Kézi-Aréna

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában


Idézetet írta: drogos Dátum május 08, 2016, 20:52:05
Nekem is elegem van már Martínból. Ahogy a másik topicban írta oak, a kézit (is) gólra játsszák, nem minden a védekezés.
1etértek
:beerchug:

Már a tavalyi év után el kellett volna küldeni, milyen újabb évről beszélünk? Az Eto számára legfontosabb meccseken teljesen használhatatlan játék támadásban. Semmi extrát nem tudott hozzátenni a csapathoz, nézi a vergődést és képtelen reagálni rá.


Hát a Győr néha körülményes volt a támadásban és az első félidőben Grimsbö sem találkozott a labdával,de ugye annyira lehet játszani amennyire az ellenfél engedi.Nagyon jók voltak a románok is,jó edző ez a Rasmussen hogy ilyen rövid idő alatt ilyen mentálisan is erős csapatot kovácsolt össze.Nagy meccs volt,nálam mindkét csapat megérdemelte volna kupát,én győztesnek éreztem a Győrt is,így lehet veszíteni.

Faterommal néztük a meccset.
Kb. az 55. percben járunk, amikor Knedlikova gólt lő (először, és talán utoljára). Erre faterom megkérdi tőlem: Ő játszott eddig ?  :redchug:
Kicsit vicces, kicsit szomorú.
Kb. mutatja, ahogy a válogatott, úgy jelenleg a Győr sem használja a széleket. Pláne nem hatékonyan. Több kommentem szólt már erről, legyen az magyar klubcsapat vagy a válogatott, de ha nincs széthúzva az ellen védekezése, akkor középen olyan tömeg van, hogy ott átmenni nem lehet. Mindent középen, mindent csak Amorim. Szegény csaj egyszerű lehet, mint a faék, benne legalább azt becsülöm, hogy szar térddel, fáradtan is akart. Persze a jó döntést nem mindig hozta meg. Grootnak is mikor jutott eszébe játszani, meg gólt dobni? Negyvenakárhány perc ment le, mire gólt lőtt. Tényleg olyan tesze-tosza szar volt az egész támadásban, hogy ha nem magyar csapat játszik, kinyomom a tv-t, aztán megyek játszani a kutyámmal. Mintha a passzívnál lőtt kettőt ért volna... Egyrészt persze sajnálom a Győrt, másrészt meg mégsem. Alakulhatott volna másképp is, de én úgy éreztem, a felkészülésben nem volt egyensúly a védekezés begyakorlása, meg a támadások begyakorlása között.

De tényleg nüanszokon múlt, a Bukarest is 12 hetesből 12-t tett helyre, hát ilyen is hol van? Üres kapuba nem dobok 12-ből 12-t  ;D

Én amúgy meccs előtt 47.5 overt húztam, arra gondolván, hogy picit 'puhább' meccs lesz, mint a Bud elleni, de ugyanolyan szar volt  ;D Én sem nyertem, meg a Győr sem, így legalább kvittek vagyunk  :ok:

Idézetet írta: oakland23 Dátum május 09, 2016, 12:07:31
Faterommal néztük a meccset.
Kb. az 55. percben járunk, amikor Knedlikova gólt lő (először, és talán utoljára). Erre faterom megkérdi tőlem: Ő játszott eddig ?  :redchug:
Kicsit vicces, kicsit szomorú.
Kb. mutatja, ahogy a válogatott, úgy jelenleg a Győr sem használja a széleket. Pláne nem hatékonyan. Több kommentem szólt már erről, legyen az magyar klubcsapat vagy a válogatott, de ha nincs széthúzva az ellen védekezése, akkor középen olyan tömeg van, hogy ott átmenni nem lehet. Mindent középen, mindent csak Amorim. Szegény csaj egyszerű lehet, mint a faék, benne legalább azt becsülöm, hogy szar térddel, fáradtan is akart. Persze a jó döntést nem mindig hozta meg. Grootnak is mikor jutott eszébe játszani, meg gólt dobni? Negyvenakárhány perc ment le, mire gólt lőtt. Tényleg olyan tesze-tosza szar volt az egész támadásban, hogy ha nem magyar csapat játszik, kinyomom a tv-t, aztán megyek játszani a kutyámmal. Mintha a passzívnál lőtt kettőt ért volna... Egyrészt persze sajnálom a Győrt, másrészt meg mégsem. Alakulhatott volna másképp is, de én úgy éreztem, a felkészülésben nem volt egyensúly a védekezés begyakorlása, meg a támadások begyakorlása között.

