Tour de France 2020

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Dumoulin és van Aert arca hatalmas, nagyon nevetek  ;D ;D

Ezért nem szabad sosem spórolni a verseny elején, ha van erőd. Roglic végig spórolt a végéig, aztán jött a rossz nap. Megérdemelte Pogacar, egyedül, mindössze 1-2 szakasz erejéig volt csapata, gyönyörű pofon ez a Jumbo-Vismának, az pedig mindent elmond Roglicról, hogy tavaly hasonló módon bukott Girót, tavaly legyőzte ugyan a 40-hez közelítő Valverdét meg a 20 éves Pogacart élete első GT-jén...


Hát ez nagyon durva volt! 3 hét csodálatos csapatmunkája a Jumbonak mehet a kukába. Hihetetlen ez a Pogacar. Kérdés: valaki látta a bemelegítésnél Pogacart, hogy benyomott mindkét orrlyukába egy-egy vattát? Ezt miért csinálta? Abba volt a speed :D

Idézetet írta: curpy82 Dátum szeptember 19, 2020, 18:15:40
Hát ez nagyon durva volt! 3 hét csodálatos csapatmunkája a Jumbonak mehet a kukába. Hihetetlen ez a Pogacar. Kérdés: valaki látta a bemelegítésnél Pogacart, hogy benyomott mindkét orrlyukába egy-egy vattát? Ezt miért csinálta? Abba volt a speed :D

Lehet ;D Még Wiggins elemezte is a bemelegítésüket, hogy Roglic mennyivel fókuszáltabb; na ez mit sem ért.. Ha az emelkedőn zuhan meg Roglic azt még megértem, de már síkon is hozott vagy fél percet ???

Jobb légzést segítette elő, sokan alkalmazzák.

Amit megtanultam - újból  ::) -, mindig menni kell az első megérzés után.

Amikor Pogacar betámadta az oldalszeles szakasz után Roglicot és ő csak visszaült, hagyta menni Tadejt, akkor ott már egy hiba volt, csapatától és tőle is. Menni kell mindig, hiába első vagy második hét, de ha van erőd, akkor menjél, mert utána bármi megtörténhet. Lópeznek nem volt gyenge napja eddig? Leírom, hogy épp a kronón lehet, majd elolvasok egy raklapnyi külföldi cikket, hallgatom a kommentátorokat, akik olyannyira befolyásolnak, hogy végül cashout minimális haszonnal, pedig könnyed Mas win volt ez ellene. Roglicnál is akkor éreztem - le is írtam talán ide, hogy nehogy megint Girót nyomjon -, aztán utána meggyőztem magam, hogy ilyen csapattal ezt nem lehet elbukni...

A sima végeredménnyel lekerül a teher az UCI válláról, mert Roglic bicócseréjénél elvileg túl hosszan tolták be; most könnyedén megbüntethetik; nem lesz következménye a végeredményre.

Az biztos, hogy nem szívesen lennék ott a Jumbonál a ma esti vacsinál :D

Azért nem lehet egyszerű a Jumbo-Vismánál, hogy elmentek egy sárga trikóra favorit csapattal, utolsó etap előtt még a pöttyösre is volt lehetőség, majd semmi sincs belőle. Beáldoznak érte egy Wout van Aert esetleges zöld trikót is - simán jött volna neki, ha nem kell segítenie -, Tom Dumoulin szinte alig ment Roglic miatt, azt hiszem vagy két alkalommal húzta meg a hegyet, akkor leszakadt mindenki...

Megpróbálták, elhitték, hogy ők az Ineos, sokáig tényleg úgy is tűnt, megkockáztatom azt is, jóval erősebbek voltak a legerősebb Sky-nál is, aztán jön egy 22 éves és végük. Itt mondjuk inkább Pogacart kéne dicsőíteni, mert amit most ő ment, az zseniális. Tényleg a fiataloké a világ, remélem Evenepoel is felépül rendesen, aztán jó kis csatákat vívnak a hegyekben Pogacarral. Ez a jövő, nem a vonatozás.

