Foci-vb 2022

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ki nyeri meg a 2022-es foci-vb-t?

Brazília
36 (40.9%)
Franciaország
16 (18.2%)
Argentína
13 (14.8%)
Portugália
2 (2.3%)
Anglia
9 (10.2%)
Hollandia
3 (3.4%)
Horvátország
2 (2.3%)
Marokkó
7 (8%)

Összes szavazó: 86

Szavazás lezárva: december 09, 2022, 10:13:31

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 24, 2022, 22:38:13Orbán Viktor az elmúlt hónapokban:
- Jair Bolsonarónak szurkol a brazil választáson >> Jair Bolsonaro veszít
- Republikánusoknak szurkolól az amerikai felezős választáson >> Republikánusok kikapnak
- Szerbia nyeri a világbajnokságot >> Szerbia elveszíti az első meccsét

Lassan olyan lesz az öreg, mint Drake.

Drake-átokról bővebben: https://hirado.hu/kulfold/cikk/2022/10/19/a-sportolok-mar-rettegnek-a-drake-atoktol-ami-ujra-lecsapott

*ironikus, hogy pont egy híradós cikket lehet hozzá linkelni.  ;D
Van ez már néhány év is.

Az angolok nem fogják alábecsülni az amerikaiakat

Gareth Southgate megszólalt a ma következő Anglia – USA öccsecsapás kapcsán.

Jó volt ez az Irán - Andorra meccs. Megérdemelt győzelem.  :ok:

1.kérdés: Anglia mennyit rúg akkor Walesnek?  :)
2.kérdés: Vajon mi lesz az iráni labdarúgók sorsa, így, hogy legyőzték Walest, és jelenleg továbbjutásra állnak?

Pont ma olvastam, hogy a konkurens oldalon azt fejtegették, szükséges-e a létszám emelése és ezáltal a különböző földrészek létszámának emelése. Mindenki azt írta, hogy felesleges, az öt afrikai csapat is sok, satöbbi. Azért európaiként be kell lássam, hogy Wales, Lengyelország, Dánia, Horvátország vagy épp Szerbia sem teljesít sokkal jobban, sőt. 

Nem működik a wifi az angol válogatott családjainak hajóján

Az angol játékosok családjai egy luxushajón szálltak meg, amely hat medencével, 30 bárral és egy hatalmas csúszdával is rendelkezik.


Idézetet írta: BvB_09 Dátum november 25, 2022, 13:24:10Pont ma olvastam, hogy a konkurens oldalon azt fejtegették, szükséges-e a létszám emelése és ezáltal a különböző földrészek létszámának emelése. Mindenki azt írta, hogy felesleges, az öt afrikai csapat is sok, satöbbi. Azért európaiként be kell lássam, hogy Wales, Lengyelország, Dánia, Horvátország vagy épp Szerbia sem teljesít sokkal jobban, sőt. 

Ezután egyre gyakrabban lehet majd arról olvasni, hogy szükséges-e vagy nem szükséges a létszám emelése. És arról is, hogy felesleges-e vagy nem felesleges a létszámemelés.
Amikor majd magyar szemszögből fejtegetik a dolgot, akkor biztosra vehető, hogy azt fogják mondani-írni-véleményezni, hogy szükséges és nem felesleges a létszámemelés, hiszen ennek köszönhetően Magyarország fociválogatottja végre-valahára ismét labdarúgó világbajnokságon fog szerepelni.
Majd pedig amikor már zajlani fog a létszámemelt VB, akkor majd meg lehet állapítani, hogy a csoportmeccsek többsége nézhetetlen és a csoportmérkőzések a vb-selejtezőknek felelnek meg. Cserébe viszont lehet örülni is majd annak, hogy Magyarország fociválogatottja szerepelni fog a labdarúgó világbajnokságon.

Amíg nem arról lehet majd olvasni szinte mindenhol, hogy teljesen mindegy az, hogy ki mit gondol arról, hogy szükséges-e vagy nem szükséges a létszám emelése, mert hiszen a korrupt FIFA érdeke a létszám emelése, addig felesleges ilyesmivel foglalkozni.

Nagyon egyszerű ez az egész:
- 1.) több mérkőzés = több néző,
- 2.) több néző = több pénzbevétel,
- 3.) a FIFA korrupt tagjainak kell a több pénzbevétel, mert több pénzből több pénzt lehet ellopni.

Ennyire egyszerű!
Viszont Magyarország vb-szereplő lesz!

Idézetet írta: BvB_09 Dátum november 25, 2022, 13:24:10Pont ma olvastam, hogy a konkurens oldalon azt fejtegették, szükséges-e a létszám emelése és ezáltal a különböző földrészek létszámának emelése. Mindenki azt írta, hogy felesleges, az öt afrikai csapat is sok, satöbbi. Azért európaiként be kell lássam, hogy Wales, Lengyelország, Dánia, Horvátország vagy épp Szerbia sem teljesít sokkal jobban, sőt. 


Nem értem milyen konkurenciáról beszélsz. Azért egy Búzásalsó FC-t ne hasonlítsunk össze egy profi csapattal. És igen, mi vagyunk az elsők, még mielőtt felkavarnánk az álló vizet.

Mi szeretünk így evezni egyedül, mert számunkra ez nem vetélkedő.

Idézetet írta: csabax Dátum november 25, 2022, 13:58:58Viszont Magyarország vb-szereplő lesz!

Az még nem biztos. Pont volt egy cikk erről minap, hogy a mostanira pl. így sem jutottak volna ki.

https://hvg.hu/sport/20221123_vb_48_csapattal

Ez egy unortodox vélemény, de szerintem még a 32 is sok, ahogyan az Eb-n a 24 csapat is. Igen, vannak olyan meccsek, ahol tök jó, ha jön a meglepetés (Szaúd-Arábia, Irán stb.), de összességében ezek a csapatok nem kiemelkedőek. Szerencséjük van, semmi több. A szaúdiak, a katariak és még lehetne sorolni, olyan vakon vannak a mezőnyjátékot illetően, hogy folyamatosan aprítják az ellenfelet. A bíró ugye nem adhat folyton sárgát, mert a végére nem maradna játékosuk, így hagyja a durva játékot. Emiatt mindenki egyre frusztáltabb lesz, nem mernek cseleket meghúzni, mert aprítják őket. Persze vannak olyanok, akik tudatosan rúgnak le mindenkit (Szerbia).

Számomra az nem minőségi foci, hogy az egyik csapat jobbára védekezik és aprítja a másikat, majd talál kontrából 1-2 gólt és mindenki csodáról beszél. És ez ugyanúgy érvényes az európai nemzetekre is, mert azért lássuk be, vannak jó ázsiai csapatok is. Akik fegyelmezett módon játszanak, képesek lapos és pontos passzokra, üres területekbe futni, felépíteni támadásokat, esetleg reagálni a meccsre tudatos cserékkel (Japán és Dél-Korea). Ahogyan a BL-ben is az érdemi játék jobbára a nyolcaddöntőtől kezdődik, úgy a vb-n is bőven elég lenne 16 csapat.

2 ázsiai csapat, 2 afrikai csapat, 5 amerikai (dél + közép + észak), 6 európai és 1 darab az interkontinális selejtezőről. Négy csoport, utána negyeddöntők, elődöntő és finálé. Tudom, több meccs, több pénz, de így pontosan az lesz, hogy felhígul a mezőny, kutya sem lesz kíváncsi a 48-as vb-re, ilyen Gabon - Omán meccsekre. Nem tudom, FIFA látta már ezeket az országokat focizni? Ha egy Wales - Albánia meccsen fogjuk a fejünket, akkor itt kidobjuk a TV-t az ablakon.

Érdekes ez a VAR, meg a játékvezetés.

A tegnap Ronaldo a semmire megkapja a tizenegyest, ma a katari meg ugyanazon "semmire" a semmit kapja.  :ok:

Elég gyenge ez az Afrika kupa meccs vagy ez a Vb lenne? :laugh:

Hiba hiba hátán és csak lehúzzák egymást a csapatok. Azért Szenegál nem így játszott Hollandia ellen, Ismaila Sarr kimondottan botrány ahogyan focizik vagy mit csinál.

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 25, 2022, 14:31:34Ez egy unortodox vélemény, de szerintem még a 32 is sok, ahogyan az Eb-n a 24 csapat is. Igen, vannak olyan meccsek, ahol tök jó, ha jön a meglepetés (Szaúd-Arábia, Irán stb.), de összességében ezek a csapatok nem kiemelkedőek. Szerencséjük van, semmi több. A szaúdiak, a katariak és még lehetne sorolni, olyan vakon vannak a mezőnyjátékot illetően, hogy folyamatosan aprítják az ellenfelet. A bíró ugye nem adhat folyton sárgát, mert a végére nem maradna játékosuk, így hagyja a durva játékot. Emiatt mindenki egyre frusztáltabb lesz, nem mernek cseleket meghúzni, mert aprítják őket. Persze vannak olyanok, akik tudatosan rúgnak le mindenkit (Szerbia).

Számomra az nem minőségi foci, hogy az egyik csapat jobbára védekezik és aprítja a másikat, majd talál kontrából 1-2 gólt és mindenki csodáról beszél. És ez ugyanúgy érvényes az európai nemzetekre is, mert azért lássuk be, vannak jó ázsiai csapatok is. Akik fegyelmezett módon játszanak, képesek lapos és pontos passzokra, üres területekbe futni, felépíteni támadásokat, esetleg reagálni a meccsre tudatos cserékkel (Japán és Dél-Korea). Ahogyan a BL-ben is az érdemi játék jobbára a nyolcaddöntőtől kezdődik, úgy a vb-n is bőven elég lenne 16 csapat.

2 ázsiai csapat, 2 afrikai csapat, 5 amerikai (dél + közép + észak), 6 európai és 1 darab az interkontinális selejtezőről. Négy csoport, utána negyeddöntők, elődöntő és finálé. Tudom, több meccs, több pénz, de így pontosan az lesz, hogy felhígul a mezőny, kutya sem lesz kíváncsi a 48-as vb-re, ilyen Gabon - Omán meccsekre. Nem tudom, FIFA látta már ezeket az országokat focizni? Ha egy Wales - Albánia meccsen fogjuk a fejünket, akkor itt kidobjuk a TV-t az ablakon.

Mondjuk azt még tegyük hozzá, hogy a nagy név még nem feltétlenül garancia a szép, látványos focihoz. Láttunk mi már hátborzongató meccseket top csapatoktól is.

Idézetet írta: Latzka Dátum november 25, 2022, 14:44:57Elég gyenge ez az Afrika kupa meccs vagy ez a Vb lenne? :laugh:

Hiba hiba hátán és csak lehúzzák egymást a csapatok. Azért Szenegál nem így játszott Hollandia ellen, Ismaila Sarr kimondottan botrány ahogyan focizik vagy mit csinál.

Valaki egyszer mondott nekünk egy olyant, hogy a "nagyok nem tudnak focizni a kicsik ellen", s ha belegondolunk valamilyen szinten ez igaz is.

Idézetet írta: Admin Dátum november 25, 2022, 14:49:57Mondjuk azt még tegyük hozzá, hogy a nagy név még nem feltétlenül garancia a szép, látványos focihoz. Láttunk mi már hátborzongató meccseket top csapatoktól is.

Persze, ez így van, de az, hogy ezek a csapatok nem tudnak passzolni egymásnak, labdát nem tudják lekezelni, rugdosódnak, alattomos becsúszásokat csinálnak, erre egy ilyen tornán semmi szükség. Ez elvileg a világ 32 legerősebb nemzete, világ krémje, én mondjuk nem így érzem, de megértem, ha valaki őket gondolja az elitnek.