OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


Idézetet írta: Lord Dátum január 10, 2015, 11:55:07

Másrészt a nagy véleményszabadság világában nem értem, hogy ha ekkora nagy szabadság van, miért nem viccelődhetek a cigánysággal vagy a négerekkel? Hol van a határvonal a rasszizmus és a véleményszabadság között?

Viccelődünk rajtuk. Nem is keveset. Sőt, néha túl is megyünk a viccelődésen...

#2566 január 10, 2015, 14:02:42, Knapp
Idézetet írta: Lord Dátum január 10, 2015, 11:55:07
Továbbra is az a baj, hogy viccként fogod fel a dolgot. A másik ember - legyen az fekete, fehér, kínai, mexikói, atheista, református, muzulmán, legyen konzervatív vagy republikánus - legfőbb értékeivel továbbra sem "vicceskedünk". Azért ne akarjunk párhuzamot vonni aközött, hogy egyes emberekkel viccesen csipkelődünk, vagy adott esetben nézetkülönbség miatt megharagszunk egymásra, és aközött, hogy valaki megalázza a számomra legfontosabb dolgot, az életem értelmét, életem mozgatórugóját. (Nekünk ez idegenül hangzik, mert sosem voltunk ilyen gondolkodású emberek, de őket is el kell fogadni. Nem megérteni, de elfogadni. És itt most nem a terroristákról és szélsőséges csoportokról beszélek, hanem a más kultúrákról szerte a világon.)

A véleményszabadságról a klasszikus mondás jutott az eszembe. Tudod, ugyanolyan mint a segglyuk.

Másrészt a nagy véleményszabadság világában nem értem, hogy ha ekkora nagy szabadság van, miért nem viccelődhetek a cigánysággal vagy a négerekkel? Hol van a határvonal a rasszizmus és a véleményszabadság között?

Miért nem viccelődhetsz a cigánysággal vagy a négerekkel?
Nekem a google 129,000 találatot dobott a "cigány viccek" kifejezésre.
És még mindig élnek ezek a viccelődők!
(hja, a "büdös román"-ra 178,000 találat van, szerencsére mi sosem vagyunk sértőek!!)

Az más kérdés, hogy a közbeszédben az értelmesebbje nem viccelődik ilyesmivel, hogy ne erősítse az előítéleteket.
Ezek a francia karikaturisták osztottak mindenkit, nekik művészként, de újságíróként is elsősorban az a "dolguk", hogy az eszközeikkel kifejezzék, mit gondolnak a világról és nem kifejezetten a következmények mérlegelése.

Továbbra is az a baj, hogy nem érted, mindenkinek más vicces és más fontos! Mindenkinek mások a "legfőbb értékei", amivel téged meg lehet bántani, azzal engem valószínűleg nem és fordítva is így van.
Az a kérdés, hogy a legalacsonyabb ingerküszöbhöz kell-e mindenkinek alkalmazkodnia!
Több millió muszlim él Franciaországban, mégsem népfelkelés lett belőle, hanem "csak" néhány barom ámokfutása.

A humor mindig is a határokat feszegette. Máshol tartanak ebben Franciaországban és máshol mondjuk az arab világban ez tény.
Ami ma polgárpukkasztás, az holnap evidencia. Erről szól Európa a felvilágosodás kora óta.


Hja és nem "viccként" fogom fel a dolgot, pont ezért írtam arról, hogy a véleményszabadságot támadták ezzel, mert nem csak egy viccel lehet megbántani valakit, hanem bármilyen megnyilvánulásoddal, így elvileg bármelyik mondatodnak, tettednek lehet halálos következménye.
Például ha disznóhúst zabálsz mondjuk nyilvános helyen és ezzel megsérted más "legfőbb értékét", a vallását, akkor lepuffanthat? Az csak egy válaszreakció lesz arra, hogy nem vagy elég empatikus...

