Eurovíziós Dalfesztivál 2011

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szerinted ki nyeri a 2011-es Eurovíziós Dalfesztivált?

Franciaország
5 (21.7%)
Írország
0 (0%)
Azerbajdzsán
2 (8.7%)
Nagy-Britannia
1 (4.3%)
Németország
3 (13%)
Magyarország
9 (39.1%)
más
3 (13%)

Összes szavazó: 22

Szavazás lezárva: május 18, 2011, 09:32:42

Eurovíziós Dalfesztivál 2011

Helyszín: Esprit Aréna, Düsseldorf, Németország
Elődöntő: 2011. május 10. és 12.
Döntő: 2011. május 14.
Műsorvezetők: Anke Engelke, Judith Rakers, Stefan Raab
Indulók száma: 43 (5 automatikusan a döntőben résztvevő ország + 2*19 elődöntős ország)
Szlogen: "Feel your heart beat! (Érezd a szívverésed!)"



Egy kicsit későn, de nyitottam egy rövid életű topikot a 2011-es Eurovíziós Dalfesztivál-nak. Unibeten elég jó fogadási lehetőségek vannak rá, viszonylag jó szorzókkal, tehát érdemes pár szót említeni szerintem róla.


Pár infó a Wpből:

Németország korábban kétszer rendezett dalfesztivált: 1957-ben Frankfurt, 1983-ban München volt a házigazda. Az előző évben elért győzelem után előzetesen több német város is jelezte, hogy szívesen otthont adna a fesztiválnak. A végső jelöltek - amelyek hivatalos pályázatot nyújtottak be a rendezés jogának elnyeréséért - Hamburg, Hannover, Berlin és Düsseldorf voltak.
A végső döntést 2010. október 12-én jelentette be az NDR, amely értelmében a düsseldorfi Fortuna Düsseldorf labdarúgócsapat stadionaként funkcionáló Esprit Aréna lesz a 2011-es Eurovíziós Dalverseny helyszíne. A hatvanezer fő befogadására alkalmas aréna a 2001-es versenynek otthont adó koppenhágai Parken Stadion óta a legnagyobb helyszín, ahol megrendezték a dalversenyt.
Az idei verseny szlogenje ,,Feel your heart beat!", azaz ,,Érezd a szívverésed!" lett. A logóban egy dobogó szív jelenik meg, amely többszínű fénycsíkokból épül fel. A színek a résztvevő országok zászlóinak színeit szimbolizálják, ami azokra az érzelmekre utal, amelyeket a zene vált ki belőlünk, és amelyek az Eurovíziós Dalverseny elengedhetetlen hozzátartozói: rajongás, szívverés, izgalom, szeretet és szenvedély. A logó ötletét a tavalyi győztes, Lena adta, aki az előző évi verseny alatt az egyik műsorvezetővel folytatott beszélgetése során szívet formált az ujjaiból, hogy megköszönje a szavazók támogatását.

A versenyszabályok változása

2010. augusztus 28-án az EBU Referenciacsoportjának ülésén született döntés arról, hogy az egyes dalok mikor hozhatók legkorábban nyilvánosságra. A korábbi október elsejei dátum helyett ezt követően legkorábban szeptember elsején kiadott dalok nevezhetőek a versenyre. Emellett a döntő mezőnyének kérdéséről is határozat született: a korábbi években a Négy Nagy ország és a házigazda személyében öt automatikus döntős volt, ám ezúttal a Négy Nagy ország egyike, Németország egyben a házigazda is. Az augusztusi döntés értelmében nem bővítették volna az automatikus döntősök körét, hanem az előző években megszokott huszonöt helyett ezúttal huszonnégy fős lett volna a finálé, viszont az EBU 2010. december 31-én bejelentette, hogy Olaszország visszatérésével az eddigi Négy Nagy, Öt Nagyra bővül, így ismét huszonöt fős lesz a döntő.

Az elődöntők felosztása

A harmincnyolc elődöntős országot hat kalapba osztották földrajzi elhelyezkedésük, és szavazási szokásaik alapján, a 2008-ban bevezetett módon. Január 17-én tartották a sorsolást, ahol a kalapok egyik fele az első elődöntőbe, a másik a második elődöntőbe került. Ennek célja a szavazás igazságosabbá tétele. A sorsolás során azt is eldöntötték, hogy az egyes országok az adott elődöntő első, vagy második felében fognak fellépni, így a delegációk előre tudják, mikor kell megérkezniük a próbákra. A végleges fellépési sorrend a március 15-én tartott sorsolás után alakult ki. A sorsolás során a 2007-ben bevezetett módon néhány ország saját maga választhatta ki a sorszámát. E szabadkártyát a két elődöntő első és második felének, illetve a döntő fellépési sorrendjének sorsolása során elsőként kihúzott országok kapják. A szerencsések Lengyelország, Görögország, Szlovákia, Lettország és Spanyolország voltak.

