRÓLAG CSAK HOBBI és a kikapcsolódás egyik formája, s nem pedig az, mint amit nekik jelent (a remélt meggazdagodást).

Gyakran szoktak kérdezni a sportfogadással kapcsolatos taktikámról, mert általában azt gondolják, hogy valami nagy titkot árulok el. És mivel nincs semmi ilyesmi, az esetek többségében csalódás lesz a túlzott remények vége. Az a helyzet, hogy én csakis egyetlen dologra figyelek, mégpedig arra, hogy lehetőleg sokkal többször nyerjek, mint ahányszor veszítek. Emellett még az is természetes nekem, hogy a sportfogadáshoz temérdek TÜRELEM és KITARTÁS kell. Azok, akik gyorsan akarnak meggazdagodni a sportfogadásból, jobbára nem ilyen válaszra számíthatnak.

Ha jobban megfigyelted a tippjeimet, akkor azt is észrevehetted, hogy az esetek nagy részében még a szorzókat sem írom a tippek mellé. Ez azért van, mert ezzel is próbálom jelezni, hogy számomra teljesen másodlagos a szorzó, s például semmi különbséget nem teszek az 1.20 és a 3.85 között. Nem akarom, hogy a tippelésnél befolyásoljon az alacsony vagy magas szorzó, hanem csakis arra koncentrálok, hogy jónak vagy rossznak ítélem meg az adott meccsre adott tippet.

Idézetet írta: robmiller Dátum december 22, 2015, 22:35:35
Illetve nem beleszólni akarok a majd 10 éves naplóvezetésedbe, de érdeklődnék, hogy a fogadásaid megjelenítéséhez nem használnál inkább a fogadóoldalról megtett bemásolási módszert?
A válasz: NEM. Azért nem, mert nekem ez macerás és olyan többletidő ráfordítással járna, ami időt számomra hasznosabbnak vélt dolgokra fordíthatok.

Idézetet írta: robmiller Dátum december 22, 2015, 22:35:35
Azért kérdezem, mert szerintem nagyon sokan követünk téged, és nagyon jó a naplód, de ezek az utólag közbeszúrt "élő" fogadásos tippek számomra kissé hiteltelennek tűnnek, hogy az esetleges baklövéseidet valahogy korrigáld a követők felé. Ezeket miért nem osztod meg kb rögtön ahogy élőben megtetted? Sokkal hitelesebbé válna az egész napló. + ha ilyeneket megérzel és időben látom én speciel, hogy ezt tényleg úgy tetted meg meccs közben, akkor ember tőlem menne rád a szavazat a "Hónap fogadójára"...viszont így ezek nem tűnnek másnak, mint hiteltelen kényszerjavításoknak.
Ez az én naplóm. Akkor írok bele, amikor kedvem és/vagy időm van erre. Számomra nem hiteltelen a saját naplóm. Már csak azért sem az, mert NEM AZ A CÉLOM ezzel a naplóval, hogy hazudjak saját magamnak és átverjem magam. Azzal nem tudok mit kezdeni, hogy te vagy bárki más hiteltelennek tartja. Én csak annyit mondhatok, hogy a saját naplóm nekem NEM hiteltelen, hanem igenis fontos eszköz számomra. De természetesen tudatában vagyok annak, hogy mindenki azt gondol, amit akar. Szóval nekem egyáltalán nem okoz problémát, hogy te vagy bárki más annak gondolja ezt a naplót. Én tudom, hogy nem hiteltelen, és ennyi pontosan elegendő nekem.  :)

Általában azzal szokott gond lenni, hogy némelyek összetévesztik a naplómat valamiféle tippszolgáltatással. Nos, az a helyzet, hogy az én naplóm NEM TIPPSZOLGÁLTATÁS, hanem egy napló a fórumon található sok napló közül, s A SAJÁT NAPLÓMAT arra használom, amiért létrehoztam, és akkor használom, amikor van erre időm és energiám. Az élő fogadások beírása pedig - akárcsak eddig is - a szabadidőmtől fog függeni, azaz olykor meccsközben, máskor pedig csak a mérkőzések után örökítem meg a tippeket magamnak a naplómban.

Idézetet írta: robmiller Dátum december 22, 2015, 22:35:35
Még egyszer nem beszólni szeretnék, pusztán már jó ideje ezek a kérdések szöget ütöttek a fejembe. Egyébként ezeket leszámítva gratulálok a naplódhoz :ok:
Köszi szépen!
:beerchug: :beerchug: :beerchug:

Kedves csabax!

Köszönöm szépen a részletes válaszodat! Még egyszer hangsúlyozom, hogy nem kötözködésből írtam, ami írtam, pusztán a kíváncsiság hajtott! :) Így már minden világos és érthető! Sok sikert kívánok a jövőben a fogadásaidhoz!

Kellemes ünnepeket kívánok neked és családodnak! :) :ok:


Idézetet írta: Irtis Dátum december 22, 2015, 23:55:19
Ezt én sem értettem. Ha meg is tetted élőben a Cholet győzelmét, akkor sem rakhattál rá annyi tétet, hogy összességében nyereséggel zárd a meccset ("köszi szépen, Cholet!").  Azt még el tudom képzelni, hogy a magas oddsra szórsz egy kis aprót, de hogy ez kompenzálja a feltehetően nagyobb tétes két bukott alapszelvényedet, azt nehéz elhinni.
Egy példa: előbb fogadtam hazai győzelemre (Nancy-Cholet 1.26) 10 euró értékben, majd az 1,50-es kombira is 10 euróval. Ez összesen 20 euró (10 EUR + 10 EUR = 20 EUR), végül pedig élőben a vendégek győzelmére fogadtam 5.50-es szorzón 5 euróval. Mivel ez utóbbi volt a nyertes szelvény, az érte kapott 27.50 euróból le kell vonni a már korábban kiadott 20 eurót, s máris megvan a 7.50 euró nyeremény (27.50 EUR - 20 EUR = 7.50 EUR). Láthatod, hogy az 1 darab nyertes szelvény simán kompenzálja a 2 darab buktát. Az pedig, hogy ki miben hisz, az szerintem mindenkinek a saját egyéni szocproblémája.  :)

#12149 december 26, 2015, 00:27:20, csabax
Iraklis - Foinikas Syrou 2  :great:
Gipuzkoa Basket - Laboral Kutxa Baskonia 2  :great:

Nyereményszorzó 1,28