Kreatív műhely

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sirius - Varbergs
Home   1,7
Draw   3,50
Away   4,45


H2H Oddsindex   
   ( egymás elleni eredmények és jelenlegi forma, utolsó 6 meccs alapján )

Home  3,00   
Draw   2,25
Away  4,5

Tipp : 1


Brage IK - IFK Lulea


Home  2
Draw    3,40
Away    4,45

azonos képlet alapján  , tipp : hazai nyer

3ból 1!  Erre egyik csetes "cimborám" szokta mondani "Szép geci".

Ez számolhatom akármilyen hangzatos képlet, sütis könyv, gólhánting vagy mátrix alapján, de ebből a profitból nem sok finom fóliában érett paradicsom jön ki.

Bár egyszer olvastam egy Bristoli muzsikusról aki azt mondogatta mindig, hogy őt nem érdekli ha nem jön elsőre, elég ha 6ból egyszer bejön.???!!!! Lehet igaza volt.. elvégre ez itt egy Buli  :beerchug:


Örömmel venném Lacibá ha bemutatná a tudatlan nagyközönségnek idézem " élőfogadási szelekció meg egy bankmanagment... " is. Hátha azzal mi is idézem " Igaz, hogy nem lettem dúsgazdag,
de vannak kézzelfogható eredmények
." elérhetnénk végre valami eredményt.

Legmélyebb tisztelettel: Nasgur  :cya:

1000 db. konyvet veszek ha a keplet alapjan 1000db. fogadas utan legalabb +5% os Roi lesz atlag oddszon .  Ez most egy uzleti ajanlat, kezel foghatobb mint egy uveg sor!

Idézetet írta: sunik29 Dátum június 22, 2015, 18:59:09
1000 db. konyvet veszek ha a keplet alapjan 1000db. fogadas utan legalabb +5% os Roi lesz atlag oddszon .  Ez most egy uzleti ajanlat, kezel foghatobb mint egy uveg sor!

Na ezt lementem  :D

:beerchug:

Képletek  :

Sportfogadás iroda

100/Odds = indexet ( táblázatomba így neveztem el )


H2H index számolás

rövidség kedvéért , csak első - hazai csapatra

Egymás elleni / History index
1. Első csapat nyertes mérkőzéseinek száma / Egymás elleni mérkőzések száma = History index

Forma számolás

forrás : betradar.com -  ezt használja a bet365, a szerencsejáték zrt, stb

utolsó 6 meccs

nyertes meccsek száma / 6 = Forma index

H2H index érték, csak hazai csapatnak :

(Csapat History indexe +csapat nyerességi Forma indexe + ellenfél vesztességi indexe) / 300 = H2H index



Összehasonlitás :

Első nap ( vasárnap)  tapasztalata :

1. azoknál a mérkőzéseknél. ahol a favorit csapat sportfogadói iroda szorzója és H2H index között +- 0,2 érték eltérés volt , favorit csapat nyert

2. ahol nagyobb volt az eltérés , ott felemás eredmény volt

Második nap tapasztalata :

A tegnap este két mérkőzést "szürtem ki" a hétfői napra , ahol a 0,2 tolerancia volt :

KTP  - KuPS  , KTP győzelem

Ilves-Kissat   - KaPa  , vendég győzelem

Alap odds : a romániai casapariuriolr sportfogadási iroda szorzói voltak

Ahogy nézem mindkét mérkőzés jött .
( hitetlenek számárta : tessék utána számolni    ;)  ) 

Idézetet írta: TiB Dátum június 22, 2015, 21:50:26
Ha belegondolunk, már egy tej megvétele a boltban is több, mint 3 tényező alapján történik. Milyen márkájú legyen, mennyi legyen a zsírtartalma, mennyi az ára, tartós legyen-e, vagy sem. Az egy árva tejecske, és előfordulhat, hogy a végeredményhez kevés a három tényező. Mi van akkor, ha az egyenletet 22 ember, taktika, forma, gyengeségek és erősségek sora alkotja? Egészen biztosan kevés lesz a három tényező, ha ennyiből meg lehetne még nagy hibahatárral is határozni, hogy ki fog nyerni, akkor azt Arsene Wenger is tudná és minden évben bajnok lenne. A PL-ben még egy középcsapatnak is komplett elemző osztálya van, akik elemeire bontják a mérkőzéseket, szóval az a három tényező mindenképp kevés lesz, ha már képletet akarunk írni.

Abszolút nem bántásból, de nem túl jól időzítetted ezt a topikot, mert nem a legjobb PR a könyved számára. De ha egy csavaros fordulattal elmegy olyan irányba a dolog, hogy lefagy a biológia hardverem a nehezen érthető statisztikai mutatóktól, akkor nem szóltam :)

Lehet, hogy szélmalomharc, én próbálok egy "viszonylag"  érzelem mentes , számokra alapuló  kiválasztási rendszert alkotni, és főleg ne legyen túl időigényes ( mert akkor inkább élőzők ---- de akkor cirkulál az asszony, hogy bezzeg a gép  :bash: ) . 
100%-ot nem várok, mert nincs. De ha 10, de legyen csak 5 % -al javítok, az is már eredmény . Legalább is nekem.

Ezt a topikot, nem PR célból kezdtem meg. Vártam , és továbbra is várom a megszólásokat.
Én tényleg egy kreativ csapatot szeretnék alkotni, még akkor is , ha egyesek lebőgnek.
Mert csapatban kidolgozni vmit ... az már valami...

Ha már PR... tervezem egy online bemutatását könyvemnek. utánézek a videos megoldásnak , hogy legalább 3 v. 4 -en kérdezzenek. 

