Davis Cup 2012

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Davis Kupa 2012: Ki nyeri meg?

Spanyolország
7 (77.8%)
Franciaország
0 (0%)
Argentína
0 (0%)
Szerbia
0 (0%)
Egyesült Államok
0 (0%)
Csehország
1 (11.1%)
Horvátország
0 (0%)
Ausztria
1 (11.1%)

Összes szavazó: 9

Szavazás lezárva: április 07, 2012, 08:59:06

április 05, 2012, 08:56:30, Milan
Davis Cup 2012 -es sorozat

#1 február 09, 2012, 20:06:31, Titti7
Magyarország - Írország
(Davis Cup, Euro-Afrikai zóna II. csoport)   Február 10-12.

tipp: Magyarország 3-2 -re nyer


A legjobb magyar teniszezők megint megpróbálnak egy szinttel magasabbra ugrani! A Hornok Miklós vezette, mostanra mondhatjuk kiforrott, állandó tagokkal rendelkező Davis Cup csapatunk, tavaly egy bivalyerős Murray -el megerősített szigetországiakkal szemben "buktak el" a célegyenesben. Most is nagy segítséget jelenthet a hazai pálya, mint nyáron a fehéroroszok ellen is, nem mi voltunk a favoritok, de a hit és a hazai közönség (s a pokoli forróság) átlendítette a csapatot a holtpontokon. Az írek ellen nem az időjárás, hanem a lelkes közönség fűthet be alaposan az íreknek. A szegedi Városi Sportcsarnokba szépszámú sportszerető köznséget várnak, a kézi meccseken edződött drukkerek segíthetik majd hangjukkal a fiainkat. A szerposztást tekintve, nagy kérdés, hogy az igazi formáját kereső Kellner Ádám mennyire tudja majd irányítani a játékot. Ádi a zágrábi selejtezőben indult egyes egyedül, s talán nem is meglepő, hogy sima vereséget szenvedett, a több tengerentúli kemény mérkőzéssel a zsebében érkező Basic -tól. Kedd óta edzhetnek a fiúk a csarnokba talán ennyi idő elegendőnek bizonyult arra, hogy Kellner Ádi kellően belője magát a gyors borításra. Louk Sorensen sincs szerencsére csúcsformában, a tavalyi US Openen mutatott selejtezős menetelése után nem tudott felmutatni kiemelkedő eredményt. Ráadásul január közepén sérülés miatt kellett feladnia egy német Futures versenyt, s azóta díj meccset sem játszott. Garry Cahill kapitánytól talán kicsit lutri is, hogy nem McGee -t állította csatasorba, de hát ez legyen a vendégeink baja. Bízhatunk Kellner motiváltságában, aki a Davs Cup meccsekre rendre felszívja magát, s eksztázisban ütögeti a labdát. Ha ellenfelére rá tudja kényszeríteni akaratát, akkor értékes előnyre tehetnénk szert. Ennek fényében pedig Fucsovics Marcinak is könnyebb dolga lenne az írek legtapasztaltabbja Nilan Connor -ral szemben. Fucsovics társaival ellentétben számos kemény találkozóval bír, számszerint kilenccel, megtalálhatta a játéka alapjait, s ez nagy előnyt jelenthet majd. Niland a montpellier -i ATP selejtezőjében egy közel 1000 -es ATP ranglistás ellenfél legyőzésén túl sokat nem mutathat fel, ő is sincsen igazán játékban, márpedig nála ez fontos tényező. Nilandnál hamar eldőlnek a dolgok, ha az elején szórja a nyerőket, akkor szinte levakarhatatlan, viszont, ha nem találja a fonalat, akkor nagy valószínűséggel megállapítható, hogy nem lesz az ő napja. Fucsovicsnak mozgatnia kell a kissé nehézkes mozgású írt, ezzel zavarba lehet hozni, fogadóként pedig észnél kell lennie, mert remek adogatójátékkal bír Niland. Az első nap után 1-1 -el kiegyezhetnénk, párosban lehetne drukkolni a Balázs Attila/Fucsovics kettősnek, akik mozgásban és játék intelligenciában többre érdemesek, mint a kicsit fekete lónak nevezhető Barry/McGee kettős. Barry -nek volt egy év végi páros döntős szereplése de ezen kívül más nem említhető a neve mellett, a mi kettősünknek már megvan a tapasztalata a Davis Cup légkörében.
A döntő napon várhatóan az első nap felcserélt ütközetei várhatóak, de ez az eredmény ismeretében még variálható a kapitányok szabad döntése értelmében.
Szoros ütközetre van tehát kilátás, de bízhatunk benne, hogy a hazai környezet segít majd a teniszezőinknek.
Jó szórakozást a kilátogató fórumtagoknak! Hajrá Magyarok!