A média vezérei súlyozzák a híreket. Elég csak a magyar híreket nézni. Ami a média irányítóinak fontos, az a hír napokig előtérben lesz, ami pedig nem azzal esetleg egy napot foglalkoznak.
Érdemes megnézni az Index mai főoldalát. A franciákkal most is első hírként foglalkoznak, míg arról, hogy a Boko Haram lemészárolt 2000 embert (nem 12-őt), arról egy kis hírben emlékeznek meg. Pedig lehet ha főhírként hoznák le, ugyanannyian néznék meg, viszont azt nem tartják annyira fontosnak. Miért? Azon érdemes elgondolkozni, de szerintem mindenki tudja a rá választ....
Ugyanez a helyzet az izraeli - palesztín háborúban. Ha a palesztínok megölnek 3 izraelit az napokig (sőt hetekig) van a tv-ben (a mecsetes késelés), viszont ha az izraeliek leölnek 300 ártatlan palesztínt, azt csak mellékcímként említik meg, vagy amolyan jogos cselekedetként.
El kell fogadni, hogy nem egyforma mércével mérnek "odafönt", mikor azon gondolkoznak, hogy melyik hírrel kéne napokig lekötni az embereket.


Idézetet írta: Pozzato Dátum január 10, 2015, 13:58:10
A média vezérei súlyozzák a híreket. Elég csak a magyar híreket nézni. Ami a média irányítóinak fontos, az a hír napokig előtérben lesz, ami pedig nem azzal esetleg egy napot foglalkoznak.
Érdemes megnézni az Index mai főoldalát. A franciákkal most is első hírként foglalkoznak, míg arról, hogy a Boko Haram lemészárolt 2000 embert (nem 12-őt), arról egy kis hírben emlékeznek meg. Pedig lehet ha főhírként hoznák le, ugyanannyian néznék meg, viszont azt nem tartják annyira fontosnak. Miért? Azon érdemes elgondolkozni, de szerintem mindenki tudja a rá választ....
Ugyanez a helyzet az izraeli - palesztín háborúban. Ha a palesztínok megölnek 3 izraelit az napokig (sőt hetekig) van a tv-ben (a mecsetes késelés), viszont ha az izraeliek leölnek 300 ártatlan palesztínt, azt csak mellékcímként említik meg, vagy amolyan jogos cselekedetként.
El kell fogadni, hogy nem egyforma mércével mérnek "odafönt", mikor azon gondolkoznak, hogy melyik hírrel kéne napokig lekötni az embereket.

Az természetes, ha az ugyanahhoz a kultúrkörhöz vagy szövetségi rendszerhez tartozó országok történései nagyobb súllyal szerepelnek a hírekben.
Téged Franciaország vagy Nigéria érdekel jobban?

Az internet népe meg már választhat angol nyelvű arab hírforrások közül is, ha több forrásból olvasna az eseményekről, nem vagyunk annyira kiszolgáltatva a "hírcsinálóknak", mint mondjuk az m1 nézői.

IdézetMásrészt a nagy véleményszabadság világában nem értem, hogy ha ekkora nagy szabadság van, miért nem viccelődhetek a cigánysággal vagy a négerekkel? Hol van a határvonal a rasszizmus és a véleményszabadság között?


South Park korai évadában, még 911 előtt, volt egy rész ahol ábrázolták Mohamedet. Senki le se szarta, pedig ahogy ábrázolták, simán felért egy karikatúrával. Majd pár évvel később, amikor a SP a Family Guyt és Peter Griffint paródizálta volna ki Mohameddel,kiakadt az iszlám világ, fenyegetőztek a Comedy Central meg megtagadta az ábrázolást. A korábbi részek azóta is cenzúra nélkül mennek és senkit sem érdekel..

Képmutató iszlám, ez egy csak egy kibaszott nevetséges ürügy az öldöklésre.. Nem tiltakoznék ha az egész terrorista  réteget kírtanák az iszlám hivőkből.

Emberek, szerintem a nyugati kultura el van tevedve, abszolut nem tudja felmerni a mostani ellenseget. Itt most mindenki azt mondja, miert hergeltuk azt aki harcolni akar? Ez mar haboru fiuk, itt nincs jo megoldas. Civilizaciok, kulturak jonnek mennek, es ezzel a hozzaallasal, es a felfogassal a nyugati tipusu kultura halalra van itelve. En elhiszem, abszurdnak hangzik hiszen mi itt keves muzulmannal talalkozunk, de franciaorszagban, belgiumban ahogy lacapi irja, egesz skandianviaban mar komoly problemat jelentenek.  Tamadasok gyakoribbak lesznek, es en nem adok a nyugati tipusu kulturanak tobb mint 50 evet. Ahogy irta Knapp az iszlamistak szemeben ember elet nulla... Mi mint keresztenyek nekik nem emberek vagyunk, mi ellenseg vagyunk, akit ki kell nyirni... Ertsetek mar vegre, ezeknel toleranciaval, vagy eszszeru dialogussal semmire se megyunk. Megal az eszem, azoktol akik azt mondjak: de hat nezd miket rajzoltak. ES? nalunk ez nem bunteny, osszes torolkozo feju aki ide koltozott, itt akar elni a mi torvenyeinket fogadjak el, a mi megoldasainkat hasznalja - perelje a szerkeztoseget. Vagy tenyleg annyira rovidlatok vagyunk, hogy megvarjuk hogy majd egyszer megkovezik a baratnod mert miniszoknyaban van melletted? Aki tenyleg a Hebdókba latja a problemat - az terdel a muzulman elot mar most. Zrínyi, baszki latod ezt? :D

#2572 január 11, 2015, 08:34:55, afrikailajos
Idézetet írta: AC_28 Dátum január 10, 2015, 21:16:46
Emberek, szerintem a nyugati kultura el van tevedve, abszolut nem tudja felmerni a mostani ellenseget. Itt most mindenki azt mondja, miert hergeltuk azt aki harcolni akar? Ez mar haboru fiuk, itt nincs jo megoldas. Civilizaciok, kulturak jonnek mennek, es ezzel a hozzaallasal, es a felfogassal a nyugati tipusu kultura halalra van itelve. En elhiszem, abszurdnak hangzik hiszen mi itt keves muzulmannal talalkozunk, de franciaorszagban, belgiumban ahogy lacapi irja, egesz skandianviaban mar komoly problemat jelentenek.  Tamadasok gyakoribbak lesznek, es en nem adok a nyugati tipusu kulturanak tobb mint 50 evet. Ahogy irta Knapp az iszlamistak szemeben ember elet nulla... Mi mint keresztenyek nekik nem emberek vagyunk, mi ellenseg vagyunk, akit ki kell nyirni... Ertsetek mar vegre, ezeknel toleranciaval, vagy eszszeru dialogussal semmire se megyunk. Megal az eszem, azoktol akik azt mondjak: de hat nezd miket rajzoltak. ES? nalunk ez nem bunteny, osszes torolkozo feju aki ide koltozott, itt akar elni a mi torvenyeinket fogadjak el, a mi megoldasainkat hasznalja - perelje a szerkeztoseget. Vagy tenyleg annyira rovidlatok vagyunk, hogy megvarjuk hogy majd egyszer megkovezik a baratnod mert miniszoknyaban van melletted? Aki tenyleg a Hebdókba latja a problemat - az terdel a muzulman elot mar most. Zrínyi, baszki latod ezt? :D
Member, szerezd be ezt a könyvet:
http://hu.wikipedia.org/wiki/A_civiliz%C3%A1ci%C3%B3k_%C3%B6sszecsap%C3%A1sa_%C3%A9s_a_vil%C3%A1grend_%C3%A1talakul%C3%A1sa
A Nyugat fennmaradásának feltételei Huntington szerint
A helyzet felismerésén túl

    Le kell számolni a régi intézményrendszerekkel
    Fel kell adni a Nyugat univerzalizmusának illúzióját
    Egyediségének megőrzésére kell fektetnie a hangsúlyt
    Önmegtartóztatást kell gyakorolnia (nem beleavatkozni más civilizációk belső konfliktusaiba)
    Konfliktuskezelés közös közvetítés útján (más civilizációkkal)
    Nemzetközi intézményeket (például ENSZ BT) az új rendnek megfelelően kell átalakítani
----

Idézetet írta: alexthebest Dátum január 09, 2015, 21:58:03
Sajnálatos, nem mindennapi eset, és reméljük hogy ne is legyen mindennapi. Szóval ez nálam nem rínyálás kategória.

