Tour de France 2012

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Tour de France 2012


2012.06.30 - 07.22
Helyszín: Franciaország
Tavalyi győztes: Cadel Evans

Ide jöhetnek a hírek, érdekességek, minden ami a Tourral kapcsolatos!

Remélem kérdések is jöhetnek  ;)
Íme az első: Fortunawinen lehet fogadni (biztos máshol is) hogy hányan fejezik be a Tour-t. De!
Kérdem én, egyáltalán hányan indulnak? Néztem a hivatalos oldalon a ridereket, és minden csapatnál van egy lista, aminek az alján van 2-3 versenyző megcsillagozva.
Ők most mik, cserék? És ha igen, hogy működik ez?

Például tegnap néztem a bemutatást, és mondták, hogy Cancellara két hét után csomagol, és megy haza. Kérdem én, akkor egy 'csere' beugorhat a helyére?

Tehát most azokat a megcsillagozott versenyzőket hogy számolják, magyarán azt is kérdezhetném, hányan startolnak el?

Minden csapat 9 fővel indul és nincsenek cserék, mert
1. nem tudnának egy győztest megnevezni, ha például egy csere nyer
2. minden csapat az elején időfutammenőket/sprintereket indítana, majd a hegyeknél cserélnék hegyimenőkre, majd az utolsó időfutamon újra időfutammenőre cserélnének elég vicces lenne  ;D

Összesen 22 csapat indul, tehát 198 fős lesz a mezőny az elején.
Elvileg hivatalos rajtlista:
http://www.letour.fr/le-tour/2012/us/starters.html