Remek írás lett Titti! :beerchug:

Én a Japók továbbjutását várom, elég jó oddson adják. Mondjuk nekem egyértelmű, hogy ők mennek tovább, szerintem megfognak szívatni ;D De most Dodig full pocsék eddig ebben az évben, Zágrábban is nyert két meccset köszönhetően a közönségnek a nagy szívének és a két agyhalott ellenfelének. Soeda ugye Chennai elődöntő és hónap végén Honolulun nyert challengert, élete legjobb ranglistás helyén. Nishikori is bombaformában, Aus Opent már kipihente. Karlovic nem volt rossz Zágrábban, de azért csak nem sikerült Youzhnyt vernie, pedig az orosz elég sokszor segített neki. Nishikori TB-ben és 5 szettes meccseken kiváló. Ezekhez jön a hazai pálya. Egyedül párosban érzem erősebbnek a horvátokat, de 1 meccset kaphatnak :) Ááá túl tuti, félek, de már megjátszottam szóval mind1! ;D Vélemények?

Valahol amúgy lehet már fogadni a Magyar - Ír ütközetre?

Idézetet írta: Cesc18 Dátum február 09, 2012, 21:34:52
Én a Japók továbbjutását várom, elég jó oddson adják. Mondjuk nekem egyértelmű, hogy ők mennek tovább, szerintem megfognak szívatni ;D De most Dodig full pocsék eddig ebben az évben, Zágrábban is nyert két meccset köszönhetően a közönségnek a nagy szívének és a két agyhalott ellenfelének. Soeda ugye Chennai elődöntő és hónap végén Honolulun nyert challengert, élete legjobb ranglistás helyén. Nishikori is bombaformában, Aus Opent már kipihente. Karlovic nem volt rossz Zágrábban, de azért csak nem sikerült Youzhnyt vernie, pedig az orosz elég sokszor segített neki. Nishikori TB-ben és 5 szettes meccseken kiváló. Ezekhez jön a hazai pálya. Egyedül párosban érzem erősebbnek a horvátokat, de 1 meccset kaphatnak :) Ááá túl tuti, félek, de már megjátszottam szóval mind1! ;D Vélemények?

Pont ezen akadt meg nekem is a szemem és ugyanezeket az érveket gyűjtöttem össze a tipp mellett, így írok egy pár kontrát, hogy azért mégse tegye rá mindenki a házat a japókra. Az első meccsen: Soeda trükkös játékos (szeret nagy szorzóért tie-breakben 6-1-ről meccset bukni, volt hogy kettős break előnyből bukott szettet (5-1, vagy 5-2-nél) :-X), de Dodig annyira gyenge most, meg hazai pálya, meg nem is nagy a horvát oddsa. Második meccs: Karlot Sela ellen láttam játszani, magához képest prímán fogadott, de Nishikori nem Sela, nagyon nem, igazából, ha Nishi nem sérült (sérül le), akkor a szettarány a kérdéses nem a nyertes. A párost szerintem is behúzzák a horvátok, a japánoknál egyikőjük sem az a kimondott agresszív jó adogató, míg a másik oldalon két ilyen játékos áll.
Szóval, ha Soeda hozza az első meccset akkor sima, ha nem, akkor több mint necces a vége, mert akkor Soeda-Karlo meccs lenne a döntő, amin nem Soeda lenne az esélyes.
Ezen a vonalon végigfutva Soeda G. - Dodig I.  Soeda (2,00), Japan - Croatia 1 (1,8)

Idézetet írta: Cesc18 Dátum február 09, 2012, 21:34:52
Valahol amúgy lehet már fogadni a Magyar - Ír ütközetre?

