Hogyan írjunk futball elemzést?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Bár utóbbi időben nem sokat irtam, de egyetértewk azzal a gondolattal, hogy egy jó előzetest, felvezetést megirni nem két perc. Én legalább 4 oldalt (2 statisztikai, plusz a résztvevő csapatok) megnézek, forditok (nem kevés idő, még guglival sem), aztán próbálok valami nem "azért mert ezt tippelem" jellegű hsz-t irni, ami nem mindig sikerül, bár ezt leginkább Ti tudjátok megitélni, akik olvassátok. És ez bizony idő, amire munka és család mellett nem sok idő jut, pedig én is szeretnék a ROW kivül a bundás meg a premier ligába is elemezni. De ehhez legalább 1-1,5 óra kellene meccsenként, hogy ne csak azt irjam hogy X csapat most azért nyer, mert 125 meccs óta nem nyert. Az ilyen hozzászólásokból kellene kevesebb, aki guruzik, az igenis legalább alapvető dolgoknak nézzen utánna.

Idézetet írta: Lacapi Dátum február 27, 2010, 17:57:55
Bár utóbbi időben nem sokat irtam, de egyetértewk azzal a gondolattal, hogy egy jó előzetest, felvezetést megirni nem két perc. Én legalább 4 oldalt (2 statisztikai, plusz a résztvevő csapatok) megnézek, forditok (nem kevés idő, még guglival sem), aztán próbálok valami nem "azért mert ezt tippelem" jellegű hsz-t irni, ami nem mindig sikerül, bár ezt leginkább Ti tudjátok megitélni, akik olvassátok. És ez bizony idő, amire munka és család mellett nem sok idő jut, pedig én is szeretnék a ROW kivül a bundás meg a premier ligába is elemezni. De ehhez legalább 1-1,5 óra kellene meccsenként, hogy ne csak azt irjam hogy X csapat most azért nyer, mert 125 meccs óta nem nyert. Az ilyen hozzászólásokból kellene kevesebb, aki guruzik, az igenis legalább alapvető dolgoknak nézzen utánna.

Maximálisan egyetértek a fenti sorokkal.

Szevasztok!

Nem túl régi tag vagyok itt,mondhatni egészen "friss csibe",viszont nem a fiatalabb korosztályból (47 évesen),és bevallottan fogadás-függő!!

Kifejezetten "ajánlásra" jöttem ide,merthogy az ajánló szerint itt igazi "guruk" vannak,akik amire rámutatnak varázspálcájukkal az rögtön NYEREMÉNNYÉ változik.
Regisztrációm óta,szinte mindennap olvasgatok itt,minden különösebb cél nélkül,csak úgy hasra ütve a témák között.

Amióta tippmix létezik Mo.-n naponta játszok,és elég nagy rendszerességgel fogadok Ho.o.-ban,ill. volt 5 hetem,amikor Szlovákiában is ezt tettem.A netes fogadás nem az én asztalom,én kifejezetten a kp-s ügyleteket szeretem.

Az itthoni lehetőségeket nem szeretném egy lapon említeni a déliekkel (aki ismeri tudja miről írok),ahol szinte minden sporteseményre lehet fogadni,és ami a dolog lényege,h ahol az esemény megengedi,ott két esélyben is (HD,HV,DV) lehet "bátorkodni".


Akkor a konkrét témához.
Egy időben,napi 3-4-5 órát foglalkoztam az elemzéssel (főleg éjjel),és néha már túlelemeztem az eseményeket,ill. megpróbáltam "belelátni" az események menetébe,ami ugye lehetetlen.
Én is megpróbálkoztam megosztani a gondolataimat a Sportfórum közösségével,de olyan közhangulat alakult ki,ami okán inkább abbahagytam,s azóta sem teszem,mert úgy gondolom,h az írások nem azért születtek meg,h vitriolos megjegyzéseket írjanak hozzá agyatlanok,hanem,h segítsenek esetleg másoknak.
De mára már úgy gondolom,h az elemzések nem segítenek.
Miért?
Vannak,voltak akik csak azért tértek be az oldalra,h "adj egy nyerő tippet!",oszt napokig,hetekig nyoma sem volt.
Az a tapasztalatom,h főleg a tinik nem szeretnek elmélyülni a dologban,hanem érzelmi alapon,és ajánlásra teszik meg a fogadásaikat,ill. rengeteg olyan "fogadóval" találkoztam,aki szereti,ha terelgetik,mert akkor nincs felelősségük,ha veszítenek (ne én legyek senki bánatának,vesztésének az oka!).Ez szerintem teljes mértékben felelőtlenség,mert aki fogad,az azért tegye,h NYERJEN,és ne azért,h hátha ...

