Tour de France 2019

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#465 július 26, 2019, 15:09:10, Pozzato
Egyelőre semmit se tudni, feladta a versenyt. Combja be volt kötve, de voltak olyan pletykák már mai napról, hogy nincsen jól. Elvileg combizomhúzódás.

Mai napnak is van tanulsága: irodák mindent tudnak, ellentétben a fogadókkal. Kutathatsz te a neten, lehetsz tájékozott, ha van egy infó, ami belsős és az iroda megszerzi (márpedig megszerzi), abból kegyetlen hasznot húz. Tegnap Pinot szorzója meglepően magas volt a H2H során is, pedig az eddigi formája nem ezt mutatta. Én is bedőltem ennek, mert komolyabb sérülésről sehol sem írtak, persze ott volt a kisördög.. Combizomhúzódás viszont nem tegnap alakult ki, ebben biztos vagyok, hanem még a hét elején. Ezért lehetett, hogy az FDJ versenyzői nem is álltak meg mellé, mikor először megállt. Tegnap is ezért spórolt, de egy ilyen nem jön helyre ilyen terhelés alatt.

Tisztában voltak ezzel az irodák is, ezért kínálták be mindenhol a nagy szorzókat rá. Thomas vagy Bernal ellenében is szép összegen lehetett volna fogni, pedig előbbi nem volt olyan formában eddig, míg a kolumbiai nagyon meghajtotta a tegnapot, közben Pinot a legerősebb volt a hegyekben.

Nice guy! The show must go on!

Nagyon sajnálom Pinotot, ez igazi dráma.  :( :'(Akár megnyerhette volna a Tourt ha úgy alakul.

Na pont beleneztem a tortenesekbe es ez tortenik... :( Ezt nagyon rossz latni...

https://twitter.com/letour_uk/status/1154740664271343616?s=21

Ez egy átok, ami a franciákon van, egészen hihetetlen. Alaphilippe vállain óriási teher lesz most már, mindenki tőle várja majd a csodát.

Óriási jégeső és vége a szakaszt! Hegytetőn mért időket veszik számításba, ez mekkora csalódás lehet a sárga trikósnak..


Idézetet írta: Pozzato Dátum július 26, 2019, 16:43:45
Óriási jégeső és vége a szakaszt! Hegytetőn mért időket veszik számításba, ez mekkora csalódás lehet a sárga trikósnak..
Szerencséje volt megint,ha végigmennek akkor még többet kapott volna.Szépen küzdött megint és így még maradt esélye.

na most kíváncsi leszek, fogadásokat hogy rendezik  :laugh:

Az ilyen időjárás szempontjából körülményes szakaszon a kolumbiaiak nyernek (Giro: Quintana, Tour: Bernal).

Idézetet írta: firgabácsi Dátum július 26, 2019, 15:30:44
Nagyon sajnálom Pinotot, ez igazi dráma.  :( :'(Akár megnyerhette volna a Tourt ha úgy alakul.

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 26, 2019, 16:43:45
Óriási jégeső és vége a szakaszt! Hegytetőn mért időket veszik számításba, ez mekkora csalódás lehet a sárga trikósnak..


:D

Szerintem ma a Tour de France kerékpárversenyt követő több millió néző láthatta "élesben" a globális felmelegedés hatásait és következményeit.

Gondolkoztam, hogy mi legyen. A szakaszt neutralizálták, nincsen győztes. Én azonban nem szeretném, hogy a meglévő eredmények menjenek a kukába, mivel a verseny összetett állása is változott, ezért a tippjátékra is ez vonatkozik. Ezért az utolsó emelkedőn (Col de l'Iseran) "célba érő" top 5-öt vettem figyelembe. Ami az alábbi:
19. szakasz végeredménye:
1. Egan Bernal
2. Simon Yates
3. Warren Barguil
4. Laurens De Plus
5. Steven Kruijswijk

Szakasz eredménye:
1. @Coutinho és @Rwilla 5-5 pont
2.  @MessiÁs és @sunik29 4-4 pont
3. @prigioni1 és @LuckyBeny 3-3 pont
4. @Ghastly , @peshark , @BvB_09 , @firgabácsi , @Noppyka és @Agot PSF 2-2 pont
5. @hossa81 , @oakland23 , @Nezocsa 1-1 pont

Összetett állása:
1. @peshark 72 pont
2. @Ghastly 70 pont
3. @hossa81 66 pont
4. @Rwilla és @MessiÁs 65-65 pont
5. @Noppyka 62 pont
6. @firgabácsi 61 pont
7. @Agot PSF 60 pont
8. @BvB_09 és @oakland23 59-59 pont
9. @LuckyBeny 58 pont
10. @sunik29 és @Coutinho 50-50 pont
11. @prigioni1 47 pont
12. @Assassin 46 pont
13. @Bucak77 45 pont
14. @Nezocsa 42 pont
15. @RedMunchen 25 pont
16. @monet 12 pont
17. @olics és @Szabcsi151 9-9 pont
18. @Punter és @Greipel 8-8 pont
19. @Gorriaran 3 pont


A mai szakasz kaotikus volt, de ketten résen voltak a tippjeikkel és jól érezték Egan Bernal "győzelmét", szép teljesítmény @Rwilla és @Coutinho  :ok:
Számoljátok áll a pontokat, ha hibát észleltek, írjatok bátran!

20. szakasz: Albertville - Val Thorens, 130 km
Tippelési határidő: július 27. 11:00