Én eddig sehol nem találkoztam vele, talán majd holnap.

Idézetet írta: Cesc18 Dátum február 09, 2012, 21:34:52
Remek írás lett Titti! :beerchug:

Ja el is felejtettem +1!  :ok:

Sajna nekem máshogy alakul majd a hétvégém, mint terveztem, de aki kimegy szurkoljon helyettem (vagy már hejettem  ;D) is, minimum mint a Fradi B-közép   :ok:

Na találtam oddsokat, mégpedig a Tobeten.

Hungary - Republic of Ireland H 3.20

Adam Kellner - Louk Sorensen H 2.75
Marton Fucsovics - Conor Niland H 3.55

Nem sok fantáziát látnak bennünk a bukik ;D


Péntek, Február 10:

13:00      Stanislas Wawrinka - Mardy Fish   [fw]1,40[/fw]      [fw]2,75[/fw]      

14:00      Juan Carlos Ferrero - Mihail Kukuskin   [ex]1,22[/ex]      [ex]3,80[/ex]      

14:00      Jurgen Melzer - Igor Kunyicin   1,22      3,80      

14:00      Janko Tipsarevic - Filip Prpic   1,02      12,00      

14:00      Philipp Petzschner - Juan Monaco   3,00      1,33      

15:00      Roger Federer - John Isner   1,05      7,50      

16:00      Nicolas Almagro - Andrej Golubjev   1,10      6,00      

16:00      Andreas Haider-Maurer - Alex Bogomolov   3,00   1,33      

16:00      Radek Stepanek - Andreas Seppi   1,35      2,90      

16:00      Viktor Troicki - Michael Ryderstedt   1,04      8,00      

16:00      Florian Mayer - David Nalbandian   2,30      1,55      

18:00      Tomas Berdych - Simone Bolelli   1,05      7,50      

23:00      Vasek Pospisil - Jo-Wilfried Tsonga   7,00      1,07

Japán - Horvátország: 1-1... Nem gondoltam volna, hogy Nishikori kikap, ráadásul ennyire simán. Soeda döntőszett 7-5-re gyűrte le Dodigot, több mint 4 órás csata volt :ok: Innen viszont nem lesz egyszerű hozniuk.

Nekem kimarad ma a Davis Kupa látogatása, senkit nem tudok rávenni, hogy jöjjön át >:( Meg hideg is van ;D Viszont így látom Almagro komán, 2010 után ismét a DK csapatban!

Sajnos csak 100-150 ember van ott a kezdésnél a Kellner - Sorensen meccsen! :(  (kép a kezdés előtt 20 perccel)
Hajrá fiúk!

Amit furcsáltam az előzetesben, hogy Cahill kapitány
miért Sorensent favorizálja, aki sérült is volt. Nos megtörtént a csel, Kellner McGee ellen lép pályára. Az ír kezd szervával!

1. set IRE 1:0 (15 -re)

A mérkőzést itt követhetitek az írek közlésében:   

http://www.facebook.com/TennisIreland#!/TennisIreland?sk=wall

Van jobb is! A Magyar Tenisz Szövetsség twitterén ---»

https://twitter.com/#!/mtsztenisz_nk

Kellner Ádám nyerte fantasztikus izgalmak közepette a 4. szettet 9:7 -re a rövidítésben! :)

2-2! Jön a mindent eldöntő 5. felvonás!

Hajrá Ádi!