OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Összes flash player fenn van a gépen? Próbáld már meg lementeni a hibát amit kiír(kompatibilitási hiba).

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 12, 2013, 14:34:29
A régi Fifa intro-k nagyok voltak :) A 2002-esig még tetszett, de azóta elvesztették a fonalat :D Mondjuk a zenék miatt maradnak emlékezetesek, de akkor is :)

A 98-as Word Cup játék egyenesen borzalmas volt szerintem, de ahogy az a kakas fut azon kis utcán a labdával :D mindig eszembe jut, amikor ezt a zenét hallom. Na meg ahogy hozzájutottam a játékhoz...természetesen megvettem eredetiben egy "ismerőstől", akivel egy panel mögött találkoztunk 1400-kor (így mondta telóban az időpontot, a kettő órát...lol), kifizettem és már ment is a gördeszkájával tovább ;D Tiszta filmbe illő jelenet volt :)
Én a 2001-es fifát imádtam, nagyon komoly volt benne, hogy 10 beadásból 9-et ollózva juttattál a kapuba, szóval tiszta reális volt az is.
Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 14, 2013, 08:52:15
Múltkor azt hittem, hogy nekiállok retro Fifázni, de az Imperium Galaktika 2 lett a befutó :D Istencsászár vezesd szolgád :D És elméletileg lesz valamiféle folyatása, bár nem sok reményt fűzök hozzá (http://gamepod.hu/hir/imperium_galactica_stargazer.html).
Ezen meg majd beszartam mikor megláttam. Ha elhiszed, ha nem, mai napig tolunk néha tesómmal LAN-on egy-egy partyt... Milyen jó mikor kinyírom a kémjét te  ;D ;D meg azt bírom benne mikor a gép is elkezd pattogni diplomáciában ilyen "gyere ki a hóra öcsi" meg hasonló szövegeket. Erről még kb a Stronghold Crusaders jut eszembe, abba voltak még jó beszólások. Örökké oltottak az arabok, hogy fattyú meg hasonlók. Azt hiszem, hogy fent talán az F billentyűkön voltak a különböző beszólások, mi meg volt amikor mi "mixeltünk" ezekből a szarokból zenét...  ;D
A másik, amit még mai napig tolunk néha LAN-on, az a Grand Prix 3...Igaz, hogy 5 versenyből 3-szor nem megyünk végig ütközés nélkül, de nagyon komoly kis csaták is szoktak néha lenni, az ilyen új F1-es játékokon meg körbe se tudok menni rendesen.
Hát nem ma volt, de milyen jók is voltak ezek a régi játékok....

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 16, 2013, 12:21:25
Akartam írni az ollózós gólt, de gondoltam senki nem emlékszik rá :D Lanban mindig mindenki vitte szélre mint az örült, aztán adták be, és már gól is ;D A 98-asban meg rávitted a kapusra, és pusztán elég volt lenyomni a q-t mikor odaértél, és könnyeden átugrotta az elfekvő kapust :) Volt egy srác, az meg szórta a félpályás gólokat, bár arra már nem emlékszem mi volt a titok :) Az Imperium Galaktikát még soha nem próbáltam lan-ban, bár már megszámolni nem tudom, hányszor vittem végig :)

Kíváncsi vagyok, hogy ezekkel is játszottál-e: Raptor: Call Of The Shadows és F1 Manager 2000. Utóbbiban második évben még a Minardikkal is lazán bajnok lehettél, ha jól csináltad :)

