adózás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nem számít jövedelemnek a jogszerűen szervezett, a szerencsejáték szervezéséről szóló törvény 16. §-a alapján engedélyhez nem kötött sorsolásos játékból, a sorsjátékból, a játékkaszinóból, a bukmékeri rendszerű fogadásból, a lóversenyfogadásból, bingójátékból, a kártyateremben szervezett kártyajátékból, valamint a távszerencsejátékból származó nyeremény.


Nyereményből származó jövedelem

Idézetet írta: Larsson Dátum január 28, 2014, 10:26:27
Nem számít jövedelemnek a jogszerűen szervezett, a szerencsejáték szervezéséről szóló törvény 16. §-a alapján engedélyhez nem kötött sorsolásos játékból, a sorsjátékból, a játékkaszinóból, a bukmékeri rendszerű fogadásból, a lóversenyfogadásból, bingójátékból, a kártyateremben szervezett kártyajátékból, valamint a távszerencsejátékból származó nyeremény.


Nyereményből származó jövedelem

Viszont adóköteles, ha az illető iroda nem rendelkezik licencel.

Idézetet írta: Milan Dátum január 28, 2014, 14:09:36
Viszont adóköteles, ha az illető iroda nem rendelkezik licencel.

Akkor lényegében csak a Tippmixpro-s nyeremény nem adóköteles, ha jól látom. De amúgy aki licensz nélküli irodánál pl Unibet-nél szerezz nyereményt,  akkor azzal törvényt sért? Vagy csak bevallja, kifizeti az adókat, amit kell és akkor nincs baj? Elég homályos nekem ez az egész.

Idézetet írta: Tomee886 Dátum január 28, 2014, 15:11:58
Akkor lényegében csak a Tippmixpro-s nyeremény nem adóköteles, ha jól látom. De amúgy aki licensz nélküli irodánál pl Unibet-nél szerezz nyereményt,  akkor azzal törvényt sért? Vagy csak bevallja, kifizeti az adókat, amit kell és akkor nincs baj? Elég homályos nekem ez az egész.

Úgy tudom, hogy a hazai Szerencsejáték Zrt. az egyedüli legális, a külföldiek mind illegálisak, és a náluk elért nyeremények adókötelesek. Nem voltam benne biztos én sem tavalyig, de addig sajnos elég sokat behoztam bankszámlákra, pedig MB MC-ot kellett volna használnom :(
Bizom nagyon a stabilitási megtakarítási számlában, mert ezek mind külföldről behozott pénzek, csak éppen nem most frissen.
Egy ideje, talán 2012 óta nemcsak adó-, de büntetőjogi vonzata is lehet, ha nagyobb pénzeket találnak adózatlanul.

Idézetet írta: bengal81 Dátum január 28, 2014, 15:48:45
Úgy tudom, hogy a hazai Szerencsejáték Zrt. az egyedüli legális, a külföldiek mind illegálisak, és a náluk elért nyeremények adókötelesek. Nem voltam benne biztos én sem tavalyig, de addig sajnos elég sokat behoztam bankszámlákra, pedig MB MC-ot kellett volna használnom :(
Bizom nagyon a stabilitási megtakarítási számlában, mert ezek mind külföldről behozott pénzek, csak éppen nem most frissen.
Egy ideje, talán 2012 óta nemcsak adó-, de büntetőjogi vonzata is lehet, ha nagyobb pénzeket találnak adózatlanul.

Én arra lennék kíváncsi hogy...nah hogyan is fogalmazzam meg. Kifizetek minden adót és járulékot a nyeremények után, (inkább kifizetek mindent, minthogy később bajom legyen belőle) és ezek után is van e valami büntetőjogi vonzata annak hogy külföldi oldalakon játszok? Magyarul büntetendő e az ha valaki licensz nélküli irodánál játszik itt Magyarországon? Ez nem tiszta nekem :)

