befizetés és kifizetés az Expekt fogadóirodával

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: pitkon Dátum augusztus 25, 2009, 20:56:06
Akkor ha én az expektre átutalással fizetek be pénzt, az belföldi átutalásnak minősül mivel rendelkeznek magyarországi számlaszámmal igaz? Szóval nem kerül nekem rengeteg pénzbe az utalás. Illetve az nem tiszta hogy a kifizetésnél a bankom von le pénzt tőlem mert külföldi számláról( mivel kifizetni már a külföldi számlájukról fizetnek) érkezik a pénz?
A válaszokat előre is köszönöm.

Így van, odafelé belföldi, visszafelé külföldi, de mivel te kapod, nincs levonás... Illetve én még soha nem vettem észre.... Az érkezésnek nem anyagi vonzata van, hanem időbeni és átváltásbani. Tehát ma kiutalod a lóvét. 27000 huf-ot. Átváltják 100 euróra, elküldik neked és a bankod másnap visszaváltja huf-ba. De már csak 26900-at kapsz, mert erősödött a forint. Természetesen az átváltásból semmit sem látsz.
Ennyi. Üdv.

Idézetgy van, odafelé belföldi, visszafelé külföldi, de mivel te kapod, nincs levonás... Illetve én még soha nem vettem észre.... Az érkezésnek nem anyagi vonzata van, hanem időbeni és átváltásbani. Tehát ma kiutalod a lóvét. 27000 huf-ot. Átváltják 100 euróra, elküldik neked és a bankod másnap visszaváltja huf-ba. De már csak 26900-at kapsz, mert erősödött a forint. Természetesen az átváltásból semmit sem látsz.
Ennyi. Üdv.

Köszönöm a segítséget. Így akkor már nyugodtan választom az expektet ill. az átutalás módszerét.

sziasztok!

Kezdő Expektes fogadó vaok.Az lenne a kérdésem h. nem gond -e az h. bankártyával töltöttem fel(Credit\Debit)a számlám ami meg is jelent,és rögtön hasznalhattam  is,visszont ezt a 2200ftos összeget a bankom(erste)zárolta de mégis itt az expekten megjelent a számlán:Sill. azota mar szerencsére nyertem egy párszor. ha lehivást kérek átutalást melyik formációt válasszam ugyanezt a bankártyás megoldást?nem fogja a bankom ezt is zárolni?

előre is kösz a segítséget!

Szia!

Szerintem az csak ideiglenes zárolás, amig a tranzakció teljesen végbemegy. Ez pár napig igy fog megjelenni majd leveszi a pénzt a szémlérül valójában is. Visszautalásnál kérheted ugyanerre a kártyára ha ez nem MasterCard.

Idézetet írta: pgr1mc Dátum november 25, 2009, 19:15:44
sziasztok!

Kezdő Expektes fogadó vaok.Az lenne a kérdésem h. nem gond -e az h. bankártyával töltöttem fel(Credit\Debit)a számlám ami meg is jelent,és rögtön hasznalhattam  is,visszont ezt a 2200ftos összeget a bankom(erste)zárolta de mégis itt az expekten megjelent a számlán:Sill. azota mar szerencsére nyertem egy párszor. ha lehivást kérek átutalást melyik formációt válasszam ugyanezt a bankártyás megoldást?nem fogja a bankom ezt is zárolni?

előre is kösz a segítséget!

Idézetet írta: pgr1mc Dátum november 25, 2009, 19:15:44
sziasztok!

Kezdő Expektes fogadó vaok.Az lenne a kérdésem h. nem gond -e az h. bankártyával töltöttem fel(Credit\Debit)a számlám ami meg is jelent,és rögtön hasznalhattam  is,visszont ezt a 2200ftos összeget a bankom(erste)zárolta de mégis itt az expekten megjelent a számlán:Sill. azota mar szerencsére nyertem egy párszor. ha lehivást kérek átutalást melyik formációt válasszam ugyanezt a bankártyás megoldást?nem fogja a bankom ezt is zárolni?

előre is kösz a segítséget!

Ha bankkártyával töltötted fel a számládat, akkor úgyancsak bankkártyára igényelheted a pénzt.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum november 25, 2009, 19:24:51
Szia!

