csabax tippek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában


Idézetet írta: csabax Dátum január 28, 2020, 23:44:23
Mattek-Sands B. / Murray J. - Zheng S. / Vliegen J. 1  :great:
2-0


#25817 február 02, 2020, 10:36:25, csabax
Benfica - Belenenses 1  :great:

#25818 február 03, 2020, 11:42:44, csabax
Istanbul Basaksehir - Genclerbirligi 1  :great:

#25819 február 03, 2020, 17:54:35, csabax
AZ Alkmaar - RKC Waalwijk, 1.5 gól felett  :great:

#25820 február 03, 2020, 19:58:28, csabax
FC Volendam - Helmond Sport, 1.5 gól felett  :great:

#25821 február 01, 2020, 18:11:10, csabax
St. Johnstone - Hearts 1  :noway:

Számomra eléggé egyértelműnek tűnik, hogy a skót élvonalbeli focibajnokság ezen két csapata egyaránt a kiesési osztályozón fog szerepelni nemsokára. A házigazda St. Johnstone FC, vagyis a közép-skóciai Perth város focicsapata jelenleg 23 ponttal 8. helyezett a 12 csapatos skót bajnokságban, míg a 17 pontos vendég Hearts utolsó helyezett, azaz 12. helyezett együttes.

Erről az edinburgh-i vendégcsapatról, vagyis a Heart of Midlothian FC együtteséről már az előző fordulóban is úgy vélekedtem, hogy tökutolsólént könnyen vereséget fog szenvedni a 2. helyezett és bajnoki címre törő glasgow-i Rangers FC-től, ám tévedtem akkor, hiszen mint olyan sok egyéb másik januári sporteseménynél, úgy annál is téves lett a tippem, s az utolsó helyezett együttes simán legyőzte a bajnoki címért küzdő csapatot. Hiába, na, csodák márpedig igenis vannak. Labdarúgásban is. Ott pedig főleg a bajnokságok második felében.

Mindezek ellenére ezúttal is "veretni" fogom a Heart of Midlothian FC-t. Január hónap véget ért, ez a mérkőzés már februárban van, s talán azzal a januárral véget ért az én átmeneti peches tippszériám is. Talán. Mindenesetre az már most biztos, hogy a Hearts most már nem okozhat túl jelentős meglepetést, hiszen most már nem bajnoki címre "hajtó" együttes ellen fog játszani. Ám egy esetleges újabb vesztes tipp esetén most már azt is tutira biztos, hogy nem fogok nagyot bukni, mert ennél a mérkőzésnél "leveszem" teljesen minimálisra a tétet. Vagyis ezúttal 1-es tétem lesz a hazaiak győzelmére.

A házigazda St. Johnstone FC és a vendég Heart of Midlothian FC egyaránt gyenge és viszonylag rosszul teljesítő focicsapatok. Ezúttal csakis annyi "szól" a hazai győzelmes tippem mellett, hogy az otthon játszó St. Johnstone FC picivel jobban szokik teljesíteni saját szurkolói előtt, mint ahogyan teljesít idegenben a Hearts. Ennyi!

Tipp: győz a St. Johnstone FC.


3-3. Hát ez egészen egyszerűen már nem lehet(ne) igaz. A 90+1. percben egyenlítettek a vendégek!
Ez már a nagyon-nagyon sokadik ilyen a mérkőzések végi hosszabbításokban esett gól miatti vesztes tippem ebben az évben! Pedig még csak február hónap legeleje van!

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

#25822 február 03, 2020, 22:01:52, csabax
Mainz - Bayern 2  :great:

#25823 február 04, 2020, 09:00:39, csabax
Mazembe - Zesco United 1  :great:

#25824 február 04, 2020, 12:17:24, csabax
West Bromwich Albion - Luton Town, 1.5 gól felett  :great:

#25825 február 01, 2020, 18:12:08, csabax
Rangers - Aberdeen 1  :noway:

#25826 február 04, 2020, 15:56:43, csabax
Olympiakosz - Xanthi 1  :great:

#25827 február 04, 2020, 17:54:22, csabax
Feyenoord - FC Emmen 1  :great:

#25828 február 04, 2020, 20:37:58, csabax
Juventus - Fiorentina 1  :great:

Szerintem elérkezett az idő, hogy nagyon-nagyon káromkodjak és sokat káromkodjak. Természetesen nem az SfGuruban fogok káromkodni, hanem itthon, a lakásban, a négy fal között. Nyugodt, higgadt és megfontolt embernek vélem magam, ám látva és átélve az idei egy hónapban az utolsó percekben elbukott tippeket vagy piros lapok és 11-esek miatt sorozatban elbukott tippjeimet, szerintem tényleg jót tesz majd nekem néhány hangos káromkodás. Valahogyan ki kell "adnom" magamból a peches tippek miatti dühöt, mert hiszen ez így már nem mehet tovább.

Legutóbb, február 1-én, szombaton az történt, hogy a St. Johnstone - Hearts skót élvonalbeli bajnoki mérkőzésen 2.95-ös szorzón fogadtam a hazaiak győzelmére. Majdnem végig minden szépen és jól "ment" számomra, hiszen a 90. percben 3-2-re vezettek a hazaiak. Azaz akkor még nyertes volt a 2.95-ös tippem. Ám a mérkőzés hosszabbításában, a 90+1. percben egyenlítettek idegenben az utolsó helyezett vendégek, 3-3 lett a végeredmény, s az 1 perccel korábbi nyertes tippemből hirtelen vesztes tipp lett! Már megint! Ismét!

Ezért, főleg és leginkább a tippügyileg engem idén sújtó hihetetlen pechszéria miatt most úgy döntöttem, hogy hanyagolom a 2.00 és/vagy 3.00 feletti szorzókat és visszatérek az itteni szabályzatban megengedett minimum szorzó környékére. És pluszban - lehetőleg - "kiválasztok" magamnak egy nevesebb csapatot, hogy ha ismét bukni fogok, akkor bukjanak velem ők is. Ja, jut eszembe, ez az utóbbi dolog - amolyan "dögöljön meg a szomszéd tehene is" alapon - egyben a jelenlegi tippem indoka is. Tudom, hogy ez nem sok, ám azért mégis megfontolt tipp. Nem csak úgy tippelek, bele a vakvilágba.

Ennél a Juventus - Fiorentina olasz élvonalbeli bajnoki mérkőzésnél a hazai győzelemes tippnél 1.34-es a bukmékerek által ajánlott szorzó. Ezt választom. Az újabb bajnoki címért küzdő Juventus Torino pedig szerintem van annyira neves focicsapat, hogy bukjon, ha már én is bukok. És a Juventus együttesében játszó Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuain, Giorgio Chiellini, Matthijs de Ligt, Blaise Matuidi és csapattársaik pedig vannak annyira neves és jelentős focisták, hogy megérdemeljék azt is, hogy ha én bukok velük, akkor ők is bukjanak velem.

Tipp: győz a Juventus.

#25829 február 02, 2020, 20:56:12, csabax
CFR Cluj - FCSB, mindkét csapat szerez gólt  :noway:

Ez a Kolozsvári Vasutas - FCSB román élvonalbeli bajnoki mérkőzés nem csak az Erdély és Havasalföld közötti legjelentősebb fociösszecsapást jelenti, hanem ebben az idényben még arról is szól a dolog, hogy mindkét csapat a bajnoki cím megszerzéséért küzd. Ez a házigazda kolozsváriaknál a legnyilvánvalóbb, hogy ők már jelenleg is listavezetők 44 ponttal a román élvonalban. Igen ám, de a 39 ponttal 4. helyezett bukaresti vendégcsapatnál is nagyon jók a "kilátások", ugyanis az FCSB-nek egyelőre még egy bajnoki mérkőzéssel kevesebbje van.

Ez az utóbbi pedig azt is jelenti, hogy ha a fővárosi gárda bír nyerni azon az elhalasztott találkozón, akkor a 39 pontból 42 pontja lesz, s így már csak 2 pont hátrányban van a számára rivális kolozsvári együttes mögött. Tehát amennyiben nyerni bír Kolozsváron az FCSB, akkor a most még éllovas Kolozsvári Vasutas (CFR Cluj) marad 44 pontnál, míg pedig az FCSB-nek azzal a bepótolandó meccsel együtt akár 45 pontja lehet. Vagyis egy mostani idegenbeli győzelem esetén a bukaresti csapat megelőzheti majd a tabellán a kolozsvári gárdát és 1. helyezett lehet. Természetesen: egyelőre csakis elméletileg.

Ám a tippem szempontjából akár még nagyon lényeges is lehet ez a dolog, hiszen én éppen arra fogok most tippelni, hogy mindkét csapat fog gólt szerezni. A vendégcsapatnál teljesen egyértelmű, hogy amennyiben el akar jutni oda, az élre, akkor győznie kellene Kolozsváron. Győzni pedig csakis abban az esetben fog, ha szerez gólt.

Vele ellentétben a házigazda együttesnél az a lényeges feladat, hogy meggátolja ezen teendőjében a bukaresti vendégcsapatot, és, persze, maradjon továbbra is éllovas a román bajnokság élén. Ezt pedig leginkább úgy tudják megtenni a kolozsváriak, ha ők is gólt szereznek.

Tipp: mindkét csapat szerez gólt.


1-0. A vendégeknél piros lapot kapott az egyik játékos.