Holnapi Tippmixes meccseket elemeztem ki a mellékletben. ( Hja, időhiánY)

1. Utenis Utena - Spyris Kaunas , meccsnél elég érdekesnek tartom, hogy a tolerancia határ vendégnél valósult meg. Hogy ez mit jelent , nem tudom . De én, hazai győzelmet tippelek. 2,05 odds

Frej Täby - Brommapojkarna , fogadóirodánál hazai győzelem a favorit... de nálam a számok az mutatják, hogy inkább NE tippeljek.

2. Grindavik - HK Kopavogs  hazai , 1,75

3. Paysandu - Vitória ,hazai , 2,15



#24 június 22, 2015, 23:17:15, Schleck
Idézetet írta: Lacibá Dátum június 22, 2015, 22:18:43
Lehet, hogy szélmalomharc, én próbálok egy "viszonylag"  érzelem mentes , számokra alapuló  kiválasztási rendszert alkotni, és főleg ne legyen túl időigényes ( mert akkor inkább élőzők ---- de akkor cirkulál az asszony, hogy bezzeg a gép  :bash: ) . 
100%-ot nem várok, mert nincs. De ha 10, de legyen csak 5 % -al javítok, az is már eredmény . Legalább is nekem.

Ezt a topikot, nem PR célból kezdtem meg. Vártam , és továbbra is várom a megszólásokat.
Én tényleg egy kreativ csapatot szeretnék alkotni, még akkor is , ha egyesek lebőgnek.
Mert csapatban kidolgozni vmit ... az már valami...

Ha már PR... tervezem egy online bemutatását könyvemnek. utánézek a videos megoldásnak , hogy legalább 3 v. 4 -en kérdezzenek.

Kedves Lacibá!

Higgye el nekem mint virtuális jó barátnak, hogy csak az idejét fecsérli. Higgye el nekem, hogy -egyáltalán nem bántásból- de Önnél sokkal több és sokkal okosabb ember sokkal több időn keresztül foglalkozott már futballmeccsek lemodellezésével (mert tulajdonképpen Ön ezzel próbálkozik) és meglehetősen eredménytelenül (bár erre nincs bizonyíték). Összesen 22 + cserék emberről beszélünk, és egy-egy rossz megmozdulás vagy 1-1 centiméter dönthet el mérkőzéseket de akár egy bírói hiba is.

Ha létezik valami tuti algoritmus, akkor jó eséllyel nem is létezne sportfogadás, mert már az összes iroda tönkrement volna. - Vagy legalábbis a szent grállal rendelkezők hasznát (és az irodák hasznát) a kocafogadók kitermelik.

Véleményem szerint a sikeres sportfogadás nyitja, hogy egy adott meccsről több/pontosabb információval rendelkezzünk, mint az iroda és ezáltal kiszúrjuk, ha az adott oddsban érték van. Az irodáknak az az érdekük, hogy adott meccsen minden kimenetelre közel azonos tétet tegyenek fel a fogadok, ezért módosítgatják az oddsaikat. A jó sportfogadó ezt maga mellé állíthatja, ha észreveszi, hogy a reális oddsnál jobb oddson tud fogadni az adott kimenetelre. Ez is egy algoritmus tulajdonképen, ami az agyban fut le, de ezt matematikailag leírni lehetetlen, és a rengeteg meccsnézés = információgyűjtés kihagyhatatlan.

Üdvözlet.

Hát egy 100 meccses tesztet megnéznék ebből az indexesből milyen arányban jön. Elég érdekesnek néz ki.

Idézetet írta: Lacibá Dátum június 22, 2015, 22:32:46
Holnapi Tippmixes meccseket elemeztem ki a mellékletben. ( Hja, időhiánY)

1. Utenis Utena - Spyris Kaunas , meccsnél elég érdekesnek tartom, hogy a tolerancia határ vendégnél valósult meg. Hogy ez mit jelent , nem tudom . De én, hazai győzelmet tippelek. 2,05 odds

Frej Täby - Brommapojkarna , fogadóirodánál hazai győzelem a favorit... de nálam a számok az mutatják, hogy inkább NE tippeljek.

2. Grindavik - HK Kopavogs  hazai , 1,75

3. Paysandu - Vitória ,hazai , 2,15

Az utenis-spyris meccsről írtakat nem értem. A képleted alapján vendég győzelmet vársz, de mégis hazai győzelmet tippelsz?  Mit jelent ez a tolerancia határ?


Idézetet írta: akran Dátum június 23, 2015, 09:19:58
Az utenis-spyris meccsről írtakat nem értem. A képleted alapján vendég győzelmet vársz, de mégis hazai győzelmet tippelsz?  Mit jelent ez a tolerancia határ?

Ügyes vagy hogy csak azokat nem érted  :ok: Nem tudom minek a sok mátrix, meg neo. Ha az irodákat ebben kéne megverni, akkor halottnak a csók. Úgyhogy kiváncsian várom a ROI-t minimum ezer meccs után  :ok: (mondjuk sztem várni kéne, kellett volna a szezon kezdéséig, biszem-baszom meccsekkel Mucsáról nem szabad foglalkozni)

#29 június 23, 2015, 20:11:25, Lacibá
Kösz a kreativitást srácok, és főleg a fikázásokat !!!

( tisztelet a kivételeknek) !


De igaz , indirektül igaza van TiB-nek...

nem itt a helye sportfogadási elméletek , elképzelésekről ÉPITŐ jelleggel  beszélgetni.

Kár.