Végre van teljes startlista is a tdf-en.
Először csak a sprinterekkel foglalkoznék.Ahogy Feketelaszlo is írta(másik topicban) Cavendish nem fog végigmenni ráadásul nem érzem őt most olyan formában mint a giro előtt.Mivel nem fog végigmenni ezért rá fog menni az első héten lévő szakaszokra és a 2.,5. illetve 6. szakaszon szerepelhet jól.Utána szerintem ahogy eljönnek a hegyek ő le is lép a színről.Ki az aki legyőzheti a Cavet? Mivel nincs olyan formában mint tavaly ezért úgy vélem most több esélyes lesz erre.Elsősorban Goss,Greipel,Farrar trió közülük a német van a legjobb formában míg Farrar a legrosszabban és Goss a sötét ló.Goss kihagyta a dauphinét és a svájci kört is.Kiváncsi vagyok mire lehet képes.Érdekes helyzet állhat elő mert most nem csak a sky vonata lesz meghatározó erő hanem Gossé is és kiváncsi vagyok kinek sikerül jobban a sprintfelvezetés.Közülük szerintem Greipelnek lehet reális esélye megnyerni a trikót ha nem adja fel a versenyt mert a másik kettőben nem érzem azt a pluszt amivel végig bírnák a tdf-et.Jöjjenek a meglepetés emberek:Rojas már tavaly is jól ment és kellemes meglepetés volt ráadásul neki nem kell felvezető csapat hanem megoldja egymaga is a sprinteket plusz jól bírja a dombos illetve hegyes szakaszokat és több mint valószínű hogy végigmegy a touron.Sagan lehet a következő meglepetés akire érdemes odafigyelni.Idén nagyon jó formában és nem titkolt célja hogy meg akarja nyerni a trikót amire jó esélye is van lévén hogy jól bírja a dombokat így a dombosabb szakaszokon is szerezhet pontokat(1.,3. illetve 4.szakaszon).Petacchi Sanyi érdekes lehet.Behúzhat egy szakaszgyőzelmet de most nem tenném rá a zizimet egyik szakaszon sem.Cofidisből Dumoulin ott van a kedvenc versenyzőim között és ha jó napot kap el akkor egy dobogóra simán lehet esélye egy jó helyezkedéssel.Katyushából Freirének nem sok embere lesz a felvezetéseknél ő majd esetleg a dombos szakaszokon okozhat meglepetést mint ahogy Gilbert is.Ha ők végigbírják a tourt akkor ottlehetnek a top10ben a pontrikónál.Valverdét nem irnám le a pont trikó szempontjából sem bár ő egy fekete ló lesz a versenyen.Ha jó formában lesz bőven lehet esélye bármire a  tdfen és mivel jól bírja a hegyeket is ezért a hegyes szakaszokon is szerezhet pontokat.A spanyol nagy kérdőjel számomra.Saxonál Haedonak kell egyedül megoldani a dolgokat míg az astanánál Bozicnak.Omega nem hozta Boonent ezáltal ők nem igazán szólnak majd bele a sprintrikóba míg ahogy László is említette a shimanonál Kittel lehet még kellemes meglepetés.
Én tippem  a sprintrikóra:1. Sagan vagy Greipel  utánuk pedig Rojas következik majd.
Hegyitrikó:Számomra a fő esélyes Samu lesz.Samuel Sánchez a címvédő kérdés mire fog rámenni idén.Hogy összetettet nyerjen vagy hogy a trikót.Mindkettő kivitelezhető egyszerre láttuk ezt 2008ban is amikor épp egy spanyolnak Sastrenak sikerült ez a bravúr.Fő ellenfelei lehetnek a francia duó Moncoutié illetve Voeckler.Utóbbinál kérdés sérülése után milyen formában van a Europcar első embere.Kis francia Voeckler volt már 4. összetettben is köszönhetően a szökéseinek és Moncoutié is nagyon jól bírja a szökéseket főleg a hegyekkel telített szakaszokon.Beleszólhat a versenybe a két nagy küzdő Hoogerland illetve Daniel Martin.Mindketten sokat támadnak és aktívak ráadásul hatalmas küzdeni akarásról tesznek mindig bizonyosságot.
Számolok még itt egy meglepetéssel vagy inkább feltevéssel.Ez pedig Scarponi vagy Schleck.Mindketten tudják hogy összetett nem tudnak nyerni viszont erre a trikóra jók lehetnek.Scarponi jól bírja a hegyeket és a luxemburgi is.Utóbbi jól megy a szökéseknél is.Ez csak egy feltevés de akár ők is ott lehetnek a végén a top3ba.
Chavanel,Riblon,Van den Broeck(akkor ha látja nincs esélye összetettben nyerni) és Casar szólhat még bele a versenybe illetve talán egy kazah versenyző(Vino vagy Kase).
Tippem a hegyi trikóra: Sámuel Sánchez illetve Hoogerland.
25éven aluliaknál ahogy Feketelaszló is írta Valls lehet esélyes meg Garderen.Itt nem igazán mernék tippelni.
Sárga trikó: Több esélyes mint az elmúlt években összesen  ;D Ahogy Feketelaszló is mondta mindenki Wiggins-Evans csatát vár.Szerintem több esélyes a dolog.Esélyesek:
Evans: Tour előtt nem volt épp top formában mint tavaly de állítása szerint idén a csúcsforma kihegyezésre mentek rá.Csapata nagyon erős Hincapievel illetve Gilberttel vagy épp Moinarddal.Ha tényleg formakihegyezésre mentek rá ahogy mondja és csúcsformában érkezik a tourra akkor szerintem senkise fogja őt megszorítani.Ha valami nem úgy sikerült neki (mert azért ebben az évben láthattuk hogy a liberén elverte őt Wiggins) a felkészülésnél ahogy tervezte akkor a dobogó is kérdéses számára.Dauphinén végre támadó szellemben lépett és az útvonal is neki kedvez a kérdés már csak az hogy tud-e duplázni.Tippem: Top3(1.-2. hely)
Wiggins: Hatalmas hype van körlötte idén.Mindenki várja tőle a duplázást és azt hogy a tdfen és utána az olimpián is megmutassa mire képes és mindkettőt behúzza.Kérdés az hogyan viseli az esélyesség terhét.Időfutamban az egyik legjobb az esélyesek közül viszont ami nemkedvezhet neki az a kétfejű csapat.Cave is vezér szellemű és ő is.Cave nem viselte annyira jól hogy most Wigginset preferálják kérdés ez mennyire bomlasztja a csapatot.Másik fontos kérdés a formaidőzítés.Sokan úgyvélték hogy Wiggins túl korán került csúcsformában és ez visszaüthet a tdf 3.hetében.Szerintem is ígyvan.Nemhiszem el hogy egy versenyző egész évben így tudjon menni a viadalokon.Tuti lesznek megingásai a touron a kérdés csak az hogy mikor.Wigginset még mindig nem tartom igazi hegyi menőnek aki pl egy jól irányzott támadással simán leszkítható.Láthattuk idén Evanst hogy már akciókkal szinesítette támadó arzenálját és már nem csak a kereket fogja tenni ami nem tesz majd jót Wigginsnek.Csapata nagyon erős hegyimenők szempontjából a britnek kérdés ő hogyan teljesít majd.Szerintem nem fog nyerni.Tipp: Top5(3-5.helyig)