Idézetet írta: Tomee886 Dátum január 28, 2014, 16:01:39
Én arra lennék kíváncsi hogy...nah hogyan is fogalmazzam meg. Kifizetek minden adót és járulékot a nyeremények után, (inkább kifizetek mindent, minthogy később bajom legyen belőle) és ezek után is van e valami büntetőjogi vonzata annak hogy külföldi oldalakon játszok? Magyarul büntetendő e az ha valaki licensz nélküli irodánál játszik itt Magyarországon? Ez nem tiszta nekem :)

Szerintem nem büntetendő, ha játszol külföldi oldalakon, de ha behozod látható módon a pénzt pl. bankszámlára és nem adózol utána, abból lehet baj egy esetleges ellenőrzésnél, 200e Ft már költségvetési bűncselekmény, és 43%-os adókulcs mellett ez hamar összejöhet, pláné halmozódva 5 év elévülési idő mellett.

Idézetet írta: bengal81 Dátum január 28, 2014, 16:08:55
Szerintem nem büntetendő, ha játszol külföldi oldalakon, de ha behozod látható módon a pénzt pl. bankszámlára és nem adózol utána, abból lehet baj egy esetleges ellenőrzésnél, 200e Ft már költségvetési bűncselekmény, és 43%-os adókulcs mellett ez hamar összejöhet, pláné halmozódva 5 év elévülési idő mellett.

Jah az összes pénz 43%-át kell leadózni? Az miből jön össze? (hirtelen csak a 16%-os szja jut eszembe, ami összetevő lehet)

Idézetet írta: Tomee886 Dátum január 28, 2014, 16:20:38
Jah az összes pénz 43%-át kell leadózni? Az miből jön össze? (hirtelen csak a 16%-os szja jut eszembe, ami összetevő lehet)

A 27%-os eho  :o

Idézetet írta: bengal81 Dátum január 28, 2014, 16:21:32
A 27%-os eho  :o

uhhh, nyugdíjjárulékot nem kell fizetni vagy az benne van ? (lehet hülyeségeket kérdezek, de nagyon nem vagyok tisztába a dolgokkal :D )

Idézetet írta: Tomee886 Dátum január 28, 2014, 16:28:22
uhhh, nyugdíjjárulékot nem kell fizetni vagy az benne van ? (lehet hülyeségeket kérdezek, de nagyon nem vagyok tisztába a dolgokkal :D )

Nincs benne más, ez egyéb jövedelemként adózik, nem munkából származó jövedelemként. Régebben én sem tudtam...

A NAV oldalán is csak annyi szerepel állásfoglalásként, hogy a szolgáltatás nyújtója követ el bűncselekményt (persze azért reklámozhatja magát, illetve szponzorálhatja mondjuk a magyar kéziseket, hehe), a játékosok büntetőjogi felelőssége a játék miatt még sehol nem merült fel.



PM-SZMM-APEH-NFH tájékoztató az online szerencsejátékokról



Az utóbbi időben megszaporodott az online szerencsejátékok kapcsán bejelentett játékosi panaszok száma, ezért az érintett szervek szükségesnek tartják az alábbi tájékoztató kiadását.

Napjainkban az Interneten több honlap található, melyek magyar játékosok által hozzáférhető módon – akár magyar nyelven is – fogadást, pókert, illetve egyéb szerencsejátékot ajánlanak. Jellemzően ezeket a honlapokat a hatályos magyar jogszabályok értelmében illegálisan működtetik, többségében külföldi székhelyű, azonosíthatatlan hátterű cégek. Az online szerencsejátékokra vonatkozó reklámok egyaránt nagy számban megtalálhatók a nyomtatott és az elektronikus médiában.

Ezek a cégek az állami adóhatóság engedélyének a hiányában törvénysértő módon végzik a tevékenységüket, tekintettel arra, hogy a koncesszióról szóló 1991. évi XVI. törvény és a szerencsejáték szervezéséről szóló 1991. évi XXXIV. törvény (Szjtv.) értelmében szerencsejáték szervező tevékenység folytatásához - az e törvényben meghatározott kivétellel – az állami adóhatóság engedélye szükséges.

Jelenleg Magyarországon kizárólag a Szerencsejáték Zrt. rendelkezik engedéllyel arra, hogy egyes játékait online módon szervezze, értékesítse.

