BDO Világbajnokság 2013

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nyitok egy ilyen topikot, hát ha lesz érdeklődés.
Bár az eddig látottak alapján a BDO-s srácok gyenge utánzatai a PDC-ben látottaknak.
Szóval nem fogok csodálkozni a ha mégsem...

Ma két meccset néztem meg. De Graaf ki is verte nálam a biztosítékot... Aztán megnéztem a fekete norvégot, David Runa-t (vagy Rohit, írják így is, úgy is). Az meg egy szimpla hülye. Hogy került az ide? PDC vébén egy leget nem biztos, hogy nyert volna. A szervezés is erősen konzervatív. Illetve nem is az, mert próbálkoznak azért, de gáz. Emlékeztet arra amikor a "Jó reggelt Vietnam" című filmben Cronauer (a rádiós) kirúgása után beül a helyére az a dadogós polkás marha utánozni... Ez is kábé ilyen.

Na szóval 90-es átlag felett szinte senki nincs eddig (talán ketten 91 körül). A magas kiszállótól és a túl sok 180-tól egyáltalán nem kell tartani.

Esetleg tudja valaki, hogy miért tömörültek a legjobbak a pdc-be? Csak mert az ott kiesett 1. és 2. körösökből össze tudnék válogatni 4-5 biztos elődöntőst a BDO-ba.  :D


Csak feltételezés, h miért tömörülnek inkább a PDC-be: a PDC VB-n 1 millió GBP-t osztottak szét a játékosok között, itt 283 ezret fognak. Mindemellett sok olyan játékos van, aki mindkét szervezetnél szokott veresenyhez állni (Scott Waites, Winstanley, O'Shea, Dekker, Montgomery) bár természetesen csak egy-egy kiugróbb versenyről van szó. Azzal, h idén már Winstanley is a PDC-ben volt (és ugye volt egy 9 nyilasa), kiesett egy egyéniség, bár én határozottan nem szeretem Őt, mert agyilag zokni. Akiket érdemes nézni, az a BDO koronázatlan királya, Martin Adams (bár Őt már csak felvételről, az első körös kiesésének köszönhetően), és a világranglista vezetője, Bunting (akit valószínűleg hamarosan a PDC-ben fogunk látni). Waites képes lehet még csodát alkotni, de ahogy egyre közelebb kerülnek a döntőhöz, Ő úgy veszti el a játéktudását, szóval Benne sem bízok. Bunting-nak csak O'Shea lehet kihívás, s ha az elődöntőben összejön ez a párosítás, akkor az már a döntővel fog felérni. 

Olvasnivaló: http://en.wikipedia.org/wiki/Split_in_darts

Üdvözlet a BDO topikba is  :)  Én is jobban szeretem a PDC-t, jobban is értek hozzá, egy-két meccset láttam itt a BDO világbajnokságon, a legutóbbi világbajnok Christian Kist szörnyű játékkal már az első körbe kiesett, ellenfele Robbie Green meglepően jól játszott. Tegnap Wesley Harms is rosszul játszott, de megverte a néger gyereket, aki vagy 3-szor beledobta a 2 nyilat a tripla 20-ba oszt már integetett ki a nézőknek hatalmas volt  ;D  Én még ilyet nem is láttam  ;D  Aztán megnéztem Dobromyslova meccsét is, a 2 asszony jól kenette a végén Dobromyslova 144-ről szállt ki csak néztem  ;D  Ma este kiváncsi leszek Scott Waites mit fog alkotni, illene továbbmennie. A végén itt is a nagy nevek közül lehet valaki világbajnok pl. Waites, Bunting vagy O' Shea. Érdekes pl. Buntingre a nyári PDC Uk Open tornáján figyeltem fel amikor James Wadet eléggé megizzasztotta, előtte nem is hallottam róla, lehet csak én vagyok tudatlan  :)

Néztem a Waites - de Wiel mérkőzést. Nem ritkán fordult elő olyan, h amikor kiszállóra dobtak a játékosok, a nyíl közelebb landolt a táblában a triplához, mint a duplához. Azt hittem, ennél nem jöhet rosszabb. Aztán a kommentátor a Eurosport-on bemondta, h ez az eddigi legjobb mérkőzés, amit közvetítettek. Majdnem tökön szúrtam magamat. Waites-nek qrva nagy szerencséje van, h Adams el lett takarítva, mert a Dekker/Thompson kettős közül bármelyiket verheti talán még ilyen játékkal majd a döntőért (tudom, ne rohanjak előre), de kb annyi. Vos nem hiszem, h ellenfél lesz Neki, mint ahogyan a Jennings/Cullen győztese sem. Azaz nálam megvan az elődöntője. Ott meglepetés lenne, ha nem a Dekker/Thompson meccs győztesével mérkőzne, bár George talán bezavarhat ott. Ha kicsit összerántja magát Scott, akkor az egyetlen igazi meccse a döntőben jönne a Bunting/O'Shea valamelyike ellen. De ott legalább Waites fogja tökön szúrni magát.

Idézetet írta: Jaaas Dátum január 08, 2013, 03:33:57
Néztem a Waites - de Wiel mérkőzést. Nem ritkán fordult elő olyan, h amikor kiszállóra dobtak a játékosok, a nyíl közelebb landolt a táblában a triplához, mint a duplához. Azt hittem, ennél nem jöhet rosszabb. Aztán a kommentátor a Eurosport-on bemondta, h ez az eddigi legjobb mérkőzés, amit közvetítettek. Majdnem tökön szúrtam magamat. Waites-nek qrva nagy szerencséje van, h Adams el lett takarítva, mert a Dekker/Thompson kettős közül bármelyiket verheti talán még ilyen játékkal majd a döntőért (tudom, ne rohanjak előre), de kb annyi. Vos nem hiszem, h ellenfél lesz Neki, mint ahogyan a Jennings/Cullen győztese sem. Azaz nálam megvan az elődöntője. Ott meglepetés lenne, ha nem a Dekker/Thompson meccs győztesével mérkőzne, bár George talán bezavarhat ott. Ha kicsit összerántja magát Scott, akkor az egyetlen igazi meccse a döntőben jönne a Bunting/O'Shea valamelyike ellen. De ott legalább Waites fogja tökön szúrni magát.

Az első szettbe én is belenéztem, hát tényleg nem volt egy színvonalas meccs. Meg kéne cserélniük a két VB időpontját, mert látva a nagy VB-t ezek a dobások komolytalanok.


Bunting is szépen kivégezte önmagát. Szünet után elfelejtett játszani :D

Idézetet írta: Jaaas Dátum január 08, 2013, 21:02:44
Bunting is szépen kivégezte önmagát. Szünet után elfelejtett játszani :D

Ja, mondjuk Fitton fel is javult valamelyest, így nem a bénázásról szólt azért még sem ez a meccs. (Ellenben több korábbi összecsapással)

Amúgy még mindig nem merek normálisan fogadni. Félelmetes mit művelnek. Tegnap megeresztettem egy kisebb tétet Waites meccsére: 118, vagy magasabb kiszálló. Hát nem jött össze! Lekerekítettek bőven 100 alá az utolsó három nyílra... Majd megütött a guta. Waites-től azért többet vártam na!

Barátkozom még egy kicsit ezzel a BDO-val, de időnként inkább visszanézem a PDC-s momentumok ismétléseit...  ;)