De tényleg nüanszokon múlt, a Bukarest is 12 hetesből 12-t tett helyre, hát ilyen is hol van? Üres kapuba nem dobok 12-ből 12-t  ;D

Én amúgy meccs előtt 47.5 overt húztam, arra gondolván, hogy picit 'puhább' meccs lesz, mint a Bud elleni, de ugyanolyan szar volt  ;D Én sem nyertem, meg a Győr sem, így legalább kvittek vagyunk  :ok:

hát ennyi sajnos
ha nincsen átlövőjáték nem lépnek fel szélső védők így széleken baszhatják, csak remélni lehet jövőre változik ez
Tomori ? és Tóth felépülésével változhat nah meg jön Mörk rá ha nem lépnek ki baszhatják, ő meg simán tud szélre leadni meccsenként 8-10 gólt érő labdát
faszmartin baszta el a taktikát, Görbe szélen mit csinált egész meccs alatt semmit, nem hinném, hogy ha felrakta volna irányítani 3-5percet összedől a világ, azt se értem 11mnél végén Amorim miért nem ütötte le Thorstensont szépen látszott lassításban kilép majd vissza... nah mind1 már kár károgni :D

Groot combja meg sérült volt azért nem ugrált és lőtt át elvileg
ha nem csinál a vezetőség értelmes igazolásokat kövi szezonra akkor megint nem lesz bl win
szerintem kellene minimum 1 vagy 2 átlövő még Amorim és Tomori cseréjére valamint Mörk mellé jobb oldalra még valakit mert Planéta vicc kategória vagy el kellene kezdeni őt minimum 40 -50 perceket játszani ha bl-ben nem is bajnokságba mindenképp, hogy 3 támadás után ne legyen ki mint a kutya
jah és bal szélre sem ártana még egy értelmes szélső
Kovacsics elmegy ugye, marad 4!??!?!?! irányító Groot Tóth Görbe és Lakatos, így kövi szezonba csak nem fog bal szélt játszani megint Görbe mert ez gigafail
nah mind1 1 szónak is száz a vége ez a hajó el ment, értelmes átlövők valamint rá épülő támadó játék kell szélső játékkal megtolva, nah meg egy értelmes regeneráló edző, hogy  ne legyen ennyi sérülés jövőre sikerülni fog? Hát nyár vége fele kiderül az igazolások után. Jaj ez hosszú lett :D ;D

Élőben, és most már tv-ben is megnézve a meccset azt tudom mondani, hogy ezt elbukni nagyon nagy szerencsétlenség volt.
A vasárnapi napon jól látszott azért, hogy a két legerősebb csapat annyira leamortizálta egymást a szombati "háborúban", hogy nem maradt elég erő, ami a Győrnél a végén a vereséget is okozta.
Leginkább Amorimon jött ki ez, ami három sorsdöntő hibát is eredményezett nála (Mikor 2 gólos vezetésnél támadtunk, Görbicznek nem tudta lehúzni a labdát, és eladta. Mikor nem lépett kifelé még egyet - ahogy csak1tomi is írja - a Thorstenson gólnál. Illetve a végén a kiállításnál is pont annyival maradt le, ami a fáradtságnak a számlájára írható) Mind emellett ő, Lőke, Groot, és Broch volt az aki a hétvégén jól játszott, Kovacsics hozott egy átlagot, Sulland bedobálta hetest, egyébként a többi gyenge volt.
(Broch ahhoz képest amilyen gyengén kezdte győri karrierjét óriásit fejlődött, és nagyon durván jól tolja védekezést. És azok a hosszú combok... :) )
Hihetetlen, hogy Kiss Éva felé annyi bizalom nincs, hogy a labdával nem találkozó Grimsbő helyett nem kaphatott 15 percet. Rosszabb ennél nem lehetett volna a kapusteljesítmény.
Görbe a szélsőjátékunkkal egyetemben nulla volt. Ha a kis Hársfalvi nem sérül meg az elődöntő elején valószínűleg legalább egyel több gólt lövünk, és megvan a kupa.
A bírók is mindig akkor tudtak belenyúlni a meccsbe, mikor a Győr kettőről háromra tudott volna ellépni. Ez is jelentősen befolyásolta a végeredményt. Ettől függetlenül ezt nyerni kellett volna.