Szerintem az csak ideiglenes zárolás, amig a tranzakció teljesen végbemegy. Ez pár napig igy fog megjelenni majd leveszi a pénzt a szémlérül valójában is. Visszautalásnál kérheted ugyanerre a kártyára ha ez nem MasterCard.


Megnéztem a netbankomat,és a bankom egy hónapra zárolta azt az összeget amit feltöltöttem a expekt számlámra :-\
Visszont fogadni enged ha nyerek jovairja az összeget:SMost az expekt cseszegetni fog h. nem tudta levenni a számlámról a pénzt? :-\

Idézetet írta: pgr1mc Dátum november 26, 2009, 21:52:17
Megnéztem a netbankomat,és a bankom egy hónapra zárolta azt az összeget amit feltöltöttem a expekt számlámra :-\
Visszont fogadni enged ha nyerek jovairja az összeget:SMost az expekt cseszegetni fog h. nem tudta levenni a számlámról a pénzt? :-\

Ez csak egy pénzügyi/bankvilági szakzsargon. Ne törődj vele. A zárolás ebben az esetben azt jelenti, hogy a bank a számládról elveszi a felhasznált összeget, de a valódi lekönyvelésére később kerül sor. Ha nem lett volna számládon, vagy kártyádon pénz, akkor feltölteni sem engedett volna...
Tulajdonképp a zárolással megakadályozzák, hogy míg a tényleges könyvelést megcsinálják többször is lehetőséged legyen elkölteni ugyanazt a pénzt.
Pl: amikor én utalok a számlámról netbankon keresztül például 20000 forintot, akkor megkérdi, hogy zárolja e az összeget. Ha azt mondom nem és még a tényleges tranzakció előtt kicsattogok egy automatához és leveszem a lóvét. Akkor nem fogja elutalni, mert mire ténylegesen végrehajtaná a tranzakciót, mivel addigra lenyúltam volna a pénzt.
Ha ezt nem tenné meg a te esetedben és te expekt feltöltés után kimennél egy automatához felvenni a pénzt , feltudnád... Mivel a tranzakciót a bank valójában később intézi. Így viszont lezárolja az összeget és ráér vele később elszámolni , mert így úgysem tudod elkölteni két helyen...Bonyolult mi? :) Sok adós ezt használta ki régen. Megjött a fizuja, nem zárolták a törlesztést és volt 1-2 órája, esetleg még többje is, hogy felmarja az egészet, míg a tényleges tranzakciót elvégzik. A bank meg hoppon maradt állandóan. :) Erre a valamilyen oknál fogva csak később elvégezhető tranzakciókra találták ki a zárolást.
Üdv.

Idézetet írta: szumos Dátum november 26, 2009, 22:07:29
Ez csak egy pénzügyi/bankvilági szakzsargon. Ne törődj vele. A zárolás ebben az esetben azt jelenti, hogy a bank a számládról elveszi a felhasznált összeget, de a valódi lekönyvelésére később kerül sor. Ha nem lett volna számládon, vagy kártyádon pénz, akkor feltölteni sem engedett volna...
Tulajdonképp a zárolással megakadályozzák, hogy míg a tényleges könyvelést megcsinálják többször is lehetőséged legyen elkölteni ugyanazt a pénzt.
Pl: amikor én utalok a számlámról netbankon keresztül például 20000 forintot, akkor megkérdi, hogy zárolja e az összeget. Ha azt mondom nem és még a tényleges tranzakció előtt kicsattogok egy automatához és leveszem a lóvét. Akkor nem fogja elutalni, mert mire ténylegesen végrehajtaná a tranzakciót, mivel addigra lenyúltam volna a pénzt.
Ha ezt nem tenné meg a te esetedben és te expekt feltöltés után kimennél egy automatához felvenni a pénzt , feltudnád... Mivel a tranzakciót a bank valójában később intézi. Így viszont lezárolja az összeget és ráér vele később elszámolni , mert így úgysem tudod elkölteni két helyen...Bonyolult mi? :) Sok adós ezt használta ki régen. Megjött a fizuja, nem zárolták a törlesztést és volt 1-2 órája, esetleg még többje is, hogy felmarja az egészet, míg a tényleges tranzakciót elvégzik. A bank meg hoppon maradt állandóan. :) Erre a valamilyen oknál fogva csak később elvégezhető tranzakciókra találták ki a zárolást.
Üdv.