1. kalap: Albánia, Bosznia-Hercegovina, Horvátország, Macedónia, Svájc, Szerbia, Szlovénia
2. kalap: Dánia, Észtország, Finnország, Izland, Norvégia, Svédország
3. kalap: Azerbajdzsán, Fehéroroszország, Grúzia, Izrael, Moldova, Oroszország, Ukrajna
4. kalap: Belgium, Ciprus, Görögország, Hollandi, Örményország, Törökország
5. kalap: Írország, Lettország, Litvánia, Málta, Portugália, Románia,
6. kalap: Ausztria, Bulgária, Lengyelország, Magyarország, San Marino, Szlovákia


Első elődöntő résztvevői: (a döntőbe jutottak zöldel vannak jelezve)

Lengyelország  -  Magdalena Tul: Jestem
Norvégia  -  Stella Mwangi: Haba haba
Albánia  -  Aurela Gaçe: Feel the Passion
Örményország  -  Emmy: Boom-Boom
Törökország  -  Yüksek Sadakat: Live It Up
Szerbia  -  Nina: Čaroban
Oroszország  -  Alexej Vorobjov: Get You
Svájc  -  Anna Rossinelli: In Love For a While
Grúzia  -  Eldrine: One More Day
Finnország  -  Paradise Oskar: Da Da Dam

Málta  -  Glen Vella: One Life
San Marino  -  Senit: Stand By
Horvátország  -  Daria: Celebrate
Izland  -  Sjonni's Friends: Coming Home
Magyarország  -  Wolf Kati: What About My Dreams?

Portugália  -  Homens da Luta: A Luta é Alegria
Litvánia  -  Evelina Sašenko: C'est ma vie
Azerbajdzsán  -  Ell/Nikki: Running Scared
Görögország  -  Loucas Yiorkas és Stereo Mike: Watch My Dance



Második elődöntő résztvevői:

Bosznia-Hercegovina  -  Dino Merlin: Love In Rewind
Ausztria  -  Nadine Beiler: The Secret Is Love
Hollandia  -  3Js: Never Alone
Belgium  -  Witloof Bay: With Love Baby
Szlovákia  -  TWiiNS: I Am Still Alive
Ukrajna  -  Mika Newton: Angel
Moldova  -  Zdob şi Zdub: So Lucky
Svédország  -  Eric Saade: Popular
Ciprus Ciprus   Christos Mylordos: San Aggelos S'Agapisa
Bulgária  -  Poli Genova: Na Inat
Macedónia  -  Vlatko Ilievski: Rusinka
Izrael  -  Dana International: Ding Dong
Szlovénia  -  Maja Keuc: No One
Románia  -  Hotel FM: Change
Észtország  -  Getter Jaani: Rockefeller Street
Fehéroroszország -   Anastasiya Vinnikova: I Love Belarus
Lettország  -  Musiqq: Angel In Disguise
Dánia  -  A Friend In London: New Tomorrow
Írország  -  Jedward: Lipstick


Automatikusan a fináléba jutott résztvevők:

Franciaország  -  Amaury Vassili: Sognu
http://www.youtube.com/watch?v=uEb7hRo-Qyk

Olaszország  -  Raphael Gualazzi: Madness Of Love
http://www.youtube.com/watch?v=bjJ-0Q6ZVUM

Egyesült Királyság  -  Blue: I Can
http://www.youtube.com/watch?v=mRU31ieUhJM 

Németország  -  Lena: Taken By A Stranger
http://www.youtube.com/watch?v=zoRPuk756qU

Spanyolország  -  Lucía Pérez: Que Me Quiten Lo Bailao
http://www.youtube.com/watch?v=IYzomDkiORw




Jöhetnek a tippek, vélemények és egyéb megjegyzések! :ok:

Ki fog nyerni?

Franciaország   2.70
Azerbajdzsán   8.00
Írország   8.50
Egyesült Királyság   11.00
Észtország   14.00
Magyarország   15.00
Bosznia - Hercegovina   18.00
Finnország   18.00
Svédország   18.00
Dánia   20.00
Németország   20.00
...


