Game-Set-Match

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Belenéztem ebbe a Babos Kasatkina meccsbe és komolyan hánynom kell ettől a Babostól. Ennyire ész nélkül játszani és csak püfölni.. Méteres outokat ütött és nem csak az alapvonal mögé hanem oldalra is ami még a párosban is out lenne.   :bash: :bash: :bash: Ilyen szervával és röpte tudással sokkal többet is elérhetne de ha egyszer valakinek nincs esze a sporthoz akkor sokat nem lehet elvárni tőle. Ha fele annyi esze lenne mint Radwanskának simán top10es lenne.

Csak belebasz egyet a labdába és kész ha bejön pont ha nem akkor meg ki nem kényszerített hiba. Nem tudom milyen edzője lehet de komolyan nem látják miben kéne fejlődnie??

Fucsovics! Ideje lenne már szögre akasztani az ütőt. Egy nevenincs hullajtár palitól sikerült megint kiesned. Ezért nem fogadtam rád legalább vagy 8 hónapja, mert ritka turndick egy ember vagy. Ma sikerült :bash:


Olvastam valahol olyat, hogy Fucsovicsnak megint rossz volt a térde, de eddig titokban tartotta (blabla). Pár hete (vagy hónapja) még arról volt szó, hogy Wawrinkát lealázta edzés közben, meg hogy mennyire jó szezonja lesz, illetve milyen bizakodó, hogy ez lehet az áttörés éve. Láttam vele interjút is azt hiszem, kínomba nevettem már csak, mert nem tudom, hogy hiszi el azt, amit mond. Biztos rendes gyerek meg jó arc, de ideje belátni, hogy ez nem úgy megy, mint ahogyan azt ő eltervezte anno. Idei évre ugye top100-at célozta meg, hát nem igazán érzem én benne az erőt ehhez (remélem rám cáfol). Ahhoz azért jóval jobb játék kéne. Írták, hogy régebben neki a bulikkal voltak problémák és hogy nem vette komolyan az edzéseket. Most Sávolt Attilával készül és ez mennyire sokat jelent számára (profi hozzáállása lett stb.). Azt is mondta Fucsó, hogy nincs sportpszichológusa, mert ő ebben nem hisz. Szerintem ez rohadt amatőr dolog. Ha valaki fejben nem olyan erős (márpedig ő egyáltalán nem az), akkor kötelező lenne valaki, aki fejleszti ebben. Elhiszem, hogy Sávolt fasza játékos volt, de azért szerintem nem egy szakértő ebben a témában.

Ha pedig a térdével vannak komolyabb problémák, akkor pedig ideje egy alapos kivizsgálásnak és nem hitegetni kell saját magát meg a szurkolóit plusz a rá fogadókat (vannak még ilyenek?  ;D), hogy majd rendben lesz.

Babos  :beerchug: :beerchug:

Amíg a világ egyik legjobbja párosban, én konkrétan leszarom mit csinál egyéniben. Lehet hogy ez a max neki egyéniben, nem kell hogy elvonja a figyelmet a párosról. Timi legalább szállítja a sikereket, Fucsovics no name-ktől kap biciklit, pedig sokkal nagyobb tehetségnek indult. Gálfi meg  :crazy:

Idézetet írta: alexthebest Dátum január 13, 2017, 13:02:33
Babos  :beerchug: :beerchug:

Amíg a világ egyik legjobbja párosban, én konkrétan leszarom mit csinál egyéniben. Lehet hogy ez a max neki egyéniben, nem kell hogy elvonja a figyelmet a párosról. Timi legalább szállítja a sikereket, Fucsovics no name-ktől kap biciklit, pedig sokkal nagyobb tehetségnek indult. Gálfi meg  :crazy:

Tényleg nem csinál egyéniben sem semmit, tavaly sem verte Miami-ban pl. Pliskovát, aztán Kerber ellen legjobb 16 között játszott egy 3 szettes mérkőzést, rákövetkező tornán Cincinnati-n is nagyot ment, Bencic-et és Cibulkovát is megverte majd Muguruza ellen is tartota magát utána meg ne felejtsük el hogy US openen, majdnem verte Halep-et is, hát ha tényleg "csak" ennyi a max, az is tökéletes.  :ok:

#1341 január 13, 2017, 15:32:00, Greipel
Idézetet írta: GazembR Dátum január 13, 2017, 13:27:39
Tényleg nem csinál egyéniben sem semmit, tavaly sem verte Miami-ban pl. Pliskovát, aztán Kerber ellen legjobb 16 között játszott egy 3 szettes mérkőzést, rákövetkező tornán Cincinnati-n is nagyot ment, Bencic-et és Cibulkovát is megverte majd Muguruza ellen is tartota magát utána meg ne felejtsük el hogy US openen, majdnem verte Halep-et is, hát ha tényleg "csak" ennyi a max, az is tökéletes.  :ok:

Én pl minden magyartól, aki eléggé számít, tornagyőzelmek sokaságát várom egyesben mindig, szóval én is keveslem, amit eddig csinált.  :P

Idézetet írta: GazembR Dátum január 13, 2017, 13:27:39
Tényleg nem csinál egyéniben sem semmit, tavaly sem verte Miami-ban pl. Pliskovát, aztán Kerber ellen legjobb 16 között játszott egy 3 szettes mérkőzést, rákövetkező tornán Cincinnati-n is nagyot ment, Bencic-et és Cibulkovát is megverte majd Muguruza ellen is tartota magát utána meg ne felejtsük el hogy US openen, majdnem verte Halep-et is, hát ha tényleg "csak" ennyi a max, az is tökéletes.  :ok:

