A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szombat reggel 7-re  :o mehetek felvenni az oltást. Pfizer.

Az oltás és járvány miatt miért szorul háttérbe egy epeköves műtét? Ez volt az indok az öregemnek, kicsit vitáztam, de mondták ez van, például csontsűrűséget se mérnek most, mert annak a helyén oltanak. Miért ott? Komolyan miért ott? Nem tudjuk, ez volt a válasz. Egy szimpla tornaterem nem lenne jó oltásra? Plusz az oltás az egy injekció, miért kell hozzá egy sebész? Mert hogy a sebész oltogat, ezért nem műti az epét. Nem tudom jobban mondani, de mi a fasz? Egy katona kap egy gyorstalpalót oltásból, azt csinálja az. Mi ebben az egészben a logika, komolyan nem értem.

Úgy tudom, hogy Pécsett 1 db műtő működik,  ott van életmentés ha valami van. A többi műtő Covid kórterem lett.
Erre írom azt, hogy moldáv/tádzsik szervezeti szint.
...és megint oda lyukadtok ki, hogy pénz van/lenne - szakember is ha megtartanák pénzzel őket lenne - eszközök dettó. Az EU borítja ránk a pénzt...

Egyszer majd levezetem a közférában dolgozók/utánuk befizetett járulékok/szja és az elköltött nettó bér 27%-os Áfa tartalom összefüggését...
Egyszerűen:
100.000 ft a nettó elköltöd
73.000 amit ténylegesen elköltöttél
A 100 e nettó nagyjából 150 e bruttó
A 150 bruttó felett vannak a munka adói járulékok 100.000 nettó esetén kb 30.000.

Végeredmény:
A munka vállaló elkölt 73 e ft-ot
Az állami rendszerbe visszaforog: 27 e+50 e+ 30 e= 107.000

Azaz a rendszer önjáró, csak egyszer kell kifizetni. Miért nem adnak akkor 400.000 nettót? Mert nem költenék el nem kerülne vissza a rendszerbe azaz valóban pénzbe kerülne. Ezért annyit kell adni amennyi az életben maradáshoz elég és a rendszer önjáró...

Miközben elmondják pl hogy a tanári bérek/év 500 milliárdot vittek el az igazság az, hogy a dolgozóknál maradt 230 milliárd 270 milliárd visszament a rendszerbe, azaz nem kerül ténylegesen semmibe.

Ez egy modell lerí mely államokban van ez, s ennek a következménye,  hogy nincs műtő - miközben eszelős mennyiségű pénz van. Ez a vezetői válság amit gőzöm sincs mikor tud ez az ország ledobni magáról...

Csehország 53 halott
Belgium 45 halott

Nálunk 311 halott


Dagi nagyon benézett valamit. Az elején Ausztria volt a "laboratórium", de ott 8,9 millió lakosnál "csak" 9200 halott van, így ezt elengedte Pufi.

Tegnap tolták az oltásokat keményen, így lett kb. 170 ezer szumma (első és második együtt).

Itt is változtak a számok, a matek rideg dolog.

Indultunk az egy hétvége alatt mindenki (8 millio)
Aztán egy hétvége alatt 2 millio
Aztan egy hetvége alatt 1 millio

Végül a rendszer most kb. 350 ezret tud egy hétvége alatt.

Most okosan tolja mindenki, mert nagy gáz van, még egy jó erős hónapot ki kell bírni, vigyázzatok magatokra!!!!

Maszkokról:

Nyomtam szövetmaszkkal, aztán eldobható sebészmaszkkal, pár hete vettem FFP2-es (KN95) maszkot
(rendelve 130 Ft/db).

Ez magasan a legjobb, nagyon jól zár, de mivel egy picit öblösebb a szájnál, így sokkal kényelmesebb, ajánlom mindenkinek.

Valaki írta korábban, hogy háziorvos, sajna nem emlékszem ki, megerősíthetné, hogy jól gondolom-e:

Emaileztem a háziorvossal, amikor megkaptam az oltást. Irtam neki, hogy a család is Moderna/Pfizer vonalon nyomulna.
A kommunikációból az jött le, hogy a háziorvosok csináltak egy saját listát azok közül, akik regeltek, és hozzájuk tartoznak, és ez alapján küldik ki az emaileket.

Ezért is lehet olyan, hogy a 21 éves teljesen egészséges kisebbik fiam is kapott már emailt (Astrat, de az más kérdés)

Idézetet írta: Sound Dátum április 06, 2021, 23:28:30
Ez a vezetői válság amit gőzöm sincs mikor tud ez az ország ledobni magáról...
Fogadási ajánlat:
- 200 év alatt: 9.00
- 200-250 év között: 5.40
- 250 év felett: 1.32

Szerintem biztosan érti a szakmáját valamilyen szinten ez a nénike és a csapata, de ez a járvány teljesen kifogott rajtuk. Én cserélném őket Orbán főfőnök admirális helyében, valami modern módszerekkel dolgozó, friss csapatra. Nénike meg visszamehetne valami nyugis pozícióba.

Idézetet írta: TiB Dátum április 07, 2021, 13:51:14
Szerintem biztosan érti a szakmáját valamilyen szinten ez a nénike és a csapata, de ez a járvány teljesen kifogott rajtuk. Én cserélném őket Orbán főfőnök admirális helyében, valami modern módszerekkel dolgozó, friss csapatra. Nénike meg visszamehetne valami nyugis pozícióba.

Nekik tökéletesen megfelel ez a nénike mindaddig, amíg bábként kiáll, és harsogja, amit leírnak neki...pont az ilyen "golyófelfogó parasztokra" van szükség a fronton, akiket be lehet áldozni, s nem a Vezéren, vagy a főbb katonákon csattan majd az ostor.


"Indítottunk egy nemzeti konzultációt, olyan 600 ezer ember mondta el a véleményét. Pontosan tudjuk, hogy ők mit gondoltak. Lépcsőzetesen kell nyitni, első helyen az iskolákat kell kinyitni, második helyen pedig munkalehetőséget kell adni a szállodásoknak meg az éttermekben dolgozóknak, és utána jöhet a többi lépés."

Ezt mondta a Dagadt a múlt héten.
Nem 100%, de nekem ugy rémlik, hogy nem is volt szó az iskolákról a konzultációban. Rezzenéstelen arccal hazudik.

Idézetet írta: zbking Dátum április 07, 2021, 18:15:21
15:00-tol erdekes

OFF: A Bige interjút láttátok? Az végig elég érdekes. Csak az egy órás vágott verziót néztem meg, de három órás az interjú. Mond jókat Lacibá. :)

Sound!

Neked mik voltak a legelején a tüneteid?

Láz volt? Fejfájás? Hányinger? Végtag fájdalom?

Köszi

Hidegrázás
Brutális fejfájás
Szédülés
Majd láz 39,6-nál kezdtem csillapítani. Két napig 37,5-ig bírtam levinni, de rendre 38,5 fölé ment.
Aztán minden végtag fájdalom
Teljes kiszáradás
Nulla kaja : kis gyümölcs, keksz, csak ivás és folyamatos hugyozás...

Kb első 2-3 nap így telt kb napi 18-20 óra alvás.

Idézetet írta: curpy82 Dátum április 05, 2021, 19:58:27
Ajjaj! Erre biztos kapsz majd választ @Fehérgyarmat!
Ahhoz lehet pattogtatok majd egy kis popcornt😉

Nem találom a hozzászólásomat!

Illetékes lenne olyan szíves méltóztatna felvilágosítani, hogy hova tűnt?