A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Én úgy tudom nálunk is kapható "házi" antigén teszt, amit vm ír, pár ezres összeg.

Idézetet írta: TiB Dátum október 29, 2021, 21:44:55
Én úgy tudom nálunk is kapható "házi" antigén teszt, amit vm ír, pár ezres összeg.
ķöszi, megtaláltam közben

Szeretem olvasni mindig, hogy miket mond Merkely Béla, hiteles szakember.

Ő mondta az múlt nyáron, hogy szerencsére nem lesz 2. hullám.

Azóta bármit mond ez a szerencsétlen, csak mosolygok.

Nekem az volt az egyik kedvencem, mikor Hadházy esetében mondta a kormány, hogy állatorvos, nem ért a koronavírushoz, jobb, ha nem szól bele. Aztán az elmúlt időszakban fogytak az orvosok, így előtérbe került Rusvai Miklós, aki a kormány egyik szócsöve lett a koronavírus kapcsán. Mindig megszólal, rádió vagy épp tv, mindegy, csak mondja a tutikat. Micsoda Rusvai végzettsége? Állatorvos.  ;D ;D ;D

Vajon lesz olyan valaha, hogy ehhez az oltáshoz hasonló hiszti, felhajtás és tiltakozás fog kialakulni az emberekben, közügyekben, médiában, mondjuk a bizonyítottan káros alkohol, cigaretta, elhízás kapcsán?

Vagy marad az, hogy a maszkot felhúzza a buszon, leszáll, lehúzza, elszív két cigit, megoszt a facebookon egy oltásellenes, meghalunk mind bejegyzést, aztán bever fél liter pálinkát, azt se tudja hol van este 8kor a gyereke, a felesége ken egy félkiló zsírt az ujjnyi vastag szelet kenyerére, majd megelégedve elalszik, mert a Mari meg a Feri lájkolta az oltásellenes posztját?

Idézetet írta: TiB Dátum október 30, 2021, 20:45:48
Vajon lesz olyan valaha, hogy ehhez az oltáshoz hasonló hiszti, felhajtás és tiltakozás fog kialakulni az emberekben, közügyekben, médiában, mondjuk a bizonyítottan káros alkohol, cigaretta, elhízás kapcsán?
Magyarországon nem. Soha. Szerintem.


Idézetet írta: Nyuszika10 Dátum október 31, 2021, 14:10:34
Egy statisztika ahhoz amit pár napja írtam.

https://telex.hu/koronavirus/2021/10/31/merkely-minden-lelegeztetogepen-levo-ember-oltatlan
Ezt Béla mondta. Kb. annyit ér a szava, mint egy fing.

De egyébként biztos úgy van, oltottak kevesen kerülnek oda.
Azért a német öreg nénik esete mutatja, hogy valszeg ez a majom most is hazudik.

Idézetet írta: zbking Dátum október 31, 2021, 14:16:12
Ezt Béla mondta. Kb. annyit ér a szava, mint egy fing.

De egyébként biztos úgy van, oltottak kevesen kerülnek oda.
Azért a német öreg nénik esete mutatja, hogy valszeg ez a majom most is hazudik.

Írjál valakit aki szerinted hiteles a témában.De lehetőleg ne Dr. Gödény vagy Dr.Prof.DR. Kendbemagdrézzel csodadoktor legyen a forrás ha lehet.
Nekem a kórházban dolgozó rokonaim elég hitelesek és ezzel összecseng a fenti állítás is,de szerintem biztos vannak hasonló statisztikák küldföldről is.A német nénikék esetét nem értem.
Engem speciel nem zavar ha valaki nem akar oltást.Az zavar hogy ilyenekkel van tele a kórház és az olyanoknak meg nem jut hely akik nem tehetnek a betegségükről.Cseppet sem zavar ha az utolsó lélegeztetőgépért vagy orvosért küzdenek az ilyenek,de az zavarna ha a gyerekemnek nem jutna mentő meg orvos szükség esetén a hülyék miatt.

Ahogyan azt sejteni lehetett augusztus végén és szeptember elején (talán a topicban is említettük), hogy ugyanúgy elszabadul a járvány, mint tavaly ilyenkor. Sajnos így lett.  :-\  Gyakorlatilag ugyanazokat az adatokat hozzuk, amiket egy éve. A differencia annyi, hogy mivel nem volt kötelező a maszk, békemenet is volt, így több a fertőzött.

2020: október 26-31.: 325 halott és körülbelül 16 ezer új fertőzött
2021: október 26-31.: 314 halott és körülbelül 20 ezer új fertőzött

Idézetet írta: Nyuszika10 Dátum október 31, 2021, 15:15:16
Írjál valakit aki szerinted hiteles a témában.De lehetőleg ne Dr. Gödény vagy Dr.Prof.DR. Kendbemagdrézzel csodadoktor legyen a forrás ha lehet.
Nekem a kórházban dolgozó rokonaim elég hitelesek és ezzel összecseng a fenti állítás is,de szerintem biztos vannak hasonló statisztikák küldföldről is.A német nénikék esetét nem értem.
Engem speciel nem zavar ha valaki nem akar oltást.Az zavar hogy ilyenekkel van tele a kórház és az olyanoknak meg nem jut hely akik nem tehetnek a betegségükről.Cseppet sem zavar ha az utolsó lélegeztetőgépért vagy orvosért küzdenek az ilyenek,de az zavarna ha a gyerekemnek nem jutna mentő meg orvos szükség esetén a hülyék miatt.
Német nénikék: meghaltak egy csomóan, pedig oltva voltak.
Nem hiszem el, hogy csak oltatlanok kerülnek gépre, ha azt mondta volna Nemleszmásodikhullàm Béla, hogy a gépre kerülők 95%-a oltatlan, azt elhinném, így csak oltás ösztönző brahi.