Van egy régi űrhajós játék, nagyon alap volt, de nem emlékszem a nevére. Csak annyi ugrik be, hogy fejleszteni kell egy nagy űrhajót, amit te nevezhetsz úgy ahogy akarsz. Elég kevés info, de hátha neked eszedbe jut valami róla :)
Félpályás gólok több fifából is rémlenek, valamelyik annyira nem régiben (2005-20010 között) ha adott szögben sprintelve jól futottál körív tájékán, akkor egész sok gólt lehetett lőni, a kapus meg csak kapaszkodott, mint egy hülye, meg persze állt 1-2 másodpercig a labda ellövésétől számítva, aztán csodálkozott, hogy nem lett meg. Tréningben szórakoztunk még haverommal, volt hogy 10-ből 10-szer fölsőlécet tudtunk lőni 1-1 csak kapus elleni játékban. Kb 16-osnál kellett nyomni adott pontig a lövést, és mindig kapufa lett.
IG2 elég jó LAN-ban, csak ha sokáig tart a fejlesztési csata, és ha már közepesen nagy flottákkal, vagy kb 20-30 ionos mega tankkal megyünk egymásnak, akkor sokszor nem bírja a játék és megszűnik a kapcsolat. Írtad, hogy végigvitted párszor, nem tudom ismered-e, van egy jópár letölthető kiegészítő küldetés. Emlékszem mennyit szarakodtunk régen némelyik küldetéssel, pl Sokasodjatok, meg mikor meg kellett védeni a Toulent valamelyik bivalyerős fajtól...
Stratégiai játékoknál nekem az alap a Heroes 4. Ezt a részt elvileg elég sokan utálják, de én pont ennél kezdtem el a Heroes sorozatot, így nekem azóta is ez a kedvenc. Jó kis dolgokat ki lehet hozni belőle, el lehet vele lenni.
F1 Manager amit írtál, max kipróbálás szintjén lehetett, én valahogy mindig visszatértem a GP3-hoz, elég vicc, hogy még ilyen Daemon Hill is van benne, de jó ez nekem  ;D
Az űrhajós az nem rémlik.
Ha már régi játékok, ezek egész biztosan régebbiek, mint amikről eddig volt szó: Prehistoric ősemberes játék xDD és SUPAPLEX. Kíváncsi vagyok, ezeket hányan toltuk, ezek a tipikus pár bites zenés, nagoyn pixeles játékok. A Supa-val mi nagoyn jól elvoltunk, kb egy éve is felraktam újra és vagy 80 pályát végigcsináltam, de jó hosszú idő volt...

Idézetet írta: Jabba Dátum augusztus 16, 2013, 12:48:30
Félpályás gólok több fifából is rémlenek, valamelyik annyira nem régiben (2005-20010 között) ha adott szögben sprintelve jól futottál körív tájékán, akkor egész sok gólt lehetett lőni, a kapus meg csak kapaszkodott, mint egy hülye, meg persze állt 1-2 másodpercig a labda ellövésétől számítva, aztán csodálkozott, hogy nem lett meg. Tréningben szórakoztunk még haverommal, volt hogy 10-ből 10-szer fölsőlécet tudtunk lőni 1-1 csak kapus elleni játékban. Kb 16-osnál kellett nyomni adott pontig a lövést, és mindig kapufa lett.
IG2 elég jó LAN-ban, csak ha sokáig tart a fejlesztési csata, és ha már közepesen nagy flottákkal, vagy kb 20-30 ionos mega tankkal megyünk egymásnak, akkor sokszor nem bírja a játék és megszűnik a kapcsolat. Írtad, hogy végigvitted párszor, nem tudom ismered-e, van egy jópár letölthető kiegészítő küldetés. Emlékszem mennyit szarakodtunk régen némelyik küldetéssel, pl Sokasodjatok, meg mikor meg kellett védeni a Toulent valamelyik bivalyerős fajtól...
Stratégiai játékoknál nekem az alap a Heroes 4. Ezt a részt elvileg elég sokan utálják, de én pont ennél kezdtem el a Heroes sorozatot, így nekem azóta is ez a kedvenc. Jó kis dolgokat ki lehet hozni belőle, el lehet vele lenni.
F1 Manager amit írtál, max kipróbálás szintjén lehetett, én valahogy mindig visszatértem a GP3-hoz, elég vicc, hogy még ilyen Daemon Hill is van benne, de jó ez nekem  ;D
Az űrhajós az nem rémlik.
Ha már régi játékok, ezek egész biztosan régebbiek, mint amikről eddig volt szó: Prehistoric ősemberes játék xDD és SUPAPLEX. Kíváncsi vagyok, ezeket hányan toltuk, ezek a tipikus pár bites zenés, nagoyn pixeles játékok. A Supa-val mi nagoyn jól elvoltunk, kb egy éve is felraktam újra és vagy 80 pályát végigcsináltam, de jó hosszú idő volt...