Nibali:A harmadik legnagyobb esélyes.Mindenki kicsit elfeledkezett róla pedig idén nagyon jó szezont fut.Tirreno-Adriatico győztes Liege-Bastogne-Liege-n 2.helyet szerezte meg.Nem segítette felkészülését azonban a távozásáról szóló pletykák miszerint másik csapatba szerződik .Úgy látszik két dudás nem fér meg egy csárdában(basso).Dauphinén 28.lett....Lehet csak altatás de lehet tényleg ilyen formában van az olasz.Kérdés hogy csak a tdfre pihent és felmérte az ellenfeleit vagy csak ennyit tud és a fantasztikus szezonkezdés után teljesen elfáradt.Láthattuk a liquigast hogy semmire se mentek a giron az erős hegyi sorral.Most talán mégerősebb csapatuk van hiszen Nibali segítője Basso lesz.Ha sikerült elsímitani a problémákat akkor az olasz fiú a Vuelta után a tourt is megnyerheti ehhez azonban jó csapat kell és fejben is ott kell lenni.
Nibali hatalmas küzdő mint ahogy ezt már tavaly a vueltán is bebizonyította és ha megint olyan formában lesz mint tavaly akkor megállíthatatlan lesz.Időfutamban nem elveszett és meg tudja tartani a hegyeken megszerzet előnyét.Ha rendben lesz a csapatkohézió és nem nyomja rá a bélyegét a teljesítményre Nibali év végi távozása akkor itt könnyen meglepetés lehet.Tipp: Top4(2-3.hely)
Samuel Sánchez:Kedvenc versenyzőim közt van a kis baszk gyerek.Már rég óta kijárna neki egy tdf siker.Volt ő már 3. touron két éve ráadásul idén sincsen rossz formában.Baszk körversenyt nyerte és a katalánon lett második és a tavaszi egynaposokon sem ment rosszul.Kérdőjel számomra az ő teljesítménye mert ha megszerzi a trikót ezzel a csapattal simán tudja tartani és időfutamban sem rossz a teljesítménye csak a kérdés az az hogy fejben ottvan-e? Jobb eredményei vannak mint tavaly és 34éves korára éretten versenyez és megfontoltan és már nyert hegyi trikót is volt olimpia bajnok is talán a leggyorsabb embernek számít a hegyimenők közül plusz nagyon jó lejtmenő.Ez kedvezhet neki pláne mert mindössze 3hegyi befutó lesz és sok hegyiszakasz lejtmenettel ér végez.Ami szintén az ő malmára hajtja a vizet hogy jobban bírja a hegyeket mint Evans vagy Wiggins a kérdés hogy jó formában érkezik-e a tourra és hogy jól tud-e tartalékolni és mennyi idő tud adni a hegyeken a két sztárnak.Nibalival kb egyszinten vannak véleményem szerinte.Ami segítheti a versenyét hogy nincs akkor hype körlötte mint a többiek körül és titkos favoritként készülhet és okozhat meglepetést.Tipp: Top3
Menchov: Orosz katyusha tagja orosz csapat orosz vezér.Erre vágyott Denis már régóta és most újra megmutathatja mire képes.Időfutamban megmutatta hogy idén is jó formában van és megnyerte az orosz kronó bajnokságot.2éve második volt a touron Contador kizárásának köszönhetően és most nem lesz az a két fiú aki akkor előtte végzett....Igaz hogy már ő is 34éves de a tapasztalat csak jól jöhet számára.Taktikus és jó csapata van akinek nagyon nehéz sok időt adni a hegyeken és Wigginsék sem fogják lealázni őt időfutamon.Idén viszonylag többet pihent és többet készült erre a versenyre és kevesebb eredménye van mint tavaly de ez csak előnyére lehet mert kevésbé lesz fáradt mint a többiek.Azonban visszaüthet a dolog mert nem lehet tudni milyen formában van.Ha olyanba mint Giro győzelmekor vagy 2éve akkor meg fogja nyerni a tdfet.Csapata alkalmas arra hogy védjék őt a hegyeken és jól is bírja a hosszabb emelkődeket.Tipp: Top5
Van den Broeck:Nincs mögötte erős csapat azonban ő viszonylag jó formában érkezik a versenyre.Jobb formában van mint tavaly de úgy érzem ez még mindig kevés egy tdf győzelemhez.Bravúr lehet számára a dobogó is.Kronókon általában sokat kap az élmezőnytől és most is lesz hosszabb időfutam  de ha akar valamit idén elérni akkor odakell tennie magát hiszen 11éve junior világbajnokvolt időfutamban.Hegyek szempontjából szerintem tartani fogja a lépést a többiekkel de nagy megindulásokra nem számítok majd tőle és úgy érzem hogy ha látja hogy nem tud összetettben jól szerepelni akkor rámegy a hegyi trikóra.Tipp: Top10 (4-7.hely)
Gesink: Holland óriás jó formában érkezik a versenyre és viszonylag jó hegyimenő csapata is van sánchezzel vagy épp mollemával de az időfutam finoman szólva sem erőssége.Ha abban idén tudott javulni esélye lehet egy jó szereplésre mert hegyek nagyon jó formában van és dinamika van a támadásaiban.Ő biztosan fog akciózni a kérdés hogy tud majd teljesíteni az esélyekhez képest a kronókon illetve a hegyeken eltud-e menni a többiektől.Még mindig csak 26éves és nagy tehetség a kérdés hogy előrébb tud-e a lépni a 2010es 5.helyétől.Tipp: Top 8( 3.-8.helyig)
Brajkovic: Még mindig nagy tehetség.Most végre bizonyíthat a kis szlovén.Időfutamban jó a nagy hegyek okozhatnak neki gondot de ha tudja tartani a lépést a nagyokkal akkor bármire képes lehet.Csapata segítők szempontjából kiválló idén nem terhelte túl magát és ha elkerülik a szerencsétlenségek akkor odaférhet az élmezőnybe.Tipp: Top 10(5-9.helyig)
Valverde:Fekete ló.Vagy nagyon jól fog szerepelni vagy nagyon rosszul.Szerintem nincs átmenet.Ha jól szerepel akár még egy összetett top3ra is van esélye.Ő az az egyéniség akire szüksége van a kerékpársportnak .Jól sprintel jól megy hegyekre ugyanakkor kicsit gyengébb az időfutamokon.Hegyek és dombos szakaszok szempontjából fekszik neki ez a tour ráadásul ott van neki Cobo segítenőkek.Csapata is erős csak az ő formáját illetően érzek kérdőjelet.Ha elkapja a ritmust akkor megállíthatatlan lesz.Tipp: ??? Top 10(3-10.hely)
Többiek: Klödenre fog szerintem építeni a saxo mégpedig azért mert Schleck nem vállalta a csk posztot.Klödinek amúgy is jobban fekszik ez a tour a kronók miatt ráadásul igaz hogy már 37éves de tapasztalata miatt még mindig benne lehet egy top15.Hesjedal giro győzelme után szerintem most kicsit majd kienged.Indul a versenyen de nagy csoda lenne ha itt is dobogóra állna.Olaszországban bizonyította mennyire érett versenyző lett de a fáradtság itt közbeszólhat.Taaramaeban látok még egy top15ös helyet illetve Leipheimerben vagy Chavanelben az omegából.Többi számomra kérdőjel.
Fortunawinről szemezgettem:
Amire érdemes fogadni szerintem:
Evans top3 1.55
Menchov top3 6.00
Nibali top6 1,75
Sánchez top3 8.00
Valverde top6 4.00
Brajkovic top6 4,50
Sagan zöld trikó 1,95
Rojas zöld trikó 12.00
Greipel zöld trikó 10.00
Amiben igazán jó pénz lehet és még be is jöhet az Menchov illetve Sánhcez top3as helyezése illetve Brajkovic top6osé.
Bocs ha hosszú lett.