A 17. szakasz után tényleg úgy tűnt, minden rendben van, Kuss ott tudott maradni a végéig a szlovénokkal, nem volt gond, de nem ez az első, hogy az utolsó 1-2 fontos etapra elfogy az erő Roglicnál. Ami nekem meglepő, hogy Pogacar mit ment ezen a kronón, egészen elképesztő idő volt, mindezt úgy, hogy folyamatosan támadta a többieket a hegyeken, szinte alig pihent. Én örülök, hogy ő nyert, ez végre elindíthat egy irányt, hogy nem kell szupercsapatokba verődni, eladni a lelked évi 2 millióért, hogy utána a kapitányod elbukja a győzelmet. Remélem végre Kwaitkowski és a többiek is észhez térnek, aztán jön újból egy olyan korszak, ahol támadások lesznek minden etapon.

Nehéz szavakat találni, erre nem sokan számítottak az biztos. Egyébként nem Roglic ment itt rosszul, ő egy átlagosat ment, ötödik lett, előtte nagyon jó kronósok végeztek, itt Pogacar volt aki valami elképesztőt hozott ma.
Hatalmas gratula Pogácsának, erről nagyon nagyon sokáig fognak beszélni. Nekem Lemond vs Fignon jutott eszembe, akkor történt hasonló, na de az 1989-ben volt.
A tippekből a nagyobb odds jött, Kragh vs De Gendt 2.75-ért, a kisebb van Aert vs Dumoulin 1.78-ért meg elment, az se baj  :)
Bettornak még egyszer grat a "Pogacar pöttyös" ötletért, az 6.00-ért nagyon jó volt.
Holnap azt hiszem már nem piszkálom az utolsó szakaszt, ott úgyis csak valami bukó jönne kis oddszért. Valószínű nyer Bennett, de lesz vagy 2.50, aztán még lehet annyiért el is menne  ;) 
Egyébként csendben jegyzem meg, bár ez most nem szép tőlem, de nem kellene van Aertból mégiscsak kapitányt faragni, bármennyire is azt nyilatkozgatja, hogy őt nem érdekli a sárga, meg így meg úgy.
Minden együtt van annál az embernél ami kell, nem sorolom úgyis tudjátok, tényleg egy elképesztő all-rounder.

Nagyon izgalmas a tippjáték, többen is eltaláltátok mind az öt versenyzőt, de nem mondom meg az eredményt.  ;D

Idézetet írta: firgabácsi Dátum szeptember 19, 2020, 19:09:59
Egyébként nem Roglic ment itt rosszul, ő egy átlagosat ment, ötödik lett, előtte nagyon jó kronósok végeztek, itt Pogacar volt aki valami elképesztőt hozott ma.
Én ezt másképp gondolom, először, mikor ezt mondták a közvetítők, azt gondoltam, van benne valami, de átgondolva:
- két segítője, akik végig érte dolgoztak, simán verték őt a kronón
- az a Rémi Cavagna, aki Bennett zöld trikójáért dolgozott, illetve tegnap 125 kilométert szökött (!!), 3 másodperccel ment nála rosszabbat
- Caruso, aki végig Landa segítője volt, alig kapott ki Roglictól
- az a Porte, aki mióta Roglic betört az elitbe, folyamatosan jóval gyengébb volt nála, most 30 másodperccel verte

Igaza volt az egyik tagnak egy másik fórumon, túl van sztárolva Roglic. Két éve a Tour de France-on úgy bukta el a 3. helyet egy Giróról érkező Froome ellenében az utolsó kronón, hogy a szlovén elvileg a 2. helyért ment a szintén Giróra érkező (és ott Froome-mal nagyot harcoló) Dumoulinnel szemben. Tavalyi Giróra szerintem mindenki emlékszik. Most megint eljátszotta ugyanezt.

Szerintem a reális ezen a kronón, ha valaki gyakorlatilag folyamatosan tartalékol, igazán nyélen csak a 17. szakaszon megy, végig a csapata mögött van, folyamatosan 3-4 segítővel, hogy az utolsó kronón minimum 30-40 másodpercen belül megérkezik Pogacarhoz képest, még akkor is, ha honfitársa űridőt ment.