És csak halkan jegyezném meg hogy a vezető államok helyében már telibevertem volna az egész muszlim szarságot, iszlám államot. Ha balhé van abban benne vannak.

Van kb. másfél milliárd muszlim. Ezt hogyan oldanád meg? S miért nem a keresztényeket?

Sokan nincsenek tisztában fontos dolgokkal...
Amúgy észrevehető, hogy a "nyugat" jól "neveli" az embereket, pár fórumozón eléggé szépen látszik.

Aki még nem olvasta:
http://index.hu/kulfold/2015/01/10/hebdo_ironia/


Ez az újság, egy szennylap volt, és nem először szóltak nekik, hogy a dolgaikat nem így kéne csinálni. Nem hallgattak senkire, és csak csinálták tovább. Ez olyan, mint ha én most kipécézném valamelyik fórumozót és folyamatosan szivatnám, beszólogatnék neki, persze egy idő után megunná, és begurulna.
Mielőtt félreértené valaki nem védem az elkövetőket, mert amit tettek az borzalmas dolog volt, és egy ember élet elvétele nem megoldás. Én is elítélem őket.
Ami viszont biztos, hogy itt sokan nagyon egyoldalúan látják a dolgokat.

Idézetet írta: Milan Dátum január 11, 2015, 12:57:31
Van kb. másfél milliárd muszlim. Ezt hogyan oldanád meg? S miért nem a keresztényeket?

Ha az amit művelnek folytatódik nem is kell válaszolnom, le lesznek bombázva mint a szar. A keresztényeket? Nem érdekel egy vallás sem, de mi a baj velük? Tömegével ölik az embereket? Vagy a WTCt is ők zúzták le?

Más:
Úgy vettem észre aki még csak tv-ben látott muszlimot, az könnyen mondja hogy az újságírók, karikaturisták (is) tehetnek erről. Aki meg szinte napi kapcsolatban van velük, az tudja is hogy ez így nem müködik, nem mehet tovább.

Idézetet írta: alexthebest Dátum január 11, 2015, 13:27:05
Más:
Úgy vettem észre aki még csak tv-ben látott muszlimot, az könnyen mondja hogy az újságírók, karikaturisták (is) tehetnek erről. Aki meg szinte napi kapcsolatban van velük, az tudja is hogy ez így nem müködik, nem mehet tovább.
Gondolom ezt rám érted, de ezzel kicsit mellélőttél  :ok:


Pozzato, pont ez a te ,,szoltak nekik'' erv nagyon teves. szoval, ha neked valaki szol, befogod a szad, es ennyi? ne ertsd fere, ilyen charlie ujsagot soha nem fizetnek elo, nem az en humorom ez. Ugy latom, te varod a pillanatot, amikor majd egy ilyen az etteremben ,,szol neked'' huzzal ki a rantott disznohusoddal. itt elunk, de latom, ez tenyleg mar csak az ido kerdese az egesz. jogaik mar megvannak, es most eljon a torvenyuk is...

Idézetet írta: AC_28 Dátum január 11, 2015, 13:37:03
Pozzato, pont ez a te ,,szoltak nekik'' erv nagyon teves. szoval, ha neked valaki szol, befogod a szad, es ennyi? ne ertsd fere, ilyen charlie ujsagot soha nem fizetnek elo, nem az en humorom ez. Ugy latom, te varod a pillanatot, amikor majd egy ilyen az etteremben ,,szol neked'' huzzal ki a rantott disznohusoddal. itt elunk, de latom, ez tenyleg mar csak az ido kerdese az egesz. jogaik mar megvannak, es most eljon a torvenyuk is...
Nem azt mondom, hogy jól van amit csinálnak, de inkább hagyjuk is.
Mondhatnék még erre annyi dolgot, de én ebbe a vitába nem megyek bele, pláne olyan emberekkel nem, akikkel felesleges is vitatkozni  :ok:

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 11, 2015, 13:30:44
Gondolom ezt rám érted, de ezzel kicsit mellélőttél  :ok:

Tévedsz, mert úgy általánosságban írtam. Viszont a magyart aranyosan törő budapesti török gyorséttermes melósok nem érnek.  ;D