#4 június 29, 2012, 17:41:55, Feketelaszlo
Én egyenlőre különösebb latolgatásokba nem mennék bele a végeredményekkel kapcsolatban, megteszem persze oda is a kis tétjeimet, de azok egyenlőre maradjanak titokban  ::) . Maradjunk egyenlőre a holnapi prológnál.





Különösebb emelkedő nincs benne, egy apró dombocska a táv 3/4-nél, de valószínűleg a tipikus prológ-menők fognak dominálni. Azért írtam prológ-menőket, mert mondjuk Wiggins vagy Martin akiknek az igazi órás-időfutamok fekszenek, nem biztos, hogy itt is az elsők között lesznek. A svájci körverseny első szakaszán is a kis szlovák Sagan győzött Cancellara előtt. Azt nem írom, hogy meglepetésre, mert idén annyira jó Sagan, hogy még az sem lenne meglepő, ha az összetett versenyben is tudna eredményt felmutatni, de az tény, hogy a prológ győzelemre egyenlőre én őt tartom a legesélyesebbnek, 7.50-ös oddsal szerintem megéri rá fogadni. 3-ba várom még a tavaly brillírozó Boasson Hagent (1-3 Odds: szintén 7.50), de egy Farrar, Greipel vagy Gilbert jó eredmény sem lenne meglepő ezen a távon. A matchupokból is érdemes szemezgetni:
Cancellara, F - Sagan, P  3,10
Boasson Hagen, E - Westra, L  1,57
Cavendish, Mark - Greipel, A  1,66
Gallopin, T - Koren, K  2,12
Sagan, P - Martin, Tony  2,40