Az Interneten elérhető szerencsejátékok túlnyomó többsége a magyar jogszabályok szerint bukmékeri rendszerű fogadásnak vagy kaszinójátéknak minősül. Bukmékeri rendszerű fogadásról akkor beszélünk, ha a játékos nyereményét a fogadási esemény eltalálása esetén a feltett tét és a nyereményszorzó határozza meg. Jelenleg kártyajáték szervezése kizárólag kaszinójátékként játékkaszinóban engedélyezhető (a szabályozás az élőjátékot ajánló játékkaszinóktól elkülöníti a kizárólag pénznyerő automatákat tartalmazó játéktermeket), azonban 2010. május 1-je után lehetőség lesz kártyatermek nyitására is az Szjtv.-ben meghatározott feltételek fennállása esetén az APEH engedélyével.

Bukmékeri rendszerű fogadás szervezésére jelenleg kizárólag a Szerencsejáték Zrt. rendelkezik engedéllyel a www.szerencsejatek.hu oldalon, kaszinójáték online szervezését a jogszabályok nem teszik lehetővé, sőt, azt kifejezetten tiltják.

A szerencsejátékok engedélyezésére vonatkozó kötelezettséget kimondó előírás legfontosabb szerepe annak a jog eszközével történő biztosítása, hogy szervező tevékenységet megfelelő személyi és gazdasági háttérrel rendelkező cég folytathasson, színvonalas tárgyi eszközökkel, biztonságosan és szakszerűen. Amennyiben egy cég az Interneten, rendszeresen, engedély nélkül szervez a magyar játékosok számára is hozzáférhető módon szerencsejátékot, akkor a hatályos magyar jogszabályok be nem tartásával bűncselekményt követ el.

Fontos megemlíteni továbbá, hogy a nem engedélyezett, külföldi szervező ajánlatának elfogadása kizárólag a játékos saját kockázatára történik. Amennyiben a játékost bármilyen jogsérelem éri (pl. elért nyereményét nem kapja kézhez) a magyar hatóságok nem tudnak fellépni a szervezővel szemben, továbbá az illegális szerencsejátékban való részvétel magyar bíróság útján sem peresíthető, sok esetben pedig már a szervezővel való kapcsolatfelvétel is lehetetlenné válik elérhetőség közzétételének hiányában

Kiemelést érdemel az is, hogy a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény csak a legális szerencsejátékokból származó jövedelmet mentesíti, így az engedély nélkül szervezett játékokból megszerzett nyereményt adó terheli.

Az említett kockázatok miatt szükséges, hogy a játékosok fokozott körültekintést tanúsítsanak az online szerencsejátékokban való esetleges részvétel során.

További információ a www.szf.hu, illetve www.nfh.hu oldalakon található
.

Akkor Moonybookers-re kell utalni MB.kártyát használva kell használni?
Ha MB-ről visszautaljuk magyar számlára és ellenőrzésre kerül sor és azt mondjuk magánszemélytől kaptuk az nem adóköteles?
Egyébként ha az ember nem vesz nagyobb dolgot autó,lakás akkor nem a kis távszerencsejáték-os emberrel foglakozik a Nav.

Üdv ! Van  a tavalyi évről kb2-3 millió forint értékben nyertes tippmix szelvényem..
nem érdekel valakit?eladok.
Esetleg hol lehetne eladni?

Idézetet írta: bayerngsk Dátum február 05, 2014, 19:09:41
Üdv ! Van  a tavalyi évről kb2-3 millió forint értékben nyertes tippmix szelvényem..
nem érdekel valakit?eladok.
Esetleg hol lehetne eladni?

Csere lehetséges? Van egy screenshoot-om egy 180,000  forintos nyereményről. Ha így nem vagy rá "vevő", akkor ki is nyomtathatom. Deal?

Idézetet írta: CaeSar Dátum február 05, 2014, 19:23:43
Csere lehetséges? Van egy screenshoot-om egy 180,000  forintos nyereményről. Ha így nem vagy rá "vevő", akkor ki is nyomtathatom. Deal?

akinek van adózatlan bevétele az megveszi elvileg..szóval nem viccnek szántam