A téténövelés út a hosszú távú sikerhez, vagy biztos út a rövidtávú bukás felé??

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Qqriq1010 Dátum december 03, 2012, 17:36:28
Szia Knapp!
Köszi, h időt és energiát nem kímélve számoltál és válaszoltál.
Igazad van abban amit leírtál.Én is hasonlóra gondoltam, bár még sem ugyanerre.
Olyan meccseket vennék amikor 2,4(h)  3,1(d)   2,4(v) az oddsok.
És a döntetlenre raknék,amit emelnék persze addig amíg nem jön be, de a jövőbeni nyereményem egy részét minden fogadás alkalmával feltenném a hazai ill. vendég kimenetelre is.
Pl.:  10.000 ft 2,4(h)
       10.000 ft 2,4 (v)   ha ezek közül bármelyik bejön nyerek 4.000 ft-ot  és ezzel egyidőben emelem a (d) tétet. amire első körben teszek 11.000 ft-ot, ha nyerek, akkor 34.100 ft ot nyerek, amiből lejön a 2x10.000 , meg a 11.000 -es (d) tétje és marad 3100 ft, de a (h) és (v) téteket kiütöttem.És azt még nem írtam, hogy a (h) és (v) téteket nem emelem, állandó 10.000 vagy akármennyi ,amennyit a pénztárca megenged én is csak hasraütésre írtam az összegeket.
Persze itt is csak akkor vagyok jó, ha bejön a döntetlen, akkor tudom csak a (d) tétemelést befejezni és elölről kezdeni.
De ha csak simán emelném a tétet a (d) nél és nem tennék közben 10-10.000 ezret a (h) ra és (v) re, akkor nem lenne egy állandó bevételem, ami majd csak akkor realizálódik persze ha jön a döntetlen... :-)
Erről mi a véleményed??? Nagyon kíváncsi lennék  rá...Előre is köszi!!!

Azt írod, hogy ha a H vagy a V bejön, akkor nyersz 4000 ft-ot, de ez a döntetlenen elszenvedett veszteség miatt nem igaz. Lesz egy nyertes szelvényed 14e plusszal, de lesz két vesztes 10+11e mínusszal.
Döntetlenre ugye 11000-t tennél, tehát ha 1 vagy 2 jön, akkor -7000 az eredményed, ha meg az X, akkor +3100. (lényegében a döntetlenre feltettél 7000 ft-ot 1.45 körüli szorzóval!!)

Na most nem egyszerűbb akkor csak az X-et játszani mondjuk 1000 ft-tal indulva?
1. nem költesz rá 31 000-t már az első körben
2. nem fenyeget, hogy -7000-rel állj egy kör után.

Az, hogy van nyertes szelvényed, nem azt jelenti, hogy nyereséged is van, ezért írtam korábban, hogy ez önámítás.
A példádban, ha változatlanul hagyod a H és V téteket és csak a döntetlennél emelgetsz, akkor ugyanúgy növekszik a veszteséged körről-körre, amennyiben nem jön az X.
1. kör -7000
2. kör: a tétemeléstől függ, ha csak 1000-rel emelted az X-en az összeget, akkor -8000
és így tovább...
Minden eredménytelen tétemelés növeli a mínuszod.
5 rossz kör után már  45 000 (7+8+9+10+11) mínuszod lesz és hiába jön az X, nem fogod vele visszanyerni az eddig elvesztett tétjeidet.

Szerintem ne hasra ütésszerű számokkal dobálózz, hanem pontosan írd le magadnak, hogy miként képzeled a tétemelést és számold végig, hogy fogsz állni 5- vagy 10 vesztes kör után!   :)


Idézetet írta: Knapp Dátum december 03, 2012, 18:34:55
Azt írod, hogy ha a H vagy a V bejön, akkor nyersz 4000 ft-ot, de ez a döntetlenen elszenvedett veszteség miatt nem igaz. Lesz egy nyertes szelvényed 14e plusszal, de lesz két vesztes 10+11e mínusszal.
Döntetlenre ugye 11000-t tennél, tehát ha 1 vagy 2 jön, akkor -7000 az eredményed, ha meg az X, akkor +3100. (lényegében a döntetlenre feltettél 7000 ft-ot 1.45 körüli szorzóval!!)