Kösz az infot,akkor nem parázzok emiatt.

Sziasztok

Szeretnék kis segítséget kérni, mert nem szeretném elrontani a dolgot :)
Az expekt-től szeretnék pénzt lehívni és szeretném megkérdezni, hogy milyen adatok szükségesek pontosan?

Tehát:
- Bank neve :OTP Bank
- Cím : ide a központi cím jön tehát a 1051 BUDAPEST, NÁDOR U. 16. vagy más?
- Számlaszám ( kezelési költségek elkerülése érdekében tüntesse fel IBAN számát): ide azt a számot kell írnom amit https://www.otpbank.hu/portal/hu/IBAN ezen az oldalon kiadott miután beírtam oda a számlaszámom?
- SWIFT kód : ez pedig a OTPVHUHB lesz?

köszi előre is :)

Idézetet írta: Magnumpi Dátum február 24, 2010, 21:24:47
Sziasztok

Szeretnék kis segítséget kérni, mert nem szeretném elrontani a dolgot :)
Az expekt-től szeretnék pénzt lehívni és szeretném megkérdezni, hogy milyen adatok szükségesek pontosan?

Tehát:
- Bank neve :OTP Bank
- Cím : ide a központi cím jön tehát a 1051 BUDAPEST, NÁDOR U. 16. vagy más?
- Számlaszám ( kezelési költségek elkerülése érdekében tüntesse fel IBAN számát): ide azt a számot kell írnom amit https://www.otpbank.hu/portal/hu/IBAN ezen az oldalon kiadott miután beírtam oda a számlaszámom?
- SWIFT kód : ez pedig a OTPVHUHB lesz?

köszi előre is :)


Igen, így jó lesz. IBAN számod megtalálod a bankszámla kivonatodon is (nem tudom az általad belinkelt oldal mit dob ki, de valószínüleg ugyanazt.)

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum február 27, 2010, 12:06:58
Igen, így jó lesz. IBAN számod megtalálod a bankszámla kivonatodon is (nem tudom az általad belinkelt oldal mit dob ki, de valószínüleg ugyanazt.)

Oké, köszönöm  :)

Helló adminok!

Érdekes ez az egész szerintem.Valaki hátha tudja rá a választ.

Az Expekt irodánál mennyi végülis a minimális befizetendő összeg?

Olvastam itt az oldalon:
# 2009 legjobb magyar nyelvű irodája
# magyar kezelőfelülettel rendelkező, svéd fogadóiroda
# sportfogadás, póker, kaszinó, supertoto, bingó, játékok
# minimális befizetési összeg: 1.500 Ft. (5 euró)


Amikor belépek a saját oldalamra: olyat ír, hogy a befizetési összeg minimum 8$,  ami sehogy sem 10 euró. 

De amennyiben hitelkártyáról akarok feltölteni akkor a minimum 10 Euro.
Moneybookers-ről már megint más az összeg.

Most akkor mennyi a minimum ?    :(   szórakoznak ezek az emberekkel >:(   ....


   :redchug:




Változó, amint leirtad. Te végül mivel akarsz befizetni?

Idézetet írta: vmlinuz Dátum április 29, 2010, 19:06:36
Változó, amint leirtad. Te végül mivel akarsz befizetni?
Üdv vmliniz!

Bankkártyával, ...  mert az a legkézenfekvőbb.
Azt a bizonyos minimum 5 Euro-t hol lehet befizetni amit az oldalon lehet olvasni?
Nem vagyok expekt párti elismerem fogadóiroda tekintetében, de a minimálisat megtenném, ha már dobogós helyen végzek e hónapban a Tippjátékban... :P

Idézetet írta: Suvi Dátum április 29, 2010, 19:54:12
Üdv vmliniz!

Bankkártyával, ...  mert az a legkézenfekvőbb.
Azt a bizonyos minimum 5 Euro-t hol lehet befizetni amit az oldalon lehet olvasni?
Nem vagyok expekt párti elismerem fogadóiroda tekintetében, de a minimálisat megtenném, ha már dobogós helyen végzek e hónapban a Tippjátékban... :P
Akkor inkább jelezd, hogy hiba van. Ez igy nagyon kötekedősnek jött le.