csak1tomi:
Planéta nem lesz jövőre, mert kölcsönadták németbe.
Viszont állítólag lesz még egy nagy igazolás, akit később jelentenek be.

hm Planéta off akkor meg főleg kell 2 átlövő :) roppant kíváncsi leszek :D, nem kell ide nagy név csak tudjon 9-10ről felugorva háló szaggató bombákat dobni :ok:

http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/kezi-nb-i-3-millioba-kerulnek-a-letszam-feletti-legiosok-2500291
hát ez aztán komoly szabályozás  ;D idióták...

Idézetet írta: csak1tomi Dátum május 09, 2016, 17:36:20
hm Planéta off akkor meg főleg kell 2 átlövő :) roppant kíváncsi leszek :D, nem kell ide nagy név csak tudjon 9-10ről felugorva háló szaggató bombákat dobni :ok:

http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/kezi-nb-i-3-millioba-kerulnek-a-letszam-feletti-legiosok-2500291
hát ez aztán komoly szabályozás  ;D idióták...

A magyar kézilabda klub szinten a béka segge alatt van - bocs Újváros- az idegenlégiósok nélkül. Evvel kb azt érik el, hogy a nagyok, akiknek a 3 misi aprópénz, elkezdik honosítani a játékosokat. Még ők is kibújnak alóla majd, ettől nem lesz több nemzetközi szintű magyar játékos, max jobban keresnek. Az utánpótlást kellene forszírozni, nem a családi akadémiára alapozni, ami semmit nem ér.

A csapatot nem sajnálom, max. az értük szurkolókat.
Minden évben hazai közönség előtt játszhatnak Final Fourt, az anyagi lehetőségeik szinte korlátlanok, mégis mire lenne még szükség?

Lehet átlövőket igazolni, de mentalitásban és taktikailag kéne változni, mert támadásban Löke erőltetésén kívül nem nagyon van elképzelés és hiába van jó védekezés, mikor indítani szökő évente egyszer próbál csak a csapat.
Ha minden meccsen az az alapvető cél, hogy kevés gólos találkozó legyen és az ellenfelet tartsuk 20 gól alatt, akkor szinte mindegy is, kik támadnak...
Martin az Itxakoval is tudott hozni hasonló eredményeket, ehhez nem kellenek drága világklasszis átlövők. 

A játékvezetőkkel meg nem nagyon foglalkoznék, a végén kicsit x-felé fújtak "szokás szerint", de szerintem előtte egy szolid hazai pályát azért megkapott a Győr. (pl. mikor sima hétméteres helyett csak szabaddobást kaptak a románok, majd még a labdát is elvették tőlük, mert sárga lapig reklamált a kispad... De a belemenéseket sem ugyanúgy bírálták el az elején.)

Szeretem a kézilabdát, de mióta folyamatosan ilyen hónaljszagú meccseket játszik a Győr, engem nem igazán szórakoztatnak és mivel magyar húzóember sincs a csapatban, elég nehéz azonosulni is velük.

Persze a közvetítésekben mindig csak arról van szó, hogy micsoda összevásárolt csapatok a riválisok...  :P



Idézetet írta: Knapp Dátum május 09, 2016, 21:17:11
A csapatot nem sajnálom, max. az értük szurkolókat.
Minden évben hazai közönség előtt játszhatnak Final Fourt, az anyagi lehetőségeik szinte korlátlanok, mégis mire lenne még szükség?

Lehet átlövőket igazolni, de mentalitásban és taktikailag kéne változni, mert támadásban Löke erőltetésén kívül nem nagyon van elképzelés és hiába van jó védekezés, mikor indítani szökő évente egyszer próbál csak a csapat.
Ha minden meccsen az az alapvető cél, hogy kevés gólos találkozó legyen és az ellenfelet tartsuk 20 gól alatt, akkor szinte mindegy is, kik támadnak...
Martin az Itxakoval is tudott hozni hasonló eredményeket, ehhez nem kellenek drága világklasszis átlövők. 