Prehostoric 2-vel játszottunk egy csomót, nem lehetett megunni! ;D Supaplex is jó volt nagyon, 80 pálya az rohadt szép teljesítmény! :ok:

Idézetet írta: hurkabalint Dátum augusztus 16, 2013, 13:15:22
Prehostoric 2-vel játszottunk egy csomót, nem lehetett megunni! ;D Supaplex is jó volt nagyon, 80 pálya az rohadt szép teljesítmény! :ok:
Prehistoric2, GP3, Warcraft2, Settlers 2, nálam ezek kerülnek elő a mai napig is. A warcraft lanban.... Áááá... Mikor először játszottunk hálóban, a többiek elkezdték a fát vágatni a paraszttal, én meg odamentem az enyémmel, és leverettem a többiekét, egy paraszttal nyertem, azt az anyázást kellett volna hallani :D! Fifa természetesen minden évben meglett az új, (ahogy elérhető lett torrenten :) ), és igen, az ollózós gólok Henry-vel mentek a legjobban, ő 100-ból 99x vágta be! Illetve nekem még az ős Ufó volt a nagy kedvenc, ahol a főellenséggel egy programhiba miatt soha nem sikerült megküzdenem, pedig hányszor jutottam el odáig! Örülök hogy nem én vagyok az egyetlen múlt századi gyerek! :D

Idézetet írta: Lacapi Dátum augusztus 16, 2013, 16:55:15
Prehistoric2, GP3, Warcraft2, Settlers 2, nálam ezek kerülnek elő a mai napig is. A warcraft lanban.... Áááá... Mikor először játszottunk hálóban, a többiek elkezdték a fát vágatni a paraszttal, én meg odamentem az enyémmel, és leverettem a többiekét, egy paraszttal nyertem, azt az anyázást kellett volna hallani :D! Fifa természetesen minden évben meglett az új, (ahogy elérhető lett torrenten :) ), és igen, az ollózós gólok Henry-vel mentek a legjobban, ő 100-ból 99x vágta be! Illetve nekem még az ős Ufó volt a nagy kedvenc, ahol a főellenséggel egy programhiba miatt soha nem sikerült megküzdenem, pedig hányszor jutottam el odáig! Örülök hogy nem én vagyok az egyetlen múlt századi gyerek! :D
A Settlers sorozatból nálam a 4-es szokott néha menni még mostanában is. Most meg eszembe jutott még a Captain Claw, azt ismeri valaki? Kalózmacska-féleséggel kell ugrálni összevissza, egész élvezhető. A sztori szerint elkapták a kutyák, és onnan kell végülis kiszabadulni vele, meg gyűjteni valami köveket, amiket a pályák végén kapsz. Tavaly szedtem elő újra, mert emlékeztem, hogy annak idején nem tudtam végigvinni, tavaly az utolsó pályáig jutottam, ott a főellenséggel való küzdelmet meg meguntam, szóval a legvégén hagytam abba...
Ja még egy magyar klasszikus: SWINE! Na eddig is volt szó róla, de ebben a játékban is ment a szájkarate a nyulak meg a disznók között! na nálunk ez is mondjuk LAN-on lett inkább híres, mennyit játszottam pár éve még fater ellen ezt a játékot... Örökké küldte rám a bombázást a rohadt parancsnokijával, az meg olyan kis fürge jármű, hogy alig lehetett kilőni a nagy hülye tankokkal, aztán persze jött az aknázás, hogy ezt elkerüljük, úgyhogy szépen fejlesztettük magunkat, ahogy egyre többet játszottunk. Aztán volt ott midnen... Amíg a másik nem figyelt, elvontatni a hátrahagyott tankját, vagy éppen ellopni az utánfutókat a másiktól, közben töltödő pénzes beállításnál jött mindig az utánpótlás... Elég sokfelé kellett figyelni egy idő után, jó kis csaták jöttek össze! (persze ez már korántsem az a "gagyi" játék, mint néhány, amikről eddig szó volt.)  ;)

