#MutiMitEszel

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mi lesz lazanyja gesztenyegolyójának közepében?

Semmi
1 (11.1%)
Mandula
3 (33.3%)
Mogyoró
0 (0%)
2 (22.2%)
Dió
0 (0%)
Túró
1 (11.1%)
Gyümölcs
2 (22.2%)

Összes szavazó: 9

Szavazás lezárva: január 15, 2023, 07:56:43

Eddig még csak nem is hallottam róla :o

Csak néha használok Erős Pistát a húslevesbe, de azt hiszem sokan csípősen szeretik. Viszont az üvegcsés Pista adagolásának megvan a kis hangulata; kis kanállal méricskélni, hogy na mennyit tegyen bele az ember, aztán szépen elkeverni és nézni a színváltozást, szóval maradok a régebbinél, de köszi, hogy bemutattad, hogy ilyen is van ;)

#91 február 08, 2023, 18:25:05, csacsa44
Gyorsan elkészül, csak néhány hét, aztán meghálálja abban a pár percben. :)




Idézetet írta: Latzka Dátum január 20, 2023, 08:40:23Eddig még csak nem is hallottam róla :o

Csak néha használok Erős Pistát a húslevesbe, de azt hiszem sokan csípősen szeretik. Viszont az üvegcsés Pista adagolásának megvan a kis hangulata; kis kanállal méricskélni, hogy na mennyit tegyen bele az ember, aztán szépen elkeverni és nézni a színváltozást, szóval maradok a régebbinél, de köszi, hogy bemutattad, hogy ilyen is van ;)


Nemrég itt láthattál erős pistás szaloncukrot is, amibe elrejtettek pár darab haragos pistásat is! Na, azt nem kóstolnám meg, még úgy se, hogy a chilis étcsokit szeretem.

Finomság.  Cukormentes étcsokoládé.

Ezúton engedtessék meg!

Ti felelős és felelőtlen szülök, felnőttek, kiskorúak! Tudjátok meg, hogy a tej"csoki", fehér"csoki", ruby "csoki" NEM CSOKOLÁDÉ!

Cukorból nem lehet csokoládét készíteni. Ezek cukorból készülnek, nem kakaóból.
Kakaóból lehet csokoládét készíteni, az egyetlen csokoládé az étcsokoládé.

Én, személy szerint azt se értem, hogy lehet ráírni a cukorból készült egészségtelen sz@rokra, hogy csokoládé, amikor cukorból készültek!?

Elég megnézni egy tetszőleges nem étcsoki tápanyag összetételét, 99.9%-nak az 1. összetevője a cukor, össz cukortartalom kb. 55-65%!!!


Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Hallottal mar arrol hogy az etcsokihoz, kakaobabbol keszult etcsokihoz tejet adnak es tejcsokolade lesz belole?

Szamomra ehetetlenul keseru a 80-90%os etcsokolade. Semmi elvezeti erteke nincs.

Amugy hogy mit lehet csokoladenak nevezni azt gondolom az elelmiszerkonyv szabalyozza.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum január 20, 2023, 17:30:25Hallottal mar arrol hogy az etcsokihoz, kakaobabbol keszult etcsokihoz tejet adnak es tejcsokolade lesz belole?

Szamomra ehetetlenul keseru a 80-90%os etcsokolade. Semmi elvezeti erteke nincs.

Amugy hogy mit lehet csokoladenak nevezni azt gondolom az elelmiszerkonyv szabalyozza.

Képzeld, nem így készül a tej"csoki", tejet nem lát, max. tejport, tejsavót, egyebet. Ilyen tejárak mellett milyen ára lenne a tejből készültnek?
A tej"csoki" cukorból készül, ezzel kár vitatkozni, ez tény, le van írva. Aki nem akarja, nem látja, ennyi.
Amúgy ezt full nem értem, tényleg ezt hiszik emberek, hogy a tej"csoki" tejből készül?!?

Tudtam, hogy megosztó lesz, mert az emberek még a saját gyereküket is, akit elvileg szeretnek, szeretik cukorral tömni, hogy garantáltan betegek legyenek. Ez sajnálatos szerintem és fel kéne nőni végre, mert egyre több a beteg gyerek is!

Nem tudom, hány éves vagy, azt se mennyire vagy édesszájú, de az étcsokoládé fogyasztáshoz "meg kell érni", akár csak a minőségi borfogyasztáshoz is. Huszonaligpár' évesen én se szerettem, persze nem is voltak még ilyen jófajta étcsokik.

A magas kakaóvaj tartalmú étcsokik élvezeti értéke hihetetlen gazdag. Én nem a keserűt érzem egyik 85-100%-os étcsokiban se. Mindegyik más, nyilván nem mindegy, honnan származik a kakaó.

Számomra se a kávé, se az étcsoki, se a grapefruit nem keserű.

Ami keresű volt igazán, az a frissen préselt pomeló, másnap. Aznap még finom volt, másnapra ihatatlan keserű lett. Miért nem fogyott el, ha finom volt? Préselj ki egy nagyobb pomelót és megtudod.  :)

Élelmiszerkönyvvel példálózni minimum felelőtlenség...
Elég a vajra gondolni, aki tudja érti. Hogy lehet csökkentett zsírtartalmú vajat kapni??? Az nem is vaj! Mivel megtévesztően rá van írva, hogy csökkentett zsírtartalmú, megveszik az emberek, mert olcsóbb és azt hiszik egészségesebb is...