Szerintem Cancellara behúzza, és ilyen 3-as oddsért nekem kell. Tony Martint szerintem is verni fogja Sagan, míg Wiggins is elég csábító 1.8-ért Evans ellen...szerintem ezt benézte a bet365, mert a brit nálam jóval esélyesebb.

Idézetet írta: Cesc18 Dátum június 29, 2012, 22:21:33
Szerintem Cancellara behúzza, és ilyen 3-as oddsért nekem kell. Tony Martint szerintem is verni fogja Sagan, míg Wiggins is elég csábító 1.8-ért Evans ellen...szerintem ezt benézte a bet365, mert a brit nálam jóval esélyesebb.

Ja én néztem el, az az 1.8-as odds az egész versenyre szólt, a prológra természetesen csak 1.4 körül van Wigginsre Evans ellen.

Amiket megjátszottam:
Cancellara győzelem 3.00
Wiggins - Evans H 1.35
Greipel - Cave H 1.68

#7 június 30, 2012, 17:43:59, Cesc18
Erről van szó Fabian, legalább a Tour jól indul :) Másik két tippet meg nem játszottam meg, mert BetClic nem engedte kombiba, singlebe meg nem lett volna értelme...

Nibali meglepett, tőle gyengébb időt vártam...Wiggins továbbra is jó formában van, Tony Martin pedig továbbra is elég halvány...

Idézetet írta: Cesc18 Dátum június 30, 2012, 10:26:31
Cancellara győzelem 3.00 :ok:
Wiggins - Evans H 1.35 :ok:
Greipel - Cave H 1.68 :noway:

#8 június 30, 2012, 17:39:52, Pozzato
Cancellara tipphez grat szép volt :ok:
Tony Martin az esésének köszönheti hogy így szerepelt.Ha nem bukik az olyan minusz 15-18mp legalább ami a második-negyedik hely közé sorolta volna.Ha nem bukik a hosszú időfutamon ott lehet a top3ba.Jólment amíg nem bukott.
Bukás helyett kerékcserét akartam írni .