#1701 augusztus 17, 2013, 01:12:22, Knapp
Nálam unalmas estéken a Civilization2 rabolta az időmet, vagy a Railroad Tycoon játékban vasúttársaságot irányítottam (a gazdasági része egész komoly volt).
A Theme Hospital kórházmenedzser meg vicces volt, de nem olyan Dr. House-os értelemben.   

Vagy emlékszik valaki még az Elite nevű űrhajós - kereskedős "szimulátorra" a C64 és a ZX Spectrum idejéből? Pár éve feltettem egy emulátort a gépre, hogy újrajátszhassam ezeket a csodákat! hehe

Nekem évekig a PS1 és a PS2 volt "a" játékgép, hangulatilag és játékélményben ezek voltak nagyon bejövősek:

NHL99.
(eh... pedig már 99-ben sem voltam tini)
A Toronto rostert átírtam a magyar válogatott keretére és úgy nyert Ancsin Jani Ocskayval és Palkoviccsal többször is Stanley-t.
NHL 99 Introduction

Silent Hill
Silent Hill Intro

Final Fantasy X
Final Fantasy X Intro

Metal Gear
Néha meg kellett menteni a világot PS1-en és PS2-n is, mert a világ bizony mindig bajban van...
Metal Gear Solid 1 Intro
Metal gear Solid 2 Intro


Oké, látványban már nem igazán versenyképesek, de látszik, hogy volt bennük munka, feszegették az adott konzol határait.
És a zenék fantasztikusak... Még mindig...

Youtube videó letöltéshez milyen könnyen kezelhető, egyszerű programot ajánlanátok?

Idézetet írta: csacsa44 Dátum augusztus 17, 2013, 20:15:12
Youtube videó letöltéshez milyen könnyen kezelhető, egyszerű programot ajánlanátok?

Szerintem a legegyszerűbb a DownloadHelper, már amennyiben Firefox-ot használsz.
https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/video-downloadhelper/
Csak hozzáadod a kiegészítőkhöz, és ahogy elindítasz egy videót, csak klikk az ikonjára és elindul a letöltés.

Idézetet írta: Eisbär Dátum augusztus 17, 2013, 20:48:51
Szerintem a legegyszerűbb a DownloadHelper, már amennyiben Firefox-ot használsz.
https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/video-downloadhelper/
Csak hozzáadod a kiegészítőkhöz, és ahogy elindítasz egy videót, csak klikk az ikonjára és elindul a letöltés.

Igen, azt használok, köszönöm szépen!  :beerchug:

#1705 augusztus 19, 2013, 09:13:02, Knapp
Érdekes egybeesés:
(dátum, kerület, típus...)

http://aprod.hu/hirdetes/fujitsu-siemens-17-lcd-tft-monitor-kabeleivel-elado-ID10Hsr.html#
http://aprod.hu/hirdetes/fujitsu-siemens-monitor-tarto-ID1hqmn.html#


(mondjuk a tartó mint ha nem a monitorhoz való lenne, de viccesnek találtam)

Pedig úgy néz ki ahhoz jár, csavaros verzió :)

Idézetet írta: vmlinuz Dátum augusztus 19, 2013, 12:16:16
Pedig úgy néz ki ahhoz jár, csavaros verzió :)

Szóval szerinted passzolni fog hozzá?
Nyugodtan megvehetem mindkettőt?   ;D

Az ilyen hule kocsogot végleg kitiltanám... 

A Bwin szerint ez a ket teniszezo most focizik ;D ;D (kep a csatolmanyban)