Az elemzés elvileg nagyon hasznos tud lenni,de ha vannak olyanok (márpedig igenis vannak!),akik nem a maguk feje után játszanak,azoknak igenis sokat jelent,ha egy számukra "gurunak" vélt vki dob eléjük egy elemzést,bmit,amibe kapaszkodni lehet!!!

Tudom,h nehéz bevallani,de aki akárcsak 200 HUF-l,vagy 5 Euroval is fogad,az nem azért teszi,mert jó kis buli,hanem azért,h nyerjen,sokasodjon az "aprója",sikerélménye legyen,v akárcsak azért,h másnap legyen mit ennie ....

Én már nem hiszek a mély elemzésekben.
Egy ideje már csak csak max. 2 órát foglalkozok az események kiválasztásával,és egészen más lapokról indítom a magam okosságát,mint 3-4 éve.A kiválasztott 20-30 napi eseményből szűkítek 5-7-re,alapból táblázatok,statisztikák,utolsó 6 forduló statja,egymás elleni statok alapján,de elég nagy teret hagyva a meg/ráérzéseknek.

A lényeg!
Szerintem óriási jelentősége van annak,h kinek,mennyi "aprója" van a fogadásra!
Ez sokkal fontosabb,mint az,h ki,s milyen szisszel játszik.
Aki az alaptéttel variálgat,az egészen más perspektívával vág neki,mint aki 5-10-50-100 ezret is meg mer,tud kockáztatni naponta ....
Itt is rengeteg olyan hsz-l találkoztam,ahol az alaptéttel fogadók osszák meg egymással a tutit ...........,hát én ebben nem nagyon hiszek.Nagyon hosszú az út,és rengeteg olyan csalódással kikövezett,ahol a tutinyerő visz mindent.

Még itthon is jó eséllyel választható ki napi 3-5 olyan esemény,aminek az occai 1.50-2.30 közé tehető,és ezeket hibapontosan megjátszva,vagy 2-3 eseményt egyenesben megfogadva sokkal nagyobb esélyt látok a gyarapodásra,mint a biztos nyerőnek vélt 1.05-.1.15-s "ezmostbiztosanbejön" típusú bátortalankodással.


Természetesen mindenkinek a maga lehetőségeihez mérten kell,lehet,szabad fogadnia,de ettől még szerintem az a tuti,ha vki kialakít egy saját szisztémát,ha a maga feje után megy,ha a nyerése,vesztése önmaga felelőssége,minthogy csak betér ide,v máshova,ahol "elemzéseket" talál,és 2 perc után már tolja is be az "aprót" a neten,vagy rohan befizetni a napi kötelezőt.

Végül.
Lehetnek olyanok,akik nagyon éreznek bizonyos sportágakat,eseményeket,de a magam rossz,téves útkereséseire utalva,és rengeteg (!!) olyan tapasztalatból,amit főleg itthon látok,hallok azt gondolom,h csak és kizárólag SAJÁT kútfőből szabad meríteni,és nem a mások által elővezetett,elővarázsolt TUTIBIZTOSRa szabad rátenni a napi kötelezőt ...

Kalap,kas(s)za mindenkinek! :ok:



Idézetet írta: MikeWood Dátum február 03, 2013, 09:12:23
:)

Ez egy igazán értelmes hozzászólás volt.. ;D

Amugy nekem is sokkal jobban jönnek a tippek ha ''ránézésre, megérzésre'' rakok, mintha kielemzem hosszasanan és úgy rakom meg.
Lehet szerencse csak, nemtudom..

 :)

Én a cikket nem azért írtam anno, mert szerintem csak úgy lehet fogadni, ha így elemezzük ki, hanem a Guruban ezekre a szempontokra kellene figyelni, hogy jó elemzések szülessenek. Nekem azzal sincs bajom, ha valaki vakon rakja a tippeket, sőt én is szoktam csinálni, de a Guru ennél több kell, hogy legyen. Csak ezt próbáltam jó pár évvel ezelőtt elmondani.

Még mindig könnyezek, amikor a soraimat olvasom  ;D

http://www.sportfogadas.org/guru.php?mod=edit

Szeretném, ha mondanátok egy-két szót a cikkről, hogy megfelel-e az elvárásoknak. Tanácsoknak külön örülnék, ha láttok hibákat benne   :great:
Guru tippjeim nagy része érvénytelenített szokott lenni, ezért bátorkodtam megkérdezni. Annyit foglalkoztam ezzel a kis irománnyal is, hogyha nem lesz elfogadva, szinte biztos, hogy többet nem írok.