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 30, 2012, 17:37:18
Cancellara tipphez grat szép volt :ok:
Tony Martin az esésének köszönheti hogy így szerepelt.Ha nem bukik az olyan minusz 15-18mp legalább ami a második-negyedik hely közé sorolta volna.Ha nem bukik a hosszú időfutamon ott lehet a top3ba.Jólment amíg nem bukott.

Köszi!

Ja, akkor nem szóltam, csak az utolsó 10 kerekest néztem meg...

VÉGEREDMÉNY

Idézetet írta: Cesc18 Dátum június 30, 2012, 17:40:00
Köszi!

Ja, akkor nem szóltam, csak az utolsó 10 kerekest néztem meg...Bukással együtt viszont nem is rossz idő.
Rosszul írtam mert a hátsó kerekét kellett cserélni pont a kanyarba.Sagan hibázott egy kisebbet a kanyarba azért tőle is a rosszabb idő.Menchov meg azt hozta amit elvártam tőle Nibali meg tényleg fölszívta magát.

Idézetet írta: Cesc18 Dátum június 30, 2012, 17:30:57
Erről van szó Fabian, legalább a Tour jól indul :) Másik két tippet meg nem játszottam meg, mert BetClic nem engedte kombiba, singlebe meg nem lett volna értelme...

Nibali meglepett, tőle gyengébb időt vártam...Wiggins továbbra is jó formában van, Tony Martin pedig továbbra is elég halvány...

Gratulálok! Tony Martin tényleg nagy időt ment, Sagant még a defekttel eggyütt is megverte, pedig ő sem ment rossz időt (csak én mondjuk egy kis meglepetést vártam volna tőle, de lehet, hogy a Touron a sprintekre koncentrál).
Holnapi szakasz is érdekes lesz, hogy az utolsó hegyen mer-e valaki a nagyok közül támadni, vagy a szabad vegyértékek lemeccselik egymás között a befutót.



A szakasz tele van 4. kategóriás hegyekkel, bár elég valószínűtlen, hogy már rögtön ezen a szakaszon meghúznák a tempót. A szokásos "morning breakaway" lesz szerintem tele franciákkal vagy olyan kis csapatok versenyzőivel, akik viselni akarják a pöttyös trikót pár napig - Saur Sojasun, Europcar, FDJ, Argos, Lotto, Saxo, Quickstep, stb. Elég valószínűtlen, hogy ők hazaérjenek, a lényeg majd az utolsó kilométereken következik:



A fogadóirodák Sagant hozzák Gilbert előtt, neki idén a Tirreno-Adriatico 4. szakaszán volt egy olyan akciója, ahol Nibaliékkal ért fel egy hasonló hegyre, de a főnök nem bírt sprintelni, így Sagan mindenkit ledurrantot. Ez a hegy talán azért nem olyan meredek, de érdemes lesz rá figyelni. Taktikázás nem nagyon lesz, aki nyerni akar, annak erőből menni kell a hegy lábától. Gilbertre nem raknék, nagyon rizikós megmondani, hogy a tavaszi klasszikusokon nyújtott formát vagy a mai prológ teljesítményét fogja holnap hozni. Viszont más belgáknak is bizonyítani kell hazai földön, Nick Nuyens, Jelle Vanendert, Maxim Monfort, Johan Vansummeren és Jürgen Roelandts is menni fog. Én speciel Vanendert raknám meg 1-3-ba 25.00-s oddsért - kiegyensúlyozottan versenyez és egyre jobb lesz. A párosítsásokból a mai nap után kicsit óvatosabban csemegézve:
Mollema, B - Poels, W  1.85
Gesink, R - Schleck, Frank  1.95
Wiggins, Bradley - Brajkovič, J  1.95

Cavendishről milyen információt tudtok? Én még olyat hallottam, hogy csak két hétig fog menni és utána feladja. Ez tényleg igaz? :)

Idézetet írta: Cipolla Dátum július 02, 2012, 10:13:09
Cavendishről milyen információt tudtok? Én még olyat hallottam, hogy csak két hétig fog menni és utána feladja. Ez tényleg igaz? :)
Nem szóltam, megtaláltam.  ;D

Cave Cave...nem tudom miért nem tettem ilyen 2.2-es oddsért, ajándék volt a javából.