Szokás szerint nehezen bogozom ki mit akarsz írni, de ha azt amire tippelek akkor szólok hogy én nem szidtam a Timit. Csak megjegyeztem, lehet hogy ezzel a püfölös tenisszel ennyi a max egyesben (amit te is írtál, 1-2 bravúr, szoros meccsek), de amíg párosban ekkora királynő, addig engem nem is érdekel ha megreked ezen a szinten.


tavaly baszogattak a nagyokos haverjaim, hogy női teniszre fogadok, az full lutri blablabla, úgyhogy elkezdtem januártól vezetni h mennyire kiszámíthatatlan a női tenisz

a januári (williams döntőig) meccsek aránya
64% papír
31% meglepi
5% meg feladásos visszalépős lófasz

43% over
52% under
5% megint a feladásos dolog, azokat is idevettem mondjuk ezt már csak magamnak írtam kíváncsiságból

AO-n ez az arány
70% papír
27% meglepi
3 % wo


a férfiaknál pedig
70% papír
26% meglepi
4% wo

49% over
47% under
4% wo

ez az első hónap, 5%-kal több a meglepetés a nőknél eddig

bet365-nél most is megy mindenféle tenisz-torna, a kérdésem az lenne, hogy:
Van pl. ITF Egyiptom F3 meg ITF Törökország F4

Szóval mi az az F ???
Illetve ha valaki tud egy linket, netán leírja, hogy pontosan ezeknél a tornáknál mi a hierarchia, azt megköszönöm.
Odáig megvagyok, hogy van a GS, aztán jönnek az ATP1000-es, 500-as és 250-es versenyek, de van itt mindenféle Challanger, ITF meg mit tudom én mik, szóval hogy van a rangsor, és az ITF-nél mik azok az F3 meg F4 jelölések?

Idézetet írta: oakland23 Dátum február 01, 2017, 09:27:26
bet365-nél most is megy mindenféle tenisz-torna, a kérdésem az lenne, hogy:
Van pl. ITF Egyiptom F3 meg ITF Törökország F4

Szóval mi az az F ???
Illetve ha valaki tud egy linket, netán leírja, hogy pontosan ezeknél a tornáknál mi a hierarchia, azt megköszönöm.
Odáig megvagyok, hogy van a GS, aztán jönnek az ATP1000-es, 500-as és 250-es versenyek, de van itt mindenféle Challanger, ITF meg mit tudom én mik, szóval hogy van a rangsor, és az ITF-nél mik azok az F3 meg F4 jelölések?

Sorszám csak, adott évben hányadik ITF torna az országban. Gondolom azért F, mert a Futures-t rövidítik.

Idézetet írta: oakland23 Dátum február 01, 2017, 09:27:26
bet365-nél most is megy mindenféle tenisz-torna, a kérdésem az lenne, hogy:
Van pl. ITF Egyiptom F3 meg ITF Törökország F4

Szóval mi az az F ???
Illetve ha valaki tud egy linket, netán leírja, hogy pontosan ezeknél a tornáknál mi a hierarchia, azt megköszönöm.
Odáig megvagyok, hogy van a GS, aztán jönnek az ATP1000-es, 500-as és 250-es versenyek, de van itt mindenféle Challanger, ITF meg mit tudom én mik, szóval hogy van a rangsor, és az ITF-nél mik azok az F3 meg F4 jelölések?

Ahogy Greipel írta, az F az a Futures rövidítése és a szám, hogy hányadik ilyen torna az adott évben az adott országban. A rangsor a GS-1000-500-250-Challengers-Futures de ez csak a ranglista pontok alapján mert ettől a pénzdíj nagyon eltérhet, vannak sokkal értékesebb tornák minden kategóriában. Ehhez érdemes a Tennisexplorer/Tours Calendar fülét használni támpontnak, ott mindkét nemnél ott vannak az adatok:
http://www.tennisexplorer.com/calendar/atp-men/
Futures versenyekre pedig az ITF honlapja használható, jobb szélen ott lesz minden adat, ami szükséges:
http://www.itftennis.com/home.aspx

A nőknél kicsit más a felosztás: GS-Premier Mandatory-Premier 5-Premier-International-ITF (itt összemosódik a challengers és futures szint csak sima ITF-be és a pénzdíj különbözteti meg őket, pl a héten Midlandban van egy 100.000 dollár összdíjazású, míg Glasgowban egy 15.000 dollár összdíjazású ITF-verseny. Ezeknek a követéséhez is az előző két oldal jó, összefoglaló táblának a WTA versenyekhez meg ez:
http://www.wtatennis.com/SEWTATour-Archive/Archive/AboutTheTour/TourCalendar_2016.pdf

Tenisz szakértőktől kérdezem, hogy hol tudnám megnézni, hogy az ATP tornáknak milyen gyorsaságú borítása? Például Kitzbühel lassabb salak vagy például Brisbane gyorsabb borítású?

itt az ezres tornákról van egy stat


itt meg egy jó hosszú írás a pályákról

http://www.tennisabstract.com/blog/category/surface-speed/