A marketing tökéletes volt vele kapcsolatban, ahogyan a csapatmunka is, konkréten mindenféle dokumentumfilmek vannak már róla a neten, gyakorlatilag úgy kezelik, mintha Indurain szint lenne a csávó, instant 10 GT-győzelemmel. Ha jobban megnézzük, akkor viszont igazán komoly és csúcsformában lévő ellenfelekkel szemben még nem nyert GT-t. A nagyobb kérdés inkább az, hogy valaha fog-e? Én azt is simán el tudom képzelni, hogy Dumoulin jövőre mondja, holland vagyok, egy holland csapatban, tavaly segítettem Roglának, most be kell állnia a sorba, én jövök. Wout van Aert szerintem tökéletes megvan a mostani szerepében, valószínűleg 2-3 nagyobb egynapost nyerni fog még idén, aztán jövőre átgondolja a helyzetét, mert ahogyan te is mondod, benne jóval több van. És akkor még nem esett szó Kuss vagy Foss besorolásáról sem, előbbi simán lehetne szerintem top10-es egy háromhetesen, utóbbit pedig elvileg azért hozták, mert övé a jövő.

Na, ez aztán tényleg hatalmas meglepetés.
Ám totálisan megérdemelte a sikert a srác.

Amikor kérdeztem itt a topicba,hogy van esélye Pogacarnak még a Tourra 13,00 szorzó volt rá.(egyébként én se gondoltam volna,hogy van)

Izgalmas szakasz volt, Pogácsa nagyot ment, majdnem másfél perccel vert mindenkit, 22 évesen Tour-győztes lesz. Nagyon jó volt ez a kronó így, rövid volt, de heggyel a végén, ami megnehezítette. Mindenki biztos volt Roglic győzelmében, egy picit erősebbnek is tűnt az utolsó kemény szakaszon. Az is durva, hogy egy 20 kilométeres hegyen 15 másodperc volt kettejük között. Tavaly is ez volt, úgy tűnik, ma már nagyon kiegyenlítettek az erőviszonyok, és nehezebb sok időt adni. Roglic is megérdemelte volna a sárgát, és Carapaz is sokat dolgozott a pöttyösért, de nem sikerült nekik. (Az is érdekes, hogy 80 pontokkal meg lehet szerezni.)

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 19, 2020, 19:27:05
Én ezt másképp gondolom, először, mikor ezt mondták a közvetítők, azt gondoltam, van benne valami, de átgondolva:
- két segítője, akik végig érte dolgoztak, simán verték őt a kronón
- az a Rémi Cavagna, aki Bennett zöld trikójáért dolgozott, illetve tegnap 125 kilométert szökött (!!), 3 másodperccel ment nála rosszabbat
- Caruso, aki végig Landa segítője volt, alig kapott ki Roglictól
- az a Porte, aki mióta Roglic betört az elitbe, folyamatosan jóval gyengébb volt nála, most 30 másodperccel verte

Igaza volt az egyik tagnak egy másik fórumon, túl van sztárolva Roglic. Két éve a Tour de France-on úgy bukta el a 3. helyet egy Giróról érkező Froome ellenében az utolsó kronón, hogy a szlovén elvileg a 2. helyért ment a szintén Giróra érkező (és ott Froome-mal nagyot harcoló) Dumoulinnel szemben. Tavalyi Giróra szerintem mindenki emlékszik. Most megint eljátszotta ugyanezt.

Szerintem a reális ezen a kronón, ha valaki gyakorlatilag folyamatosan tartalékol, igazán nyélen csak a 17. szakaszon megy, végig a csapata mögött van, folyamatosan 3-4 segítővel, hogy az utolsó kronón minimum 30-40 másodpercen belül megérkezik Pogacarhoz képest, még akkor is, ha honfitársa űridőt ment.