Na most nem egyszerűbb akkor csak az X-et játszani mondjuk 1000 ft-tal indulva?
1. nem költesz rá 31 000-t már az első körben
2. nem fenyeget, hogy -7000-rel állj egy kör után.

Az, hogy van nyertes szelvényed, nem azt jelenti, hogy nyereséged is van, ezért írtam korábban, hogy ez önámítás.
A példádban, ha változatlanul hagyod a H és V téteket és csak a döntetlennél emelgetsz, akkor ugyanúgy növekszik a veszteséged körről-körre, amennyiben nem jön az X.
1. kör -7000
2. kör: a tétemeléstől függ, ha csak 1000-rel emelted az X-en az összeget, akkor -8000
és így tovább...
Minden eredménytelen tétemelés növeli a mínuszod.
5 rossz kör után már  45 000 (7+8+9+10+11) mínuszod lesz és hiába jön az X, nem fogod vele visszanyerni az eddig elvesztett tétjeidet.

Szerintem ne hasra ütésszerű számokkal dobálózz, hanem pontosan írd le magadnak, hogy miként képzeled a tétemelést és számold végig, hogy fogsz állni 5- vagy 10 vesztes kör után!   :)

Szia!
Köszi a válaszod!De had pontosítsak.
Én úgy gondoltam, hogy ez a rendszer olyan,mintha simán döntetlenre tennél csak, de a döntetlenre szánt téted egy részét mindig felteszed a h-ra és a v-re .Külön kezelem a dolgokat, 2 oszlopom van: h és v   az egyik és D a másik.Lehet, hogy elsőre önbecsapásnak tűnik, ha a v vagy a h-jön be és a d-n pedig vesztünk,de szerintem nem az.Mert ha azt nézzük, hogy 5 vesztes szériánk van, és egy körnél nyernénk 3100 ft-t ha bejönne a döntetlen, akkor az 5.körben,mikor valóban jön a döntetlen,akkor nyerünk 3100 ft-t,(az első 4 körben nem nyerünk semmit) ha nem teszünk mellette folyamatosan a h-ra és a v-re.
Viszont ha az én módszeremmel teszünk ezekre is (H,V) folyamatosan, akkor az ötödik kör végén nyerünk 4x4.000 ft -ot , plusz az utolsó 5-kör döntetlenje 3100-ft ját. Mindkét esetben csak a döntetlen hozza vissza az eddig elvesztett pénzt.És az igaz, hogy ha a v-re és h-ra is teszünk minden körben a d-mellett, akkor több pénz kell és jobban kell emelni, de cserébe minden nap nyerünk,melyet a döntetlennél realizálunk csak, de akkor viszont tényleg.Nem tudom, hogy ez érthető-e ahogy próbáltam leírni?
Írtad, hogy az 5-ik kör után nem nyerjük vissza az eddigi pénzt...(ha 1000-ft okkal emeljük a d-tétjét akkor lehet, h nem)de visszanyerjük, ha kellő mértékben emeljük a döntetlen tétjét.Mindig annyira kell emelni, h fedezze a 2x10.000 ft-ot, amit a h-ra és v-re tettünk,mivel ha bejön a d-végre, akkor az ahhoz a körhöz tartozó h és v  tétet fedeznie kell.
A döntetlen tétéjét kb.1,5 szörösére kell mindig emelni számításaim szerint...és 10. re jönnie kéne a döntetlennek legkésőbb..ami ugye nem biztos, h bekövetkezik. :-(
Szerinted így is hülyeség? Kíváncsi lennék a véleményedre!Köszi!

Ha nem realizálsz nyereséget, akkor nincs nyereséged.  :)
Az nem nyereség, hogy bízol benne, a tétemeléssel egyszer majd visszajön a feltett pénzed haszonnal együtt. Bevételed ugyan van ilyen esetben, egy részét a feltett pénznek visszakapod, de ettől még nem vagy nyereséges.

Ami konkrét, az az, hogy minden vesztes kör után realizált veszteséged van, mivel többet tettél fel a szelvényekre, mint amennyit kaptál nyereségként.

Az 5. körben nem értem, miért számolsz az első 4 körből származó 4000 ft-os "nyereségekkel", mikor addig minden köröd veszteséges volt.
Valóban lehet úgy emelni a tétet a döntetlenen, hogy mikor végre jön, akkor haszonnal szálljunk ki, de nagyon gyorsan fog emelkedni a téted.
Ha már te nem akarod végigszámolni, akkor megmutatom.  :)

Legyen 2,8 - 3 - 2,8 a három szorzó, a tétemelés a lehető legkisebb, hogy legalább 3000 ft-ot hozzon a döntetlen bekövetkezte, a kezdőtét a szintén általad említett 10-11e ft.