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 01, 2021, 10:47:11
Ahogyan azt sejteni lehetett augusztus végén és szeptember elején (talán a topicban is említettük), hogy ugyanúgy elszabadul a járvány, mint tavaly ilyenkor. Sajnos így lett.  :-\  Gyakorlatilag ugyanazokat az adatokat hozzuk, amiket egy éve. A differencia annyi, hogy mivel nem volt kötelező a maszk, békemenet is volt, így több a fertőzött.

2020: október 26-31.: 325 halott és körülbelül 16 ezer új fertőzött
2021: október 26-31.: 314 halott és körülbelül 20 ezer új fertőzött
ezeket a számokat nem lehet ellenőrizni, ezt ügyesen így alakították a Cigányék. Vagy elhiszem, vagy nem.
Olyan nincs, hogy a vírus figyeli, mikor van vége a Vadászati kiállításnak vagy a Birkamenetnek, és ha vége, akkor megindul.
Lónak a faszát.

Idézetet írta: Nyuszika10 Dátum október 31, 2021, 15:15:16
Írjál valakit aki szerinted hiteles a témában.De lehetőleg ne Dr. Gödény vagy Dr.Prof.DR. Kendbemagdrézzel csodadoktor legyen a forrás ha lehet.
Nekem a kórházban dolgozó rokonaim elég hitelesek és ezzel összecseng a fenti állítás is,de szerintem biztos vannak hasonló statisztikák küldföldről is.A német nénikék esetét nem értem.
Engem speciel nem zavar ha valaki nem akar oltást.Az zavar hogy ilyenekkel van tele a kórház és az olyanoknak meg nem jut hely akik nem tehetnek a betegségükről.Cseppet sem zavar ha az utolsó lélegeztetőgépért vagy orvosért küzdenek az ilyenek,de az zavarna ha a gyerekemnek nem jutna mentő meg orvos szükség esetén a hülyék miatt.
De hát a gyerekeknek meg nekef valószínűleg nem kell mentő, ha be vagytok oltva. Így ezt most - minden bántás nélkül - elég nagy szavaknak érzem.
Szerintem meg el kell fogadni, ha valaki nem akar oltást, egyszerűen azért, mert nem veszélyeztetik az oltottakat, egy oltott embertől is elkaphatjuk ugyanannyi eséllyel, így az oltatlanok ergo csak magukkal baszhatnak ki, ha elkapják.

Összegezve, leírom tizedszer is: ha oltottak nem fertőznének, akkor lehetne esetleg (!) számonkérni az oltást, de mivel ez nincs így, így semmilyen alapja nincsen.

(Én be vagyok oltva, és a család is, így írom ezt)

Daganatos megbetegedésből eredő halál csak 2018-ban: 33 ezer 200 ember
Koronavírus áldozatok száma 2020. márciusától mostanáig: 30 ezer 881 ember

Változik a kemo, vannak kísérleti módszerek is, az egészségügy harca nehéz lehet, miközben a lakosság részéről jönnek a Gödények, meg a rák esetében a csodagombás fickók, és ez csak két betegség. Tudom hogy az egyik járvány, és elszabadulhat, a másik egy évek óta hasonló átlagot tartó trend, de a társadalmi elutasítottság az intézkedések iránt egyszerűen nem tudok másra gondolni, mint hogy a tanulatlanságból vagy a közösségi médiás fake newsból erednek. Eközben a politika saját magát félti, és nem a népet.

Ha azt a rengeteg Stop Gyurcsán, meg ellenzéki hirdetéses pénzt mondjuk beletolták volna egy vírusismertető, életkörülmények könnyítő programba, fertőtlenítésekben és a többibe, sokkal előrébb járnánk. Nekem borús a kép, azt gondolom megoldható lenne a koronavírus, de mintha egy rakás ősember azon vitázna, hogy maszkban nem lehet fújkálni a nagy tábortüzet, amin a malacot süssük vacsorára.

Idézetet írta: TiB Dátum november 01, 2021, 15:15:03
Daganatos megbetegedésből eredő halál csak 2018-ban: 33 ezer 200 ember
Koronavírus áldozatok száma 2020. márciusától mostanáig: 30 ezer 881 ember

Változik a kemo, vannak kísérleti módszerek is, az egészségügy harca nehéz lehet, miközben a lakosság részéről jönnek a Gödények, meg a rák esetében a csodagombás fickók, és ez csak két betegség. Tudom hogy az egyik járvány, és elszabadulhat, a másik egy évek óta hasonló átlagot tartó trend, de a társadalmi elutasítottság az intézkedések iránt egyszerűen nem tudok másra gondolni, mint hogy a tanulatlanságból vagy a közösségi médiás fake newsból erednek. Eközben a politika saját magát félti, és nem a népet.

Ha azt a rengeteg Stop Gyurcsán, meg ellenzéki hirdetéses pénzt mondjuk beletolták volna egy vírusismertető, életkörülmények könnyítő programba, fertőtlenítésekben és a többibe, sokkal előrébb járnánk. Nekem borús a kép, azt gondolom megoldható lenne a koronavírus, de mintha egy rakás ősember azon vitázna, hogy maszkban nem lehet fújkálni a nagy tábortüzet, amin a malacot süssük vacsorára.
Maximálisan egyetértek