A marketing tökéletes volt vele kapcsolatban, ahogyan a csapatmunka is, konkréten mindenféle dokumentumfilmek vannak már róla a neten, gyakorlatilag úgy kezelik, mintha Indurain szint lenne a csávó, instant 10 GT-győzelemmel. Ha jobban megnézzük, akkor viszont igazán komoly és csúcsformában lévő ellenfelekkel szemben még nem nyert GT-t. A nagyobb kérdés inkább az, hogy valaha fog-e? Én azt is simán el tudom képzelni, hogy Dumoulin jövőre mondja, holland vagyok, egy holland csapatban, tavaly segítettem Roglának, most be kell állnia a sorba, én jövök. Wout van Aert szerintem tökéletes megvan a mostani szerepében, valószínűleg 2-3 nagyobb egynapost nyerni fog még idén, aztán jövőre átgondolja a helyzetét, mert ahogyan te is mondod, benne jóval több van. És akkor még nem esett szó Kuss vagy Foss besorolásáról sem, előbbi simán lehetne szerintem top10-es egy háromhetesen, utóbbit pedig elvileg azért hozták, mert övé a jövő.

Hát, nem tudom. Ugye ötödik lett, ami azért nem egy pocsék teljesítmény cronón. Két segítője verte meg, na de kik. Dumoulin, van Aert, szerintem te jobban tudod nálam is hogy ez a két ember milyen időfutammenő, most nem kell jöjjek vele hogy van Aert miket nyert meg és kiket vert meg utóbbi időben ITT-n, Dumoulin meg vb győztes többek között.
Csak azt mondom, hogy olyan nagyon nem meglepő hogy kikapott tőlük, ha nagy formában van éppen meg is verhette volna őket persze. Én nem mondom, hogy jól ment Roglic mert nem, csak azt hogy ment egy átlagosat, rosszul semmiképpen mert akkor mondjuk nincs a tízben ha rosszat megy. Cavagna meg egy nagyon jó időfutammenő, hallunk még róla, tavalyi Vuelta ITT-n is harmadik lett, ezen a Touron szerintem érdekes színfolt volt, sokat vállat, sokat mutatta magát.
Meg is fordíthatjuk egyébként. Az reális amit ma Pogacar ment?
Mondjam hogy nem? Mert nem az  :) Majdnem másfél perccel ment jobbat Dumoulinnél aki papíron jobb ITT-s ám Pogacarnál mint ahogy a többi is mögötte, van Aert is, sőt még talán Cavagna is.
Én nagyom bírom Pogácsát tényleg, de nem volt ez benne a versenyben mondjuk ki. Jó volt nagyon, de nem volt erősebb Roglicnál hegyeken, inkább egál, és nem is Miguel Indurainról vagy Armstrongról van szó akik állandóan agyonverték ITT-n az összes versenyzőt saját korukban éveken keresztül.
Sem a mostani sem a tavalyi kronók nem vetítették előre ezt ami ma történt, sőt maga az eddig eltelt verseny sem szerintem, de ettől még megtörtént és hetekig ad majd témát.

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 19, 2020, 19:27:05
Wout van Aert szerintem tökéletes megvan a mostani szerepében, valószínűleg 2-3 nagyobb egynapost nyerni fog még idén, aztán jövőre átgondolja a helyzetét, mert ahogyan te is mondod, benne jóval több van. És akkor még nem esett szó Kuss vagy Foss besorolásáról sem, előbbi simán lehetne szerintem top10-es egy háromhetesen, utóbbit pedig elvileg azért hozták, mert övé a jövő.

Lehet én látok bele túl sokat, de szerintem van Aert félelmetes lenne ha eleve Tour win-re készítenék fel, főleg ha a Jumbo és Roglic helyett mögé raknák ezeket az embereket aiket a mostani Touron láttunk.
Azért gondoljuk végig mit ment most segítőként ( hegyeken is ), tegyük hozzá milyen kronós és végül tegyük hozzá, hogy ez a srác képes szakaszokat nyerni simán sprintből és azzal jóváírásokat szerezni akár. Az életkor is pont ok, minden egyben van ahogy én látom.
Nem mondom hogy biztosan Tourt vagy Girót nyerne, de azt igen hogy komoly sansza lehetne ha rá építene egy csapat mint első emberre.