Alpesi sí VB 2013

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Alpesi sí VB 2013


Helyszín: Schladming, Ausztria
Időpont: Február 5-17
Eurosport 1-2
Hivatalos weboldal

Program:

Február 5: Női Super-G
Február 6: Férfi Super-G
Február 8: Női szuperkombináció
Február 9: Férfi lesiklás
Február 10: Női lesiklás
Február 11: Férfi szuperkombináció
Február 12: Csapatverseny
Február 14: Női óriás-műlesiklás
Február 15: Férfi óriás-műlesiklás
Február 16: Női slalom
Február 17: Férfi slalom

Promotionmovie FIS Alpine Ski WM Schladming 2013

Marion Rolland   Női alpesi - Schladming - szuper óriás-műlesiklás Rolland vs Sterz
(Párosítás)   02/05/2013   Egyik sem   1.76
Elég erősnek érzem a tippet aztán majd elválik.Tavaly dobogóra állt itt és sokkal jobbnak érzem Sterznél osztrák ide vagy oda.

Alpesi sí - Világbajnokság - Schladming (AUT) - Női Super-G
Közvetítés: 2013.02.05 - Eurosport ÉLŐ 11:00

Beharangozó

Tippek:
Vonn győzelem [fw]2.50[/fw] (tipp erőssége: 7/10)
Fenninger 1-6 között végez [fw]1.50[/fw] (tipp erőssége: 8/10)
Riesch 1-10 között végez [fw]1.35[/fw] (tipp erőssége: 8/10)
H2H: Suter vs. Merighetti H [fw]1.45[/fw] (tipp erőssége: 8/10)

Csak nekem van olyan érzésem, hogy Maze csak egyszer fog nyerni? (kombináció ajándék neki) Nem tudom elképzelni, hogy ilyen VK szezon után itt is végig jól menjen, meg általában így szokott lenni, hogy aki jól megy egész szezonban az a VB-n hátrább lesz.

Én ezért nem is nagyon erőltetem a fogadást rá itt a VB-n. Bár, ha nem esik vissza a formája akkor viszont, ha csak dobogóra teszi az ember a versenyeken akkor is szépen hozhat a konyhára. De én most itt a Super-G-ben kihagyom...

#5 február 05, 2013, 11:41:13, Cesc18
Ejj, de jól indul...nagy köd miatt 11:30-ra tették át a kezdést.

Már kiírták hivatalos oldalon, hogy 11:30-kor sem lesz kezdés, talán 11:45-kor...

Na, 11:45-kor rajt!

Toltak még rajta 15 percet...remélem délbe most már tényleg elkezdik!

Idézetet írta: Cesc18 Dátum február 05, 2013, 10:50:58
Ejj, de jól indul...nagy köd miatt 11:30-ra tették át a kezdést.

Már kiírták hivatalos oldalon, hogy 11:30-kor sem lesz kezdés, talán 11:45-kor...

Na, 11:45-kor rajt!

Toltak még rajta 15 percet...remélem délbe most már tényleg elkezdik!

Ebből ma már lehet nem lesz verseny 13:00 tolták.Esőt is várnak  :(

Na úgy tűnik 14:25-kor csak elkezdik!

Érdekes verseny volt. Több órás állás a köd miatt, pályamunkás elesett mentőt kellett hívni, Vonn is nagyot esett. Sajnos Vonn számára ez az idény nem volt kedvező.Remélem majd a későbbiekben összekapja magát.

Hogy ne csak nézzem a versenyt, legyen miért parázni Maze-t megtettem dobogóra 1,7-t szerintem jó volt.

Női Super-G végeredmény:

1 MAZE Tina    SLO   1:35.39
2 GUT Lara    SUI   1:35.77
3 MANCUSO Julia    USA   1:35.91

4 GOGGIA Sofia    ITA   1:35.96
5 SUTER Fabienne    SUI   1:36.25
6 STUHEC Ilka    SLO   1:36.28
7 MERIGHETTI Daniela    ITA   1:36.32
8 REBENSBURG Viktoria    GER   1:36.33
9 FISCHBACHER Andrea    AUT   1:36.40
10 GISIN Dominique    SUI   1:36.57

Sajnos a magyar lányokra már nem került sor, a nagy köd miatt a mezőny második felét már nem is engedték le.