A játékvezetőkkel meg nem nagyon foglalkoznék, a végén kicsit x-felé fújtak "szokás szerint", de szerintem előtte egy szolid hazai pályát azért megkapott a Győr. (pl. mikor sima hétméteres helyett csak szabaddobást kaptak a románok, majd még a labdát is elvették tőlük, mert sárga lapig reklamált a kispad... De a belemenéseket sem ugyanúgy bírálták el az elején.)

Szeretem a kézilabdát, de mióta folyamatosan ilyen hónaljszagú meccseket játszik a Győr, engem nem igazán szórakoztatnak és mivel magyar húzóember sincs a csapatban, elég nehéz azonosulni is velük.

Persze a közvetítésekben mindig csak arról van szó, hogy micsoda összevásárolt csapatok a riválisok...  :P

Most nagyon nem értek egyet. A Podgorica, a CSM és a Vardar is legalább ilyen anyagi lehetőségekkel rendelkezik, így egyáltalán nem emelkedett ki az ETO a mezőnyből. Sőt mi több, szerintem CSM kerete minőségileg mélyebb, mint az ETO-é. Mentálisan a csapat erős, viszont Martín nem alkalmas a minőségi támadás megszerveztetésére, illetve minőségi átlövő csak Amorim van. Meg talán lett volna még TOmori, ha nem sérül le, de ő is ha éppen úgy van, akkor Kiskunhalas szintet képes hozni, ha meg úgy, akkor meg klasszis.
Az Itxakóval egyszer tudott kiugrót nyújtani, de az a keret bőven és inkorrekten "lesajnált" volt. Már akkor is hatalmas potenciál volt többek között Barbosában, Fernandezben, illetve konkrétan Navarro a világ két legjobb kapusának egyike volt (Lunde mellett/mögött).

A játékvezetőkkel felesleges foglalkozni, egyetértek, nem ezen múlt.


Idézetet írta: drogos Dátum május 10, 2016, 22:41:48
Most nagyon nem értek egyet. A Podgorica, a CSM és a Vardar is legalább ilyen anyagi lehetőségekkel rendelkezik, így egyáltalán nem emelkedett ki az ETO a mezőnyből. Sőt mi több, szerintem CSM kerete minőségileg mélyebb, mint az ETO-é. Mentálisan a csapat erős, viszont Martín nem alkalmas a minőségi támadás megszerveztetésére, illetve minőségi átlövő csak Amorim van. Meg talán lett volna még TOmori, ha nem sérül le, de ő is ha éppen úgy van, akkor Kiskunhalas szintet képes hozni, ha meg úgy, akkor meg klasszis.
Az Itxakóval egyszer tudott kiugrót nyújtani, de az a keret bőven és inkorrekten "lesajnált" volt. Már akkor is hatalmas potenciál volt többek között Barbosában, Fernandezben, illetve konkrétan Navarro a világ két legjobb kapusának egyike volt (Lunde mellett/mögött).

A játékvezetőkkel felesleges foglalkozni, egyetértek, nem ezen múlt.

Belegondolni is rossz, mi lenne, ha ez a csapat nem lenne mentálisan ennyire erős!   ;D
Kétszer bukták el a végjátékot, plusz a hétméteres lövéseket egyetlen meccs alatt, hazai közönség előtt.

A Győr minden szezon előtt képes 2-3 világklasszist igazolni, az más kérdés, hogy van a világon még 2-3 csapat, amely szintén képes erre.
Nem írtam, hogy ők a leggazdagabbak, de majdnem.
Nagy hátrányban nem lehetnek, ha bárkit meg tudnak szerezni és nem félkész játékosokat vesznek, hanem az adott poszt top játékosaiból választanak, vagy éppen az aktuális legjobbat!

Lehet panaszkodni az átlövőkre, de van egy olyan érzésem, hogy ha Sulland vagy Alstad ellenünk játszana, akkor jobbnak tűnnének.  :D