Idézetet írta: midi Dátum március 08, 2013, 02:34:19
http://www.sportfogadas.org/guru.php?mod=edit

Szeretném, ha mondanátok egy-két szót a cikkről, hogy megfelel-e az elvárásoknak. Tanácsoknak külön örülnék, ha láttok hibákat benne   :great:
Guru tippjeim nagy része érvénytelenített szokott lenni, ezért bátorkodtam megkérdezni. Annyit foglalkoztam ezzel a kis irománnyal is, hogyha nem lesz elfogadva, szinte biztos, hogy többet nem írok.

Nem jól linkelted be. Mi az elemzés ID-ja?

TiB írása nyugodtan lehet egy alapkő a tökéletes elemzés felé vezető úton.  :great:

Idézetet írta: TiB Dátum március 08, 2013, 08:34:03
Nem túl jó előjel, hogy a linkre kattintva, nekem ez jön be: "Hiba".

http://www.sportfogadas.org/guru.php?mod=megnez&id=4555

Ha ez lett volna amit akartál volna mutatni, akkor először is, túl hosszú. Ez nem szabályellenes, csak senki nem fogja elolvasni, mivel a mai világban az emberek nem szeretnek olvasni. Aztán jön a bevezető, ami nem kell szerintem, hiszen lényegi infot nem tartalmaz, és mindenki arra éhezik. Meg amúgy is, tuti hogy telt ház lesz ez? Költői kérdés :)
A következő két bekezdés leírja, hogy melyik csapat hányadik épp a bajnokságában. Ezt ne tudd meg régebben, pár éve mennyire savazták a Guru kapcsán, hogy ezek nem infok. Innen már csak egy lépés, hogy leírd, mikor alapították a két klubot. Rövidebben, egy-két mondatba leírni hogy hányadikok, mi van velük és elég is. A harmadik bekezdés egy király poénnal zárul :) Viszont ez is szócséplés, ha nagyon konkrét akarok lenni. Utána jön a Barnsley jelenlegi formájának bemutatása, ahol leírod a legutóbbi eredményeit. Ezt sem kifejezetten szeretik a népek, mert a statisztikai, eredményközlő oldalon fenn van ez is, két kattintás.
Ezután jönnek azok a részek, hogy a csapatok kivel fognak játszani a jövőben, ami jó dolog, illetve az is jön, hogy kikkel játszottak az FA kupában a felek. Ez mind királyság, csak rövidebben is meg lehet ezeket fogalmazni. Ezen részek után következik a múlt bemutatása. Na ez a rész is felesleges mondhatni. Mit befolyásol, hogy 1996 meg 2000-ben mi történt? Én akkoriban szerelmes voltam a Dóriba, most meg már nem is tudom hol van. Lényegtelen igazából, csak a jelen számít, főleg egy Citynél, ahova úgy pumpálják a pénzt, mintha muszáj lenne. A tradíciók szoktak ülni, szóval ezt nem hülyeség megemlíteni, mert a Vidi is örül ha le tudja győzni a Fradit hazai pályán, mert ez a legritkább esetben szokott összejönni, de ezt csak úgy megemlíteni kell, nem egy bekezdés szánni rá.
A bíró megemlítése, és bemutatása nagyon tetszik, ekkora fáradtságot a Guru elemzők nem szoktak venni, hogy ennek is utána nézzenek. Ezután elérünk a lényegi részhez, a csapatok játékának bemutatásához! Ez nagyon jól sikerült, rendes képet kapunk a Cityről, játékosairól, stílusáról. A Barnsleyt lerendezed egy 4-4-2-vel, meg hogy félnek. Ez így rendben is van, bár ha van komoly sérültjük, azt meg lehet említeni. Oké, hogy nem mond semmit a nevük, de lényegi info. Utána jön egy felesleges rész. Végigmész a fogadási ajánlatokon, mit ajánlasz, mit nem. Nem kell ez ide, ez nem a teleshop, azért jöttél hogy megindokold a City hendit, a többi nem számít. Az utolsó bekezdés nekem újabb szócséplés, a vége meg eléggé Uri Gelleres lett, ezzel a higgyél bennem szlogennel :)

Az egyértelműen látszik, hogy baromi lelkes vagy, és törekszel jót írni. A lényegre koncentrálj, nem kellenek a felesleges részek. Egyrészt a te időd is elmegy, és elveszted a kedved az írásra, másrészt bármennyire is bántó, nem fogják elolvasni, és a javítónak is csak nyűg lesz javítani. Szerintem a jó irányvonal a City-t bemutató rész, sőt igazából az néhány bekezdés bőven elég lenne. Amikre meg a lényegtelent írtam, az lehetne a körítése a lényegi résznek, csak lényegesen rövidebb formában.