Mint ahogy az oddsok is mutatják, egyik nagy végső esélyese a Dalfesztiválnak a francia tenor operetténekes, Amaury Vassili (22 éves). Kilenc éves korában kezdett el énekelni, tizennégy évesen megnyert egy zenei tehetségkutató versenyt. Már túl van több sikeres fellépésen is, népszerűségét pedig mi sem bizonyítaná jobban, mint debütáló albuma, melyből eddig 250 000 példányt adtak el. 2.70-ért szerintem meglehet próbálni, de az 1.35 is elfogadható arra az opcióra, hogy az 1-4 -ben végez.
Nálam még a nagy esélyesek közé az Egyesült Királyságból a brit "Blue" fiúcsapat tartozik. Az együttes tagjai: Lee Ryan, Antony Costa, Duncan James, Simon Webbe. 2000 és 2005 között voltak aktívak, de 2009-ben ismét összeálltak. Eddigi fennállásuk során több mint 15 millió albumot adtak el világszerte, ez azért elég nyomós indok. Személy szerint nem vagyok annyira oda értük (azok a b*zis fejek :bash:), de fogadás szempontjából hasznosak lehetnek, márcsak a tinilányok miatt is, biztos sokan fognak szavazni rájuk...11.00-ért én megpróbálom egy kis apróval őket, de hogy az első négy között végeznek az szerintem biztos, és nincs is rá rossz odds: 2.75.

A németek, ahogyan tőlük megszokhattuk nagyon jól kialakították a verseny helyszínét a Düsseldorf Arénában, nem találtam róla értelmes videót a youtube-on, de aki tegnap követte a műsort az szerintem tudja mire gondolok. Hajrá Wolf Kati! A tied a legjobb dal akkor is, ha más lesz az első helyezett. :great:



#5 május 12, 2011, 18:45:41, winchester
Idézetet írta: Milan Dátum május 12, 2011, 10:01:38
Remek bemutató winchester:great:
Köszi :ok:



Unibeten a döntőben Magyarország TOP10-es helyezésére 1.72 -t adnak ??? Nagyon népszerű a szám, az elődöntőben is szinte az egész stadion Katival együtt énekelte a What About My Dreams?-t, és két különdíjat is bezsebelt már vele Németországban. Oké, egy kicsit hamiskás volt tegnapelőtt, de szerintem a fináléba jobban odateszi magát Kati és elcsíphet egy elég jó helyezést, reméljük minél jobbat! :ok:


Az írek oddsát egy nap alatt levitték 3.50-nel, így most már ők állnak a második helyen az esélyesek között. Gondoltam meghallgatom már ezt a számot, háát :crazy: ma este az utolsó "produkciót" biztos nem fogom megnézni az m1-en... Figyelem, csak erős idegzetűeknek ajánlom!
http://www.youtube.com/watch?v=qxo69Rq8sfY

Most komolyan ebbe mi a jó? Ha nem látnám a képet a videó közben, azt hinném, hogy két csaj énekli - mondjuk lehet jól hiszem... -.   :-*
A másik nagy esélyese a mai elődöntőnek a bosnyák öregember, Dino Merlin. Róla tudni kell, hogy már szerepelt egyszer egy ilyen versenyen, mégpedig a 1999-es Jeruzsálemben rendezett Dalfesztiválon, ott hetedik lett.
Aki megszeretné hallgatni itt egy link.

http://www.youtube.com/watch?v=urqhlnWLXxs

A 18 éves észt lány, Getter Jaani is nagy tehetség, nálam tuti befutó a döntőbe. A zene és a tánc mindig is jelentős szerepet töltött be az életében, hiszen mindkét szülője koreográfus. Getter egy tehetségkutató műsorban lett ismert. Ő volt a műsor történetének a legfiatalabb döntőse, valamint a zsűri kedvence. 2010-ben a High School Musical egyik főszerepét játszotta. Ekkor kereste meg egy lemezkiadó, amely szerződést kötött vele. Első dala, a ,,Parim päev" az év legjátszottabb észt dala lett. Ezután az egész nyara koncertekkel telt el, valamint kisebb szerepeket vállalt észt filmekben. Nem egy Britney Sperars, de elég jó a hangja, szerintem bejut a döntőbe.

http://www.youtube.com/watch?v=kXFGFCRV3z0


Na szóval elég szegényes lesz ez az elődöntő, elfogadható oddsú tippem nincs is nagyon rá. Max így:
Sikerül bejutnia a dalnak a döntőbe?
Észtország:   Igen  1,25
Írország (:crazy:):    Igen  1,18
1,25 * 1.18 = 1.475

Arra meg hogy valaki nem kerül be a döntőbe, szerintem elég necces fogadni, példa rá a tegnapelőtti svájci utcaénekes kisasszony sikere, nem sokan várták a legjobb 25 közé, és mégis bejutott...