1. kör:
tétek: H 10000x2,8 NYER, D 11000x3 VESZÍT, V 10000x2,8 VESZÍT. Eredmény: -3000 ft

2. kör: H 10000x2,8 NYER, D 13000x3 VESZÍT (legalább 13e-t kell feltenni, hogy legyen 3e nyereségünk döntetlen esetén), V 10000x2,8 VESZÍT
Eredmény: -5000, összesített eredmény: -8000

3. kör: H 10000x2,8 NYER, D 15500x3 VESZÍT, V 10000x2,8 VESZÍT
Eredmény:-7500, összesen: -15500

4. kör: H 10000x2,8 NYER, D 19000x3 VESZÍT, V 10000x2,8 VESZÍT
Eredmény: -11000, összesen: -26500

Van tehát eddig 26500 veszteségünk és tovább harcolunk, hogy nyerhessünk 3000 ft-ot, legközelebb már 45000-t kell feltennünk ezért.

5. kör:
Ha sikertelen:
H 10000x2,8 NYER, D 25000x3 VESZÍT, V 10000x2,8 VESZÍT
Eredmény: -17000, összesen -43500
A 6. körre a 3000 ft-os nyereséghez már 53500-at kell majd feltennünk...

Ha az 5. kör sikeres:
H 10000 és V 10000 VESZÍT, D 25000x3 NYER.
A kör eredménye: +30000
Mivel volt korábban 26500 veszteségünk, összesen 3500 ft profitunk lesz.

3500 ft profitot akkor is el tudunk érni ha 1500-1800ft-tal megfogadjuk a döntetlent.

A példában minden egyes körnél 3-4000 ft közötti profitunk van, ha bejön az X,  "cserébe" tízezreket mozgatunk, majd ez hamarosan százezrekre ugrik, ha nem csak 5 sikertelen tippünk van, hanem folytatódik a rossz sorozatunk.

Most tényleg az a cél, hogy egyre nagyobb összegeket kockáztatva próbáljunk 3000 ft-okat nyerni?
Lehet nagyobb profitra is utazni, ennek annyi a hatása (lásd a korábbi hozzászólásomat), hogy rossz tipp után még gyorsabban kell tétet emelnünk.


Azt nem értem, miért jó üzlet minimális feltételezett haszonért ennyit kockáztatni, mikor ekkora hasznot jóval kisebb tőkebefektetéssel és pontosan ugyanilyen eséllyel elérhetsz, ha csak a döntetleneket játszod!

Sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok a sportfogadásban.(őszintén, még a sportokhoz sem értek :D )
Viszont úgymond van "elméleti" rulettes múltam. Azaz sokat foglalkoztam rulettel, de mindig csak a tutit kerestem, és sose mertem igazi pénzt használni.
Szóval ruletten én csak 0 nélküli asztalokon kisérleteztem bizonyos stratégiákkal, ahol nincs házelőny, tiszta 50-50%.
Elméletileg vannak nagyon jó okosságok, de mivel a rulett színtiszta matematika, a nyerés még így is igen nehéz.

Szóval gondolkodom áttérni a sportfogadásra, és ezt a vonalat is kicsit meglovagolni elméleti szinten. Olvasgatva a hozzászólásokat vannak olyan alkalmak hogy kettős kimenetelű dolgokat lehet megrakni, akár a rulettben a piros-fekete, páros páratlan? Az szuper.
Illetve nem kettős kimenetelű, hanem ~50-50% os esélyű események... remélem értelmesen fogalmazom.