Idézetet írta: Cesc18 Dátum február 04, 2013, 19:56:05
Tippek:
Vonn győzelem [fw]2.50[/fw] (tipp erőssége: 7/10) :noway: (kiesett)
Fenninger 1-6 között végez [fw]1.50[/fw] (tipp erőssége: 8/10) :noway: (kiesett)
Riesch 1-10 között végez [fw]1.35[/fw] (tipp erőssége: 8/10) :noway: (kiesett)
H2H: Suter vs. Merighetti H [fw]1.45[/fw] (tipp erőssége: 8/10) :ok: (5.-7.)

Elég peches kezdés...Vonn akkorát bukott, hogy mentőhelikopter vitte el. Nem túl szép látvány volt, az első hírek szerint a jobb térde sérült meg. Ezt követően majd 15 percet állt a verseny és utána következett Riesch aki láthatóan elég dekoncentrált volt, és a pálya felsőrészén esett ki. Fenninger szintén nem koncentrált eléggé, egyszerűen rossz oldalán ment el az egyik kapunak. Utóbbi kettő el sem esett, szimplán betliztek. Suter szépen jött, Merighetti pedig a szezon legjobbját hozta Super-G-ben, de szerencsére még ez sem volt elég tőle, hogy agyonvágja a tippem. Legalább ez bejött...


Idézetet írta: Powell Dátum február 04, 2013, 18:53:04
Marion Rolland   Női alpesi - Schladming - szuper óriás-műlesiklás Rolland vs Sterz
(Párosítás)   02/05/2013   Egyik sem   1.76

Elég erősnek érzem a tippet aztán majd elválik.Tavaly dobogóra állt itt és sokkal jobbnak érzem Sterznél osztrák ide vagy oda.
mind a ketten gyengék voltak az egyik rosszabb mint a másik.Sajnos Rolland volt rosszabb.Vonnt nagyon sajnáltam mivel  kedvencem :).Mielőbbi gyógyulást neki :ok: GOGGIA Sofia pedig élete futamát mente

Idézetet írta: Cesc18 Dátum február 05, 2013, 17:47:53
Sajnos a magyar lányokra már nem került sor, a nagy köd miatt a mezőny második felét már nem is engedték le.

Elég peches kezdés...Vonn akkorát bukott, hogy mentőhelikopter vitte el. Nem túl szép látvány volt, az első hírek szerint a jobb térde sérült meg. Ezt követően majd 15 percet állt a verseny és utána következett Riesch aki láthatóan elég dekoncentrált volt, és a pálya felsőrészén esett ki. Fenninger szintén nem koncentrált eléggé, egyszerűen rossz oldalán ment el az egyik kapunak. Utóbbi kettő el sem esett, szimplán betliztek. Suter szépen jött, Merighetti pedig a szezon legjobbját hozta Super-G-ben, de szerencsére még ez sem volt elég tőle, hogy agyonvágja a tippem. Legalább ez bejött...

Most visszanéztem az ismétlést, hát a nagyok mit csináltak az hihetetlen. Maze nekem óriási pozitív csalódás, sajnos Vonn kiesésével a kombinációra nem lesz rá jó odds... Vonn szezonját tökéletesen jellemezte ez a csúszása, vélhetően neki idénre ennyi volt, bár nem olvastam még róla semmit. Fenningertől vártam jó eredményt, de hát ő is betlizett, Mancuso meg a VB-ken mindig oda tud keveredni!

Ilyet meg, hogy lehet csinálni, hogy a második fele nem indul el a mezőnynek és VB győztest hirdetni? :o Ez csak nekem tűnik elég parasztságnak? Ilyenről még nem is hallottam, de elég undorító. Jó persze nem nyerték volna meg a VB-t, de egy Top10-be valaki bravúrral be is kerülhetett volna és azért az már nagyon nem mindegy eredmény.

#13 február 05, 2013, 19:06:52, Cesc18
Fortunán van egy "bepróbálós" tipp...
Kroell vs Streitberger...előbbi nem indul Super-G-ben, míg utóbbi igen. Baumann lesz Kroell helyett, tehát [fw]2.06[/fw]-ért ingyen lóvé. Valószínűleg törlik, de sose lehet tudni, kockázat nincs benne!

(bónusz pörire pláne jó, mert általában abba beleszámítódik még ha törlik akkor is)

Alpesi sí - Világbajnokság - Schladming (AUT) - Férfi Super-G
Közvetítés: 2013.02.06 - Eurosport ÉLŐ 11:00

Beharangozó

Tippek:
Svindal győzelem [fw]2.60[/fw] (Tipp erőssége: 8/10)
Mayer 1-10 között végez [fw]1.65[/fw] (Tipp erőssége: 7/10)
H2H: Marsaglia vs Reichelt H [fw]1.67[/fw] (Tipp erőssége: 7/10)