OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: rosco Dátum október 17, 2013, 11:17:18
Már csak a teniszre koncentráltok?

Ja, készülünk a vb-re.  ;D

Létezik olyan laptopra csatlakoztatott eszköz, amivel a wifi jel vételi távolsága növelhető?

Bizonyos távolságban még érzékeli a laptop a wifi jelet, de ha távolabb megyek akkor már nem. Ezt szeretném valahogy megoldani a lehető legegyszerűbben, úgy, hogy a távolságot nem csökkentem, nem helyezek át semmit, egyszerűen rádugok egy eszközt a laptopra, amivel mondjuk megduplázom a "vételi távolságot".

#1817 október 17, 2013, 15:23:25, rosco
Idézetet írta: csacsa44 Dátum október 17, 2013, 14:53:55
Létezik olyan laptopra csatlakoztatott eszköz, amivel a wifi jel vételi távolsága növelhető?

Bizonyos távolságban még érzékeli a laptop a wifi jelet, de ha távolabb megyek akkor már nem. Ezt szeretném valahogy megoldani a lehető legegyszerűbben, úgy, hogy a távolságot nem csökkentem, nem helyezek át semmit, egyszerűen rádugok egy eszközt a laptopra, amivel mondjuk megduplázom a "vételi távolságot".

http://www.technet.hu/teszt/20120313/gyenge_a_wi-fi_jele_tippek_a_javitashoz/
http://wifi-jelerosito.com/
http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=Wifi+repeater&sucheallwmp=&sort=preis

http://www.amazon.com/Alfa-AWUS036H-Upgraded-Wireless-Long-Rang/dp/B000QYGNKQ

Cserélhető antennás. Viszont bármivel is próbálod "erősiteni" a jelet, vedd figyelembe, hogy a router/hozzáférési pontot is meg kell erősiteni a letöbbször, különben a laptop veszi a jelet, de visszafelé a céleszköz már nem fogja.

Ugyanigy ha csak a routernek teszel egy nagyobb antennát sokszor nem ér semmit, mert a laptopé kicsi.

Rosco irta a végén a repeatert, talán az a legjobb ilyenkor, ha lakásba kell.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum október 18, 2013, 07:24:57
http://www.amazon.com/Alfa-AWUS036H-Upgraded-Wireless-Long-Rang/dp/B000QYGNKQ

Cserélhető antennás. Viszont bármivel is próbálod "erősiteni" a jelet, vedd figyelembe, hogy a router/hozzáférési pontot is meg kell erősiteni a letöbbször, különben a laptop veszi a jelet, de visszafelé a céleszköz már nem fogja.

Ugyanigy ha csak a routernek teszel egy nagyobb antennát sokszor nem ér semmit, mert a laptopé kicsi.

Rosco irta a végén a repeatert, talán az a legjobb ilyenkor, ha lakásba kell.

Lakásban van a router, de kimennék vele egy melléképületbe, ahol már nincs jel. Ezt akarom megoldani, de akkor ezek szerint nem elég az adapter?

Köszönöm a válaszotokat.  :beerchug:

Idézetet írta: csacsa44 Dátum október 18, 2013, 09:24:53
Lakásban van a router, de kimennék vele egy melléképületbe, ahol már nincs jel. Ezt akarom megoldani, de akkor ezek szerint nem elég az adapter?

Köszönöm a válaszotokat.  :beerchug:

Csacsa, Csacsa... kerti budiba ne akarjál már laptopozni, oda sokkal megfelelőbb a negyedekbe vágott Népsport  ;D

Idézetet írta: misk@ Dátum október 18, 2013, 09:57:56
Csacsa, Csacsa... kerti budiba ne akarjál már laptopozni, oda sokkal megfelelőbb a negyedekbe vágott Népsport  ;D

Jól van má!  ;D

Idézetet írta: csacsa44 Dátum október 17, 2013, 14:53:55
Létezik olyan laptopra csatlakoztatott eszköz, amivel a wifi jel vételi távolsága növelhető?

Bizonyos távolságban még érzékeli a laptop a wifi jelet, de ha távolabb megyek akkor már nem. Ezt szeretném valahogy megoldani a lehető legegyszerűbben, úgy, hogy a távolságot nem csökkentem, nem helyezek át semmit, egyszerűen rádugok egy eszközt a laptopra, amivel mondjuk megduplázom a "vételi távolságot".
Fizess elő saját netre, és ne a szomszédét lopkodd.  :D

Tib ez tényleg nagyon fasza lett! :ok: Pár változó komolyságú kérdés :)

1. Le kellett mentegetned minden egyes avatart és összemixelni vagy hogy készül el egy ilyen alkotás? Tényleg érdekel.
2. Adaifiu mennyi fizetett, hogy kétszer is előbukkan?
3. Ki van az első O alatt?

Idézetet írta: Latzka Dátum október 18, 2013, 13:01:07

2. Adaifiu mennyi fizetett, hogy kétszer is előbukkan?


Ha mindenkiből kettő lenne, már memóriajátéknak is használhatnánk a papír alapú változatát!
(kivág, fejjel lefelé az asztalra helyez, majd párokat keres...)

Idézetet írta: Lord Dátum október 18, 2013, 12:57:02
Fizess elő saját netre, és ne a szomszédét lopkodd.  :D

Tizenötezret fizetünk tévével együtt. De nem is ez a baj, a baj a távolsággal van, mert ugye a házunk az erdőnk elején van, a melléképület meg az erdőnk végén, durván 1.5 km. Az elektromos golfautó - amivel a két ház között közlekedünk - nem eszik annyit, mint amennyibe kerülne az átkábelezés. Szomszéd 5 km-en belül nincs. Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett. Amúgy meg egy bérelt 33 nm-es panelban lakom a tizediken.

Nagyon szép munka Tib.

És örömmel kerestem magamat, és örömmel vettem hogy meg is találtam. :)

Idézetet írta: TiB Dátum október 18, 2013, 12:20:00
Kitaláltam egy szlogent az oldalnak. Nagyon mélyen szántó és ekéző lett ;D



Grat hozzá Tib. Szép munka!!!!  :beerchug:

Én nem is kerestem magam mert tudtam, hogy a sarkon leszek a k...ával  ;D ;D ;D

Idézetet írta: gerry Dátum október 18, 2013, 15:01:12
Grat hozzá Tib. Szép munka!!!!  :beerchug:

Én nem is kerestem magam mert tudtam, hogy a sarkon leszek a k...ával  ;D ;D ;D

Jobb mint a felirat alatt lenni :D

Idézetet írta: ab_aevo Dátum október 18, 2013, 15:04:06
Jobb mint a felirat alatt lenni :D

Ne bánkódj, a te avatarodat mindenki felismeri 1 négyzetmilliméterről is. Amúgy neked kezdetek óta változatlan a képed? Riszpekt érte, mondhatni a képed már az "orgvilágörökség" része :)

Ha már itt tartunk, hillandkimiét és stdavidét valamiért nem nagyon komálom :P (pedig szeretem a BS filmeket)