Kifejteném kicsit miért is jó dolog ez a rulettel szemben (szerintem, és belső suggallatom alapján).
A rulettben a számokat(kimeneteleket) a véletlen adja, a színtiszta matematika, és bizony a matematikát nem lehet átverni. A sportfogadásban a kimeneteleket az emberek adják, nem a matematika. Nem arra célzok hogy a sportfogadást bizony átlehet verni, hanem hogy nem akkora az esélye egy esemény bekövetkezésének nagyon hosszú eltolódásának.
nah mindegy lehet senkit nemérdekel amit írok, meg én egy fikarcnyit se vagyok jártas a témában,

De van itt egy strat. példának, hogy végre ne csak OFFolás legyen:
(előtte leszögezem hogy értsétek: a stratégia nem végtelenségig ismételendő, bezsebelve a pénzt, hanem egy meghatározott összegnél csókolomot mondunk, és áldjuk istent a (napi)nyereményünkért  :angel:)

1.kör
Egyből nyerek kettőt.(1eurót felrakok, egy 2.00-ás oddsra[??] és feltételezem hogy nyerek)
Kettőt felrakok.(a nyereményemmel megtoldva megint felrakok 1 EUR-t)   -félre: 0 (nemrakok félre semmit)

2;kör
Kettőből nyerek négyet
3-mat felrakok.      -félre: 1

3;
Háromból nyerek hatot.
4et felrakok.      -félre: 2

ÁLJ!   NEM HÜLYESÉG HA EKKOR átugrunk a 2-es lépéshez

4;
4ből nyerek 8at

ÁLJ!   NEM HÜLYESÉG HA EKKOR átugrunk a 2-es lépéshez

5öt felrakok      -félre: 3
5ből nyerek 10et

ÁLOMHATÁR

6ot felrakok      -félre: 4
6ból nyerek 12őt
7et felrakok      -félre: 5
7ből nyerek 14et
...

Remélem érthetőek a folyamatok. A stratégia alatt arra alapozok hogy egy általam kiválasztott esemény egymás után többször bekövetkezik. Amikor azt írom ÁLLJ! azért írom mert már egymásután 3x-4x bekövetkezett az esemény. És pl az egy eurómból már nyertem 6-ot, nem lépek tovább az 5.körre, bezsebelem a 6 eurót, és úgy folytatom, mintha a 2.kör lenne, azaz csak 2-őt rakok fel. Persze minél tovább húzod annál többet nyerhetsz (viszont bukni nem bukhatsz, csak 1 eurót)

Átültethető ez sportfogadásba? Véleményeket kérek, ugyanis hiszem hogy talán nem hülyeség sportfogadást játszani rulettes fejjel.

Idézetet írta: thoger Dátum február 07, 2013, 21:42:12
A stratégia alatt arra alapozok hogy egy általam kiválasztott esemény egymás után többször bekövetkezik.

És mi történik ha az elején elbuksz egy nagyobb összeget,mert egyik általad kiválasztott esemény sem jön be?

Hát.
pl.:
Csökkented az esélyét kivárással.
Simán tovább játszol, és reméled hogy a leendő nyertes körök alatt félretett pénz befoltozza a lukat.
Bevezetsz egy kis martingale-t, és úgy kezdesz neki a formulának.

De igazából nem azt mondom hoyg ez így ahogy van működik, de kíváncsi vagyok van e olyan sportág, és olyan fogadás tipus ahol ezt lehet hasznosítani. Mert ahogy elnézem a dolgokat rengeteg mindenre lehet fogadni, még arra is hogy hányszor pisilnek a játékosok egy meccs alatt. ;D

Idézetet írta: thoger Dátum február 07, 2013, 21:42:12
Szóval ruletten én csak 0 nélküli asztalokon kisérleteztem bizonyos stratégiákkal, ahol nincs házelőny, tiszta 50-50%.
Még így is van a háznak előnye. Mivel a téteknél van plafon (vagy csak volt), így negatív szériánál nem emelgethetsz korlátlanul.

Idézetet írta: thoger Dátum február 07, 2013, 21:42:12
A sportfogadásban a kimeneteleket az emberek adják, nem a matematika.
Pedig de. Az emberek sem megálmodják az odds-szokat. (bár néha előfordulhat, mert nagyon nem találják el)

Nagyon optimista vagy. Felkészültél a folyamatos nyerésre, pedig sokszor ez is olyan mint a rulett. (legalábbis ami a negatív szériát illeti)
Ne azon töprengj, hogy mit csinálsz ha sorozatban nyersz, hanem azon hogy mit csinálsz, ha sorozatban veszítesz.(Na, ez a nem egyszerű) Ha fogalmad nincs mire fogadsz, csak az odds-okat nézed, pont ugyanott vagy mint a rulettnél, és ugyanúgy nincs értelme a tétemelésnek. (Ha tudod mit csinálsz, vagy olyannak a tippjeit játszod aki ért hozzá, akkor az más tészta, de folyamatos tétemelést nemigen ajánl itt Neked senki)

(Nagyon régen arra fogadtam ami következett. Ha nem jött emeltem, és mindezt 3 szálon, hogy kompenzáljak, de tétemelés+tudatlanság=road to hell. De ez is kellett a fejlődéshez)

Úgyhogy, csak ésszel!