Idézetet írta: winchester Dátum május 12, 2011, 18:39:38
Arra meg hogy valaki nem kerül be a döntőbe, szerintem elég necces fogadni, példa rá a tegnapelőtti svájci utcaénekes kisasszony sikere, nem sokan várták a legjobb 25 közé, és mégis bejutott...

Nekem is tetszett Rossinelli kisasszony dala, egyszerű, de jó muzsika, akárcsak az izlandiaké. :)

Idézetet írta: winchester Dátum május 12, 2011, 18:39:38
Sikerül bejutnia a dalnak a döntőbe?
Észtország:        Igen  1,25  :ok:
Írország (:crazy:):    Igen  1,18  :ok:

1,25 * 1.18 = 1.475

Tévedtem, elég jó kis verseny volt, mindenki maximálisan teljesített. Reméljük a döntő is ilyen jó lesz, esetleg sokkal jobb! :great:

A továbbjutók:

Észtország
Románia
Moldova
Írország
Bosznia-Hercegovina
Dánia
Ausztria
Ukrajna
Szlovénia
Svédország

Gondoltam bepróbálkozok egy fogadással, de az unibet ajánlata igencsak megcsappant! Bár én előtte nem láttam a tétlapot, csak amit írtatok róla.
Szerintetek visszarakják még a fogadásokat? Vagy ennyi volt?
Esetleg máshol valaki nem ütközött bele a dalfesztivál fogadási ajánlatába?

Idézetet írta: szumos Dátum május 13, 2011, 08:04:26
Gondoltam bepróbálkozok egy fogadással, de az unibet ajánlata igencsak megcsappant! Bár én előtte nem láttam a tétlapot, csak amit írtatok róla.
Szerintetek visszarakják még a fogadásokat? Vagy ennyi volt?
Esetleg máshol valaki nem ütközött bele a dalfesztivál fogadási ajánlatába?

Szerintem biztosan bővítik majd, mert most kevés, de annál furcsább dolgokra lehet fogadni uniéknál:

Eurovíziós Dalverseny 2011 - Izland 12 pontot ad Magyarországnak a Döntőben ?   Ezt honnan szedték :D

Én is gondolkodtam rajta, aztán eszembe jutott, hogy az iszapömlés utáni gyűjtés előtérbe hozta az ottani magyarokat. Több műsor is készült erről arra felé, ezért jelenleg nagyobb az ismertségünk és a kiváltott szimpátia felénk. Talán ez miatt...
Plusz nem tudom elképzelni, hogy az a fogadóiroda, amelyik fogadási lehetőséget biztosít, ne szerezte volna meg az elődöntők szavazatarányát... Szóval valamit tudhatnak!  ;)

Idézetet írta: winchester Dátum május 12, 2011, 23:05:13

A továbbjutók:

Észtország
Románia
Moldova
Írország
Bosznia-Hercegovina
Dánia
Ausztria
Ukrajna
Szlovénia
Svédország

Oddsok alapján totális papírforma történt; egyedül a Moldávia - Lettország volt ki-ki meccs előbbire 1,85, utóbbira 1,90-es oddsot kínált a bwin. Sajnos az első elődöntő előtt nem mentettem le a szorzókat, szerintetek vissza tudom nézni valahol (továbbjutásra gondolok)?

Sajnos sehol nem találtam én sem Latzka!

Közben felkerültek az unibet szorzói! 2.10 a magyar top10-re!
Elbizonytalanodtam! Jaaaaaaaaajjjjjj!
Nyilván megnézek még egy-két dalt, hát ha okosabb leszek!

Ráálltam, mint egy megszállott erre a dalfesztiválra!
Kicsit elemezgettem a 2008, 2009, 2010-es éveket és belenéztem a 2007-esbe ami ugye még más lebonyolítású volt, de mi akkor szerepeltünk utoljára.
A következő következtetésekre jutottam:

- A "big five"-ból, azaz a kiemelt ötösből csak 1, vagy 2 jutott a be a top10-be az elmúlt 4 évben! A jelenlegi dalokat elnézve, nem most fognak robbantani!  ;D Maximum egy-két csinos előadó kozmetikázhat a képen...

- Ezek a szovjet utódállamok állandóan ott vannak  tűz közelében, de győzelemhez kevesek. Például Azerbajdzsánnak és Örményországnak bérelt helye van a top 10-ben. Az utóbbi három versenyen mindketten benne voltak! Gondolom ez a himi-humi daloknak köszönhető. Nagyot eggyel sem buknak, de nyerni sem fognak. Most is ilyeneknek érzem őket...