Segíteni akartam, külső szem objektívebben látja alapon, nehari :)

Szia! Igen, ez akart lenni az az elemzés!

Hát a hosszáról nem tehetek, elkezdtem írni róla egyik nap, aztán másnap folytattam és tegnap este ez lett belőle :D Igen, egyébként telt ház lesz, legalábbis a jegyek elkeltek, ezt az információt találtam.

Azért bátorkodtam beleírni, a csapatok helyezését, mert nem vagyok biztos benne, hogy mindenki tudja, hogy szerepel a bajnokságban a Barnsley +ez volt az egyik érvem, hogy a Barsney talán nem veszi majd komolyan a kupát, hiszen kiesők (ezt később többször is megemlítettem). Meg ez nagyjából tükröző a szezonban elért teljesítményüket is, nem vagyok benne biztos h mindenki tudja h a City hány ponttal van lemaradva. Nyilván ha 30 ponttal lemaradva második, akkor a bajnokságra kevésbé koncentrálnak. Ezeket sose lehet tudni, így szeretem beleírni.

A korábbi eredményeket érdekességképen raktam be, illetve, h azért nyert már a Barnsley. Viszont a két korábbi szereplésük, ahol darálás lett, az célzás volt arra, hogy a City, amikor még nem volt ekkora csapat már ekkor is képes volt nagy aránnyal nyerni ellenük.

Egyet értek azzal, hogy kifejthettem volna a Barnsley játékát kicsit bővebben is. Komolyabb sérülteket nem találtam a csapatnál, így nem írtam bele.

Röviden beleírhattam volna még sok okosságot az elemzésbe, de így is hosszúra sikeredett.

Köszönöm a javaslatokat, nem haragszom meg, nem sértődtem meg, ennek egyik oka, hogy normális hangnemben közölted a kisebb/nagyobb hibákat. Aki meg nem olvassa el, mert hosszú, az így járt :D  Én jót szórakoztam míg írtam az elemzést és egy kicsit jobban megismertem a Barnsley csapatát is együttal.


Nem találtam ebben a témábban ehhez közelebb áló topikot, ezért ide írom.

Kérlek segítsetek!

Tényleg csak ennyi miatt lett érvénytelen az elemzésem?

A Pittsburgh-Boston under tippem érvénytelen lett, indok: "csak statisztikai adatokra épülő elemzést nem fogadunk el"

A szabályzat ezen része alapján írtam az elemzést:

"Egy előzetes írásakor ajánlott figyelembe venni:

játékosok/csapatok aktuális formája
egymás elleni mérkőzések
statisztikai adatok
időjárás, helyszín stb."

Nagyobb részt szerepel az elemzésben, aminek meg nincs létjogosultsága arról nem írtam (időjárás, helyszín).
Ma újra elolvasva a szabályzatot, már feltűnt ez a pont:

18. Csak statisztikai adatokra épülő elemzéseket nem fogadunk el! Kötelező megemlíteni egy pár kulcsfontosságú játékost is!

Nem célom kritizálni a Guru adminisztrátorait, szabályzatát, csak nem értem, hogy miben változtatta volna meg az elemzés értékét, ha beírom, néhány kulcsjátékos nevét az elemzésbe pl: Crosby, Kunitz jó formában van és sok gólt lőnek (statisztikai adat és ellentmondásossá teszi az elemzést), de fáradtak.
Az elemzés pont azon alapult (formáktól függetlenül), hogy fáradtak a játékosok, formák alapján 10 gólos meccsnek kellett volna lennie.

Az under/over tippnél nem hiszem hogy más releváns adatok/tények lennének azon kívül, hogy melyik csapat mennyire gólerős elől és hátul, aktuálisan milyen a formája, a sérültek kvázi lényegtelenek (persze ha a top kapus meg top gollövő hiányzik az esetleg említésre méltó), de megint a statisztikához jutunk, a kapus mennyire jól véd statisztika, a játékosok mennyi gólt lőnek statisztika!.....

Mégegyszer elnézést kérek az írásomért, csak nem értem!

Na én most akartam belevágni a focimeccs elemzések írásába de visszaolvastam az egész témát és így már nem sok kedvem van hozzá....