Idézetet írta: Coward Dátum február 07, 2013, 23:57:46

Pedig de. Az emberek sem megálmodják az odds-szokat. (bár néha előfordulhat, mert nagyon nem találják el)



Annyiban vitatkoznék, hogy az irodák elméletileg kiszámolt szorzóit az "emberek", azaz a fogadók által megmozgatott pénzmennyiség gyorsan átmozgatja. Az irodák egymáshoz igazodnak a szorzókkal és már nincs is jelentősége, hogy az adott buki milyen szorzókat tart reálisnak.
Szerintem ilyen szempontból amikor fogadunk, mindig a (pénz)tömeg várakozását látjuk a szorzókban.
Akkor nyerhetünk hosszabb távon, ha többségében felismerjük, mit árazott félre a piacot.

Idézetet írta: thoger Dátum február 07, 2013, 21:42:12
Sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok a sportfogadásban.(őszintén, még a sportokhoz sem értek :D )
Viszont úgymond van "elméleti" rulettes múltam. Azaz sokat foglalkoztam rulettel, de mindig csak a tutit kerestem, és sose mertem igazi pénzt használni.


A vesztes szériára kell felkészülnöd, nem a nyertesre...
Igen, számtalan fogadási típusban találsz 50% eséllyel bekövetkező eseményeket, sőt, az eredendően három kimenetelű meccseket is "két esélyre" csoportosítják az ázsiai hendikepek segítségével az irodák, illetve a meccseken eső pontok/gólok számánál is meghúznak egy határt, amelynél ugyanakkora esélyt látnak a több vagy kevesebb pontra.
(pl. NBA Washington - Brooklyn, pontok száma 185,5 alatt/felett: mindkettőre 1.94 a szorzó a Pinnacle-nél)
Egy tétemeléses stratégiához valóban nem feltétlenül kell ismerned a sport világát, viszont az irodákat annál inkább: hol vannak a legmagasabb limitek, illetve a legmagasabb szorzók.
Ha az 50% valószínűséggel előforduló eseményeket nézzük, akkor azokat az iroda árazhatja 1.78-as szorzóra és 1.97-re, a mohóságától függően...
Az biztos, hogy a sportban is ugyanolyan hosszú sorozatok (tapadások) benne lehetnek, mint a rulettben...

Ha a sportfogadást a ruletthez hasonlítjuk, akkor mondjuk egy foci döntetlen valószínűségét a tucatok előfordulásához is lehetne hasonlítani és kisebb valószínűségekhez magasabb szorzók párosulnak.
Viszont minden focimeccsen van legalább egy 4-es, 5-ös szorzó, ami nyertes lesz!

Ezt kihasználva ha tétemeléses dologban gondolkodnék, akkor a magasabb szorzók között keresgélnék, mivel kisebb tőkét igényel és  elég apró lépésenként emelni a tétet egy-egy vesztes tipp után.
(pl. a 0:0-ás meccsek szorzója 8 és 10 között szokott lenni, ugyanakkor bizonyos csapatoknál, bizonyos bajnokságokban ez elő is fordul kellő sűrűséggel)

Ha ragaszkodsz a 2-es szorzókhoz, ahhoz egy 45-48% körüli valószínűséget kapsz (irodától függően akár még kevesebbet is), de annyit megtehetsz, hogy pl. három lehetséges kimenetelből kettőt lefedsz vele!
Pl. a Nigéria - Burkina Faso meccs szorzói a Pinnacle irodánál:
hazai győzelem 1.91
döntetlen 3.24
vendég győzelem 5.0

Ha ugyanitt az x2-et egyben játsszuk (ázsiai hendikep Burkina Faso +0,5), akkor azt 2,01-es szorzóval tehetjük meg. Tehát ha Burkina nyer vagy döntetlenezik, akkor nyer a fogadásunk.

Ha szigorúan a matematikát nézzük, akkor ez a szorzó jó választás, mivel a 3 lehetséges kimenetelből kettőt lefed és mégis 2-es szorzót kapunk érte.