- A 2007-es verseny alapján -mivel akkor indultunk utoljára-, a legnagyobb támogatóink akiknél a maximum 12 pontból legalább 7-et elnyertünk: Dánia (8), Finnország (10), Németország (7), Izland (8), Norvégia (8), Románia (8), Szerbia (12), Svédország (8). Na most az unibet a Magyarország "legbarátibb" országa tippnél szorzót ad, Ukrajnának, Franciaországnak, Azerbajdzsánnak,  Oroszországnak és a "Más" szekciónak! Egész pontosan 1.85-öt!!! Tehát ebbe beletartozik minden északi ország és minden olyan ország ahol nagyobb magyar közösség él! Plusz, ha jól tudom Németországban tudatták a médiában Wolf Kati német származását... Ez sem jöhet még rosszul.  Value bet!

- Akkor az is érdekes, hogy az elődöntőkből továbbjutott csapatok közül ki lett végül top 10-es! Először nagy szórás látszik a 3 év 6 elődöntőjét nézve. De! Mindegyik évben, a két elődöntő helyezések (nem pontszámok!) alapján összeállított legjobb nyolcasából (azért 8 mert két helyet adok stat alapján a big five-nak) bekerült a top 10-esbe minimum 5 csapat (2008-5, 2009-7, 2010-6). Ez azért érdekes, mert az látszik, hogy olyan nagy borulások csak elvétve vannak. Elődöntős hetediknél rosszabb csak egy esetben került be a végső tízbe (Bosznia), de akkor nagyon gyenge volt a másik elődöntő. Márpedig az elődöntő utáni szorzókból lehet levonni következtetést pontszám ismerete nélkül is. Sajnos csak egyet ismerek. A magyarokra 1.72 volt. A végső nyertes oddsai alapján látszik, hogy az unibet 3 országot vár top 10-be a big five-ból. Azaz 7 hely kiadó szerinte. Az elődöntő után a magyarok top 10-es szorzója 1.72 volt, azaz minimum 4.-nek kellett továbbjutnunk. De ekkor 1.85 körül kellett volna lennie a szorzónknak, de mivel ennél is kisebb lett, ezért gyanítható, hogy 3. (+/- 1) helyen mehetett tovább Wolf Kati. Persze árnyalja a képet, hogy ebbe a helyezésbe benne van a szakmai zsűri véleménye is, de azért sokat mondó.
Hogy mitől lett ez 2.10, nem tudom. Gyanítom több szavazat érkezhetett a másik elődöntőre. És elbizonytalanodott az iroda. Esetleg erősnek vélik a "big five"-ot. Szerintem meg nagy rakás szarok. Legfeljebb az olaszt tudom kiemelni... Arra meg az iroda a legkisebb oddsot adja... Érdekes!

- Azt is jó tudni, hogy vannak országok akik kiegyensúlyozottan jól szereplenek általában!
3-ból 3x top10-es volt: Görögország, Örményország, Törökország, Azerbajdzsán,
3-ból 2x top10-es volt: Ukrajna, Norvégia, Bosznia,
Akik most is benne vannak a döntőbe azok ellen nem mernék fogadni! De egy kis rálátással lehet látni, hogy melyik dal lehet erős! Például a bosnyákoké igen sanszos! De az azeri himi-humi is betáncikálhat a 10-be!

Hát kábé ennyit a matekról! Innen már a számokat kell nézni, az meg igen szubjektív. Bár a nagyon szarok és az elfogadhatóak kiszűrhetőek! Ebben a rostában pedig benne marad majd néhány jó szorzó! Mindenesetre a magyar top10-et jónak találom! De ennél is jobb a "legbarátibb ország" 1.85-ös "más"-ra adott oddsa! Bár azt nem tudom holtverseny estén mi a felállás! Azt még meg kell tudnom!

Idézetet írta: Latzka Dátum május 13, 2011, 08:53:48
Oddsok alapján totális papírforma történt; egyedül a Moldávia - Lettország volt ki-ki meccs előbbire 1,85, utóbbira 1,90-es oddsot kínált a bwin. Sajnos az első elődöntő előtt nem mentettem le a szorzókat, szerintetek vissza tudom nézni valahol (továbbjutásra gondolok)?
Sajnos én se találtam semmi pontos infót... Mondjuk arra emlékszem, hogy Katira, Ninára, az azer és a görög párosra, na meg az orosz selyemgyerekre papír oddsot adtak, ott nem történt semmi meglepi. Viszont a svájci Rossinelli kisasszony lightos előadására bőven 2.30-2.40 felet volt, ha emlékeztem nem csal.