Végezetül, ne vedd egy szavamat se kötekedésnek, nem annak szántam!

Idézetet írta: lazanyja Dátum január 20, 2023, 17:25:12Finomság.  Cukormentes étcsokoládé.

Ezúton engedtessék meg!

Ti felelős és felelőtlen szülök, felnőttek, kiskorúak! Tudjátok meg, hogy a tej"csoki", fehér"csoki", ruby "csoki" NEM CSOKOLÁDÉ!

Cukorból nem lehet csokoládét készíteni. Ezek cukorból készülnek, nem kakaóból.
Kakaóból lehet csokoládét készíteni, az egyetlen csokoládé az étcsokoládé.

Én, személy szerint azt se értem, hogy lehet ráírni a cukorból készült egészségtelen sz@rokra, hogy csokoládé, amikor cukorból készültek!?

Elég megnézni egy tetszőleges nem étcsoki tápanyag összetételét, 99.9%-nak az 1. összetevője a cukor, össz cukortartalom kb. 55-65%!!!


Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Ilyet hol lehet kapni? Nekem eddig a sima Lindt 85% a top. A többiben vagy sok a cukor, vagy nem elég jó az ízvilága.

Idézetet írta: Rwilla Dátum január 21, 2023, 08:36:38Ilyet hol lehet kapni? Nekem eddig a sima Lindt 85% a top. A többiben vagy sok a cukor, vagy nem elég jó az ízvilága.


Boltban még sehol se láttam. Eddig netről rendeltem, ez volt a 3., de egyben utolsó. Itt is érzem a minőség hanyatlást.
Bogyós gyümölcsöket mintha kihagyták volna és még valami mást is az összetevőkből, pedig a leírás szerint nem változott.

Pár évvel ezelőttig a Lindt 85%-os volt a kedvenc hétköznapi étcsokim. Mindig megnézem a termékek csomagolását, olyannál is, amit gyakran veszek. Látom a lindt hátulján, hogy az eddig arany színű téglalap már fekete. Ez eleve gyanús lett, nézem az összetevőket és lám, az eddigi nyers nádcukor helyett immár snassz cukor szerepel. Mondtam is, hogy köszönöm, nem.

Beküldöm ide is, mert valójában ide való.

Bock sorozat. Mindegyiket ittam már más évjáratban.

CF-tól kezd izgalmas lenni, már ez is prémium minőség, de az Ermitage már belépő a nagy borok világába. A Royal cuvée pedig már egy nagy bor.

Ermitage előző évjáratban 13%-os volt, ezt kicsit keveselltem, de másba nem tudtam belekötni, most 14.5-es. Alig várom.  :)

Royal cuvée 2015-ös szintén 13%-os volt, ezt egy nagy bornál szintén keveselltem, de minden más kárpótolt. Első kortyában is érezhető, hogy nagy bor, persze hosszas levegőztetés kell neki, nem mai darab. Színe, illata brutál. Ez is most 14.5-es, így még a jónál is jobbra számítok és nagyon várom az alkalmat, hogy kibonthassam.  :)

A következő a sorban a Bock cuvée lesz, de kizárólag jó évjáratút fogok venni belőle.


Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Kedves gerry!

Melyik a kedvenc Bock borod, már amit kóstoltál is? Melyik évjáratban?

Csupán kíváncsi vagyok.  :)

Beküldöm a 3. szenvedélyemet is.
A kávé, étcsoki, vörösbor triumvirátus.  :ok:  :ok:  :ok:

Ezek a jófajta kávék várnak kibontásra.

Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Iszik valaki kapszulás kávét? Most ezek vannak itthon.

Az Illy ebben is nagyon jó. Még a Davidoff volt a másik kedvenc kapszulásban, de már egyik boltban se találom.   :(
A Costa Rica és a Pápua is jó.

Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Válság van vagy senki se iszik kapszulás kávét, esetleg senki se olvassa már ezt a topicot, amit szeretnék feltámasztani teszthalott állapotából?  ???   :)


7végén jönnek a mézek... ha lesz időm rá. :ok:

Én sajnos nem iszok kapszulásat, sőt otthon semmilyen kávéfőzőm nincs.
Csak kávézóban iszom kávét gyakorlatilag, főként élvezeti cikként + a társasági élmény miatt.
Ahhoz hogy magamhoz térjek reggel egyáltalán nem szükséges, de teljesen negértem aki ezért issza
Mindenki más.
Tejcsoki vs étcsoki, teljesen egyetértek, bár eszem mindkettőt  :)

Idézetet írta: firgabácsi Dátum január 28, 2023, 23:41:55Én sajnos nem iszok kapszulásat, sőt otthon semmilyen kávéfőzőm nincs.
Csak kávézóban iszom kávét gyakorlatilag, főként élvezeti cikként + a társasági élmény miatt.
Ahhoz hogy magamhoz térjek reggel egyáltalán nem szükséges, de teljesen negértem aki ezért issza
Mindenki más.
Tejcsoki vs étcsoki, teljesen egyetértek, bár eszem mindkettőt  :)


Amennyiben kizárólag kávézókban iszol kávét, nos, gazdag ember lehetsz...  :)
Kapszulás kávék nyilván drágábbak, plusz kapszulás kávéfőző is szükséges hozzá.
Én nem tudnék reggel kávét inni, éhgyomorra különösen nem. Általában ebéd után iszok kávét, utána jöhet az étcsoki.  :ok: